CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 3363|Reply: 15

Anak kena buli

Post time 10-10-2013 06:56 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum. .

Selama ni saya hanya baca masalah orang..hari ni saya pulak nak bercerita..

Anak saya umor 8 thn dlm tahun 2. Dia mmg selalu mengadu kena buli mcm kena sepak..tendang..duit hilang..sampai kasut pun penah budak yg membuli tu buang. Selama ni saya sabar je..saya juga suruh anak jangan melawan..suruh dia sabar sebab kita dok tempat org kena pandai bawa diri.

Rupanya ada cikgu yang nampak anak saya dibuli. Cikgu ini marah la budak yang membuli tu tapi mak budak ni pegi buat report polis sbb anak dia kena marah.

Apa patut saya buat...anak saya takut nak ke sekolah. Besok polis nak jumpa..budak2 dengar polis memang takut la..saya risau polis pun berat sebelah..yelahhh..kami org luarkan..

Perlukah saya ada bersama bila polis soal siasat anak saya? Pelik juga ada ibubapa begini..

Terima kasih..

aduhai... sekolah mana? kalau area johor boleh sy tlg sebab ada kenalan kt pejabat pendidikan. area lain kalau blh cari kenalan yang ada sedara mara dalam kementerian. polis tak boleh wat apa2..

kena marah sikit report polis? gila apa? bukan nya cacat budak pembuli.. u kalau boleh jgn report polis. settle elok2. biasa yang suka report polis sebab dia rasa berkuasa ada bakcup ada kabel. jd cara baik minta guru besar atau gpk jd org tgh.. mnta cikgu displin ambl tindakan..

wish good luck..

AdamBillionaire posted on 10-10-2013 09:07 PM
aduhai... sekolah mana? kalau area johor boleh sy tlg sebab ada kenalan kt pejabat pendidikan. area  ...

Sekolah di sabah..saya tengah menunggu guru besar ni..entahla..kdg2 tak faham mentaliti ibubapa skrg..

seeloknya dtg dan temankan anak sbb anak tu terlibat sebg mangsa buli
jgn biarkan budak yg membuli serta mak paknya buat sesuka ht
anak ana dulu mmg jd mangsa buli gak
alhamdulillah semuanya settle cara baik sbb mak pak budak yg membuli mmg dtg mohon maaf dan terus tukarkan anak dia dr sekolah tu sbb malu dgn semua pihak, maklumlah mak pak berpangkat tp anak kat sekolah dh jd ala2 samseng kecilan dok peras ugut, pukul semua
harap anak TT leh menjawab soklan polis dgn baik nnt

Rate

1

kesian TT..budak2 zaman sekarang ni tak boleh nak usik...yang ibu bapa tu pun satu.boleh plak percaya ckp anak bulat2..SABAR ye TT..tampilkan diri tunjukkan kebenaran

Dah gi sek td..dgr penjelasan guru besar dan cikgu2...dorg bilang anak saya tidak salah..sbb budak tu tendang anak saya smpi kena bucu meja dan anak saya menangis..depan cikgu lagi tu..jadi cikgu marah dan cubit siiiikiiitt budak tu..

Masalahnya skrg...polis yg menyiasat kes ini..saya call nak buat appointment ..pastu dia mcm menyebelahi pihak sana..dia leh ckp dgn nada kasar dan berlagak..puan tau ke anak puan tak salah? Saya cuma nak protect budak ni (yg merepot) ..kalo puan tak puashati buat buatlah jugak repot...

Saya jwb..knp nak protect dia..apa sebenarnya tujuan semua ini..

Polis tu jwb..saya mahu dakwa di mahkamah ni..saya mahu buat repot ke peguam negara..kasar btul bahasa polis ni..

Setahu saya yg rakyat biasa nih..perlukah seorg polis berckp begitu?. .sudahla nadanya kasar..mcm ugut2 pulak nak dakwa bagai..

Anak sy ni nak bagi statement je..salah ke..betul ke..bkn dia yg tentukan..ini dia dah mcm menyebelahi pihak sana...adakah merek ada pertalian..?

Follow Us
vv2005 posted on 11-10-2013 11:59 AM
kesian TT..budak2 zaman sekarang ni tak boleh nak usik...yang ibu bapa tu pun satu.boleh plak percay ...

Saya sebenarnya buntu...knp polis tu mcm tu..saya takut nak bawa anak ke balai utk bg statement sbb saya rasa tak sedap hati..patut ke polis tu kasar sgt dan cakap nak dakwa bagai..

