CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sudahlahko

anak CM sarawak ada rumah 28 million kat canada !!

Originally posted by Baiduri Othman at 22-3-2009 13:42
Sebenarnya org di pedalaman ie. ulu2 tu ha..... yg sokong BN Swak sebab mrk nak pembangunan di kawasan mrk. Tunggu Muntz komen sebab dia org kerajaan.

PS. Cakap biar berlapik. Entah2 saya kera ...

I choose not to comment, kak Bai.

halaaaaaa....udah kena campak dr CI ka?

Balas #160 razhar\ catat

ko dah dapat menukar kepimpinan penyamun tarbus kat semenanjung ke belum? sampai kesetiaan aku kepada penyamun yg satu ni ko nak pertikaikan? aduhhhhh yg dia nampak penyamun yg menyamun di negeri aku sendiri.
sedangkan Penyamun kepala dongga besar dinegeri dia sendiri tu pun tak berupaya nak ditendang keluar

itulah kata orang kuman diseberang dia nampak, gajah didepan mata dia pun dia boleh jadi buta

Reply #163 babybueno's post

sapa penyamun yg ko kata kat kelantan tu? ko mmg le kalu tak konar2..mg tak sah...mmg dah begitu kot perangai....konar2 n pusing2...

at least rakyat semenanjung ada usaha dan keberanian..lain le dgn pengikut2 ya amat molia CM tu..dapat singgit je dah senyap...

Reply #69 shalom's post

i cannot agree more..haha..
protes pun cakap di mulut je..takde nye nak baring tengah jalan, sidang bawah pokok, mencarut di parlimen, maki raja dalam website dan sebagainya

kerja tu orang bodoh je yang buat..

dia nak kaya cara haram, biaq pi dia.. tu hal dia dengan tuhan.. janji keje jalan..

................

Kalau tak suka dengan BN sarawak..tunjukkan la undi protes dalam DUN nanti..tunjukkan CM kene kerja kena telus, atau rakyat tunjuk jalan keluar..

Follow Us

Balas #164 razhar\ catat

ko rupanya kat kelantan ya???
aku tak nampak ciri2 penyamun pada nik aziz tu tapi aku tgk kelantan negeri termundur kalau dibanding beberapa negeri di semenanjung yang lain  hanya kerana kelantan dibawah PAS. Does it give any good if i choose a leader from opposition party like what you have in kelantan?

Sabah pun tak nampak perubahan walaupun dibawah pimpinan UMNO yg jadi parti utama yg menerajui kerajaan MALAYSIA.

Jadi kau nak salahkan aku kerana tak pilih parti pembangkang sama seperti hang?
walau UMNO ka parti pembangkang ka, bagi aku kedua pihak tak memberi kebaikan.
ntah2 thru pak uban yg ko kata aku cuma dpt singgit, tapi kalau org lain pulak jadi CM aku ni habuk pun tarak!!
lagi baik aku bersyukur dgn apa yg aku ada sekarang

[ Last edited by  babybueno at 23-3-2009 00:59 ]

Reply #166 ikanbilis's post

mana boleh lwn yg amat molia dan termolia CM? ko nak kena tulah kaaa!!!! CM tu ada tulah..tgk le dia bagi singgit sorang..semua pengikut2 CM dah memuja-muja dia...

Adakah ko pk kalau sarawakian merubah mentaliti utk memilih parti pakatan maka dgn itu pakatan berjaya menerajui Malaysia? mintak maaf lah yg aku tengok pakatan tak ada perpaduan  ideologi politik  dan prinsip bercanggah macam mana nak meyakin kami yg pakatan ni merupakan kombinasi baik untuk memimpin negara? Takat nik aziz aku mmg respect habis dgn orang tua ni tapi sayangnya dia dlm pakatan yg tidak bersesuaian ideologi dgn parti2 lain seperti DAP, tiada synchronize, tiada keserasian ideologi.

Aku tak nampak brighter future kalau pakatan yg memerintah negara. Kalau jadi tukang check n balance ni mmg tak dinafikan kita memang perlukan parti sebegini utk jadi watchdog kepada pemimpin di negara kita.

