CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Metinpehlivan

Nora akhirnya saman Fasha

Nak tergelak rasanya bila ND disayangi lebih ex mertua serta org lain pun nak disalahkan ND? Hubungan FS yg tak baik dgn ex fam in law pun salah ND? Lps nie kalau FS gaduh dgn bibik aka helper dia pun salah ND la ya?
Bila hati dah hitam, apa ko buat semua tak menjadi, ko nak salahkan orang...Apa kata ko muhasabah diri? Mesti la ada sebab kenapa org tak suka ko kan? Kalau ko dah berusaha mcm2 nak berbaik tapi tak jalan, ko move on je la wei lantak la org tak suka ko, bukan dia bg ko makan ponnnn kata tak mengharap org lain? Berdikari kan? janji ko masih ada org yg ko Syg, yg masih Syg ko. Bukan takde Lansung.

Nie tak, berdendam dgn org tu pastu merempan kt socmed minta simpati satu dunia . Apa JTM tak bagi kasih Syg yg cukup ke kt ko? Smpai hadap sgt kasih Syg org lain? Anak2 ko yg comel tu tak cukup menambat rasa kasih Syg dlm diri ko ke? Smpai kena berdendam ngan org lain sbb ko tak dpt kasih Syg yg org lain tu dpt? Bersyukur la wei masih disayangi org tersayang termasuk bamjat aka bff. Jgn sebab perangai ko yg suka merempan tu ko makin kehilangan org terdekat. Pastu ko merempan salahkan org lain. Padahal punca dari ko sendiri...

Blueroses
Jamban

Karat karut fs

1. Akan burukkan nora  di bod fs utk kumpul sbyk mungkin penyokong
    Kaedah ini mmg biasa...semua org faham

2. Sekiranya kaedah 1 tak berjaya mereka akan serang bod nora  membangkitkan kemarahan fans nora supaya terlihat fans nora juga jahat..org ramai selayaknya lah side fs..

Ferr_Remy replied at 16-5-2017 11:10 AM
http://www.budiey.com/nora-danish-fasha-sandha-bergaduh-di-lokasi-spa-qistina/

Ini reply dari zaiton jiwa
Bagaimanapun, Penerbit Global Station Sdn Bhd, Datin Zaiton Mohd Jiwa ketika dihubungi menafikan cerita yang memburukkan nama baik Fasha.

"Sebenarnya, Fasha tidak pernah menipu atau meminta tawaran berlakon dengan saya seperti cerita disebarkan segelintir pihak. Saya yang menawarkan Fasha berlakon dalam drama Spa Qistina dengan persetujuan bersama pihak stesen TV.

"Saya juga yang bersetuju untuk tawarkan Fasha watak Freida itu kerana saya yakin dia boleh menjiwai watak itu dengan baik seperti dikehendaki skrip," katanya.

Malah, kata Zaiton, Fasha juga tidak ada sebarang masalah disiplin sepanjang bekerja dengan produksinya. Fasha juga melaksanakan tugasnya dengan baik dan dia tidak pernah datang lewat ke lokasi drama seperti dijadualkan.

"Justeru, apabila namanya dikaitkan dengan isu Nora, Fasha juga menghubungi saya sambil menangis dan memberitahu cerita itu tidak benar.

zaiton cover pasha ampa mau percaya. Yg binik jakel cover nora ampa x nak percaya. Apa? Nora bayar jakel? Brapa ribu nora bayar tu. 50ribu ke? Xkan pasha bayar zaiton kot. X de kan. So, percaya la apa kau mahu percaya. Yg pasti empunya aib yg sedang dibogelkan sekarang adalah pasha

lazim replied at 16-5-2017 11:12 AM
la zaman sekolah xlawa, gems

seingat meols dulu fs gelap..
tapi ada yang kata fs asal memang putih..
mata lain lain kan..

marion24 replied at 16-5-2017 11:02 AM
Syurga seorang anak lelaki adalah ibunya..redha ibunya..nak bahagia hidup jdkn ibu suami itu spt  ...

uols ada mak mertua yg jahat tak? susah tau bila selalu terpaksa mengalah..kita ni manusia bkn angel.. so hb tu kena main peranan betul2.. hb tu anak dia..wife tu menantu. sejahat anak tak sama sejahat menantu. mak akn sentiasa maafkan anaknya..

