CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: BingkaUbi

Thread Luahan Perasaan (V12) - FD

Close [Copy link]
Edited by sarahmirza at 21-8-2023 12:37 PM

Malam tadi i di jemput ke group wassap baru yg mana kalangan ahli tu sebenarnya sebahagian ahli group sedia ada...
Senang cerita, group baru ni bkn semua dijemput. Dari 40-50 org kot group sedia ada, cuma 13 je yang ada dlm group baru.

Ko mmg kena jemput sbb ko selalu tau pasal org tapi ko buat2 tak tahu... Itu alasan depa kat i..

So korang kira bila ada group ni aku nak bagi tau apa yang aku tau ke? I tanya depa...

Iye la, bagi tau la kalau ko tau. Tapi kalau ko tak tau pun takpe, aku mencari rasional kenapa dia nak buat perangai mcm tu. Jawab sorang ni..masing2 kepochi berpisah tidak

Yang jadi tanda tanya achik kerja profesional tapi kepochi ni.... Apa rasional ko dah tak bersuami tapi beriya-iya bagi tau orang ko masih bersuami? Takde siapa pun kisah status ko tapi cara ko bersungguh nak bagi tau ko ada suami tu agak menjelekkan.

Awal2 pagi tadi i reply dalam group tu....
Eh korang, ada aku kesah ke? Korang pergi tanya dia sendiri.

Tak boleh, nanti kantoi pulak anak dia satu matriks dgn anak aku.. Anak dia yg bg tau umi tak pernah nikah lagi lepas cerai dgn abi.. Jawab sorang tu

Ah sudah, apa benda masalah korang ni ye? Lantak dia lah..

Dah umur2 mcm ni, i sedang kecilkan circle..
Yang mana tak bawa manfaat, i ketepikan.
Malas nak riuh rendah lagi, kita dah umur gini nak relax2 aje...

Belated Happy Birthday to me..
4 hari yang lalu.

Ku bahagia...

Dah tu je nak cakap

kecilkan circle ...

Betul phrase ni .. rupanya dalam x sedar, dah bertahun aku practice ''mingle in just a small circle" .. walaupun kerja aku is to be involved in a big circle, tapi in my personal own time, aku just mingle in a small circle ... am happy with it, am comfortable with it ... circle di tempat kerja stops there ... aku x carry ke my personal life ..

So, aku xde la menyesakkan kepala aku dgn benda2 yg not directly related to me

happy belated birthday @green~tea semoga diberkati Allah selalu

kebetulan pulak beberapa hari yg lalu birthday si dia tu ..
pagi2 dah wish .. our big plan together next week.
boleh plak dia message thanking me for sending dia something .. alamakkk ..sebenarnya, ai is lupa nak send apa2 pun .. hahaha ...
anyway, we had good time together haritu ...  looking forward next week

and really hope this week will be good week for me ..
Allah yg maha kaya lagi maha pemurah, permudahkan dan kasihanilah hamba mu ini  

Eh bukan besday i... besday i 3 month ago... ni belated besday @sarahmirza tu...

Follow Us
esok my hubby naik flight pi krabi jln2 dgn kwn2, insya Allah. semoga dorang selamat pergi, selamat kembali.  aku berangan nk pi zoo esok sbb ada besday party si panda tu tp aku rasa esok pg mesti aku mls nk pi.  lg pun skrg musim hujan.  henpon aku ni henpon cap ayam.  ambik gmbo mendung2 ni mmg tk lawo le.  my dslr camera?  aku sudah babaikan naik lori, disposed ke sold ke aku pun tak tau.  

anak aku si K dh balik rumah.  dia migraine kt opis td.  mula2 dia tahan je.  lama2 tk boleh.  dia pi klinik, mkn ubat n balik.  syafaahullaah.  semlm aku sakit kepala.  dah tua2 ni aku mmg akan sakit kepala tiap kali puasa.  tak tahu apasal.  aku tkde masalah darah tinggi.  kalo thn, aku teruskan puasa.  kalo dah sampai buka mata je rasa nk muntah, kenalah aku btlkan puasa dgn panadol.

alhamdulillah aku td habis kelas online pkl 10:30.  ni dua kelas ekceli:  kelas nahu 8:30 to 9:30, kelas tasrif 9:30 to 10:30.  tp td aku extra rajin (which is rare).  sbbkan tgh dlm momentum bljr - aku buat assignment kt workbook sejam.  kelas org tua pun ada workbook tau.  workbook ni utk budak kolej.  acah2 buat degree la kononnya kah kah kah.  we all started guna the workbook lps pkp.  we r now on pg seratus lebih - santai gila kan.  alhamdulillah td dpt la buat lebih dari 2 mukasurat.  aku kena siap2 in advance.  bkn apa, aku selalu gabra time kena panggil utk bg jawapan.  

