CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 44653|Reply: 38

Leher bayi merah dan melecet

Saya nak tnya pengalaman forumer sekalian

Anak saya umur 41 hari, badan semangat, bila saya tgk bawah leher ada merah2 and bila sy cuci dgn kapas macam ada warna kuning and agak berbau. Ini tanda ruam atau apa? Tak nampak dia tak selesa tapi kalau saya lama pegang and cuci tempat tu dia elak. Anak sulung ada eczema tapi eczema starting bukan macam tu. ada sapa2 boleh share any tips atau tahu ini alergic atau apa? Thanks allz

maybe ruam peluh kot....

my baby pakai bedak pureen medicated

Bb pakaikan bedak ker? Rasanya itu peluh la... Apakata jgn pakaikan bb baju, cuma barut er... Pas tu bedak sejuk tepek2kn kat badan & dahi bb... Insyaallah hilang....

mase misi datang melawat kat rumah ade tanya tak kenape

figurae posted on 9-10-2012 10:56 AM
mase misi datang melawat kat rumah ade tanya tak kenape

Masa misi datang benda tu tak jadi lagi.. Nnti masa pg follow up kt kk nak tnya juga...

carly_lah posted on 9-10-2012 10:34 AM
Bb pakaikan bedak ker? Rasanya itu peluh la... Apakata jgn pakaikan bb baju, cuma barut er... Pas tu ...

Baby boleh pakai bedak sejuk ye?

Follow Us
azmira81 posted on 9-10-2012 10:11 AM
maybe ruam peluh kot....

my baby pakai bedak pureen medicated

Thanks ye... Nnti blh servey2 bedak ni

carly_lah posted on 9-10-2012 10:34 AM
Bb pakaikan bedak ker? Rasanya itu peluh la... Apakata jgn pakaikan bb baju, cuma barut er... Pas tu ...

saya tepek bedak tu macam tepek ubat.... hujung2 jari jer.... pastu kena tgk keaadan gak... kalau dah pecah2, xelok kot. takut pedih

now, bb dah setahun lebih... sampai sekarang pakai bedak ni... serasi kot.

anak sy yg sulung pernah kena. eczema ni la..kepala berair, muka, mulut, leher dan sedikit di siku dan bdn..klu kena lap ber air warna kekuningan..bantal2 penuh warna kuning. Masih ingat lg baby menangis 2 minggu pasal tu. bnyk kali jmp doc tapi ubat2 xserasi dgn dia..last2 ada sorang cina nmpk, dia suggest pakai krim econazine sebab anak dia pun pernah kena dulu. 3 hari jer terus hilang

yg ni la ni..sebiji anak kena mcm pic dkt bawah..yg di kepala tu doc ckp cradle cap..huhuh kesian kan..

sekarang ni TT mandikan baby guna sabun tak? cube hentikan dulu maybe jugak alergik sabun

darkness posted on 9-10-2012 11:55 AM
anak sy yg sulung pernah kena. eczema ni la..kepala berair, muka, mulut, leher dan sedikit di siku d ...

Tgk pic ni ya allah sayu teringat masa anak sulung...macam2 benda ikhtiar.. Cream yg drkness guna tu pun paed pernah prescribe..sekarang yg sulung still under treatment dengan dr ranjit pakar kulit dekat subang jaya..nmpk terkawal .. Yg baby ni cradle cap xde, hrap2 yg kt leher ni blh baiklh .. InsyaAllah...

figurae posted on 9-10-2012 12:20 PM
sekarang ni TT mandikan baby guna sabun tak? cube hentikan dulu maybe jugak alergik sabun

Sy mmg fobia guna sabun sbb yg sulung mmg dh besar br pkai sabun sbb eczema tu.. Thanks figurae...

mamarayyan2010 posted on 9-10-2012 01:41 PM
Sy mmg fobia guna sabun sbb yg sulung mmg dh besar br pkai sabun sbb eczema tu.. Thanks figurae... ...

hanya Allah jer yg tahu mcmna traumanya sy masa anak sulung dulu..bayangkan sabun mandia sampai 2 tahun, baru anak pakai sabun mandi. huhuh ikan yang xde sisik sy tak kasi mkn..daging ayam sy tak bg mkn, apa lagi telur..bedak tak pernah lah.
.sampai biras2 dok ckp kesian dkt anak tak kena beri mkn ayam telur daging..
..mmg xla sy kasi..klu setiap kali mkn nasi+sayur jer..

Umo 3 tahun baru sy berani beri mkn. Dan sampai skg, anak xbiasa mkn manis sgt ..mkn pun xmemilih. kalo lmbt masak, asal ada nasi pun dia mkn jer. xpernah merungut pasal kenapa xder telur? xder ayam? ikan? huhuh...udang+sotong+kerang2 semua dia xsuka mkn..sb xbiasa dr kecik..yg dia paling suka ikan goreng..hihi

Alhamdulillah, dia dah bebas dr eczema..jumpa doc pun dah berenti..tapi apa2 hal, doc ckp walaupun eczema ni hilang...masa dia besar nanti ada lagi skali eczema tu dtg katanya..hati2 jer la..

mamarayyan2010 posted on 9-10-2012 10:59 AM
Baby boleh pakai bedak sejuk ye?