3. Sekiranya  kaedah 1 dan 2 tak berjaya juga karat karut fs acah2 merayu di bod nora....kenapa fs bertindak sedemikian ..dan buat ala2 memujuk jgn saman idola mereka...contoh ayat mereka..kesian fs nora tu dah cerai pun masih menempel...eh kalau nora tu gugurkan saman lagi ramai org suka dia

Follow Us
spankee_fili replied at 16-5-2017 11:23 AM
seingat meols dulu fs gelap..
tapi ada yang kata fs asal memang putih..
mata lain lain kan..

aku tgk pic ko tu mmg gelap la..maybe lighting pic aku tgk tu lebih sikit..

misslinkpk85 replied at 16-5-2017 11:21 AM
Bagaimanapun, Penerbit Global Station Sdn Bhd, Datin Zaiton Mohd Jiwa  ...

tapi yang kes ni memang clear cut salah produksi kan..
dah ada verbal agreement nd ngan zaiton - takmo ada scene & takmo sebumbung ngan fs
tapi dorang violate sebab shooting scene nd lambat & fs dah datang untuk next scene..
so, salah nd jugakkkk?

Edited by cik76 at 16-5-2017 11:29 AM
Potpouri replied at 16-5-2017 11:24 AM
uols ada mak mertua yg jahat tak? susah tau bila selalu terpaksa mengalah..kita ni manusia bkn ang ...

Saya tak fikir PS itu jahat...kalau jahat dia mampu aje buat sesuatu sebelum joj kawin fs....awak pun tau kan...mcm mana cara fs masuk keluarga PS...dgn cara tak bermaruah...

1 menyebabkan rumahtangga wanita lain musnah...dan wanita itu sedang mengandung

2. Fs berpegang kepada prinsip come what may...aku yg nak kawin ..kau peduli apa...best woman win..tanpa memikirkan perasaan ibu yg mengandungkan bekas suami  dia

Potpouri replied at 16-5-2017 11:25 AM
aku tgk pic ko tu mmg gelap la..maybe lighting pic aku tgk tu lebih sikit..

mungkin berkait lighting jugak kan..lagipun zaman tu takde 360 bagai..skang ni kalau tengok ig memasing putih melepak tapi jumpa depan2 nan hado..

BlueRoses96 replied at 16-5-2017 11:19 AM
Nak tergelak rasanya bila ND disayangi lebih ex mertua serta org lain pun nak disalahkan ND? Hubunga ...

Manala mak jujai tu x makan hati, x jauhkan diri. dh baik cenggitu pulak. Sbenarnya family pasha sandha ni serba x kena. Brbaik x bole berbuat bodo pun x bole. Yg penting kena jaga saja hati depa, jgn guris. Jika tidakkkk..nahas kau di ig

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Potpouri replied at 16-5-2017 08:36 AM
Depa siap claim kata anak fs comel2 la.. lebih comel la.. adoiii.. come on.. memandang rupa sgt sa ...

Itu mesti BBNU chuols. Tak pun mak org yg berperangai bbnu..suka sentuh fizikal org yg takde kena mengena dgn kes.. idola borek, karats rintik    sampai keturunan pun nak dihinanya..bbnu sgt

misslinkpk85 replied at 16-5-2017 11:21 AM
Bagaimanapun, Penerbit Global Station Sdn Bhd, Datin Zaiton Mohd Jiwa  ...

Pelakon air mata sgtt.. mengadu sambil menagis minta simpati la tu.
patut sebelum ko sampai ko tanya org2 kat sana Nora ada ke, ataupun mesti org2 kat sana ada ckp dgn Pesah, Nora ada kat set.
lagipun nak menagis apanye, Nora gak org burukkan sbb x profesional
tapi dah buat perjanjian kan kena ikutla.. so sapa yg langgar.

