CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

[Tempatan] (VIDEO) Hello, Kenapa Nak Pilih Menantu 'Gomen' Sahaja, Ingat Kerja Swasta Lekeh

cina pulak lebih memilih yg kerje doktor, peguam, tauke bisnes...

Keje gomen sng buatl loan..Hutang sana sini..Dlm pay slip tggl 300 kaya ke.. bodoh.. plg miskin hina dina

Tak paham aku. Senang buat loan. Tp loan kan kena bayar balik. Ap yg hebat sgt dgn "senang buat loan" tu?

yayaachan replied at 26-12-2016 02:31 PM
Tak paham aku. Senang buat loan. Tp loan kan kena bayar balik. Ap yg hebat sgt dgn "senang buat loan ...

Loan gomen rendah interest berbanding dgn swasta

pearl.silver replied at 25-12-2016 12:54 PM
Huhu...pompuan xde kerja, xde mak mertua nak ke...

May MIL plak tak suka menantu pompuan keje, lagi2 leje gomen. Sbb anak pompuan die koje gomen. Menantu koje gomen ni ibarat mencaras anak die. Abis dikejinya kerja kau luar dan dalam. Meols pikir, lebih baik plak tak keje tkde sakit hati mcm ni.  

Aku keje gomen... exec biasa baru dalam 4tahun kerja ada la dlm 5000 gaji... xde ot ye... pasal hutang tu kan.. masa nak loan 2nd house, sama je  mcm org swasta.. tak ada kelebihan dapat  loan  lebih...  kalau pinjam ah long tu lain lah...

Follow Us
sally03tomato replied at 26-12-2016 04:43 PM
Aku keje gomen... exec biasa baru dalam 4tahun kerja ada la dlm 5000 gaji... xde ot ye... pasal huta ...

takpela second house pun.. dah da first house maksudnya

beza sgt interest gomen ngan bank biasa tu...

staff gomen ni pelik.. walauupun dah ada loan rumah pon masih ramai yang liat nak beli rumah.. sibuk berganti kereta.. sayang sangat.. tak tau kita yg swasta syarikat kecik2 ni berhabis bagai nak beli rumah dgn interest yang tinggi..

increment degree busuk2 rajin malas dpt 225 setahun.. kalo swasta nak kena tgk untung kampeni dengan wahyu bos tahun tu..hubungan dgn bos.. bla bla bla..aishhhh... tangga gaji pon tak ada.. kalo nak gaji tinggi kena cari keja kat kampeni lain.. mcm neverending stori pencarian keja nih..

tp kalo mak mertua cari menantu sebab nak menantu yg senang wat loan dan dpt pencen.. mmg hampagas la... huhu

32kW replied at 25-12-2016 05:50 PM
Ada je.. My mom asal kampung gak, helok je layan my only SIL tu. Tak kisah pun menantu gomen ke  ...

itu jenih tak sedar diri, no pride, hidup nak menumpang senang org..

nikaido replied at 25-12-2016 12:19 PM
Nanti dah tanya inform sini. Aku pun xrasa pencen utk seumur hidup. Kerja kerajaan berkhidmat 10th ...

Aku dah jumpa adik dgn sorang lg kawan penjawat awam gak. Kebetulan kerja kat JPA. Pencen mmg seumur hidup.  Cuma kelebihan klu service lbh 25 thn ke atas. Klu pencen kurang dr 25 thn kurenglah imbuhannya. Ada byk lg dibincangkan dgn derang. Baru clear. Cuma terlalu panjang nak ditulis disini. Tp lepas perbincangan tu barulah aku faham napa adik aku tak mau amik pencen tp amik KWSP. Masing2 punya pilihanlahkan.

@MamaMima711

Diamje replied at 26-12-2016 03:36 PM
May MIL plak tak suka menantu pompuan keje, lagi2 leje gomen. Sbb anak pompuan die koje gomen. Men ...

Aku tak faham, tak suka menantu keja gomen psl anak pompuan dia keja gomen? Psl caras anak dia?? Maksudnya takut menantu laki caras anak pompuan dia ke??

Peterpan17 replied at 26-12-2016 10:44 PM
Aku tak faham, tak suka menantu keja gomen psl anak pompuan dia keja gomen? Psl caras anak dia?? M ...

X suka menantu celen kerja anak die. Kami sama2 keje gomen. Sama2 gred 41. Tapi ank die "kene panggil pegawai". Aku ni die x de title pegawai.. so dgn aku ni die memang alergic sunguh2. Aku bli rumah semua tak kena.. last2 aku doa pegi mampuslah kau wahai org tua. Aku bukan nk derhaka sgt.. tp atleast jaga la hati aku yg byk tlg anak die dlm perkahwinan kami. Tak abis2 nk condemn keje aku. mmg nampak sgt aku ni die ckup x suka banding dgn menantu2 lain yg tak keje mengharapkan duit laki tu je.

