CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gilakentang

Aku Nak Balik Sekarang Jugak!!!

masa pergi Pengakalan Balak (dalam Malaysia je )
sampai sana, baru tau perngai sekor2 sangatlah hazabedah
rasa nak balik KL malam tu gak
hotel buruk la, makanan tak sedap la, kedai kotor la
damn!

saya pun nak joint...hehe  ,,,masa ke Port Dikson...kami amik Kondo ..nama sedap..melalui Booking .com...
tapi bila sampai...hampeh...jauh kedalam...sunyi sepi ....ada 4.5 orang dok dlm satu kondo tu...malam2 sunyi ya amat....rasa x selamat sngt...last kami blik juga pkul 1 pagi sbb risau keselamatan....lega  haha...walau dah beli bilik utk 2 hari...lantak lah janji selamat balik malam tu juga....

queenhua posted on 6-7-2010 04:04 PM
problem masa travel tu for me dah jadi part of asam garam travelling la tp mmg xtahan kalo gadoh nga ...

agreed. aku dah 3x kene. bali, spore, seoul. tobat takmo
rase nak balik hari tu jugak.

nanie posted on 30-10-2013 11:54 AM
agreed. aku dah 3x kene. bali, spore, seoul. tobat takmo
rase nak balik hari tu jugak.

uik, pi seoul aritu pun ade berlaku kejadian tak best gak ker..? bertabahlah...

aku nak join gak la topik ni....aku mengalami masalah ni masa pergi bercuti ke korea tahun 2010 dulu. Masa time nak pergi tu aku baru tau yg aku mengandung.tapi semua dah beli jadi aku teruskan juga lah. Masalah bermula bila kita org sampai sana hidung aku jadi sensitip yg sgt melampau kat airport lagi aku dah tercium bau yg sgt tak tahan....tapi tak tau apa....bila sampai tpt kimchi hah ambik engkau...rasa nak pengsan aku...masalahnya dgn kimchi ni aku sampai boleh cium bau badan org2 korea ni...sepanjang 5 hari tu.. kat mount sorak dlm cable car pun aku belum cium baru dia orang walaupun team aku dah cover aku sampai tepi cermin cable car lagi.....makan tak lalu....kepala pusing mcm nak muntah.....5hari duk korea aku merana sangat2......nangis tiap2 malam nak balik.....sekarang ada gak member ajak g korea...tapi semua aku tolak...fobia jadi nya.

Aku pernah masa kat paris.

Dahla payah nak communicate. Pastu semuanya bangunan buruk, aku rasa nak termuntah2 dah. Termasuk la eiffel tower yang macam besi karat tu.

Masa tu aku student la kat UK, summer holiday. Sebelum pi Paris, aku lepak la kat London, ulang alik dari rumah member kat Herfordshire. Kena pulak train depa ada masalah ticketing yang aku jumpa loopholes. Asyik pi mai pi mai hari2 London Herford tanpa bayar sesen pun.

Kat London pun dah banyak bangunan lama. Sekali pi Paris, haiyaa.......pun bangunan lama. Dah naik eiffel tower rupanya ada satu je bangunan baru, science centre ka apa ka, modern looking dan tinggi.

Follow Us
faraway1 posted on 3-7-2010 08:54 AM
Post Last Edit by faraway1 at 2-7-2010 20:25

camana korang travel ni bila banyak negatif nya :lau ...

aku tak pernah rasa nak balik jam tu gak sepanjang aku travel. Psl aku dah prepare apa2 yg patut. Lagi satu, jgn expect tempat/negara org mcm tempat kita. Klu sapa2 berfikir begitu, aku rasa baik toksah travel tgk negara org.

Pertama sekali, kita kena buat homework. Pastikan bus,train & lain2 public transportation link kemana2 tempat yg kita nak pergi & jadual.

Kedua, tgk negara tu blh ckp english ke tidak. Klu english bukan bahasa utama depa, sediakan diri dgn perkataan2 yg penting/beli buku bahasa negara tersebut. Contohnya buku panduan bahasa Lonely Planet mmg sgt useful. Aku pergi mana2 negara mesti ada buku phrase. Jgn lokek spend duit utk beli buku bahasa. Itu ilmu.

Ketiga, mcm mana supaya tak kena tipu. Skrg ni internet suma di hujung jari. Maklumat/information blh didapat dgn sekali tekan. Rajin rajinlah membelek & chk do's and don'ts setiap negara. Korang asyik kutuk negara org penipu itu ini. Org luar  dtg negara kita pun ckp benda yg sama terutama teksi & ulat kat airport.

Keempat belajar & pastikan budaya negara yg kita nak visit supaya kita tak kekok & terpinga pinga bila smp kat tmpt org. Jgn pula jd mcm rusa masuk kampung.

Kelima, sediakan duit secukupnya dlm bentuk cash,credit card atau traveller's cheque. Jgn spend suma duit kita setempat. Klu kita msh ada long days to go. Maksudnya pd 1st & 2nd day dah shopping bagai. Kecuali klu credit card mmg sentiasa ada.

queenhua posted on 6-7-2010 04:04 PM
problem masa travel tu for me dah jadi part of asam garam travelling la tp mmg xtahan kalo gadoh nga ...