alhamdulillah hari ni aku rasa aku dh fhm formulanya.  dia mcm eureka!-AAAAAAAA-i-see-the-light gitu.  kalo tak, sblm ni aku main jwb soalan ikut cth je.  bila dh fhm kaedah dan formulanya, tkyh tgk cth dah.  harap2 aku ingat ni esok2.  maklumla dah tua2 ni.  kelas aku ada datin, datuk2, doktor2 yg still working, doktor2 yg dh pencen, cikgu2 pencen, pkcik2 opis pencen n surirumah2.  aku ni pemalu n pendiam so aku off je audio n video.  bila kena panggil nama je aku unmute kan audio.  seronok join kelas dgn dorang tu.  anaa uhibbuhum fillaah.  baarakallaahu fiihim.  

ckp psl kelas, in total, ada 3 kelas yg aku attend skrg ni.  ustadz yg sama.  sbbkan nahu (i'rob) dh power (kononnya la kan), our ustadz dah mula kelas balaghah utk kita org.  kelas ni special sbb gabung dgn semua pljr2 yg dah mahir nahu.  dorang yg lain tu bkn dari lembah klg la.  yg aku kenal 2 groups ni je - dari melaka n jb - sbb prnh bergabung kelas i'rob (edisi khas pkp) surah as sajdah.  ada lg tu groups dari tmpt lain.  tk sempat nk kenal2 lg.

kwn2 yg ada masa n berminat utk bljr bahasa arab al quran, bolehlah daftar ye kt mana2 kelas/institusi yg ada.  siapa minat maths akan minat kelas al quran ni.  aku tk tipu, kelas ni buat kita byk pikir sbb ia ikut formula.  so siapa yg minat tu, byk aku tgk iklan2 kt luar tu.  nk yg lebih formal, ada kelas hud-hud.  situ ramai ustadz yg ngajor, siap ada buku teks lg.  kelas aku ni sorang je tenaga pengajarnya, pesen online santai2.  nota pdf je... tkpun nota photostat yg ustadz buat sendiri.  font besar2 sbb kami tua mata dah rabun hehe.  kdg tu jadual pun ikut pljr yg decide.  mmg kelas watlek watpis.

but seriously, al quran bkn hanya utk dibaca tp utk dikaji.
bljrlah al quran.  kita akan lbh fhm isinya - kenapa Allah guna perkataan sekian2, kenapa Allah sebut ayat itu ulang2, dll.  serious seronok bila kita tahu. lebih byk kita tahu, lebih kecil kita rasa diri ini.  Allahu akbar.  aku kongsi sikit je ni tp semoga bermanfaat utk kalian.  

ok ciao.  assalammu'alaikum.

One thing i learned and baru faham...

Ain = the eye of the narcissist

Rindu hubsbaby outstation.. tp heols outstation 3 hari 2 malam jewwwwwww

Ohhh rasa rindu tak bertepi... dah asik berkepit siang malam... ofis sama.. rumah sama.. hybrid working sama.....

ahhhh rindu.. rinduuuu

Thjs weekend dah start cuti skolah... weols dah sesiap booked hotel and glamping yippeeeeee

Tadi weolsszaaahhh tertidur dalam MRT yaa.. sampai terlepas ke ampang park.. hahahha mujur lah tak terlajak lebih jauhhhhh... biasa dengan hubsbaby mesti i yang alert risau terlepas station.. this time i sengsorang, i tertidoo!!!! OMG OMG....

Padahal tido memalam weols nyenyakkk yaa.. sleep peacefully alhamdulillah... terima kasih di atas nikmat tidur yang lena

Balik cuti haritu sempat bermanja dgn sekor stray cat
Punya lah canti, manja
Mana Aku pergi dia follow Dalam rumah
Tapi sayang, dpt manja2 tak lama sbb flew balik sini
Ini hari2 teringat kat meow Tu
Wangi, manja, baik
Harap bila balik bercuti nanti meow datang lagi rumah saya ye

Edited by green~tea at 25-8-2023 07:31 PM

Layan cikenit2 berlima tu makan pizza semalam.. today diorang nak korean food...  

Iols nak ke uniqlo kejap lg borong baju sedondon for the 5 boys... while hubsbaby teman & ajar anak i tuition 2 subject malam ni....

