CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kimora

anak remaja bermasalah

Balas #119 manakautau\ catat

salam,
islam itu kan agama yang mudah mengajar kita bersederhanaan...sapa tulis ni dulu ya
dalam melakukan ibadah wajib macam solat pun ada masa kita terlalai..teringat atas dapur ada jerang nasi ke..teringat kat anak2 ke ...so utk merepair kelalain ni kita boleh buat solat sunat sebelum or selepas solat yg wajib..

begitu juga utk ibadah mencari rezeki,...kerja ini ibadah juga..kalau kita rasa terlalai maka penuhi lah kekurangan dan kelalian kita masa cari rezeki tadi di masa lain...

dont tell me u never face any emergency time kerja...tiba2 bibik call anak sakit..u stil sambung keja ke..sbb u r being paid to work 8 hours?

asalkan kita sedar kesalahan yang kita buat and try very hard to repair the damage for me its good enough daripada orang yang terus2an sentiasa lalai dan mencuri tulang..duduk berjam2 masa break, masa kerja mengumpat artis or politician..takkan tak sedar ni pun mencuri tulang gak..

as parent pun kita kadang2 terlalai dlm menjalankan tanggungjawab terhadap anak2 dan keluarga..
eg; dah janji nak balik awal nak pi makan luar or go somewhre else...tapi terpaksa balik lewat ada hal penting di pejabat...apa kita buat..
of course minta maaf dgn anak2 kan..janji akan ganti balik esok..or weekend? its the same thing..sebagai manusia we r not perfect...as long as we realize our mistake and try to correct it..lama2 kita tak buat same mistake...Allah itu maha pengasih..maha mengetahui..dan maha memberi keampunan..

Originally posted by sunsuria at 6-3-2009 21:23
dont tell me u never face any emergency time kerja...tiba2 bibik call anak sakit..u stil sambung keja ke..sbb u r being paid to work 8 hours?

emergency cases dgn terlalai yang terlalu often sehingga menjadi barah dan berdarah daging dalam diri...tentunya situasi yang berbeza kan sun?????

kesedaran tuh juga datang pada peringkat yang berbeza2 bagi setiap orang...ada tuh sehingga tak tersampai sampai......

[ Last edited by  manakautau at 7-3-2009 09:48 ]

Originally posted by carold at 2-3-2009 09:45
Ari jumaat malam 27/2 dah start sorg Ustazah dtang rumah..Mengajar agama,mengaji,..saya amil 3 hari, jumaat malam, petang sabtu & pagi Ahad..

Ini baru permulaan..Insyallah harap2 diberkati All ...

carold, boleh bagi saya contact no ustazah tu? saya pun tengah ari org ngajar ngaji ni..

Originally posted by kimora at 10-3-2009 20:49

carold, boleh bagi saya contact no ustazah tu? saya pun tengah ari org ngajar ngaji ni..

U stay  mana KIm..

manak............esok result spm hang kan?....

mai share result  ek?

Follow Us
Originally posted by sunsuria at 5-3-2009 23:57
rumah saya pulak, ramai kawan2 anak2 suka datang...bukannya ada swimming pool ke..entah dia org suka ikut anak2 balik rumah...
sekali tu lepas ambil pmr blhnya pakat nak buat jahat sekali setahu ...

ada juga ibu ibu yang Manak perhatikan memang suka dan tidak keberatan langsung kawan anak2 mereka datang kerumah, very supportive lah kekdahnya...masak kan utk dorang bila berkelapangan and what not...tapi bila part anak merka nak kerumah kawan2 dari kalangan yang biasa datang kerumahnya....ah dah mulalah ibu ibu ini will feel reluctant.....

Dalam konteks ini apa masalah sebenarnya eh????

Originally posted by coniferous at 11-3-2009 19:27
manak............esok result spm hang kan?....

mai share result  ek?

ellloooo...salah thread dah.........

kat area sunway..boleh datang ke?

Originally posted by carold at 11-3-2009 14:12

U stay  mana KIm..

Originally posted by coniferous at 27-2-2009 09:21

ayah budak tu tak amik tau ke....

ayah budak ni dah kawin lain...then xdpt dijejak dah..