Diamje replied at 26-12-2016 11:06 PM
X suka menantu celen kerja anak die. Kami sama2 keje gomen. Sama2 gred 41. Tapi ank die "kene pang ...

ades!! tahun 2016 pun msh lg ada kesah mcm antara dua darjat ni. Apasal lah org Melayu ni dr dulu smp skrg perangai hasad dengki tak pernah hilang.  Rezeki masing2 napa perlu nak jeles menjeles takut anak menantu caras mencaras. Nasiblah drama mcm ni takde dlm family aku. Ko nak kawin gomen ke, kawin kuli kontrak ke, kawin suri rumah ke lantaklah ygp penting jgn kahwin dgn jantan yg hadap duit bini psl malas kerja. Psl dlm family aku 6 anak pompuan. So mak aku dah pesan siap2 kat anak pompuan, klu laki jenis malas kerja, harap duit bini, tendang je jantan mcm ni. Jgn simpan.

periakuning replied at 23-12-2016 09:16 PM
Korang ni bercakap ikut perasaan je kan...

pengalaman aku pergi shopping hari tu..ade promoter cr ...

Pengalaman aku terbalik plak..bile ckp keje gomen terus dia hangguk2 je..dia pk basic rendah kot..xtanya langsung..pastu kt shuben swasta terus tanya basic lebih 5k x..nmpk sgt dia pk gomen basic x smpai 5k..tp mmg pn, elaun je lebih  

yayaachan replied at 26-12-2016 02:31 PM
Tak paham aku. Senang buat loan. Tp loan kan kena bayar balik. Ap yg hebat sgt dgn "senang buat loan ...

Interest rendah berbanding klu kerja swasta..mcm bank rakyat, u apply loan 20-30k time lunch hour, petang balik kerja duit dh masuk   lepas tu nk tambah lg boleh, overlapped plak..smpai u pencen u loan je la

kekwakuning replied at 26-12-2016 11:41 PM
Interest rendah berbanding klu kerja swasta..mcm bank rakyat, u apply loan 20-30k time lunch hour, ...

Lepastu kering nak bayar   klo dapat free trus duit tu ok jugak kan huhu

RED 666 replied at 25-12-2016 11:15 AM
Selain dr pencen, org gomen jugak ada faedah perubatan di waktu bersara, kalau kena penyakit kroni ...

Xsilap me xdelah tanggung semua..cuma lebih murahla..kena jugak bayar....

Xsemua free... ada benda kena gakla byr...tgk pada jenis sakit tu..cuma mmg jauh lebih murah dr swasta.. yg free khidmat doctor n alatan xperlu sewa.. tu je..

Klu swasta selain caj ubat2 n sewa alatan.. caj doktor pakar tu sama itu yg jd beribu2 lemon tu..

Atifan replied at 22-12-2016 11:33 PM
Pergh..ni lah mentaliti gomen sejati..mmg xsalah lg akak masuk gomen

Tipikal gomen sgt  

Tak dinafikan byk kelebihan kepada ibu berkerja..

N iols adalah mangsa mentaliti ini..masuk gomen sbb mak suruh, paksa2 masa dpt offer dan org disekeliling pn sama...rata2 kt ofis pn semua bg jawapan masuk gomen sbb mak suruh..sudahnye kerja jd x ikhlas sbb hati ini terpaksa..

yayaachan replied at 26-12-2016 11:43 PM
Lepastu kering nak bayar   klo dapat free trus duit tu ok jugak kan huhu

Lepas slip gaji dh max loan, boleh buat pinjaman koperasi u..sbb tu org gomen byk berhutang, nk teruskan kelangsungan hidup, nk bayar hutang sedia ada, nk beli kereta baru lg nk show off kt org kg..ye la pegawai gomen kan takkan pakai kancil je..malu kt org kampung..

I xnk beli tdung neelofar vietnam kt makcik i pn kena hencap u..kerja gomen tapi xnk berhias katanya, apa la sgt neelofar rm50..     

kekwakuning replied at 26-12-2016 11:45 PM
Tipikal gomen sgt   

Tak dinafikan byk kelebihan kepada ibu berkerja..

Mcm mana nk ikhlas kak..kerja mcm lembu..bos mendiva balik awal..kita ni dikudakan..apa lah sgt org pndng tinggi nk masuk gomen ni...tp ye la once dh masuk kerja gomen baru la tau langit tnggi rendah. Xdenye balik kerja on time n xsempat pon nk ngular..aku nasihat diknom yg baru keluar uni fresh grad xpayah la nk masuk gomen dulu..pergilah cari duit byk2 kt luar sana..kalau masih berminat nk join..join masa umur dh 40 mcm tu..lg bagus diknon..

P/s seronoknya hidup masa kerja swasta...gaji 3x ganda drp masuk gomen yg sendu..tp apa boleh buat. Rezeki kt gomen. Nnti lebih2 meratib org ckp iols xbersyukur.