CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 31083|Reply: 107

Maid Kemboja Islam

Boleh saya tau mana saya boleh dapatkan maid kemboja islam ni...sbb dah cari kat web satu pon takde...christian ramaila...saya ni dh preknen...so ingat nak amik maid kemboja islam dari skarang...senang...at least bila due nanti dia dah tau dan dah biasa ngn saya...maid indon saya da serik...cukup la  

Kalau ada info please share or pm me..thanks

[ Last edited by  kacang^soya at 25-5-2008 12:09 PM ]

salam

sila hubungi
0085512499542
atau
0085599900995
nordin.
beritahu kamu perlukan maid dan dia akan berikan apa yang perlu seperti bayaran dll.
jangan lupa hubungi beliau...

[ Last edited by  saatcham at 29-5-2008 05:59 PM ]

Balas #2 saatcham\ catat

Yang no tuh kat kemboja ker...

Thanks nanti saya kol

wah bagus ni...terus dapat contact no hehehe
boleh tumpang sekaki tanya harga.

kacang soya..depa ni boleh ckp english ke tak?

and puan kacang soya...
kenapa cari kemboja ek?
citer la kenapa serik ngan indon?

nak tau gak..sorry la kalo menyibuk

Originally posted by ayu213 at 25-5-2008 09:46 PM
and puan kacang soya...
kenapa cari kemboja ek?
citer la kenapa serik ngan indon?

nak tau gak..sorry la kalo menyibuk

tadi sy ada contact (pakai operator lagik huhu) tp tak dapat operator tu kata ...hp dia mgkn off...besok sy try lagi...

tah la serik sgt ngn indon...dan leh la baca luahan hati saya kat http://forum6.cari.com.my/viewthread.php?tid=238088&extra=page%3D18
..ni happened masa duk ngn family (maid family)  ramai la suma nya annoying so bila dah kawin nih dan ada family sendiri elok la saya switch ke maid cambodia..asalkan islam..harap2 ok dpd maid2 indon yg nyakitkan hati...banyakla kalau nak cerita...yg menipu la, mencuri la...main ilmu hitam la, cakap kita tak bg makan la...ada persatuan tingkapla...pijak kepala la...sungguh menyakitkan hati:@:@ ...itu la kan kalau dapat yg speak english lagi bagus maid cambodia nih...mmg harap sgt2..ayu pon nak try amik maid cambodia gak ker...try la telepon no tuh...mana tau rezeki kita

[ Last edited by  kacang^soya at 25-5-2008 10:26 PM ]

Rate

1

Follow Us
Originally posted by kacang^soya at 25-5-2008 10:25 PM

tadi sy ada contact (pakai operator lagik huhu) tp tak dapat operator tu kata ...hp dia mgkn off...besok sy try lagi...

tah la serik sgt ngn indon...dan leh la baca luahan hati saya kat ht ...

hi kacang,

awak dah cuba telefon no tu? dapat tak.....apa perkembangan terbaru..
kalau ada jangan lupa share ek....dhania pun tengah cari maid  gakk..

kacang,

kalau dah dapat tepon, norsha pun nak tau jugak the details..

dah lama cari maid ni..

nak tumpang sekaki jugak la.....

sesapa ada feedback terkini.....share sama tau!!

tq

Originally posted by neisya at 2-6-2008 11:49 AM
nak tumpang sekaki jugak la.....

sesapa ada feedback terkini.....share sama tau!!

tq

saya pun nak tahu feedback

hi all...........

tadi dhania ada la survey and dapatlah 2,3 agen yg provide maid dr Philiphine, Cambodia, Vietnam...as well as indonesia la......tapi kebanyakannya non-muslim...and harga pun mahal la sikit...FYI, Kalau Philiphine fee saje dah dkat 10k...and monthly plak 1050....tapi memang tak dinafikan Philiphinos ni pandai ckit compared to others...tapi selain dari indon,maid 2 tu monthly bayarannya lebig kurang 750-800 and fees 7k lebih kurang cam gitu la....kalo indo fess 5k plus and monthly around 450-500.....

Rate

1

Just sedikit nasihat...kekadang KAMBODIA ni tak paham langsung ..so bersabar lah dek non....

saya lom kol kemboja tuh, tp my fren dah kol...dia kata RM 4500 beh kuang seme setel then gaji depa RM 500 (4-5 bulan tak yah bayar gaji diorang)...diaorang islam dan speak english...ok la tuh...

kalau nak biodata maid nih bleh sms Mohamad Zain then dia suh kita email job scope...priority tasks segala utk dia bg kat calon maid tuh utk diorang accept...kira cam perjanjian la...bagus gak cara camni kan...

so kalau nak details leh kol mohd zain nih (he speaks both malay & english) - sms pon bleh : IDD:  0085511455678...katanya gak kalau nak urgent sgt buat masa nih ada majikan kat mesia cancel satu maid sbb masalah ekonomi...kalau nak leh kol intan : 016-3572708 ...dia nih kira agent kat sini lah ...tp kalau amik kat sini mahal sikit at least RM 7K katanya...so better amik direk dari sana...

so far saya amik daily cleaner aje...ok la...bleh la kemas2 umah...sok dah beranak baru saya consider kot...

Rate

1

pening pale bila nak ambik maid ni..tak tahan dgn fees tu..

aku sblm amik maid yg ke4 ada gak tanya maid kemboja nih, kebetulan ada lah sorang in waiting kat sini.. nampaknyer muda lagi, tapi malangnyer sepatah haram pun tak paham, be it in malay or english.. aku siap wat sign language lagi - awak suka budak/baby sambil ayun tangan cam buai baby.. tarak paham juga... agent tu ckp tak per, nanti saya buatkan skrip... eh eh cam nak maen wayang lak... so aku cancel lah.. amik maid indon dari kalimantan lak, coz sebelum2 nih dari jawa.. dan tu lah yg terakhir wat skrg nih.. give up sesungguh dah rasanya.. hampeh gak...
kawan laki aku pun amik gak maid kemboja nih.. pun sama tak paham langsung.. jenuh gak ler... tensen tensen...

Rate

1

Balas #15 adnil\ catat

tak paham tak pe lah lama2 ok la tuh...dpd pangai tak semenggah cam maid indon...mana lagi sakit ati...as far yg saya tau maid kemboja ni totally different ngn maid indon...diorang ni nak memandai2 lansung tak reti ...ala2 takut gila ngn majikan camtuh

[ Last edited by  kacang^soya at 29-12-2008 01:47 AM ]

Makcik saya belah Trengganu ramai ambil pembantu dari Patani. Mereka Islam dan tak banyak songeh.

Balas #17 D**\ catat

kak dar...

ade x org belah patani yg nk jd pembantu rumah? kalo ok ingat nk le sorg...

dulu ada gak forumner ckp dia amik maid dari patani.. tapi dia tak lak reply bila i tanya cam ner nak dpt kan sorang..
my hubby's ex-boss ada amik mek siam jadi maid, tapi yg tak tahan nyer selalu benor nak balik kampung.. ye lah, naik ketapi leh, naik bas leh.. susah gak ler cam tuh.. manjang nak cuti jer..

Originally posted by adnil at 23-12-2008 02:11 PM
aku sblm amik maid yg ke4 ada gak tanya maid kemboja nih, kebetulan ada lah sorang in waiting kat sini.. nampaknyer muda lagi, tapi malangnyer sepatah haram pun tak paham, be it in malay or engli ...

aku tgk TV9 semalam, ada yg boleh berbahasa melayu..dan majoriti islam la. tu kat kemboja ka champa tak tau. erkk champa tu kemboja gak kan??