CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Golongan miskin bandar digalak buka perniagaan

jazaa posted on 19-11-2014 09:32 PM
Ada sorang peniaga pau ni, dia meniaga tempat tersorok jugak...aku ckp kat dia knp dok kat situ... ...

selain dengki sesama melayu, cabaran dari penguatkuasa yg pilih kasih dan lebih suka menyaman peniaga melayu berbanding kaum lain pun melemahkan semangat melayu untuk berniaga

kawan aku pernah kena hentak di dada dgn but polis sebab menjaja di dataran merdeka
kesian

Orange1 posted on 19-11-2014 01:32 PM
Lerr dengkinya manusia ni kan, mesti melayu gak ni. Yg letak kerepek tu ko letak kat mana? Sampai  ...

aku letak kt pantry la...tu pun kerepek org aku tlg jual..dptla komisyen..
sblm ni aku jual muffin..kalau nak raya mmg org akan order bnyk giler..
aku blh jual sampai RM2-3k..tu muffin sahaja blm termasuk kuih raya yg lain..
ni pun ada org caras..diorg buruk2kan bisnes aku kt customer aku..
pastu diorg jual benda yg sama..ada la jugak customer aku yg citer blk kt aku psl benda ni..
aku jual baju harga RM20 pun nk berhutang sampai cukup bulan..
diorg beli kt shopping mall beratus2 blh jer beli cash..berniaga dgn melayu ni susah..
kena sabar bnyk..ada yg berhutang buat2 lupa nak bayar..aku nk mintak aku segan..

zjen posted on 20-11-2014 12:32 AM
kuih muih boleh jual on9 ke ?   camner nak antar ? tak basi ke ?

mknn aku jual kt ofis jer la..cuma baju jer jual on9..
seronok berniaga ni..duit untung blh simpan..
bila dh cukup aku bw makbapak aku gi travel..
pernah la aku bw makbapak aku gi sabah guna duit untung jual baju..
balance aku simpan dlm asb

mamapea posted on 20-11-2014 08:52 AM
seronok berniaga ni..duit untung blh simpa ...

Tahniah, rajin korang laki bini.

Ko amik baju kat mana ek. kenanga ke?

RED 666 posted on 20-11-2014 05:27 AM
selain dengki sesama melayu, cabaran dari penguatkuasa yg pilih kasih dan lebih suka menyaman peni ...

bapak aku buat pengurusan jenazah...bapak aku dpt tender hospital...
ada org dengki dia pi hasut2 org lain jgn call bapak aku bila ada org meninggal..
ambik dgn dia jer..mcm2 dia fitnah bapak aku...bapak aku jenis relax jer..
ada rezeki ada la tu..1 hari tu dia xcident..teruk gak la..
pembantu dia dtg jumpa bapak aku mintak maaf sbb diorg dok kutuk2 bapak aku mcm2..
yg sorang lg tu xde pun dtg mintak maaf..ingatkan dh insaf tp perangai mcm tu jugak..
aku ckp kt mak aku..suruh dia tgk tanah kubur..dh la buat pengurusan jenazah tp
x ambik iktibar pun..org suka ambik bapak aku sbb bapak aku cekap..senang berurusan dgn bapak aku..
kalau jenazah lelaki bapak aku pakaikan serban..org indon suka dgn bapak aku..selalu bila ada
jenazah org indon bapak aku akan settle sampai kastam..

Follow Us
mamapea posted on 20-11-2014 09:06 AM
bapak aku buat pengurusan jenazah...bapak aku dpt tender hospital...
ada org dengki dia pi hasut2 ...

Pengurusan jenazah pun org nk dengki...memang busuk hati...

liton posted on 20-11-2014 09:00 AM
Tahniah, rajin korang laki bini.

Ko amik baju kat mana ek. kenanga ke?

baju aku ambik kt johor..kt plaza gm pun ada..kena pandai la cari supplier yg murah..
aku dh berniaga dr kecik..x salah aku masa umur aku 10 tahun..aku tlg mak aku jual
aksesori wanita dr rumah ke rumah masa kt penang..pastu aku tlg jiran jual kuih ptg2..
bila bln puasa aku jual bunga api tlg makcik aku..bila sklh menengah aku tlg bapak aku
berniaga kt psr mlm..lps hbs spm aku jual keropok lekor..modal bapak aku bg...
sambil2 tu aku tlg makcik aku jual pisang goreng..lps sambung blajar kt uitm bila
blk cuti sem aku tlg la bapak aku berniaga kt psr mlm..bila dh keja aku buat bisnes part time..
bisnes ni dh sebati dlm diri aku..skrg aku tgh cari kedai nk buka butik dgn anak sedara aku..

RED 666 posted on 20-11-2014 05:27 AM
selain dengki sesama melayu, cabaran dari penguatkuasa yg pilih kasih dan lebih suka menyaman peni ...

Betul....
Klu melayu bukak, cepat je keba angkut...klu indon makin hari makin besor gerai....

mamapea posted on 20-11-2014 09:14 AM
baju aku ambik kt johor..kt plaza gm pun ada..kena pandai la cari supplier yg murah..
aku dh bern ...