Balas #168 razhar\ catat

ko pulak berapa banyak yg ko dapat? dan berapa pulak pak nick dapat?
mentang2 tak dapat apa2 ..nak jealous  kat org lain pulak

dey tambi...selama ni tak ada sapa yg dapat pecah kubu kebal PAS dikelantan.
walaupun macam2 cara UMNO lakukan sampaikan minyak kat kelantan pun kena salur ke kedah dan yg orang kelantan cuma dapat wang ehsan. Adakah perubahan yg kau nampak sekarang hanya melalui pakatan dgn DAP walaupun berlainan ideologi?

kalau pak nik nak melaksanakan hukum hudud pun , of kos DAP bakal menentang. Yang aku nampak sekarang satu pakatan yg desperate untuk menjatuhkan kerajaan yang ada sekarang. You're actually putting yourself at risk  with  all those promises given by the pakatan that your'e not clearly sure.

Tak nak aku kalau dah awal2 lagi tak ada harmoni dlm pakatan , ini kan pulak nak menjanjikan keharmonian negara.

[ Last edited by  babybueno at 23-3-2009 01:22 ]

uiqs rupanya dah pindah kat bod gossip.
malas aku nak lain gossip ni lagi
i've stated my reason, sekadar bercanggah pendapat tu biasalah kat certain thread, harap2 kat thread lain dgn topik yg berbeza kita bersatu hati dan pendapat pulak

tgh tunggu org kat ottawa masuk topik ni n top up skit gossip.

calling for pulut, sharingan86

Just imagine berapa banyak duit cukai dia kena bayar kat canada dalam setahun.Canada memang terkenal dengan cukai yg paling mahal didunia. Dia beli property mhal2 tu mesti ada PR status. Kat canada sapa2 yg ada PR status mesti kena bayar cukai pendapatan about 30 persen setahun tak kira dia bekerja kat mana pun dalam dunia ni.

Reply #173 eyzlyn's post

add..calling dexa..calling dexa...   dexa pun ada property kat canada...

Reply #172 babybueno's post

kat C.I kaa....kat bod gossip kaaa..apa beza nya? tarak kroni kat sini kaaa?

Banyaknya duittt..mana dia cekau 28M beli rumah...bagi sedekah kat org susah di Sarawak tu lagi bagus...dapat pahala banyak di akhirat nanti...

Balas #176 razhar\ catat

tak perlu kroni mroni makaroni lah untuk back up aku punya opinion, kan dah setuju yg aku punya pendapat bukan 100% suara rakyat Sarawak yg lain

Dia mcm ni lah razhar, bak kata shalom, bukan mentaliti tak nak berubah tapi kita kena buat SWOT Analysis terlebih dahulu. Bagi den selagi ada pakatan dengan DAP selagi tulah sesetengah orang ada menolak pakatan untuk membentuk kerajaan yang baru.

Kalau dari segi WEAKNESS yg aku nampak pakatan tak ada keharmonian sesama sendiri sedangkan dibawah pimpinan tok uban selama ini di Sarawak,  indigenous groups bersatu. Walaupun pakatan menjanjikan Malaysia Malaysians sekalipun untuk menjamin keharmonian pelbagai kaum, tetapi akan timbul pulak satu THREAT iaitu elimination of bumiputera status. Orang melayu macam kau tu bersedia ke nak mengorbankan status bumiputera tu nanti?

cuba ko sebut pulak apa STRENGTH & OPPORTUNITIES yg pakatan boleh jaminkan untuk menambahkan lagi keyakinan rakyat Sarawak?

Originally posted by TanSriJess at 21-3-2009 21:16
undilah DAP

DAP akan menjamin ketuanan pribumi Sarawak...

rumah anak yg amat molia dan termolia CM.......murah je...RM28.3 jta je..celah gigi je tu.... ..dexa tak kenal ke rumah ni? ...terletak di 688 Manor Ave dalam Rockcliffe Park (Canada) baru disiapkan tahun lepas dan cukai tahunan rumah tersebut sahaja bernilai RM293,000/setahun.

[ Last edited by  razhar at 23-3-2009 22:54 ]