CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Lilrose

Rakan Bisnes Zain Saidin Lingkup Sampai Dikejar 35 Ah Long, Che Ta Tak Senang Du

Acikgomen replied at 5-1-2020 11:33 AM
Ni alang2 dah bukak tered cerca cheta, mai acik nak stori gosip kaum kerabat cheta yg peghak bui ...

Asalnya jemput che ta je atau kaum kerabat dia sekali.....

timah03 replied at 5-1-2020 03:10 PM

Cheta sewa kapai tu nak cruise keliling langkawi la kot
Tapi kalo org lain sewa, naik tak ramai sangat. Ala2 private cruise ke gitu la kot. Kazen acik pun mcm hmmmm ramainya naik kapai laki aku ni
Fefeling naik tongkang nak pi China ke hape

timah03 replied at 5-1-2020 07:10 AM

Kata xlayan drama melayu..tp blh plak kenal nekta tp xknl ayu rodoh? Mmg la bengkeng muka mak nekta tuh.hihi

eleh nek ta nih.. kalau ko tu kompem di pihak yg benar, opkos ko akan melalak2 nak tegakkan kemenangan ko la nek ta.

ini takde pun 'perjuangan' ko dan laki kokosen ko tuh. siap laki ko no comment je mampu????

serius la nek ta ko x rasa bsalah eh?

Paiya replied at 5-1-2020 02:57 PM
siannya u

harap2  pinjaman along ibu u untuk sesuatu yang berguna

Unfortunately, memang dia pinjam sebab dia kena love scam. Saya dan family dah banyak kali tegur perbuatan ibu. Tapi, dia x pernah nak dengar nasihat. Pernah ibu pergi KL senyap2 tanpa bagitau kitorang. Saya kerja jauh dari kampung. Dalam 4-5 jam perjalanan kereta. Tetiba ada satu malam, dalam pukul 1pagi, adik call bagitau mak hilang. Taktau macam mana, saya tergerak hati suruh adik pergi check kat airport. Nasib ada simpan nombor ic ibu masa tu. Last2, dapat detect dia terbang KL. Terus saya call ibu marah dia. Dia pulak marah saya balik sebab sibuk katanya. Tapi 4-5 jam lepas tu, dia call saya minta duit beli tiket balik. Banyak perangai pelik dan menyakitkan hati ibu saya buat semenjak 2012. Dan yang paling banyak menanggung, sayalah. Sampai sekarang saya kena tanggung hutang along. Yang hutang orang kampung pulak, ada seorang kawan ibu ni kata, hutang yang tu kamu bayar bila mampu. Lagipun, bukannya kamu yang hutang dengan dorang. Kamu pun lain agama dah. (Saya convert. Mak dan family Kristian Katolik). Sejak 2012, memang saya ada masalah kewangan yang teruk. Menangis tiap2 hari. Tengah makan kat kedai pun boleh menangis. Syukurlah Allah bagi banyak bantuan. Sekarang x sabar nak tunggu bulan 1 tahun 2021 sebab hutang along akan settle masa tu.
Minta maaf ya Moderator. Say terOT pula. Tiada niat lain tapi sekadar ingin berkongsi pengalaman berurusan dengan along walaupun bukan sendiri punya hal.

Fazzbulous replied at 5-1-2020 03:03 PM
saya fhm apa yg awk rasa..sbb tu dlm islam,sangat dilarang kita berhutang..mcm kes saya,arwah mkci ...

Memang perit, awak. Bukan seronok hidup dalam genggaman along. Sebab tu saya bayar je bila along tu suruh bayar. Sebab risaukan nyawa sendiri dan keluarga. Cuma yang sedihnya bila nama saya busuk disebabkan perbuatan ibu sendiri. Sampai sekarang tau saya macam belum dapat maafkan ibu. Ya lah, ibu tu orang yang paling kita percaya kot. Ni bila ibu tikam kita, sakitnya lain macam. Kawan2 la tempat saya berkongsi rasa. Pernah merasa duit gaji tak cukup. Tinggal 200-300. Tu belum tolak bayar kereta lagi. Tapi tu lah, Allah xkan uji kita dgn benda yg kita x mampu. Dalam keadaan tu, Allah hadirkan saya rezeki tunggakan gaji, bonus tambahan dan banyak lagi.

