CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aku.semut.merah

Fasha Sanda & Jejai dah bercerai???

misslinkpk85 replied at 17-12-2015 03:28 PM
tu la aku ckp. bila aku bangkit isu ni korang kata aku dok bawak isu zaman tok kaduk. sedangkn iku ...

takde kat tempat empunye diri mmg la boleh cakap macam2 uols....boleh lari pecut kuak lentang bagai...
even jejai dah cerai dia larikan diri pun tetap uols tak nampak as effort...sebab dah mmg tak suka kan...

atleast weols ni masih ada simpati masa nd kena cerai time2 preggy...while haterz pasah gonna hate her forever

cikrosienona replied at 17-12-2015 03:36 PM
antara makhluk yang merosakkan keadaan without fail adalah mamasandha

sapa lagi antara makhluk ...

dari awal dulu mmg aku dok salahkn mamasandha. fasha dah baik2 dgn mak mentua tp dia jeles. kutuk ps. patutnya seronok anak dia dh dpt tempat di hati ps. segala benda x puas hati. tulis n bagitau kat public. semua org seronok tgk fasha baik2 je dgn mak mentua, baik ngan nora. tp kenapala ade yg mncucuk

pilot replied at 17-12-2015 03:38 PM
takde kat tempat empunye diri mmg la boleh cakap macam2 uols....boleh lari pecut kuak lentang baga ...

no. ko ingat org lain xde hati perasaan tgk rayfal n jemyma? aku ibu anak 2. dua2 anak aku sebaya anak2 fasha.
even dlm thread nora pun ada yg sedih tgk nasib anak2 tu. ramai aku tgk geram hanya sebab family ke perlu brcerai? MERUGIKAN.
Melainkan kalau betoi jejai layan gurl lain tu aku x heran. laki cmni mmg x layak di kenang

Lawak betul si karatz bodo satelit tu. Dah agak2 dah nak terkantoi heshe org terdekat ND terus blah angkat kaki dr thread ni

Jengjengjengjengjeng

Awat benang ni dipindah tempat?????

kakasotong replied at 17-12-2015 03:47 PM
Lawak betul si karatz bodo satelit tu. Dah agak2 dah nak terkantoi heshe org terdekat ND terus blah  ...

najib sket uolss...sape dia ?

iols tak follow bab2 satelit la plak

Follow Us
kakasotong posted on 17-12-2015 08:18 AM
Sori aiii xlayan posting2 org bodoh serupa SATELITE LOL

babu tak masuk dia pulak ganti

pilot replied at 17-12-2015 01:43 PM
aku pun faham hati karatz tong ni macam mana...pada uols nd tu menderita sangat sebab kena cerai m ...

wahh, cantik bahasa cakap maksiat sana sini, nora berhak bahagia, fasha pun berhak bahagia, tapi apsal dia emo sangat komen kat ig cho macam tu, kan issue dalam kelambu dah jadi tatapan seleuruh rakyat malaysia. Mistake besar lah fasha tu

pilot replied at 17-12-2015 02:00 PM
pada uols pasah insecure, tp pada iols dia defensive...
kalau uols bercerai, n ex-bini laki uols  ...

Kemungkinan ni memang dah dapat ditengok dari sebelum diorang kawen lagi, cuma nak tak nak je lagi untuk tempuhi, kalau betul2 cinta agung redah dan sabar je lah demi anak2, diam2 sudah lah, lagipun fasha bukan tinggal serumah dengan diorang, aku bukan karatz dua2, tapi nak salahkan nora dalam ni mcm tak betul dah, fasha kena sabar lah, jgn lah nak harap kan layanan 1st class dari mertua dan ipar2, kene beringatla mcm mana dia datang dan masuk dalam keluarga tu, syukur yang amat dah diterima dalam keluarga, okler tu

misslinkpk85 replied at 17-12-2015 03:28 PM
tu la aku ckp. bila aku bangkit isu ni korang kata aku dok bawak isu zaman tok kaduk. sedangkn iku ...

Tetiba lapar.. u sebut kaduk teringat daun kaduk yang dibuat miang kham, thai recipe... last week baru makan.. tak puas...
Si @pilot pulak sebut labu teringat labu masak lemak sayur asin/pucuk ubi tak pun dgn udang.. huhuhu.. sedapnya...

