CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] "Saya tak memilih, tp lelaki yg 'undur diri' bila tahu saya smbg PhD"

melinda_kerr replied at 25-2-2016 01:32 PM
Teringat dulu waktu lepas dapat master, ex bf psiko iols selalu sindir2 dan suruh bakar sijil. Bukan ...

mujur u dh break ngn die...suka ati die je nk bakar2 scroll org..kte blja ssh payah..dtg angin gila die..sng2 je die nk bakar yea...

mereput la die nnt....

Changa replied at 25-2-2016 01:09 PM
memang sis..
akak terkjut baca thread pasal bini sm faisal kena pukul itu ada cikki yang matian2  ...

biasalah asal berlaki katanya

cmf_premierleag replied at 25-2-2016 01:14 PM
By the time umur kezen ko dh masuk 4 series....harus ada mslh psl duit duit duit...dibuatnya laki  ...

suka statement ni.. sikit pun tak jealous dgn dorg..
sorg dah ada anak 8thn, loan masa nikah tak habis bayar lagi..
sorg pulak mak mentua tolong cari kerja utk husband.. tapi bini jenis boros suka order brg branded online..
sorg lagi dah anak 2 org..laki bini nak jaga standard..sewa rumah, kereta, moto, inject vitamin semua pak mentua bayar
So i tak la rasa desperate sgt kena berlaki.. My dad suppose jadi wedding planner i pun dah meninggal so rest la kejap..

Ada sorg nephew pun cukup dah.. Belanja sekolah, makan, pakaian budak2 skrg ni bukannya murah so kena plan btul2 kalau nak kahwin dengan zaman yang tak menentu economic

Syd replied at 25-2-2016 12:55 PM
pepandai je bang dino ek

motip nak habaq ai pakai skirt pergi sekolah bagai

haipp.. iols mmg pompuan ori taw...

Changa replied at 25-2-2016 11:50 AM
tak semesti nya sis..
akak happy jah hidup sebagai andartu ini.
carefree jah tak perlu nak fikir ...

Tersembur aku baca..hahahahhahahaha

Tiap2 tahun topik andartu naik.. apasal lar orang cukup suka nak bincangkan topik andartu ni...
tak cukup dengan masyarakat sekeliling, siap masuk paper lagi tu.

kesian lar diorang, cukup2 lar tu sentuh topik ni... bila dah start pasal andartu ni , mula lar orang tu dok kutuk andartu, orang ni dok hina andartu...

macam mana andartu2 sekalian tak stress, diorang tak kacau orang pun, kalu diorang dah happy dengan hidup diorang apsal nak sibuk2 ?...

kalu dah buka topik tu sebab nak tolong diorang ke, nak bagi moral support ke, tak pe lar jugak... ni tak , cukup suka dok hina2 orang , dok kutuk2, macam lar andartu ni boleh jadi masalah negara..

Follow Us
pichee replied at 25-2-2016 01:37 PM
mujur u dh break ngn die...suka ati die je nk bakar2 scroll org..kte blja ssh payah..dtg angin gil ...

itulah jealous tahap agung. mmg angkat kaki la terus dgr die ckp gitu. lepas setahun lepas tu die cari i tanya kabar..i ckp "ooo u ker..ingat dah lama mati!" terus letak phone.rasa lega hidup terlepas dr jantan gitu.

Peterpan17 replied at 25-2-2016 01:30 PM
Setuju. Derang ni lbh suka pompuan yg tak reti nak lawan ckp. Disepak terajang pun yes bang. Lelak ...

yang paling bangang bila isteri pergi pejabat agama nak mintak cerai, tak habis2 kaunseling suruh sabar walaupun dah kena pukul separuh mati. nak tunggu mati baru nak suruh cerai agaknya.

MissNigga replied at 25-2-2016 01:44 PM
haipp.. iols mmg pompuan ori taw...

mohon @ultra78 mengorat u ols

Changa replied at 25-2-2016 01:09 PM
memang sis..
akak terkjut baca thread pasal bini sm faisal kena pukul itu ada cikki yang matian2  ...

Hish. Suka dipukul tu BDSM sangat noks. Gile hape dambakan pukulan pree. Tak berlaki puj takpe.!

Semoga si dia bertemu jodoh.

armin replied at 25-2-2016 01:47 PM
yang paling bangang bila isteri pergi pejabat agama nak mintak cerai, tak habis2 kaunseling suruh  ...