Maaf sekali lagi sebab terOT ya Moderator.

Follow Us
PurpleRuby replied at 5-1-2020 04:37 PM
Memang perit, awak. Bukan seronok hidup dalam genggaman along. Sebab tu saya bayar je bila along t ...

betul..walaupun makcik2 lain takda kena mengena dgn hutang ahlong..takda jadi penjamin pun..tapi disebabkan ahlong tu tau rumah nenek i..terpaksa jugak bayar..sampai orang yang mkcik i hutang cakap,tak guna buat tahlil utk dia..roh dia masih tergntung lagi sbb hutang tak settle..terasa jugakla kami sbb walau mcmane pun,dia tetap famly..u tak try pegi ppim?ppim biasa deal dengan ahlong..

PurpleRuby replied at 5-1-2020 04:31 PM
Unfortunately, memang dia pinjam sebab dia kena love scam. Saya dan family dah banyak kali tegur p ...

sedihnya berhutang pasal love scam

kalau jadi kat saya, tak tau nak kata apa dan buat apa

adik beradikpun kamu pun tak membantu

bertabahlah ya...

Fazzbulous replied at 5-1-2020 04:53 PM
betul..walaupun makcik2 lain takda kena mengena dgn hutang ahlong..takda jadi penjamin pun..tapi d ...

Masa tu memang tak terfikir dah nak mintak tolong sesiapa. Fikir nyawa je. Memang serius takut. Lagipun, saya dah serik minta tolong kat mana2 NGO atau jabatan islam kat negeri saya ni. Paling2 bila saya call, pegawai akan cakap "Cik bagi nombor telefon. Nanti kami akan follow up". Hmmm...sampai sekarang xde bunyi. Lagipun, saya rasa macam ada lagi orang yang lebih perlukan bantuan PPIM. Tapi xpalah. Itu dorang sendiri jawab nanti kat akhirat. Syukur kewangan dah agak stabil sekarang. Semoga rezeki makcik2 awak dan keluarga awak semakin murah ya. InsyaAllah akan selesai. Jaga kesihatan emosi nenek awak juga. Kesian orang tua yang kena lalui benda gini.

Untuk tak OT, saya harap Che Ta tanya betul2 la si suaminya. Mana tau, mungkin ada part2 tanggungjawab suami masa deal business dgn Warren ni yang tak terjaga. Takut jatuh hukum menganiaya orang.

Paiya replied at 5-1-2020 05:12 PM
sedihnya berhutang pasal love scam

kalau jadi kat saya, tak tau nak kata apa dan buat apa

Ya, awak. Adik-adik memang x membantu. Siap caras lagi duit insurans mak. Duit tu saya dah niat nak bayar hutang orang kampung. Tapi adik no.2 tiap2 hari minta. Siap ugut nak bunuh diri kalau saya x bagi. Nak tak nak, terpaksalah bagi. Saya risau kalau adik betul2 bunuh diri, saya pulak akan menyesal seumur hidup. Banyak lagi sebenarnya dugaan2 yang saya alami disebabkan perbuatan ibu. Tapi tu lah, adalah tu hikmahnya nanti. InsyaAllah.

Sedih sebenarnya bila baca kes orang yang hutang along ni. Sebab dah pernah rasa kan. Tapi kadang2, orang terdesak. Dengan ekonomi sekarang ni lagila.

Saya rasa Che Ta antara insan yang hidupnya terlampau fokus untuk mendapatkan acknowledgement daripada orang sekeliling. Sebab tu dia nampak macam gayat sikit bila hidup dah agak mewah. Kasihan juga sebenarnya. Ya lah, nak tak nak, dia selebriti. Harapnya dia gunakan kemewahan yang ada untuk betul2 bentuk Aisyah dengan pendidikan dan kasih sayang yang cukup.