Bleh, tp yg kg la... Kalu kt supermarket x ori..

darkness posted on 9-10-2012 02:35 PM
hanya Allah jer yg tahu mcmna traumanya sy masa anak sulung dulu..bayangkan sabun mandia sampai 2  ...

Anak darkness umur brape br nmpk ok kulitnya..adik2 yg lain mcm mn?sebab sy pernh jmpa family yg 5 anak dia semua ada eczema ni. Darkness last skali pegi klinik mn ye?

Says faham perasaan parents yg anak dia eczema tp sumpeople tak fhm knapa bnyk sgt pantang..pd kita yg pntg anak kita selesa xgaru smpai darah n yg penting tak kene admitted sebab eczema..sedih tgk anak2 admitted hanya sebab eczema..dah lah anak2 eczema prompt to athma..

Anak darkness ada asma?

mamarayyan2010 posted on 10-10-2012 09:24 AM
Anak darkness umur brape br nmpk ok kulitnya..adik2 yg lain mcm mn?sebab sy pernh jmpa family yg 5 ...

umo dah 5 tahun skg
hanya anak sulung ni jer yang kena..2 org lagi adiknya tu xda. Hehe actually sy duk sabah..
tu yang sy bersyukur sgt, dia tiada asma. KAlau ada, xtahu la..huhu

erm... kalo ikut apa yang TT cerita tu.. cuma lipatan kat leher tu merah kan? baby yg agak tembam ni tambahan bila kecik tak nampak leher lagi.. jadi tempat lipatan tu tak kena udara. ini langsung takde kena mengena dengan eczema atau alahan... kalau tempat tu dah luka.. pastu kena jangkitan kuman.. dia akan kluar nanah kekuningan. ni kena bawak gi jumpa doktor.. dia kasi krim yg ada antibiotik utk sapu.

tak kisah la cecair yg kat leher tu dari susu, air mandian atau apa pun.. cuma kena pastikan baby nih kering kat semua tempat. satu lagi.. personally saya tak berapa suka dengan penggunaan bedak nih. terutamanya kalau kena cecair.. nanti tempat lipatan tu akan merah.. lama2 melecet.. sakit ler dia.

sejak 5 tahun lepas saya dah tak pakaikan bedak kat baby (anak no 4 ngan 5) dan alhamdulillah kulit mereka takde masalah langsung. sebagai ganti.. lepas mandi.. lapkan badan semua.. lepastu saya sapu dengan vaseline (petroleum jelly) satu badan kecuali muka. yg cradle cap tu pun sgt elok sapu baby oil atau vaseline.. senang & cepat tanggal. cuba lah..

kalau sapu vaseline / baby oil / baby lotion.. kulit baby tu tak terjejas kalau kena cecair. sama juga kalau sapu kat punggung.. gerenti takde ruam yg hinggap. semua lipatan (leher, peha, lengan, dsb) takkan jadi merah bahkan lagi cantik dan halus. kalo tak caya.. try stop pakai bedak.. lepas mandikan baby cuba cara saya cakap nih. try 2-3 hari.. insyaAllah takde dah merah2 tu semua.

ira79 posted on 11-10-2012 11:13 AM
erm... kalo ikut apa yang TT cerita tu.. cuma lipatan kat leher tu merah kan? baby yg agak tembam ni ...

Vaselin yg bekas kuning tutup biru.. Saya ada tapi dh lama sgt .. Dia ada expiry date tak? Tak perasan lak... Boleh cuba nnti.. Tu lah dah cuba ni keringkan .. Tgk mcm ada berkurang... Setakat ni tak bawa klinik lagi sebab selasa dpn ada appointment.. Prgi sekali insyaAllah

baby MInMIn saya pon cmtu jugak.... leher berlapis, berlipat. pastu peluh berkumpul kat situ... bila dah merah sangat nampak sampai nak melecet saya letak Drapolene... dropolene boleh hilangkan melecet dan kemerahan tu... bila dah baik, saya maintain pakai bedak... tujuannya tanak bagi kawasan tu lembap... pakai vaselin pon boleh.. cuma rasa macam baby tak selesa... plus bila letak bedak wangi je... sydapsss nak cium-cium

nurulcomfykid posted on 11-10-2012 11:47 AM
baby MInMIn saya pon cmtu jugak.... leher berlapis, berlipat. pastu peluh berkumpul kat situ... bila ...

Bedak yg sya guna tak wangi .. Hehe.. Husbnd beli yg dlm bekas bulat warna hijo dr kdai sei sei... Bedak tu kasar2 ala tepung ubi gitu

12Next
Return to list New