CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Jangan sampai buat loan untuk kahwin

Close [Copy link]
iznanaziz replied at 2-11-2015 12:43 PM
pompuan tu lepasan apa? universiti ke?

Nilai hantaran berkadaran dgn kelulusan ker?? Aku rasa more to kecantikan..... kalo kelulusan tinggi muka buruk nk ke laki bayo tinggi2??....

Maideen. replied at 2-11-2015 09:48 AM
Mudah jer Acong.....

Bank Isle akan jual mesin ATM dia kat hang pada harga RM60,000.00. Jumla ...

ATM tu skali dgn duit dlm tu ker apa??  bleh x lepas akad bank jual kat kita,  kita tangguhkan penjualan semula,  pegi withdraw sumer duit dlm "atm" kita then baru jual balik ke bank??

bleh ke cMtu pader??

Kawan aku cina. Simple je dia daftar pastu buat tea ceremony. Dia refuse banquet. Bisingla family etc tapi dia berkeras. Duit tu buat beli rumah. Cuma dia buat wedding photography kaw2 kat lake garden dsb. Bahagia pun. Anak pun dah sekolah.
Betul i pun seriau pi cainis wedding. Mmg derang simpan angpow n tanda pulak sapa bagi. Seram.

Alaaa...x payah nak ikut2 orang. Cukup sekadar kenduri ala kadar nak bagitau kwn2 , sedara mara & berbaju pengantin utk kenang kenangan. Kalau ada duit lebih guna untuk lepas kahwin.

Berjaya & bahagia dlm perkahwinan tu bknnya diukur dgn brapa gahnya majlis kahwin tapi sayang,persefahaman, tolak ansur & tolong menolong .

axl_bach replied at 3-11-2015 12:55 AM
Mekap apa sampai rm3 tu??  buruk bebenor ker ngantin pompuan sampai nk mekap bagai nk rak tu...... ...

Ada dalam bod gosip kenamaan.. Dato suraya tuh mekap dia 100k..tapi jurumekap hollywood.. Hasil nye.. Biasa jah.. Baik upah kakak ella..lagi wow bagi aku..

bellaa replied at 3-11-2015 07:16 AM
jgn lupe bangkem.. Ade yg bagi sampul kosong.

Sampul kosong satu hal,  gumpal2 tisu tangan pun ada....... sampul letak tisu,  letak kertas kosong pun ada.....

Follow Us
adik saya kawen dekat 15k juga berabis duit, tp yg bagusnya dia tak buat loan tp dia dan tunangnya boleh kata pandai manage duit start dari masa bertunang lagi, setiap kali ada duit lebih eg, bonus ke..masa tu lah dorang pergi bayar butik pengantin, bayar catering, beli brg2 hantaran ( simple2 je) , setahun setengah dorang ni buat mcm tu sampai masa nak hari kenduri semua pun settle..bebas hutang..cuma yer lah masa bertunang tu betul disiplin x merepek beli brg yg bukan2..kenduri sebelah lelaki..rezeki BIL ..kakak dia sponsor sbb tumpang majlis kakak dia..hehehe..jimat

axl_bach replied at 3-11-2015 08:59 AM
Nilai hantaran berkadaran dgn kelulusan ker?? Aku rasa more to kecantikan..... kalo kelulusan ting ...

rsnya mcm ya sbb banyak kali gak ikut pergi risik2 ni..biasanya Mak budah yg set rega hantaran...
bila pihak lelaki membantah nari belah pak join...pujuk bagai...yang belah mal nudak tahu nset hantaran paling mahal jah..

cherub replied at 3-11-2015 09:50 AM
Kawan aku cina. Simple je dia daftar pastu buat tea ceremony. Dia refuse banquet. Bisingla family et ...

Kalau Buat banquet pun modal tu dpt balik... Silap2 siap untung lagi... Pasal tetamu akan bagi angpow, kalau KL punya rate rm 50-100 min.  

Bagi aku sepatutnyer kawin ni kos separate 50/50 between dua2 belah. Sebab kawin ni mutual kan. Dua2 belah gatal pelir dan biji nak kawin. Bukannya hok jantan je yg gatal pelir.

Dalam kes skrg ni seolah2 macam menjual pompuan plak. Ko nak kawin anak dara aku meh cni 20k. Ko pakai le die seumur hidup

Edited by Abangspek at 3-11-2015 11:36 AM

Aku menyampah gila ayat betina yang cakap "nak nengok effort laki". Paler hangguk mereka effort. Gi bank buat loan, kahwin, pastuh bayar hutang. Tu effort dorang nak nengok? Pastu pompuan sendiri xde effort ke? Duk kangkang tunggu duit datang free?

Ayat "bayar hadiah pengorbanan mak bapak besarkan anak perempuan" tu pun bodoh jua ayat tersebut. Abih tu laki lahir terus besar panjang? Mak bapak laki tarak? Lepas kahwin pompuan kena ikut laki memanjang? Ah ye la... klu laki cakap jgn balik rumah parent, xde dengar nya. Berapa kerat jek yang taat sekarang ni? Banyak menjawab jek. Dah la hantaran tinggi, ilmu agama tak ke mana. Pandai guna agama untuk kepentingan diri jek. Bila laki lebihkan mak, cemburu jeles cuba sedaya upaya nak jauhkan laki dari mak mertua. Rampas laki dari maknya, tak bayar hantaran ke kat keluarga si lelaki?
Nak bayar pengorbanan mak bapak, bayarkan dengan pahala dan doa. Amalkan ilmu yang mak bapak ajar (ilmu baik jek tau, yang buruk jangan buat, dapat dosa kat mak ayah jek). Kalau nak bayar gak, sebelum kahwin tu kumpul la 50k bagik mak bapak sendiri, bukannya harapkan orang lain bayar. Tara malu ka?

