CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Pendedahan harta 50juta:'Saya Bukan Bimbang Soal Bayar Cukai' -Datuk Siti #pg4

harisbee replied at 27-2-2015 06:42 PM
wpun CT lepasan SPM je...tp statement dia lagi nampak educated dr forumer sini yg kononnya educated  ...

takkan kau tak sedar.. biasa la..artis no 1 Negara..mesti ada orang nak dok nganjeng kekdahnye

asamfish replied at 28-2-2015 04:54 AM
hehehe....depa ni cakap berapi2
mengalahkan warren buffet
tapi simple biz principle pun ke laut. ...

kalau aku nak bukak business.. tak de keje aku nak pakai duit sendiri..risk die lain dari risk getting loans from the bank or any other institutions.. even Kak Ijat pun mintak duit gomen nak start business.. ape kes tu? dan aku sangat yakin, tax implication would be different ... kau nak keluar kan 14 juta utk start business its an idiotic moves .. kalau business gulung tikar.. kau dah sia sia mengahbis kan hard-earn money kau dalam sekelip mata..,

by the way, aku sebagai fan siti yang hardcore especially against any beruk2 .. i would say the list is not exhaustive... no 1 tu mmg confirm betul la.. tapi no 2 dan seterusnya..adalah cara untuk promote website tu je... in fact the figure tu tah betul ke tak... dari dulu RM50j sampai sekarng..takkan sama je

banyak lagi business woman yang buat komestik ni aku rasa lagi kaya.. macam sendayu tinggi etc tu...

biozipstar replied at 17-2-2015 10:34 AM
sape wanita terkaya malaysia?aku google..

Yang Amat Mulia Raja Dato' Seri Eleena Binti Sultan Azl ...

Adinda sultan nazrin.
Merasa jugaklah amek scroll dr beliau.
Hehe

go ct go terus maju ke depan hokey!
perempuan2 luar sana patut contohi dia dlm kerjaya
terus maju..
jual simplysiti pon bukan sebarang kedai kosmetik pprt jah

sayang_mulut replied at 28-2-2015 02:37 PM
kalau aku nak bukak business.. tak de keje aku nak pakai duit sendiri..risk die lain dari risk get ...

haha..aku baru nak ckp kau dh cakap dulu..tahniah....bodoh kalau misal ada 10juta nak bukak bisnes gi guna 10juta duit simpanan /poket tu utk invest...xde org kot buat begitu melainkan bimbostik...kang bisnes lingkup, ko pun lingkup jadi gila masuk sepital gila...hehe

ps: sian buat statement konon bajet bagus,baget educated,tp memalukan diri sendiri je forumner tu...

Follow Us
hahaha...
tu lah xde basic bussiness law tapi nak komen jugak...
kekdahnyer bekas menteri besar selangor tan sri khalid tuh pun pinjam jota2 dengan bank islam...
ingat orang kaya2 neh banyak aset tuh sume die punye ke? bank punye okeh....
ramai jeh cina2 kaya neh still hutang jota2 dekat bank... bukak bisnes sendiri...
then duit simpanan yg ada depa pi invest pulak main saham or beli trust fund...

i kagum ngan SITI..

korang tak rasa ke simplysiti tu sgt berjaya?

loyer replied at 18-2-2015 10:46 AM
moga tokti dikurniakan dgn rezeki anak pulak...supaya anak dia dpt mewarisi kekayaan maknya...syg ra ...

insyaAllah. dgr2 dia ada seek IVF treatment kat HKL. doakan ada rezeki dia.... mesti dia teringin nak ada anak sendiri kan.

toxicated replied at 17-2-2015 01:59 PM
buat la thread kekayaan retis malaysia mengikut rank kepada yg gigih2 google.. ac mizal scam tu masu ...