800214 replied at 5-1-2020 11:21 AM
Kahkahkah napoh!kampung tokwan lakiku. Raya aji hari tu sexited anak balik semayang raya bgtau j ...

Chuols baguslaa..dh mmg asal kampung nak malu apaaa kan? Mmg x faham bila nk mention kalau cakap sekian2 ni asal kg.com..apa hebat sgt ke jadi org bandar?

Acikgomen replied at 5-1-2020 11:33 AM
Ni alang2 dah bukak tered cerca cheta, mai acik nak stori gosip kaum kerabat cheta yg peghak bui ...

Best betul baca ayat acik ni..terasa mcm bercakap pn loghat sana

PurpleRuby replied at 5-1-2020 01:36 PM
Salam. Saya selalunya SR kat forum tapi bila tengok awak punya soalan ni, izinkan saya kongsi peng ...

Alahai siannya nasib you..harap2 dipermudahkan semuanya ye..mmg pernah nampak kt atm org pgg byk kad punya laa lama nak nunggu dia withdraw duit tu..tp xtau laa tu kad dia atau siapa kan

sarah82 replied at 5-1-2020 11:55 AM
Rugi betulkan... Tidak masuk siam boleh minta murah

Nak masuk siam takat gamit2 tangan kot celah tingkap keta ja perasan dahh
Tak gaduh kena sua kertas border pass tu dah nooo

rayray28 replied at 5-1-2020 05:42 PM
Best betul baca ayat acik ni..terasa mcm bercakap pn loghat sana

Acik dgn siblings raised in kl tapi kami semua mmg cakap kedah cek oiii
Pi mana pun lagu tu lah
Kazen2 pun sama. Hang kaya lah tera mana pun, hang pakai lah baju tali haluih mana pun, bila ckp, teruih toooooodiaaa
Kalo takmo bagi ketara loghat kedah tu, mmg kena ckp omputeh, baru nampak hebat
Sejak kenuri bulan lepas kami jadi syok pulak berkumpul. Ni bulan July taun ni sorang lagi kazen acik nak berbesan dgn bapak retis pulak. Tak sabaq nak merenyeh skali lagi

rayray28 replied at 5-1-2020 05:46 PM
Alahai siannya nasib you..harap2 dipermudahkan semuanya ye..mmg pernah nampak kt atm org pgg byk k ...

Aamiin. Sudah bahagian saya. Dan yes, kalau awk nampk orang tu pegang kad atm banyak2, ada sling bag kecik ketat tang dada (kalau lelaki), geng along la tu. Dan kebanyakannya, ada bawa pistol dlm beg tu in case dorang kena pergi ugut peminjam yg x bayar.

Acikgomen replied at 5-1-2020 10:13 AM
Acik dgn siblings raised in kl tapi kami semua mmg cakap kedah cek oiii
Pi mana pun lagu tu  ...

perghh.... besan ngan bapak retis... bulan july..  nak kne usha ni retis mane nak kawen niey... wahh... bestla acik eyh... utk x OT.. cheta ni gamaknye dh terbiase hidup mewah... org tu x petik name jen pon tp dia punye melompat mcm ape je....

Acikgomen replied at 5-1-2020 11:10 AM
Halah halah halahhhhh family root acik pun mai dari kedah cek oiiii
Jadi org selangor ni dah dua  ...

Tk marah aiiii.. kita geng acik . Tapi mmg betoi pun kami tk guna ayat2 mcm che ta dok maki org suka hati. Jenuh mak kami marah dok cakap bukan2.. haha

Acikgomen replied at 5-1-2020 11:07 AM
Cheta tu bukan rumah mak dia tang celah2 pknk ka taman rakyat tu ja ka
Tapi perangai ngalahkan ge ...

Dia dok Pendang lama acik. Pak dia keja gom. Kalau mmg org loqstaq mesti dah femes dari dulu n sure kami kenai. Loqstaq bukan besaq mana pun. Satu lagi, zaman dia Crew dulu tk mcm ni.. baik sgt. Ikut ja apa org ckp.