CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: safriehalim

[Tempatan] Pasukan khas kesan individu rentas negeri tanpa izin

kluster raya ni sure ada
ada yang tak boleh balik kampung
tapi dah siap order makanan raya
dan jemput beraya di rumah katanya
first raya menu A
second raya menu B
aku dah dpt invitation from few houses
dah dapat jadual datang hari apa
yang mana family duduk dalam kawasan lembah klang
dah plan nak bawa balik bini/laki dan anak2 kerumah family untuk berkumpul
apakahhhhh
tak faham lah manusia yang sanggup mati asal raya ni

msdummy.2018 replied at 19-5-2020 11:18 PM
hahaha..uols jaga2 tau...hr tuh i komen mcm ni..u know what ada forrumer ckp i xberhati perut sb i ...

Oh, iyaa.. Well, kecam la.. Tapi itu memang hakikat kan.. I pun merantau jugak.. Ni hasil dari tengok perangai theyolls dari zaman belajar sampai la dah keje ni..

jari10 replied at 19-5-2020 05:30 PM
Hahaa gigih la dorang claim sambutan raya haji lebih meriah.. Tapi tak kira raya apa pun gigih la  ...

Hahahahah! Tak payah la pura2 cam raya haji je theyolls balik.. Tapi tu la kan.. Kesanggupan menghadap traffic berbelas jam tu agak mengagumkan..

hiswife replied at 19-5-2020 10:12 PM
Iols jugak antara ramai2 yg kena postpone appointment dengan doktor. Entah sampai bila tak tahu la ...

Nampaknya awal bulan depan kena minta tolong kazen iols kerja kat hospital ambilkan ubat. Kelantan dah ada satu kes baru.

gekkou replied at 20-5-2020 04:58 PM
kluster raya ni sure ada
ada yang tak boleh balik kampung
tapi dah siap order makanan raya

setakat makan makan mcm tu kira ok lagi. Mak mentua aku siap nak buat open house gilang gemilang. Semua adik beradik dia di panggil dgn pasangan masing masing, anak anak,cucu,sepupu sepapat. Aku senyum sinis saja. Masing2 yg dtg tu semua berpenyakit kronik. Klu kena covid 19, ramai ramai masuk wad. Aku dah larang wife pegi. dok rumah diam diam saja. Tak perlu join ke sana beraya. Klu dtg jahat aku, aku report polis. Tgk mood aku mcm mana pd mlm takbir.

MadameOnion replied at 20-5-2020 08:22 AM
i pun doakan yang sama sbb ada kawan i aman2 je balik jb..pastu siap sindir2 kitaorg buat apa nak  ...

Eeeiii bengapnya kawan awak tu. Pentingkan diri sendiri. Jenis manusia yang "selagi keturunan aku tak kena penyakit, aku tak peduli".

Btw, yang dah merentas negeri ni. Dorang ni golongan yang masih ada kerja atau menggangur eh? Sebab banyak company bekukan cuti sampai hari sabtu ni . Tak nak bagi pekerja balik kampung. Kalau company saya, HR dah bagi warning letter siap dengan email red flag setiap pukul 9pagi. Tajuk email pon tulisan besar larangan balik kampung dan merentas negeri. Siap pesanan kalau tak nak hilang pekerjaan, patuh araham kerajaan dan KKM.

Follow Us
Jabatan Penerangan Malaysia mampu ke buat pengumuman macam ni?

sharlenetexas replied at 20-5-2020 09:07 PM
Nampaknya awal bulan depan kena minta tolong kazen iols kerja kat hospital ambilkan ubat. Kelantan ...

Mak uols kat Kelantan ke?

hiswife replied at 21-5-2020 01:26 AM
Mak uols kat Kelantan ke?

Ya kt kelantan.

sharlenetexas replied at 21-5-2020 01:27 AM
Ya kt kelantan.

Kesiannya tak pasal2.. Padahal dah berapa lama takde kes baru. Active patients pun dah takde kan.. Hope mak u takde apa2 yg serious sepanjang xleh jumpa doktor ni

Bergosip replied at 20-5-2020 09:35 PM
Eeeiii bengapnya kawan awak tu. Pentingkan diri sendiri. Jenis manusia yang "selagi keturunan aku  ...

Bagus your company buat mcm tu

guesswho09 replied at 21-5-2020 02:01 AM
Bagus your company buat mcm tu

Sebelum ni ada pekerja yang balik kampung dan terkandas dekat kampung (fasa 1 RMO). Dari  department saya ada 3 orang. Lepas tu, paksa HR buat surat untuk dorang balik rumah semula.

Rasanya pihak HR marah dan bengang lah tu. Sekarang, hari2 pihak HR hantar email red flag amaran jangan merentas negeri, jangan balik kampung, jangan berbuka puasa beramai-ramai. Siap font besar2 warna merah "Stay At Home" . Lagipon, company ni majority masih work from home. Tak ada function pon pekerja nak keluar dari rumah. Hehee