Ko dah biasa niaga baju..jadi aku nak tanyalah. ada org suruh aku bwk masuk t shirt polo & round neck dari bangladesh. t shirt murah & kualiti katanya. jual borong. bangladesh kan bnyk kilang baju. aku mcm terfikir ok ke idak. Lagipun nak niaga borong ni mesti beli ngan kuantiti yg bnyk.
Laki aku mcm x de reaksi jer. Aku sbnrnya blh dpt supply sbb anak buah laki aku mmg jual baju.

jazaa posted on 20-11-2014 09:14 AM
Betul....
Klu melayu bukak, cepat je keba angkut...klu indon makin hari makin besor gerai....

Org melayu mmg suka tindas kaum sendiri, keje dgn kompeni melayu mcm tu le dibuatnya

Dgn cina dap sembah sujud plak, kedai judi, cd pirate, penguatkuasa biar gitu je
Last edited by RED 666 on 20-11-2014 09:31 AM

mamapea posted on 20-11-2014 08:52 AM
seronok berniaga ni..duit untung blh simpa ...

tolong kasi laman mama,  kalu ada yg iols minat akan order

liton posted on 20-11-2014 09:19 AM
Ko dah biasa niaga baju..jadi aku nak tanyalah. ada org suruh aku bwk masuk t shirt polo & round n ...

boleh je try,  tapi kene tgk harga borong org bangla camner,  setahu iols,  bangla ni bukan senang nak berniaga dgn dorg,  dorg memula akan kasi harga murah,  kijap jer dorg dah naik harga,  mebi first time jer dorg kasi harga murah,  kene check dgn elok2,  cuba tanya peniaga lain yg amik barang dorg,  kalu ok baru start   

zjen posted on 20-11-2014 10:55 AM
boleh je try,  tapi kene tgk harga borong org bangla camner,  setahu iols,  bangla ni bukan senang ...

Pasal urusniaga tu takde hal sebab aku deal direct dgn org sana. maksudnya x de org tengah. masalahnya laki aku mcm x sapot. nanti klu memandai buat sendiri, rugi ..den kono lahar. Srh duk umah dendiam, menggatal nak niaga tapi x pandai..

ninja boy posted on 19-11-2014 03:08 PM
berniaga makanan restoran, kantin, hasil kebun dan dusun.

yg best musim buah, jual buah kemang, ...

Ooo ko ada dusun ye, klu ada dusun mmg merasa pengalaman berniaga dr kecik.

jazaa posted on 19-11-2014 09:32 PM
Ada sorang peniaga pau ni, dia meniaga tempat tersorok jugak...aku ckp kat dia knp dok kat situ... ...

Seram pulak aku dgr weh melayu punya busuk hati sesama bangsa sendiri. Aku pun pnh dgr cerita2 org bisnes ni sakit2 semua, yg jual makanan jadi basi lah, ish mcm2. Kenapalah tak beniaga n besaing cara sihat.

mamapea posted on 20-11-2014 08:30 AM
aku letak kt pantry la...tu pun kerepek org aku tlg jual..dptla komisyen..
sblm ni aku jual muffi ...

Banyak jugak ye jual muffin blh dpt 2 3k time raya. Part berhutang tu aku setuju melayu ni berapa puluh ringgit pun nak berhutang, gila nampak perangai low class sgt padahal g beli kat kedai blh bayar full je. Jenis nak menipu tu satu, jenis asyik ambik sambil lewa bila kat org yg dorg kenal pun iya, bukannya nak bagi sokongan, susah2!

Eh kiranya mcm2 jugak ko dah beniaga ye, luas pengalaman beniaga ko dr kecik lagi. Aku teringin nak meniaga gak, tp meniaga brg yg aku ambik dr supplier bukan yg aku kena buat sndiri mcm makanan sbb mmg takde bakat n tak confident. Jual baju salah satu pilihan dlm senarai aku.

liton posted on 20-11-2014 11:04 AM
Pasal urusniaga tu takde hal sebab aku deal direct dgn org sana. maksudnya x de org tengah. masala ...

hubby kalu tak sokong elok tanya dia naper,  mebi dia ada pengalaman,  tak elok juga rosak hubungan dgn hubby pasal bisnes

sabbath_shalom posted on 19-11-2014 01:52 PM
Betul tu Melayu kurang makan buah. Tak tau knape...

Cina setiap hari beli buah. Yg i tengok mer ...

ai heran kenapa org melayu kurang makan buah dan banyak minum air manis. buah2 yg dijual buah yg digoreng - pisang goreng cempedak goreng,
mungkin tekak gula dan minyak

Orange1 posted on 20-11-2014 12:49 PM
Seram pulak aku dgr weh melayu punya busuk hati sesama bangsa sendiri. Aku pun pnh dgr cerita2 org ...

Yup orange....

Ada gak yg cite, makanan baru je masak...bila letak kat depan ulat menguit-nguit....mcm tak logik kannn...cuma yg pernah alami je tau....kita cuma blh dgr....

Melayu memang tinggi hasad dengki...tak paham knp jadi m ni...