Miang Kham

Lemak Labu

miss_white replied at 17-12-2015 04:17 PM
babu tak masuk dia pulak ganti

Baru nak bentang kapet tema SATELIT dah angkat kaki blah ke bod busuk heshe. Takut kantoi la tu heshe tu orang terdekat ND

Mmg lah kesian nd kena cerai tapi cuba fikir balik..agak2 smpi sekarang kl fasha tu x ujud dlm sinetron ni..nd dgn jejai terjamin kekal bahagia tak cerai berai ke..fasha tu asbab jelah..jgn le nk tuduh dia punca..sedangkn org biasa2 pun ramai kawen cerai..then aku setuju dgn fasha yg jodoh pertemuan dah ditetap oleh yg Esa.

pilot replied at 17-12-2015 04:14 PM
najib sket uolss...sape dia ?

iols tak follow bab2 satelit la plak

Uols baca je komen2 kat atas tu ade yg acah2 nak berundur diri n balik ke bod heshe. Nak trace miss k pakai satelit katanya. Dah berbulan2 trace pakai satelite, sampai ke sudah bayang kuman miss k xnmpk. Ke heshe trace pakai satelit kuali bontot hitam LOL

iznanaziz replied at 15-12-2015 12:41 PM
kalau aku jadi Fasha pun...Vida...tension

gi jenjalan, mesti si Nora Kenit tu ikut...padahal be ...

Mestilah kan..... Asyik dok makan hati lama² parah ler..
ND tak sepatut dok tempek dkt rumah bekas mertua selaluuuuuuuuuu tak kisah la klu dorang mmg cium molot pun org tak kisah lah..
Tapi mcm dah takdak family lain ka ND ni? Ingatkan bila makin tua makin matang dorang semua ni boleh fikir mana baik mana buruk..
Memang semua manusia pernah buat silap, itu di masa lalu.... Kalau skrg dia dah nak berubah berilah peluang dan sokongan..
ND dulu sebelum kawen mmg nampak baik sangat dan sopan, tapi ntah kenapa selepas bercerai jadi sebaliknya pula..
Tak tahu nak salahkan siapa2 tetapi klu awak tahu bekas mertua sayang awak tahap dewa pun, jangan la sampai usung kaum kerabat tempek sama..
Dorang semua kena berubah la demi kebaikkan anak2 yg masih kecil yg tak tahu apa2 tu...
Tak dinafikan org akan nampak ND yg jahat.. ND kena terima lah sbb itu yg semua org nampak, sama mcm FS dulu sebelum kawen dgn Jejai org nampak dia jahat. Tapi kan ND dgn FS dah berbaik, tak perlu nak timbulkan perasaan cemburu dalam hati masing2..
Semua org sedia FS bukan menantu pilihan.. So ND, lagi lah menampakkan yg ND cuba merebut peluang utk buat kan FS cemburu dan makan hati.
Life must go on.. Yang dah berlalu, dan skrg dah ada life sendiri teruskan lah hidup dgn cara kalian sendiri....... Dah besar gajah pun takkan nak duduk bawah kain mak lagi? Kalau asyik saling dendam dan cemburu balas membalas, sampai bila??

mirian1110 replied at 17-12-2015 04:17 PM
wahh, cantik bahasa cakap maksiat sana sini, nora berhak bahagia, fasha pun berhak bahagia, tapi a ...

habis kalau yg berparti sakan atas bot for eg tu klu bukan maksiat nak cakap apa? qiyamullail??

mirian1110 replied at 17-12-2015 04:22 PM
Kemungkinan ni memang dah dapat ditengok dari sebelum diorang kawen lagi, cuma nak tak nak je lagi ...

nak buat macam mana, dah pasah sendiri yg mentioned...klu dia mentioned nama nd tu ada la reason dia kot...cuma dia je tau kalau tak takkan dia berani terang2 ckp nd cucuk cara halus..

getarsukma replied at 17-12-2015 04:23 PM
Tetiba lapar.. u sebut kaduk teringat daun kaduk yang dibuat miang kham, thai recipe... last week  ...

miang kam mmg sedap weh. lagi 1 iols suka otak2 basah cam dlm pic ni. ade letak daun kaduk

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

pilot replied at 17-12-2015 04:48 PM
nak buat macam mana, dah pasah sendiri yg mentioned...klu dia mentioned nama nd tu ada la reason d ...

Biasalah tengah emosi, semua org yang dia tak suka dia syak terlibat. Fasha sanda tgh mengandung kot ebabtu emosi tak stabil pembawakan budah.haha. gurau je

pilot replied at 17-12-2015 04:43 PM
habis kalau yg berparti sakan atas bot for eg tu klu bukan maksiat nak cakap apa? qiyamullail?? :l ...

Boleh tahan ye mulut ko

Xpaham aku dgn manusia yg x abes2 meratib family background ND as if keturunan ko sgt maksum suci bersih. myanmar la rohingya la. Agak2 mati esok Tuhan soh beratur nk masuk neraka ikut keturunan ke? Ok keturunan myanmar duduk dpn sekali, keturunan ko yg paling suci murni bole beratur belakang skali paling lambat masuk nuraka. Gitu? Duh. Narrow minded ppl