Ac kan jutawan, kalo x silap..

tobobon replied at 28-2-2015 03:42 AM
hahaha.. instead of blaming the reporter yg buat this story, she bleh ckp yg itu merupakan harapan ...

respect cara dia jawap soalan wartawan
dari dulu dia pandai menepis segala gosip
jadi wartawan pun x adalah berdendam
mohon shila amzah belajar lagi bab pr ni

eddysheddy replied at 28-2-2015 04:46 PM
i kagum ngan SITI..

korang tak rasa ke simplysiti tu sgt berjaya?

belum sangat berjaya lagi. tapi x gagalla. meaning jualan dia masih balik modal, which is not bad after all

Bahaya jg bgtau jmlh rete..
Kamg ada je malaun yg dok intai2.

ada ke org yg luar dari kempompong peminat yg beli dan pakai simplysiti ni?

Dulu2 ghase2ny diorg pertikai nape pinjam kt tekun. Klu x silap tekun ni fokus dia pd usahawan iks utk projek kecil dan sederhana. Interest pun murah. Ada bc dlm blog2 politik

nk tny..brgan simplict ok tak esp bedak dan lipstic? I nk cuba ni..

Tak apa. Sesiapa yang tak tahu kita terangkan elok-elok.

Orang berbisnes memang akan buat pinjaman untuk diversify their businesses. Tak kisah lah orang tu kaya atau tidak. Itu memang lumrah orang berbisnes kerana risiko membuat pinjaman kurang berbanding membuat bisnes dengan duit sendiri. Risiko seperti tax implication, bankruptcy, unsuccessful business etc. Warren Buffet sendiri buat pinjaman bank(dalam biography).

Everyday is a learning process. Kita belajar antara satu sama lain. Buang ego. Ini bukan kes karatz atau haters. Ini ilmu.

Jadilah karatz yang tidak fanatik dan jadilah haters yang tidak fanatik. Yang mana betul, kita sama-sama setuju. Yang mana yang salah, sama-sama kita kata salah.

Sentiasa betulkan saya kalau saya salah.

chickenwing replied at 2-3-2015 11:41 AM
ada ke org yg luar dari kempompong peminat yg beli dan pakai simplysiti ni?

Apabila produk berada di mana-mana, pasti ada yang membeli tak kisahlah peminat atau bukan. Itu prinsip ubiquitous products.

Siti tidak mempunyai niche marketing. Sesetengah produk mempunyai niche market yang sangat narrow( some usahawan make their products look grand in order for their product's name becomes branding, they target the upper class community. pada saya, this is the BIGGEST MISTAKE ever!

Sebab itu produk seperti sendayu tinggi and all its contemporaries berjaya kerana their targeted consumers are rakyat marhaen. Bisnes is bisnes. Kena bijak.

sixret replied at 2-3-2015 12:34 PM
Apabila produk berada di mana-mana, pasti ada yang membeli tak kisahlah peminat atau bukan. Itu pr ...

produk sendayu tinggi tu berjaya sebab produk dia variety....dari barang kesihatan sampai ke makeup...tu sebab boleh berjaya...rakyat2 marhaen yg disebut tu commanly org melayu....dan biasanya org melayu dalam hal2 kecantikan mcm nk kurus...nk gemuk....nak pantang...lebih prefer amik yg lokal. kalau bab2 makeup ni paling comman rakyat marhaen masih pilih barang international paling comman iaitu maybeline.....ni base pada pemerhatian saya saja yer...xde niat nk dengkin barang siti pun hihihiiii.....

chickenwing replied at 2-3-2015 02:09 PM
produk sendayu tinggi tu berjaya sebab produk dia variety....dari barang kesihatan sampai ke makeu ...

sangat setuju. sebab tu sendayu tinggi boleh berjaya. produk dia variety dan ada di mana-mana(uibquitous). sendayu tinggi tak target golongan atasan je tapi target utama dorang rakyat marhaen. begitu juga dengan produk2 jenama2 lain macam qu puteh, simplysiti dan lain2. sebab tu saya letakkan simplysiti dan sendayu tinggi dalam kategori yang sama in term of dorang punya marketing.

Good answer siti..
Reporter(fonen mahupun tulen) pun x sentap rasanya ngan statement ni..

I wish siti best of luck tuk dapat 50 juta..
Lebiu...