Edited by cik76 at 16-5-2017 11:34 AM
spankee_fili replied at 16-5-2017 11:27 AM
dah ada verbal agreement nd ngan zaiton -  ...

Kes yg dah lapuk ni masih laku ke kalau fs bawak masuk mahkamah...karat karut dia dah berpuloh kali highlight kan...supaya nora terlihat jahat

Dari idola sampai la ke karat....otak mmg jahat belaka...dah sokong bertalu- talu....at the end ...kata saya bukan karat fs...saya kesian fs...topik saman ni kenapa letak di bod nora...habis nak letak kat mana...dah Noun dlm ayat topik ini dimulakan dgn nama Nora

cik76 replied at 16-5-2017 11:28 AM
Saya tak fikir PS itu jahat...kalau jahat dia mampu aje buat sesuatu sebelum joj kawin fs....awa ...

Betul jg tu..dlm kes ni mil dia bukan jahat tp lbh kepada serba salah..cuba jaga hati semua pihak. sgt syg cucu yg pertama, maka perlula baik pada ibunya kan..tapi biasalah menantu perempuan selalunya sensitif sikit..
tp aku tetap salahkan suaminya..

spankee_fili replied at 16-5-2017 11:27 AM
dah ada verbal agreement nd ngan zaiton -  ...

Dh terang salah produksi tp tidak diendahkan karats. Janji nmpk nora buruk. Kesian pasha. Dlm artikel tu pun zeton ckp dia mnangis jugak. mangsa keadaan betui dia ye. Kesiannyaa

Potpouri replied at 16-5-2017 03:24 AM
uols ada mak mertua yg jahat tak? susah tau bila selalu terpaksa mengalah..kita ni manusia bkn ang ...

uolsss
Mil iols ni garang n kekwat hokey...mak meols ajar meols mcm syg dkt mak sygla.dkt mak mertua tu dgn ikhlas bukannya ambil hati semata2 nak dia layan baik2...mil ni mak kpd suami tau...seyes dia syg suami..dia nk trbaik utk anak2 dia..meols usaha faham dia..belajar terima kekurang keluarga inlaw..ipar duai..act ada ipar meols yg brcerai masih berbaik2 ..yg ex dgn yg baru ok jah...bukan sehari dua usaha tu utk kita org baru dlm keluarga..usaha kekalkn sifat baik2 sangka dlm keluarga...heyyy nikmat tu akan dirasai..xperlu jd menantu disayangi pun..yg penting pandai bawa diri..tp nasihat jgakla ye..restu n redha org tua ni penting tau..kalau mcm kes sendat ni..boleh je dia bahagia dgn cinta agong..kalau dia buang sifat2 negative dia..dan usaha lebih..jgn insecure datas salah sendiri..berbuat baik dgn semua org dgn ikhlas..dan mohon ampun dgn org tua..terutama bapak dia yg masih hidup...

cik76 replied at 16-5-2017 11:33 AM
Kes yg dah lapuk ni masih laku ke kalau fs bawak masuk mahkamah...karat karut dia dah berpuloh k ...

Kalau keluar psl ni..terpaksa la tgk tmpoh masa kejadian berlaku..logikla nd still ada perasaan tak puas hati tu..kan.. skrg mcm tak logik dh lama kot..

Ferr_Remy replied at 16-5-2017 09:40 AM
Still, iols lagi side kat Pasah. Entahla chuols. Pasah I mcm paham perasaan dia. What say you kala ...

ai pun faham perasaan fs. tapi kalau ai adalah dia, memandangkan dulu ai rampas laki nd dan nekad kawin tanpa restu mak mertua, ai akan redha je apa2 yg berlaku lepas tu, sbb ai yg sengaja menempah tiket. lagipun suka hati nd la nak up pic sapa2 pun kat ig, dah ig dia, yg penting dia tak kutuk dan fitnah org..

misslinkpk85 replied at 16-5-2017 11:30 AM
Manala mak jujai tu x makan hati, x jauhkan diri. dh baik cenggitu pulak. Sbenarnya family pasha s ...

fuh bahasa. macam bahasa iols di forum pula