CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: watzupkaty

kulit sensitif dan berminyak di dalam

aku sekarang problem tol...skin aku ni pelik tol...........tak eh guna pelembab, tak leh guna clense ...
watzupkaty Post at 17-6-2010 11:54

Hi...problem you sebijik kes dgn sorang adik masa sy join workshop Artistry hr Ahad lepas.... kitaorg mmg di scan kulit sorang demi sorang utk nak tau masalah kulit individual... adik ni di bwh kulit dia kapilari darah dia dah pecah..blh nmpk line merah kat pipi..skrg kulit dia menjadi sgt sensitif...bila pakar tny ..ada tak dia buat or pakai apa2 yg menyebabkan pengelupasan or peeling process... dia jwb dia ada pakai satu produk pengelupasan tempatan, and kulit dia mengelupas sgt teruk.... km tengok thru scanner tu ...mmg nampak kulit dia nipis....scarynyaa.... tp pakar ckp blh di rawat....

Masa sesi praktikal...pakar pakaikan dia essential balancing cleanser.... then, essential balancing toner dan lotion pelembab pula..pakar gantikan dgn soothing creme ...dia kena guna soothing creme sehingga kulit dia pulih...baru dia blh guna essential balancing lotion... soothing creme menyamankan kulit dan memulihkan.... sy tengok dia tak alami apa2 kesan negatif...bermakna set tu sesuai utk pemulihan kulit dia....  pakar nasihatkan dia gak buat masa ni dia tak blh guna sebarang creme samaada whitening atau apa2 selain dr basic... kena balik ke basic utk memulihkan kembali kulit ....sbb tu kena guna balancing set... back to basic....

sorry.lama tak jenguk topik ni.............sekarang dah ok.......pakai SOSKIN produk...mmg tak jrg dengar....tp best la....clenasing dia dari ekstrak timun, toner pun...then gel dari marine gel..alga laut....tu je...tp pantang tak leh guna whitening pasal krim...krim mmg tak leh....jgn kata krim....cleasing bersabun pun tak dapat.semua bergel..

Pakai ler bedak sejuk muntah belut. Sempoi...Murah plak tu

eiiiiiiiiiiiii.gila punya idea

Reply 1# watzupkaty

saya cadangkn better u buat laser fractional co2..
laser jer yg boleh sattlekn masalah muka berminyak di dlm lapisan kulit..
i ada penglaman sbb 2 i sugggestkn u buat laser..
i dah buat laser kat skin club kat menara hap seng.
tmpt dia mmg best dan price dia pun not bad...
u should try...

sebijik cam kulit saya
skang ni masih mencari produk yg sesuai
kata la apa pon...dermalogica, neostrata even cleaser dr klinik pon masih xde perubahan
kulit muka berminyak + jerawat
tension btol

Follow Us
I pun ada masalah mcm ni. kulit kat dalam berminyak tapi diluar kering.
Benci sangat.

Kalau nak elakkan penggunaan sebarang produk yang mengandungi bahan kimia, elok beralih kepada rawatan tradisional macam bedak muntah belut...tapi kena cari yang asli ler....macam model terkenal nik marini pakai bedak muntah belut jer...cantik jer kulit dia.....internet pun banyak orang jual...tapi cari yang asli tau.....

Pakai bedak muntah belut jer....macam nik marini model terkenal tu...tak der bahan kimia...selamat dan murah pulak tu....tapi berkesan...tapi kena cari yang asli ler...

samala macam kulit aku.. aritu gi buat facial kat sothys pun beautician cakap aku ada congested skin.. jadinya kulit jadi dull, banyak blackheads, kering di luar dan berminyak di dalam.. susah betul nak jaga.. nak pakai moisturizer salah (nanti muka berkilat2).. tak pakai moisturizer rasa kulit kering lak.. beautician suruh hari2 buat 2 kali cuci muka (1st pakai milk cleanser, second pakai cream cleanser) baru la muka betul2 bersih.. setiap pagi n malam.. pastu kena rajin2 pakai scrub, mask.. pakai moisturizer yang jenis light, dan letak sikittt aje kat muka jgn melumur pulak..

aku sekarang problem tol...skin aku ni pelik tol...........tak eh guna pelembab, tak leh guna clense ...
watzupkaty Post at 17-6-2010 11:54 AM

yang pernah sy baca....
kalau kulit jenis berminyak tapi dalam masa yang sama terasa kering atau sebaliknya  tu maknanya kita kurang minum air. Cuba minum air masak 8 gelas sehari... InsyaAllah ada perubahan kat kulit

sebijik cam kulit saya
skang ni masih mencari produk yg sesuai
kata la apa pon...dermalogica, neos ...
lolen Post at 10-2-2011 15:48

same la.. dah mcm2 try tp tak berkesan gak..
lepas cuci muke kalo tak pakai moisturizer rase dry je kulit tuh.. tp ble dh tghri mule la berminyak.. kalo pakai bb cream lg la...
me ade survey produk aubrey organic tp tak tau nak pakai yg sensitive ke.. oily ke or yg dry...

12
Return to list New