CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Bella75

All About Bandung, Indonesia - Part 19

Close [Copy link]
cancer_files posted on 3-11-2012 03:38 PM
benarkah huruf "a" di ujung kata tetap dibaca "aa" oleh orang Sabah? bukan berubah menjadi " e" pe ...

Ya, betul betul. Cara kami becakap tak sama dgn org Semenanjung Malaysia. Saya dibaca saya bukan saye. Ramai org ingat saya dtg dari Indonesia psl bunyi percakapan kami agak lain.

Masa di Gramedia, ada human size carboard group NOAH. Huhuhuhu!! Rindu dgn Ariel. Last edited by Peterpan17 on 3-11-2012 03:43 PM

Peterpan17 posted on 3-11-2012 03:41 PM
Ya, betul betul. Cara kami becakap tak sama dgn org Semenanjung Malaysia. Saya dibaca saya bukan s ...

tu lah...pas di bandung tak pergi ke base camp nya...
pas di jakarta tak mau ikut konser nya...

Gramedia Trans Studio apa Gramedia Pusat di Mampang?

cancer_files posted on 3-11-2012 03:45 PM
tu lah...pas di bandung tak pergi ke base camp nya...
pas di jakarta tak mau ikut konser nya...
...

Gramedia Transtudio Bro. Bukan tak nak pergi, waktu tak cukup. Byk tmpt nak cover tp masa takde. Lain kali mesti dtg lg. Kali ni kena plan betul2. Punca kami tak dpt pergi byk tmpt sebab jam yg teruk. Byk masa terbuang atas jalan.

Peterpan17 posted on 3-11-2012 03:49 PM
Gramedia Transtudio Bro. Bukan tak nak pergi, waktu tak cukup. Byk tmpt nak cover tp masa takde. L ...

okelah...saya sarankan, minimal punya waktu satu minggu untuk eksplor Bandung saja...
kalau eksplor Jakarta, satu minggu tak cukup...

silakan sis lanjut upload foto...biar jadi penghibur yang mau pergi....

cancer_files posted on 3-11-2012 03:53 PM
okelah...saya sarankan, minimal punya waktu satu minggu untuk eksplor Bandung saja...
kalau ekspl ...

Dah abis upload gambar. Gambar2 yg lain tak dibenarkan upload psl ada muka2 org lain yg tak rela diexpose. Hahahahah!!!

Cukuplah buat panduan kekawan sikit2. Ya, next round, saya kena stay lama sikit. Jakarta pun tak pusing habis lagi. Berapa langkah je kita org pergi. Penat lg tak payah cakaplah. So kena plan betul2. Tp godaan tanah abang tak blh dilupakan. Lupa diri terus bila masuk ke TA

Peterpan17 posted on 3-11-2012 03:56 PM
Dah abis upload gambar. Gambar2 yg lain tak dibenarkan upload psl ada muka2 org lain yg tak rela d ...

wah...apakah sis lihat ini sewaktu di Kebun Raya Bogor ?
http://travel.detik.com/read/201 ... li-mekar?vt22011381

beruntung sekali kalau bisa lihat...

Follow Us
Artemesiaa posted on 2-11-2012 05:46 PM
Kalau tak kisah pasal jenama banyak je yang bersaiz besar.  Kalau nak made to order pun ada boleh  ...

Saya cuba nak tempah jeans kat Oasis, tapi katanya 3 hari baru siap.

Artemesiaa posted on 2-11-2012 10:42 PM
Betul tu kedai dia betul2 kat pintu masuk belah kanan kat kaki lima Oasis Fo tu je.  Boleh pilih ...

Saya ke Oasis hari tu. Bila tanya, saya diberitahu oleh penjual perfume tu, kalau botol jenis sembur, dia kena taruk alkohol sedikit baru boleh sembur-sembur gitu. Problem ma. Tak jadi beli yg botol jenis sembur.

cancer_files posted on 3-11-2012 06:12 PM
wah...apakah sis lihat ini sewaktu di Kebun Raya Bogor ?
http://travel.detik.com/read/2012/11/03/ ...

Takde bro pasal ujan lebat time tu. Tp Rafllesia kat kampung ada. Saya yg dok kat sana baru nampak 2x je. Kat area Gunung  Kinabalu dan area Tambunan blh dapat bunga ni.

Utk Pak Ngah, saya bg gambar ANTANGIN. Ubat ni bagus utk buang angin kat sapa2 yg suka cepat masuk angin dan perut kembung mcm saya ni. KLu nak berjalan mesti ada minyak kayu putih & minyak gamat buat gosok2 kat perut. Mak saya kata saya ni mcm baby selalu masuk angin. Tp lepas minum ANTANGIN, keadaan saya dah tambah baik. Rasa ANTANGIN ni mcm ubat batu cap kelapa tp lbh pekat. Boleh dibeli di farmasi Guardian dan yg sewaktu dgnnya. Harga murah, Rp10 ribu sekotak isi ada 10 paket.

Yg ini pula majalah hiburan dari Indonesia. Mcm Keren Beken, Gaul, C & R (short form for Cek & Ricek) dan Bintang. Tp masa saya beli tu Bintang dah abis. So tak dpt beli. Dpt beli majalah gossip Korea versi Indonesia. Bolehlah Salah satu hobi saya collect majalah Indonesia utk menajamkan Bahasa Indo terutama slang2 terkini. Last edited by Peterpan17 on 3-11-2012 06:51 PM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Peterpan17 posted on 3-11-2012 06:41 PM
Takde bro pasal ujan lebat time tu. Tp Rafllesia kat kampung ada. Saya yg dok kat sana baru nampak ...

guubrrakk...ternyata beli majalah anak muda, sis...
btw, kalau saya prefer tolak angin dibanding antangin...rasanya lebih sedap tolak angin buat saya...

bahasa slang? sekarang ni lagi populer namanya "bahasa alay"....
kerjaan anak sekarang yang kebanyakan main twitter, fb..

icha80 posted on 2-11-2012 05:33 PM
Salam sume..
Icha p bandung bln 5 thn dpn mm lmbt lg..kli yg k3..1st time dlu thn 2007..2nd time 20 ...