Majlis mahal? Berbelanja ikut kemampuan pihak sendiri, bukan ikut kemampuan pihak menantu. Tak malu ke menagih duit menantu untuk berlagak gah? Dah planning nak buat majlis sendiri, tak reti simpan duit sendiri ke?

Hantaran tinggi kononnya sebab belajar akademik tinggi tinggi. Helo, nak kahwin ke nak carik keje? Akademik tinggi kalau ilmu rumah tangga tungganglanggang tak guna gak. Tunjuk la ijazah hape masa nak carik keje, bukan masa nak kahwin

Jangan lupa, lelaki tanggung tanggungjawab bapa perempuan dan dosa perempuan tu lepas kahwin. Bapaknya dah bebas lepas anak perempuan kahwin, xde beban dosa anak tu dah. Patutnya bapak tu bayar hantaran sbb ada laki sanggup tanggung dosa anaknya. Melainkan memang anaknya dah kuat agama bagai, confirm laki sanggup bayar tinggi sebab tak menyusahkan dunia dan akhirat. Berbaloi bebbbbb

Kalau betul nak nengok effort, bila dah nikah, mintak tunjuk bank statement. Tiap-tiap bulan kumpul berapa, akhir statement tu cecah tak nilai sekian dan sekian. Jangan ambik duit tu, sebab tu duit laki kumpul sebelum kahwin. Kamu nak nengok effort jek kan? Tengok bank statemnt cukup lah. Framekan bank statement tu. Yang hal lepas kahwin, sama-sama kumpul. Barulah betul-betul susah senang bersama, bukannya laki seksa seblum kahwin pompuan guling-guling, lepas kahwin laki seksa gak tanggung dosa dan hidup

Semua guideline Islam dah bagi, nape yang adatnya pulak sibuk nak ikut?
Bagaimana nak demand "lelaki terbaik adalah lelaki yang baik pada isterinya", bila awal perkahwinan tak cuba jadi "wanita terbaik adalah wanita yang rendah maharnya"? Mula-mula perkahwinan dah tak betul

Yang baik untuk yang baik, yang buruk untuk yang buruk. Sama-sama jadi lebih baik, bukan sibuk nak sorang jek terkejar sana sini

Dah suka sama suka, jangan menyusahkan lagi. Percepatkan jek la.

M.Rose replied at 2-11-2015 09:47 AM
Officemate aku kawin pinjam loan bank rakyat.  aku senyum sinis ja. Grand dua2 belah. Yg jantan ...

dia apply loan maximum ke

axl_bach replied at 3-11-2015 10:16 AM
Sampul kosong satu hal,  gumpal2 tisu tangan pun ada....... sampul letak tisu,  letak kertas koson ...

jijiks nya.. ranjo pengantin

revolusi_30 replied at 3-11-2015 11:08 AM
Kalau Buat banquet pun modal tu dpt balik... Silap2 siap untung lagi... Pasal tetamu akan bagi ang ...

Dia rasa buang masa tayang muka kat ppl who dont really care. The ones who do dah attend tea ceremony. More of a status thing. Betul banquet boleh balik modal tapi lain2 leceh.
Saya dulu pun mintak buat makan2 je. Tapi last2 ada jugak pelamin bidan terjun. Ala letak 2 kusi dan pasu bunga telur jer pun. Sebab nak ada backdrop bergambar. Tapi best sbb menu klasik dan makan bawah pokok.  

Mekap rega 3k tu rasanya membazir bebetul. B2b pun comel je. Letak bedak biasa pakai lipgloss dah cukup. Untung bebenor la mekap retis tu. Agaknya mekap dia pakai harga asal tu cuma 19.90 je kot. Unless pakai dior or chanel lainla. Zaman saya dulu bawak sendiri sebab tak sanggup nak share bedak shadow liner lipstick dgn worang lain. Eee geli.

prettyuglybabe replied at 2-11-2015 10:39 AM
aku nasihatkan orang pompuan, kalu nak kawin grand sampai kena buat loan, suruh laki yang buat loan  ...

pehhh kelas kau...ko hingat jantan kaya berlambak lambak ke bujang2
klu aku kaya aku takkan pasang satu je

haryatie replied at 2-11-2015 11:06 AM
xde duit buat cara xde duit..
berbelanja ikut kemampuan
klau pihak prempuan byk sgt songehnya..nak ...

belum kawin dah kuangajo dgn mak metua...memang xdpt la jawabnya

saya klu kawin nati nak buat tepi pantai je jemputan bawah 50 org je
pelamin buat simple2 mcm cerita omputeh ...

ellejo replied at 2-11-2015 08:58 PM
inilah masanya for me to shine.
Mehla pinang aku. kelebihannya aku cun,bekerjaya, berijazah, pandai ...

apa bukti kecunnan?

Innrukia replied at 2-11-2015 09:43 PM
oklah tu buat loan... janji depa kawen...
yg tak buat loan , jd andartu jer smpai skrg

bersangka baik bertemu jodoh di pintu syorga akhirnya