CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 2805|Reply: 8

nak pelan utk anak belajar selanjut di universiti

anakku sejakkecil sangat suka tengok cartoon animation dekat astro..sekarang dah sampaimasa nak masuk universiti la..dan aku dibagi tau olehnya bahawa dia sanagtberminat tentang animation dan game design dan fikir nak belajar tentang areani. Aku nak merancang  pelan ygselanjutnya bagi anakku tapi aku tak pasti mana boleh aku dapat maklumat yglebih banyak..boleh bagi tau?

klo nk antar ank p blaja kt luar negara pon kena habis byk wang eh. dan course yg ank wak nk blaja pon mcm x popular erk. susah nk cari kerja nnt taw. lebih baik pikir2 baik2 dulu.

wak boleh daftarkan utk UK education exhibition yg diadakan di  di Hall 4 KLCC dari 8-9 November.wak blh jawab keraguan wak tentang pelajaran anak wak!
masa tu ada 2 ahli dari animation adn game design utk beri ceramah iaitu Hugo Sands dan Ian Livingstone pada 8 November 1.15 tgh hari..
selain ceramah tu,exhibition tu pon ada seminar tentang mcm mana belajar di top university di UK.sgt berguna,wak dpt byk maklumat di sana.
u blh dpt lbh byk info di link ni
http://www.educationuk.org/malaysia/articles/education-uk-malaysia-exhibition-2014/

animasi skrg dah semakin meluas, rasanya nak ko akn ade masa depan cerah
tp bidang nih susah krn selalud epan kat kom
kursus uar ng bih baik sbb mrk bih mahir...harap anak ko berjaya

fidra posted on 29-10-2014 02:50 AM
wak boleh daftarkan utk UK education exhibition yg diadakan di  di Hall 4 KLCC dari 8-9 November.wak ...

bile ari akhir daftar?? ade minat nak lanjut blajar di UK nih

yg ada skrang nih ada kat mana-mana kolej Vokesional (try search kat Google bidang animasi) memang ada belajar bidang animasi tu .....tapi ingat bidang ni terlalu terhad takut duit habis beribu tak dapat kerja plakkk .........

Follow Us
mmg biasa lah, ibu bapa mesti akan risau klo anak nk p blaja kt luar negara. sbb jauh sgt dan x taw nk p brp lama jg kan. dulu bila anak ku bg taw bhw die nk p blaja kt luar negara bersama2 dgn member die, aku pon risau sgt dan x izin die pergi eh. pastu aku check online dan kumpul2 maklumat2 baru lah aku bg die p sbb rasa ade byk kebaikan klo blaja kt luar negara jg.

fidra posted on 29-10-2014 02:50 AM
wak boleh daftarkan utk UK education exhibition yg diadakan di  di Hall 4 KLCC dari 8-9 November.wak ...

seminar yang akan diadakan di sana nampak sangat berguna dan bermanfaat..aku pasti akan bawaanakku pergi bersama sama untuk mendapat maklumat yg selanjutnya..

Last edited by luckyhum on 31-10-2014 07:11 AM

lemon88 posted on 30-10-2014 09:12 AM
bile ari akhir daftar?? ade minat nak lanjut blajar di UK nih

ari akhir 7 Nov jumaat ni