CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Lilrose

Jadikan Anjing Anak Angkat, Ramailah 'Ustaz Ustazah Siber' Kecam Harith Iskander

missbigrockstar replied at 26-6-2020 08:07 PM
Kena explain beza foster and adopt baru org paham kot sis  "Parents angkat" as in bantu biaya ...

saya pun follow SI shelter... memang baik puan nurul nih...
kalo harith nk adopt terus pun xper... sbb diorg mampu bela anjing OKU lagipun bini doktor walau bukan veterinar.. yg penting marvela terbela.. kesian laaa kalo terbiar tepi jln cacat cenggitu... niat nk bantu xper lah bela bukannya niat pelukcium anjing ni...

lebih baik bela anjing OKU... drpd bela manusia perangai anjing...

setat setazah2 segara yg duk PM harith ni mcm perfect sgt... dh berapa ramai kantoi walau setat2 nih g surau tp kt belakang.. haa jd manusia lagi teruk daripd hanjing..

Is adopting a dog equal to adopting a child? Anyway, it's important to treat it well.

Dah2 la tu cipta gosip yang x perlu.

Suchi replied at 27-6-2020 04:41 PM
Baiknya dia, kagum iols dgn org2 yg berhati mulia ni.
Tak geli dgn binatang bagai.Kalau jenis tak ...

kan.. macam jaga anak sendiri tak kisah duit berabis kat ubat ubatan yg mahal.. semoga makin bertambah dan  mudah rezeki akak ni..

binipopeye replied at 28-6-2020 06:29 AM
saya pun follow SI shelter... memang baik puan nurul nih...
kalo harith nk adopt terus pun xper.. ...

Ya saya setuju. Biarlah harith and family bantu sebab dia berkemampuan. And semoga puan ain and family diberi rahmat dan kemudahan utk terus bela nasib haiwan jalanan. Satu dalam sejuta depa ni

Follow Us
keh keh keh

kata pepatah...anak anak adalah cermin kepada ibu bapa...
jika nak tahu perengai ibu bapanya macam mana...tengoklah perangai anaknya...

keh keh keh

djzara81 replied at 24-6-2020 01:39 PM
Liberal nauu beberapa ketul forumers kt sini. Ape yg korang tulis tu agak2 malaikat catit tak? Or ma ...

kan...tp rsnye yg tulis tu islam ke? mcm penah tgk dia ngaku athies...

mawar_pink replied at 1-7-2020 03:27 PM
kan...tp rsnye yg tulis tu islam ke? mcm penah tgk dia ngaku athies...

Tak pasti status agama dia. Ape dia tulis tentang malaikat tu mmg x patut. Sbg org Islam yg beriman kpd Rukun Iman, mesti berhati2 dgn apa yg nk tulis.

missbigrockstar replied at 26-6-2020 08:07 PM
Kena explain beza foster and adopt baru org paham kot sis  "Parents angkat" as in bantu biaya ...

baru2 ni makan kat pd...  ada anjing terbiar yang memang nampak lapar sangat2...  jadinya aku pass la ayam2 yang tak habis, daging2 yang liat takleh nak telan, pastu tulang2...  aku campak jauh sikit la supaya dia tak masuk area kerusi meja makan yang banyak2 tu...  dan ada orang pandang aku dengan pandangan yang pelik dan jijik...  Allahu...  sedih rasa hati...  pastu aku sengaja cakap kuat kat anak2 aku yang tak baik biarkan haiwan kebuluran sedangkan pinggan makanan penuh bersusun atas meja...  terkulat2 geng satu table tu...

Its a new norm

eyansss replied at 1-7-2020 10:07 PM
baru2 ni makan kat pd...  ada anjing terbiar yang memang nampak lapar sangat2...  jadinya aku pass ...

Bukan senang nak buat baik sis. Tapi itulah hakikatnya. Kena sabar dan hati waja. Dalam rezeki kita ada rezeki makhluk lain. Betul lah kan, dari buang makanan baik bagi anjing2 tu yg entah2 dah berapa hari tak makan ke
Semoga anak2 sis membesar menjadi insan2 hebat penyayang sesama makhluk tuhan

innocent_me replied at 24-6-2020 08:23 AM
Emmm..duk sebut 'Allah".."Islam" dekat duapuluhpat kali dari atas sampai bawah status penjaga tu. Se ...

Fuhhh akaq mmg suka statement kau deq. 10 bintang akaq bagi

missbigrockstar replied at 3-7-2020 06:30 PM
Bukan senang nak buat baik sis. Tapi itulah hakikatnya. Kena sabar dan hati waja. Dalam rezeki kit ...

terima kasih atas doa u memang berharap agar anak2 membesar jadi manusia yang sayangkan manusia, haiwan, tumbuhan dan alam sekitar...  dan betul, setuju bila u cakap dalam rezeki kita ada rezeki makhluk lain...

Teringin nak bela, tapi malas pula nak pastikan kering sama kering dan nak samak lagi. Bagi makan anjing dan kucing liar je aku mampu tolong sikit2 masa keluar jalan2. Nak bela dan beri komitmen tak mampu.

eyansss replied at 1-7-2020 10:07 PM
baru2 ni makan kat pd...  ada anjing terbiar yang memang nampak lapar sangat2...  jadinya aku pass ...

sya pun penah kene mcm tu... bagi mkn anjing ada org pandang semacam... buat yg sama jgk ckp kuat2 sambil perli... terkulat2 diorg... peduli haperrr yg penting mknan xmembazir.. suka tgk anjing goyang2 ekor seronok dpt mknan walaupun cuma lebihan jer...

ade manusia yg pandang hina anjing2 nih... padahal cuma xbole bela bermanja bukan mesti membenci... konsep2 ni pembawakan ustaz ustazah jadian melaga & membenci utk dpt perhatian...

missbigrockstar replied at 29-6-2020 02:28 PM
Ya saya setuju. Biarlah harith and family bantu sebab dia berkemampuan. And semoga puan ain and fa ...

kannn.. family harith berkemampuan utk kos jaga anjing OKU... sisi lain dpt juga bantu puan ain ringakn skit beban bela haiwan jalanan & yg OKU...

binipopeye replied at 4-7-2020 02:34 AM
sya pun penah kene mcm tu... bagi mkn anjing ada org pandang semacam... buat yg sama jgk ckp kuat2 ...

ajaran melayu yang buat anjing dibenci...  Islam tak ajar membenci anjing dan babi...  anjing sepatutnya disayangi, but of course la takleh macam kucing yang mana kita boleh belai n peluk main guling2 beria2 sampai tak ingat dunia...

eyansss replied at 4-7-2020 12:12 PM
ajaran melayu yang buat anjing dibenci...  Islam tak ajar membenci anjing dan babi...  anjing sepa ...

betul tuh... taksub org melayu lain mcm lebih percaya membuta ustaz jadian drpd ajaran Islam itu sendiri...

vet ada jual air tanah siap dlm botol utk samak. klinik dia rawat anjing tp dlm kereta atau dia ke rumah. kalo ada surgery baru bwk masuk klinik.