Klu dulu domestic abuse polis tak mau amik report. Skrg oklah ada kemajuan. Org jabatan agama ni ikut skrip bila kaunsel pasangan yg kena abuse mcm ni. Ko kena pukul, tendang, kena bunuh pun sabar saja. Patut jabatan agama ni kenalah bekerjasama dgn polis, ngo ngo yg membantu wanita dlm kes domestic begini bukan suruh sabar

iols ada sekali nak kenenkan kawan iols master holder dengan sorang mamat ni, tapi heshe takmau sebab katanya kawan iols pandai sangat

heshe nak bini bimbo agaknya

Peterpan17 replied at 25-2-2016 01:30 PM
Setuju. Derang ni lbh suka pompuan yg tak reti nak lawan ckp. Disepak terajang pun yes bang. Lelak ...

Ive stopped listening to ceramah "tips isteri solehah" longggg time ago. Yg penting kena tahu tips "Hamba yg solaheh"', bila kita tahu apa yg utama, apa yg perlu kita ober automatically yg lain follows.

Padahal laki bini both kena jadi solehah baru la hidup aman. Ni pompuannnn aje kena solehah, laki cam harem. Tak guna gak.

Nak binik solehah. Tapi buat binik macam hamba. Tu typical meleis punya cara.

alaaaaa dikkk...jgn fikir sgt pasal kahwin nih...kalau jodoh sampai kahwinlah..kalau belum..nikmati lah hidup sepuas2 hati ..bo layan je kata2 nista org lain...bukan menyusahkan diorg pun....aku pun dah kebal apa org nak kata..hidup aku..pandai2lah aku nak manage..tak guna sesen pun dari diorg...nape sakit hati sgt kalau aku tak kahwin? lagipun ai sedar..ai takdelah se hot che ta atau fazura ..so redha je ..tak fikir sgt pun...nasib baik agak busy jugak dgn keje dan sambung belajar..kalau ada cuti panjang boleh travel kat mana2 tanpa byk halangan...so sapa kata andartu nih desperate? choiii

I suggest dia cari someone older, sekufu, soleh single, wise...belum jumpa tu...kot? Kang allah uji, depan mata sepahan banyak je tapi.....haha....senyum je laaa....

lionsleepin replied at 25-2-2016 01:53 PM
Ive stopped listening to ceramah "tips isteri solehah" longggg time ago. Yg penting kena tahu tips ...

Inilah masalah masyarkat Melayu di Msia. Lelaki tak diajar utk menghormati wanita. Tp pandai pula hormat mak sendiri. Selain mak sendiri lain pompuan semua blh jd bahan sepak terajang. Meluat aku tgk ceramah2 agama yg berat sebelah hanya suruh wanita jd submissif. Eh!! klu nak cr bini utk submisif dgn aku, aku cari tunggul kayu sajalah senang.

Suami dgn isteri both must play their role bukan isteri saja kena jd solehah. Suami blh setan.

mbhcsf replied at 25-2-2016 01:58 PM
I suggest dia cari someone older, sekufu, soleh single, wise...belum jumpa tu...kot? Kang allah uji, ...

Bukan takde. Tp jenis lelaki ko sebut tu mostly laki org. Klu both bini dan bakal madu tak kesah, on sajalah.

ye ke sbb PHD org lelaki tu lari...

aku tak fikir itu...

aku rasa:
1. factor cantik ke tdk...klu cantik ada prof. Dr pun org nak juga... - ni kawan aku gak lecturer IPT husband dia pembantu lab jek kot masa kawen tu...taoi kawan aku ni cantikk....
2.cik kak ni demand...(mcm kawan aku tnya ada rumah ke tdk...kereta ada ke tdk) - sampai skrg x kawen2...dah 36 yo pun umurnya...
3. cik kak ni membosan kan..sbb tu kuar kejap je org dah tak nak kuar lagi dah dgn dia...

cfa replied at 25-2-2016 01:46 PM
Tiap2 tahun topik andartu naik.. apasal lar orang cukup suka nak bincangkan topik andartu ni...
tak ...

Masryakat Melayu mmg suka topik andartu ni. Bg derang bila sorang wanita Melayu tak kahwin walau umur dah lanjut, something is not right with her.Tp klu lelaki  Melayu yg lanjut usia msh tak kahwin, takde pula jd topik. Itulah minda org Melayu. Dunia dah maju tp fikiran begini msh kuat melekat. Tak pernah aku tgk kaum non Malay ada issue begini smp kuar paper. Andartu mereka jd bahan hencap masryakat.