Saya tak reti undang2..apa perlu saya buat ni

Mellyzza posted on 11-10-2013 12:09 PM
Saya sebenarnya buntu...knp polis tu mcm tu..saya takut nak bawa anak ke balai utk bg statement sb ...

rasanya TT pun kena buat report juga..kalo dah itu undang2nya dan tolonglah jangan sesekali tunjuk perasaan takut dan mengalah..

kita tak tau apa mak bapak budak pembuli tu report kan.. details nya..
dan.. adakah polis itu sedara mara beliau??

kalau dh gitu caranya, nak main report mereport bagai, nak dakwa mendakwa bagai... polis tu sendiri ckp, buat report kan. so TT buat la report. tp bukan tujuan utk mendakwa ke apa.. utk protect anak TT sendiri.

Mmggggg.. susah nak faham mentaliti org sekarang... mintak dijauhkan dr kena mcm ni... huhuhuh

anak TT cedera kene bucu meja tu? bawak pg hospital dapatkan pengesahan doktor....pastu report kat balai polis kate anak TT kene dera smpi cedera.....
erkk!..sbnrnya mak budak tu report pasal anak TT ke report pasal cekgu?.....yang me paham pasal cekgu sbb cekgu marah dia...kira anak TT ni mangsa + saksi yer dak?

apa2 pun kalu ada soal siasat atau apa2 berkaitan dgn anak TT mesti ader disisi anak......

Anak sy takla cedera teruk cuma lebam tp sbb anak manja ..nangisnya yg lebih..selama ni pun slalu sgt kena buli..bygkan balik sek kaki ayam..kasut kena buang..sy kesian tgk dia sbb dia ni tak pandai ckp mcm sabahan..dah tu ada pelat sikit..sbb tu budak2 suka buli dia kot..

Dia repot pasal cikgu....rupanya cikgu skrg tak boleh cubit dan pukul murid ye..sy pun tak tahu..tapi yg sy bengang tu polis yang in charge kes ni seolah2 menyebelahi pihak sana...siap ugut2 nak bawa kes ni ke peguam negara la..nak dakwa la..patut ke polis ckp camtu..cara dia ckp tu dah mcm anak sy salah plak.....dgn gaya sombong nya...smpi sy geram sy ckp je..ini yang nak perli dan marah sy ni kenapa pulak..sbb sy ni org semenanjung ke kamu layan sy begini?..diam dia terus

Nasib baik sy ada kawan yang bwh sikit je dr CP di ipd tu..sy rujuk kes ni..dia kata benda ni kecik je..kes ni biasanya tutup gitu jek..melainkan mak bpk tu saman kat court pulak..

Maknanya disini..polis tu yg overrrr...ok..siap leh sms sy pasal nak dakwa dakwi ni..
Saya geram betul bila dibuat begini. ....

TT patut buat report bg taw pasal anak TT kena buli + pasal polis yg bercakap kasar tu dgn TT dgn alasan ada nada ugutan disitu
biarlah polis yg terima report nak wat camner nnt
benda ni benda kecik xdenya peguam negara nak layan
melainkan klu budak tu (si pembuli) ada cedera parah ke apa
bagi ana polis tu yg kecoh dan mmg dia x boleh nak cakap mcm tu kat TT sebg mak kepada saksi yg juga mangsa buli
yg tentukan salah atau x adalah Hakim bukan TT mahupun dia dan apa hak dia nak kata gitu pd TT
hisyyy klu ana mmg dah kena balik polis yg berlagak tu

Tu lahh ana...mmg geram smpi menggeletar badan menahan marahhh....ada jugak mrmber2 ofis cakap maybe polis ni ada kaitan kot dgn yg merepot..sedara mara ke..mana kita tau kan..

Sebenarnya susah keja sini...huhu..slalu rasa tersisih sbb kenegerian..kita tetap org luar no matter what..baik camne pun..ini dah larik topik plak..:lol

Lgpun rasanya mak pembuli tu buat repot ...sbb malu..gurubesar dah suruh dia bawa kluar anak dia           sbb cikgu2 dah tak boleh nk ajar anak dia..dah jadi besar kepala la..takde sape berani marah..takut kena polis repot

ehhh kesiannya anak TT
jgn biarkan ye
nanti besar budak tu memendam rasa
bantu dia TT

Bila Polis menemubual anak Puan, wajibkan diri utk hadir. Supaya anak tidak diugut or dipertakutkan oleh pihak Polis. Pelik ya kenapa pihak sekolah tidak mengambil tindakan disiplin keatas pembuli tsbt.