CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kazaraf

[Tempatan] Harga minyak naik?? - Najib setuju dengan Bank Dunia utk susun subsidi bahan api

PenjualAPAD posted on 16-5-2014 11:16 PM
mampos mampos mampos, mane nak cari duit lagi nie

Apa yg kalut sgt, kerajaan relax aje, wawasan 2020 insyaAllah boleh dicapai lebih awal.

rashiman posted on 16-5-2014 11:21 PM
Apa yg kalut sgt, kerajaan relax aje, wawasan 2020 insyaAllah boleh dicapai lebih awal.

mampos mampos mampos, tunggu aku mampos baru la aman skek, nie celik bijik mata jer, kerja kerja kerja duit duit duit, dulu makan 3 kali sehari skang dah jadi 1 kali sehari, oohh malaysia ku terchenta

calling @kak_sue

semakin merepek najib sejak mh370 ni hilang,...ader jugak yg kena baling ngan manggis nanti

Kadang-kadang terfikir, salahkah kita sebagai rakyat nak menikmati sedikit hasil titik peluh yang kita dapat. Perlukah kita disogokkan dengan semua 'penyelarasan' ini. Mewah kebanyakkan rakyat pun di manalah sangat paling lekeh pun KFC. Salahkan rakyat nak menikmati sedikit 'kemewahan' setelah berpenat lelah mencari rezeki hingga dalam sibuk itu institusi kekeluargaan banyak yang hancur. Bekerja hingga terabainya keluarga sedangkan kita sedia maklum bagaimana 'pentas' hidup mereka yang di atas. Adakah rakyat mengemis dari mereka untuk makan? Tepuk dada, tanya jawapan dalam diri masing-masing.

hzln posted on 16-5-2014 08:53 PM
vw passat di amareka rega dlm RM100k, di msia RM200k
RM100k buta2 saja kerajaan kaup "subsidi" da ...

Bodo betol.. Fuel consumtion bergantung pada jenis enjin & kenderaan la.. Naik basikal 0l/km.

Pendapatan ko rm2000 sebulan.. G keje jarak 40km g balik.. Pakai wira buruk yang amat.

Kawan ko banyak putih sikit..gaji rm5000.. Pakai puriussss.. Keje tempat sama ngam ko.. Umah dia pun satu taman je..

Yang mane banyak pakai minyak :-(

Terasa macam sama jer antara level menteri dengan jentera penerangan upahan umno dalam ni.

Follow Us
totokreturn posted on 16-5-2014 12:40 PM
Ya allah, betapa bodohnya macai umno dok konar2... aku ckp apa untungnya perah keringat rakyat, ke ...

aduhai ayat last tu....menusuk jiwa betul sampai ke tulang hitam plak tu....
buat aku pening walo aku bujang yg harus menanggung ahli keluarga yg krg berkemampuan...

wipers81 posted on 17-5-2014 02:12 AM
Kadang-kadang terfikir, salahkah kita sebagai rakyat nak menikmati sedikit hasil titik peluh yang ki ...

salah la kot bg depa....

ambik contoh aku la kan....tiap hari keje smpai umah mlm....
sabtu pun keje smpai umah mahgrib....weekend mmg la aku x nak pegi memana nk rehat jer....
tp anak sedara aku yg kat umah hari2, segala cuti public & sekolah pun duk kat umah jer...
bila depa cakap boring opkos la aku kesian ya amat...duk boleh pujuk nanti ada duit lbh kita pi jenjalan....
tp duit tiap bulan xde plak nk lbh so alternatif aku pujuk la bawak pi makan...
kdg KFC tp x smpai la 50 hengget, satay ke dak pun plg murah burger jer pun...
kalo x bawak pi makan bawak la depa pi cuci mata kat KLFC tu smbil limit bape hengget blh main kat theme park situ....
tu pun bila aku ajak depa boleh kata kan xde duit...nanti duit abis camner...lg la kesian aku dgr...
betapa budak yg kecik2 tu pun dah cuba memahami kewangan aku...

PenjualAPAD posted on 16-5-2014 11:26 PM
mampos mampos mampos, tunggu aku mampos baru la aman skek, nie celik bijik mata jer, kerja kerja k ...

Ape yg ngko nak akak comment dik....?? Asalkan korang tak salahkan temasik kerana harga minyak naik kita dah bershukooooooor

Selagi hidup memang lah sentiasa ada masaalah. Lepas sarapan je....kita dah fikir tengah hari nak makan ape eh?? Lepas makan tengah hari terpikir pulak alamak lauk dah habis, malam nak makan ape?? sebelum tido pikiar pulak besok brekpes makan ape???  Life goes on like that la...Itu sebab owang putih kata bila kita mati we RIP...Rest in Peace. Dah tak payah nak pikiar besok nak masak ape, nak makan ape...
Tapi dari sudut islam....dah mati pun tak boleh rest in peace, mulaikat terus dtg kasi soklan2 cepumas...kalau tak boleh jawab hah nah....ambek ngko!!

itu je yg akak boleh comment

PenjualAPAD posted on 16-5-2014 11:26 PM
mampos mampos mampos, tunggu aku mampos baru la aman skek, nie celik bijik mata jer, kerja kerja k ...