Originally posted by SQUIRREL at 27-2-2009 12:29

Kesian lah pulak kat budak tu....takut nanti kalau u anta ke rumah kebajikan perangai dia bertambah teruk....cubalah u bayangkan perasaan dia...sekarang ni i rasa perangai dia macam tu seba ...

mmg kesian...dia xmau dgr ckp tok n tok wan dia..selalu keluar rumah suka hati ja..nak balik xbalik..
xpa la..lani dah dpt keputusan dah..ingat nak kawin kan dia je la...

Harap2 anak2 saya x buat hal bila dah besar.  Ikutkan saya & ayah diaorg ni baran & cpt melenting. Abg diaorg yg sebapa ni dua2 buat hal. Yg sulung tu jenis x melawan tp kuar rumah sbb ayah dia kawin dgn saya, yg 14 thn tu lak suka bls blk bila kita ckp atau tgr. tp klu ngan saya, klu dia melawan saya akan ckp "jawablah, bang, nanti Allah kata kun fayakun br abang tahu" :@ then dia terus senyap. So far dlm 5 org anak tiri saya ni cuma yg tgh tunggu nak lanjut pelajaran lps diploma je yg ok sikit. Yg lain tu mmg sakit kepala tp saya mmg byk bersabar coz prnh terlps ckp benda tu btl2 berlaku.

coniferous replied at 19-2-2009 05:12 PM
Subhanallah .....maha suci Allah.....manusia ni dijadikan berbeza beza ek carold....anak aku cam tu  ...

Assalamualaikum... Saya juga ada masalah dgn anak ke dua. Anak saya 3, kesemuanya lelaki,,, InshaAllah, alhamdulillah yg sulung dan bongsu tu dengar kata syukur.. Tapi yg tengah ni. Ya Allah, mmg dugaan dari Allah. Saya selalu doakan dia.. Rasa tak adil pulak sbb doakan dia lebih dr doakan anak yg lain. Saya masak berdoa, iron baju berdoa--bukan baru berdoa, malah sejak kecik lagi. Saya selalu mohon Allah maafkan dosa silam saya. Saya tahu saya tak sempurna--kami suami isteri. Mungkin Allah beri dugaan ni berserta hikmah. Tapi, faham je lah, manusia mana yg ada kesabaran. Saya minta ibu /bapa di sini doakan agar anak saya lembut hati, insaf sementara saya masih hidup ni. Saya x boleh nak bercerita pada family sbb family saya, ayah mak, adik beradik alhamdulillah sempurna... Baik rezeki atau family. Nanti saya yg malu, walau saya tahu, kalau sya share, mereka akan tolong. Tapi kalau boleh mmg lah saya nak simpan aje cerita ni dlm lingkungan anak beranak. Saya juga doakan anak2 kita yg bermasalah ni, Allah beri petunjuk, Allah beri hidayah dan Allah balikkan hati mereka menjadi anak yg soleh/solehah InshaAllah.. Aaminnnn...

Saya selalu sangat dah menangis. Sampai tak tahu nak buatcmana. Saya harap ada yg sudi share pengalaman, nasihat dgn saya. Saya tahu, setiap manusia tu dugaan nya x sama. Dari segi kewangan, kehidupan, saya alhamdulillah, duit InshaAllah xde masalah. Suami dan dua lagi anak dan fmly kedua belah pun alhamdulillah, tp ni lah dugaan terbesar saya.... Anak no 2. Saya tak boleh dduk sendirian. Kalau saya sendiri, saya akan jadi murung, sedih. Saya x de selera makan, tapi masak utk anak2, saya cuba usahakan juga. Kalau ada ustazah/ustaz dlm grup ni yg boleh membantu, sila lah bantu. Saya cuba amalkan ayat yg saya baca dlm blog/pembacaan, saya cuba sedaya upaya yg termampu. Doakan saya dan anak saya ya, kerana doa dr anda semua mungkin membantu.. Mudah2an Allah makbulkan, dan semoga Allah berkati anda juga. Terima kasih

EmakOmak replied at 4-4-2017 06:54 PM
Saya selalu sangat dah menangis. Sampai tak tahu nak buatcmana. Saya harap ada yg sudi share pengala ...

Middle Child Syndrome.....

Dah hang belum bersedia nak berkongsi, hang hadap ler anak beranak....

NEXT.............