Klu kat Tanah Abang, berlambak baju budak2 smp naik juling kita org tak tau mana satu nak beli. Lbh baik beli kat TA klu u singgah JKT. Murah2 dan kualiti bagus. Lawa2 lg terutama klu yg ada anak perempuan,meletop fesyen.

cancer_files posted on 3-11-2012 06:53 PM
guubrrakk...ternyata beli majalah anak muda, sis...
btw, kalau saya prefer tolak angin dibandin ...

Customer saya dari Jakarta dulu pernah ksh cuba makan tolak angin tp saya still prefer antangin pasal rasa antangin lbh sedap seakan mint.

Itulah bro, belajar2 bahasa orang. Dengar2 gossip terkini dari seberang. Asyik baca gossip Malaysia, sekali sekala tukar selera lg tengah belajar bahasa gaul yg terkini. Susah juga mau ikut nih. Maklumlah bahasa orang muda.

Peterpan17 posted on 3-11-2012 06:58 PM
Customer saya dari Jakarta dulu pernah ksh cuba makan tolak angin tp saya still prefer antangin pa ...

bahasa anak muda ni yang merusak bahasa baku...
macam bahasa rojak di Malaysia...
tak ada beli novel kah? tetralogi Laskar Pelangi, begitu...
note : jangan2 sis salah satu penggemar sinetron ? sinetron dari sini banyak tek bermutu ...kecuali Para Pencari Tuhan yang tayang setiap Ramadhan..

cancer_files posted on 3-11-2012 07:09 PM
bahasa anak muda ni yang merusak bahasa baku...
macam bahasa rojak di Malaysia...
tak ada beli n ...

Ya, bahasa short form ni byk merusakkan bahasa kita walau indo dan malaysia. Nasib baik saya bukanlah salah sorang yg perosak bahasa. Saya tak pandai tulis sms dgn bahasa pendek. Pening membaca.

Saya tak nonton Sinetron. Lbh kurang mcm setengah drama Melayu byk merepek2. Kdg2 ada movie yg bagus spt Dalam Mihrab Cinta lakonan Dude Harlino, yg movie begitu saya akan nonton. Pilih2 apa yg harus di nonton. Novel pun saya tak beli. Mau beli tp kurang pasti ceritannya bagus ke tidak. Laskar Pelangi saya sd nonton movienya. Kdg2 movie bagus, tp dlm bentuk tulisan tak bagus. Kdg2 dlm tulisan bagus tp movie tak bagus. Serba salah juga.

Peterpan17 posted on 3-11-2012 07:18 PM
Ya, bahasa short form ni byk merusakkan bahasa kita walau indo dan malaysia. Nasib baik saya bukan ...

yang perlu dipahami adalah...tak mungkin menampilkan semua yang ada di novel ke atas film yang cuma 2 jam...
penulis bisa berfantasi di novel, tapi belum tentu bisa diangkat ke layar..ya kan?

waktu saya nonton LP pun begitu...banyak lakon yang tak ditampilkan, tapi saya mengerti...bisa-bisa 1 hari baru habis filmnya untuk menjabarkan semua yang ada di novel...

btw...dari Laskar Pelangi, Sang Pemimpi, Edensor dan Maryamah Karpov, mana yang sis suka?
film Edensor sedang dibuat sekarang...dan mungkin tahun depan tayang...

sorry, Out of Topic...
atau kita bahas sejarah bandung saja ya..?

Peterpan17 posted on 3-11-2012 02:49 PM
Next year punya trip kena includekan live band ni. Kat KL pun saya suka lepak dengar live band kat ...

Good to know good for u.  Tapi kan kalau rajin gi kebelakang lagi boleh dapat dalam rp30 ribu je lagi lebat sulam dia dari tu.  Dan kalau lagi rajin pergi sampai paling belakang sekali boleh dapat blause cotton atau good quality lycra 3 helai rp100 ribu je.  Tapi tak pa boleh cuba lagi next times.  Kain lace yang sebijik macam Malaysian designer selalu guna untuk dress boleh dapat dalam RM14 per meter.

msaadhamid posted on 3-11-2012 06:31 PM
Saya cuba nak tempah jeans kat Oasis, tapi katanya 3 hari baru siap.

Tak tahu le pulak sebab masa Art pergi tu pun dah malam dia kata esok boleh siap tapi Art tak beli sebab dah beli di Toko Tiga.

msaadhamid posted on 3-11-2012 06:38 PM
Saya ke Oasis hari tu. Bila tanya, saya diberitahu oleh penjual perfume tu, kalau botol jenis semb ...

Tu memang betul dia kata untuk bagi tahan lama Art beli pun sebab ada yang kirim mintak tolong belikan.  Tapi untuk pakai sendiri tak da sebab prefer guna yang ori.

zarasafiya posted on 3-11-2012 02:30 PM
tq ye affni.nanti akak try ty kak lina plak...

sama2 kongsi k.zara......untung jmp thread ni.....memudahkan segalanya....

Peterpan17 posted on 3-11-2012 03:02 PM
FO kat Bandung tu pun buka suma betul2 cover. Maksudnya dari tempat parking ke dalam FO. FO durang ...

tq sis for ur info.....rase nk skip jelah dunia lain tu....takooot....dahla rancang nk g petang bwk ke mlm....
x pasai2 x blh tido kang....teringat je.....eiiiiii seram....