Haish.. i rasa la kan.. sejak takde upsr ni makin kena gigih je bebudak pulun belajar.. darjah 4 dah start tuition memalam.. cuti skolah ni pun ada seminar tuition subjek2 ya.. setiap hari.. so kami pergi bercuti ke mana2 pun still kena allocate 2 jam setiap hari utk ulangkaji

Kena teman biggest boss present conference.. kena teman attend meeting stakeholders... kena teman dinner... entah apa lagi nya.. seminggu busy... selain formal dinners and lunches, ada private dinner juga < 6 pax...

Masalah ni... masalah....

Banyak nya baju nak kena bawak utk segala mala events pagi petang malam tu.. kena mekap summore... cemane nak mekap i sbnrnya tak reti tepek eyeshadow, bronzer, highlighter contour segala jadah tu... abes2 pun reti pakai eyeliner dgn lipstick je i ni.. aaaaa stress nya

And of koz.. kena review talking points.. kena baca market mega trends.. sbb kena bercakap and ask the right relevant questions

Biasa for events mekap i amek mua aje.. tp dah kat over the sea.. celah bedah nak cari mua kat sana for multiple events.. huhuhu..

Boleh ke sua muka dekat sephora? Mcm lecehhh je nak kena pandai mekap.. i dont even have all those tools eyeshadow highlighter kepala bana segala tu

Boring laa outstation obersi sengsorang tak heret family.. hukhukhuk...

Keji punya betina narcissist.. tak abes2 lagi keee buat perangai usaha pedajal orang

Semoga kamu berterusan hidup dan mati dalam penuh kehinaan & dilaknat Allah...

Ulang 300X sehari

Aamiiin aamiiin aamiiin ya rabbal aalamiin

Sesungguh nya hanya pada Allah tempat kami bergantung, memohon, berlindung dan berdoa....

Rindunya kat stray cat Yang wangi Tu
Nyesal tak ambil video dia

Hubby Kata kat his office Ada kucing stray oku yg baik sgt
Bestnya kalau dapat Bela
Tapi aku tak rajin nak buang tahi bagai
Lagi satu Rasa tak yakin pulak kebersihan utk solat

Aku kalau bela kucing naklah tido skali atas katil
Tapi kalau kucing berak kat pasir Tu.. lantai kuving jalan2 or baju yg Kita pelik kucing Tu consider bersih tak utk solat?

Arggghhhhhhh banyak sgt persoalan
Entah2 ni angan2 aje nk bela kucing

Love stray cats very much

Edited by green~tea at 6-9-2023 07:39 PM

Loving this Singapore Park Royal Ginger's Chicken Rice..
The one near the Marina Bay Sands..

Thanks to forumer samerosie for the recommendation

Another equivalently good is our KL Grand Hyatt's Chicken Rice...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

pkl 12 td result upu keluar.  alhamdulillah, H dpt buat degree kt uni sama mcm N.  baarakallaahu fiih.  sujud syukur.  H pilih cs. aku ok je.  sbnrnya aku dulu pun buat cs gak kt yues nun... b4 i changed my course midway.   eheh.

nikmat tuhanmu yg manakah yg kau dustakan?   semoga kita semua berjaya dgn cemerlang, di dunia dan di akhirat.  

Lama x meluah dlm ni. Dulu ada mslh, i suka luah dlm ni. Now, dh slow down. Jarang bukak. Sesekali ja jd silent reader,

Diam x diam, dh 4 thn aku dimadukan. Dulu aku risau hidup aku akan berubah. Normal la kan, takut suami lebihkan no 2. Alhamdulillah, ada hikmah yg kami berdua lalui. Mcm mana kisah hidup org.  Mcm mana manusia yg menghargai peluang yg diberikan.

I x pernah campur kisah hidup yg sana. I x korek, cuma mendengar cerita shj. Luahan hati suami pulak. Ada rupanya manusia yg mensia-siakan peluang yg diberikan.

Kdg2 diorang ni x mcm suami isteri. I bkn x pernah gaduh dgn hubby i. Tapi x pernah la weols gaduh lama. Tak pernah la suami i marahkan i, x jumpa i lebih sebulan. PAling lama x jumpa seminggu, itu pun sbb kerja.

Now, i realise apa yg jadi dlm hidup kita ni, byk hikmahnya. Kdg2 kita diberikan dgn ujian yg kita rasa kita tak patut lalu. Drp ujian ni, byk yg i belajar.

Kesimpulannya..Hidup i dan suami bertambah baik. Byk pencapaian yg kami dh lalui.
Kisah di sebelah sana.. Mcm anjing dan kucing.

Now, i tgh plan with hubby utk start travel again.