Psl tu aku suka travel sendiri atau with my partner. The lesser the better. Klu ramai2 ni byk kepala. Aku paling rimas klu travel dgn org pompuan. Seriouslah, what is wrong with women?? Kenapa setiap kali gambar satu tempat smp nak gambar dgn 10 aksi?? Budget cute. Dah tu klu shopping, mcm satu shopping area nak dibeli. Sudahnya keluar bawa satu benda saja. Oh!! tension.

Peterpan17 posted on 30-10-2013 06:24 PM
Psl tu aku suka travel sendiri atau with my partner. The lesser the better. Klu ramai2 ni byk kepa ...

paling tak suka travel partner yg suka amik gambar banyak2..terpaksa la korbankan diri jadi photographer tak bertauliah..menghabiskan masa

miyoma posted on 31-10-2013 12:46 AM
paling tak suka travel partner yg suka amik gambar banyak2..terpaksa la korbankan diri jadi photog ...

A'ah betul tu, pernah kena dgn sorang member gak, kat Madame Tussaud HK, dia posing ngan setiap patung tu..Letih melayan, sampai 2 jam duk dlm tu gara2 b'posing je

pernah...g genting masa anak umur sethn...sbb main redah...bilik hotel penuh.
amik apartment ria...dpt tingkat tinggi...mahal dr biasa..belasah ajelah masa tu..

sejuk gile2...kami 3 beranak nyorok atas katil tepi dinding yg menghalang angin kabus masuk.
tak pernah duk apartment tu...anak tak tahan..dia duk merengek2...dah pakai baju 2/3lapis..sweater
stokin bagai..tpi dia merengek2 jgk...kesian tgk dia...mcm x hepy padahal pegi nk kasi dia hepy..

last2..burn duit sewa mlm tu..kami turun balik lps tu.check in kul 3..kuar kul 6.hehehe..
smpi rumah melompat2 anak aku..sabar ajelah.

aku bebetul rase nk balik mase gi korea....hari ketiga tepon laki ckp nak balik nangis2...hahahah....kelaka pulak rasenye....mmg la kite takleh expect negara org macam negara kita...tp aku rase takde ape yg menarik pon kat korea..makan mahal...nk gi mane2 pon jauh...pas tuh asek2 tmpt shooting...asek2 tempat shooting...sume kesah kpop...k drama yg aku tak pernah minat....tapi takpe la..pengalaman yg berharga jugak...

kekadang member2 yg same gi korea ari tuh ngusik, jom ar p korea...hahhaa....aku pon kate idok le lagi...cukup la sekali..aku tatau nape aku tak bole enjoy kat korea tuh....pelik sgt...punye la hazab menghabehkan 8 hari kat korea...kih kih kih

uih. amik gambar la best.
Kalau dulu kat UK, pantang nmpk bangunan lama,nmpk unique je,berenti amik gmbr.
Kalau musim bunga,pantang nmpk pokok cherry blossom, dan dan berenti time tu amik gmbr gak.
Sebab nya, saya x suke bershopping bagai.
Jadi kenangan saya adalah gambar2 tu la.
Kamera pun x de. saya pakai kamera henfon Samsung S2 je. Nmpk cam gune camera mahal je.
Maklumlaaa orang kendekut

So far, x de lagi pengalaman buruk smpi nak balik.
Mintak2 trip ke korea mgg depan pun indah2 belaka

miyoma posted on 31-10-2013 12:46 AM
paling tak suka travel partner yg suka amik gambar banyak2..terpaksa la korbankan diri jadi photog ...

Ko tau aku nak gambar temple ginkakuji smp panas ati psl ada 2 pompuan dok beraksi depan temple dgn mcm2 aksi. Aku smp kata excuse me, are u done posing & taking pics? Everybody is waiting

Peterpan17 posted on 31-10-2013 06:08 PM
Ko tau aku nak gambar temple ginkakuji smp panas ati psl ada 2 pompuan dok beraksi depan temple dg ...

Oh yg pasal orang posing sakan nie memang tak boleh tahan. nak bergambar sampai ke petang agaknya. Geram jugak. mcm dorang je nak bergambar dekat situ.

owen81 posted on 31-10-2013 07:22 PM
Oh yg pasal orang posing sakan nie memang tak boleh tahan. nak bergambar sampai ke petang agaknya. ...

Tulah pslnya, aku klu jln aku suka amik gambar objek atau local people. Jarang amik muka aku sendiri. Psl aku suka photography & nak lg baru dpt kamera nikon yg canggih. Aku dpt menang hadiah, klu nak beli sendiri mau rabak rm3-4 ribu kamera camtu Last edited by Peterpan17 on 31-10-2013 09:00 PM

olivegal posted on 31-10-2013 08:03 AM
A'ah betul tu, pernah kena dgn sorang member gak, kat Madame Tussaud HK, dia posing ngan setiap pa ...

Bgi ak amik gambar alar kadar je la..yg lain dlam memori..huhu

Peterpan17 posted on 31-10-2013 06:08 PM
Ko tau aku nak gambar temple ginkakuji smp panas ati psl ada 2 pompuan dok beraksi depan temple dg ...

Sound derect..terbaikkkk...hahaha

miyoma posted on 31-10-2013 09:51 PM
Sound derect..terbaikkkk...hahaha

Aku tension sgt bro psl org dahlah ramai depa dok posing mcm bapak dia punya tmpt

Peterpan17 posted on 31-10-2013 10:00 PM
Aku tension sgt bro psl org dahlah ramai depa dok posing mcm bapak dia punya tmpt

Ptot kena sound pon..haha