Rakyat malaysia makan byk kali, restoran terpaksa buka 24jam melayan nafsu makan rakyat malaysia...

razhar posted on 15-5-2014 12:21 PM
kalo perlu naik...kena bagi kuota utk rakyat dgn penggunaan IC dimana setiap org di beri had..sekura ...

Yup. Aku setuju bab kuota nie. Contohnya setiap pengguna hanya akan diberi petrol bersubsidi utk pembelian RM100 pertama jah utk sebulan. The rest, pakai harga non-subsidi. Pastu setiap pengguna akan diberi satu card, card nie akan di'match' dgn Mykad dan road tax kereta. That means, seorg hanya boleh disubsidi utk satu kereta jah. Setiap pembelian utk petrol bersubsidi mesti pakai card nie. Bagi aku, sgt tak fair bila org yg bayar income tax mcm aku tapi makan subsidi minyak sikit jah, berbanding org yg tak bayar income tax, ada kereta, tapi isi sampai RM500 sebulan.

harga minyak naik lagi.... syukur lah... lepas nih macai UMNO BN naik beskal jerk laa... buat apa kita bantah2 majoriti yg hidup susah macai2 UMNO BN gak....

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

skrg minyak bersubsidi banyak diseludup disebbkan harga kt sini murah berbanding negara jiran..
maka cadangan aku.. naikkan sahaja harga petrol & diesel lebih tinggi dpd negara jiran.. hahaha.. so xde la kes seludup lagi

rashiman posted on 16-5-2014 05:03 PM
Susah nak dapatkan atau nak cari , nak pastilan 1 juta penjawat awam dan pemimpin 100% amanah, seb ...
Menurut lapuran audit tak smpi 1% yg ditegur, yg meragukan dari nilai keseluruhan pendapatan negara.

kalu 1% tak de laa org ramai marah dgn kerajaan....seperti yg aku cakap sblm2 ni.....1% tu cuma ikan2 bilis....anak2 berudu jer......itu pun sebab terkantoi....nak makan tapi tak cerdik tu yg sampai terkantoi......ikan2 jerung ikan2 paus besar terlepas mcm tu sbb dia org ni pandai main game....game dia org cerdik....tu sampai ko pun percaya bulat2 figure 1% tu

airfilterkotor posted on 16-5-2014 12:14 AM
Bila PTD berbicara.

macai purata tu ptd ka?

nasib baik aku tak jadi ptd

totokreturn posted on 16-5-2014 06:44 PM
Ok macai umno bacul... aku nak ajak ko bet, kalu harga minyak naik kali nih dapat manfaat pada rak ...

aku tengok dah banyak kali ko ajak macai purata tu bet, tapi haram 1 pun tak berani nak sahut cabaran bet ko tu

BungaSaffron posted on 18-5-2014 10:18 AM
aku tengok dah banyak kali ko ajak macai purata tu bet, tapi haram 1 pun tak berani nak sahut caba ...

dia nka bawak dakyah sesat demi menghalalkan kejahatan pemimpin dia yg pelahap duit rakyat dan penyamun tuh dalam menyeksa dan menipu hidup rakyat... aku ajak bet, bukan kecik2, tapi pegangan political....kalu aku salah, kena joinT BN woo.. tapi ternyata macai UMNO kecut, penakut, bacul, dayus nak terima cabaran.... lari terkontang kanting...

rashiman posted on 17-5-2014 08:58 AM
Rakyat malaysia makan byk kali, restoran terpaksa buka 24jam melayan nafsu makan rakyat malaysia.. ...

duluuu, skang restoren 24jam macam mati segan hidup tak mau, stakat lepak ngeteh nga roti canai jaa

kak_sue posted on 17-5-2014 08:35 AM
Ape yg ngko nak akak comment dik....?? Asalkan korang tak salahkan temasik kerana harga minyak nai ...

ingatkan minyak naik sebab geng temasik mai tuang minyak kat johor

airfilterkotor posted on 17-5-2014 05:57 AM
Terasa macam sama jer antara level menteri dengan jentera penerangan upahan umno dalam ni.

kalu dah bergelumang dlm jamban, insinyur pun bulih jadi bahlul level2 ketua cawangan saja...pagi petang siang malam nak buduhkan org kampung saja

siam negara pengeluar minyak ka?
siam keta kena cukai 300% ka?
siam kluar rumah kiri kanan depan belakang kena bayar tol ka?