CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: along3746

Kesal sikap ASTRO-Pak Ngah Kecewa!!

siaran2 TV dimalaysia tiada lagi yang free to air (FTA)...yang FTA ini...beli TV...pasang arial  ...
C.K Post at 19-4-2011 23:23

1. Selagi pemancar masih lagi menggunakan terresterial.. selagi tu lah rasanya kita hanya perlu pakai antenna yg support UHF & VHF khennn??? yg satelit ni problem.. kita kena guna astro dekoder utk dapatkan FTA channel Malaysia melainkan ada dekoder yang boleh pecahkan kod2 videoguard & mediaguard tu.. kalo tak silap saya...

2. 6 bulan sekali bayar??? tak pernah pulak saya, yg setahu saya memang ada lanun yang jual produk mcm ni, hanya perlu beli set dekoder & dish sahaja tp kita perlu on modem sentiasa.. yg risikonya kalo lanun di Bangkok atau di KL sekalipun tu tak bayar bil astro, dgn channel2 kita tenggelam

senarai free TV dalam readon TV player yang saya lihat adalah datang dari negara thailand sahaja...3 ...
C.K Post at 19-4-2011 23:41

kalau life okay lah.. kalo recording tak puas mcm ChannelNewsAsia channel

Post Last Edit by C.K at 20-4-2011 00:04
1. Selagi pemancar masih lagi menggunakan terresterial.. selagi tu lah rasanya kita hanya perl ...
Dunhill. Post at 19-4-2011 11:52 PM

jika dimalaysia ini...sebegitulah...masih wajib memasang antenna tulang ikan semata2 untuk nonton cenel2 yang ada...tapi ini saya bercakap dalam lingkungan negara malaysia sahaja

dekoder openbox dan dreambox itu dari segi product adalah sah disisi undang2 malaysia....tapi dari pihak astro tidaklah...jika mahu nonton siaran astro (keseluruhan pakej dengan hi-definition) yang available dimalaysia ini (yang menggunakan ku-band tak silap saya) hanya memerlukan dekoder sahaja tanpa perlu dish berasingan kerna ada sahaja operator yang offer....yes...bayaranya adalah 6 bulan sekali dengan harga seratus lebih sahaja...tapi kalu operator dimalaysia ini kena angkut kamu boleh sahaja melanggan dari operator di bangkok sana...tapi untuk pakej2 yang dia offer dari negara dia laa...

kat kampung aku dulu.. setiap hari jumaat malam sabtu maka penoh lah rumah nenek aku kerana jiran jiran nak tonton cerita melayu jam 8.30..dengan tv 20 inci siap ada penutup.. aaah nostalgia betul..

jika dimalaysia ini...sebegitulah...masih wajib memasang antenna tulang ikan semata2 untuk nonto ...
C.K Post at 19-4-2011 23:59

satu yang saya benci dgn astro nih jah.. diorang ni zalim sangat sampai FTA dari TV1 sampai TV9 kena langgan bulanan busuk2 pun RM 50.00

kalau di negara jiran, kita beli sekali jah boleh tgk FTA sampai mati.. cuma kalau nak tgk siaran berbayar mcm HBO, AXN, ESPN kena bayar bulanan lah gitu..

yg best ada yang jenis prepaid.. tak ralat sbb kita bayar apa yg kita tgk, kalo takda duit boleh tgk FTA mcm biasa dgn siaran clear tanpa perlu membayar bil bulanan..

astro??? jgn harap lah, bil tak bayar dgn TV1 pun kaput

kalau life okay lah.. kalo recording tak puas mcm ChannelNewsAsia channel
Dunhill. Post at 19-4-2011 11:54 PM

adakah sekarang ini ChannelNewsAsia sedang menyiarkan world tonight?

Follow Us
kat kampung aku dulu.. setiap hari jumaat malam sabtu maka penoh lah rumah nenek aku kerana jiran ji ...
marjono Post at 20-4-2011 00:01

diorang seronok tgk iklan guiness ke, dia punya cogankata 'guiness stout, baik utk anda'

ala2 mcm minuman bertenaga air malta gitu lah kekdahnya

Reply 187# Dunhill.

kalu nk bertenaga minum la ni

adakah sekarang ini ChannelNewsAsia sedang menyiarkan world tonight?
C.K Post at 20-4-2011 00:13

aisehh dah tutup TV lah.. tak syok psl recording ni jadinya tak syncronize antara versi online dgn real

kalau RussiaToday (RT) memang power, sebijik cuma delay 4~5 saat jah

satu yang saya benci dgn astro nih jah.. diorang ni zalim sangat sampai FTA dari TV1 sampa ...
Dunhill. Post at 20-4-2011 12:10 AM

adakah TV2 - 9 dimalaysia ini FTA?....apa yang saya faham itu bukan siaran FTA...kerna wajib pasang antenna tulang ikan dan antenna UHF/VHF...sepertinya yang FTA dimalaysia ini adalah cenel RTM 1 sahaja.....dimalaysia ini banyak jua siaran cenel lain...seperti TV selangor dan TV PAS green TV pon ada....TV Pas itu apa yang saya perhatikan siaranya mencilok cenel islam channel dari UK

Reply  Dunhill.

kalu nk bertenaga minum la ni
kucingTomey Post at 20-4-2011 00:17

boleh lawan Kratingdaeng ke nih???

busuk2 pun kopi buah tunjuk langit

adakah TV2 - 9 dimalaysia ini FTA?....apa yang saya faham itu bukan siaran FTA...kerna wajib pas ...
C.K Post at 20-4-2011 00:18

Hmmmm kalau setakat pasang antenna sahaja oleh penduduk Malaysia dan sebilangan penduduk negara jiran, memang FTA lah kot..

TV1 memang free utk penduduk dunia, cuma perlu setkan ke MEASAT3.. tp TV1 pun pandai, masa worldcup dia kasi blank dia punya channel.. kesian kaki2 penembak burung nih

TV2 dan TV3 dah tak free, diorang dah lock rasanya.. tv7, tv8, tv9 memang takda dlm senarai dlm FTA satellite

cakap lelebih nnt ada mata2 MCMC baca naya kita

keh keh keh

Hmmmm kalau setakat pasang antenna sahaja oleh penduduk Malaysia dan sebilangan penduduk n ...
Dunhill. Post at 20-4-2011 12:27 AM

OIC...saya fikirkan yang FTA ini...hanya memerlukan TV dan dua batang besi halus atas TV itu sahaja....pernah jua saya bereksperimen akan itu...TV dengan booster...yang dapat cuma RTM 1 sahaja...lain2 tidak dapat....menurut husband saya....kalau kita pasang antenna tulang ikan bodo2 atas bumbung rumah...yang dapat cuma RTM 1...2 dan TV3 sahaja....untuk menonton siaran NTV7...8TV...TV9...TVhijrah itu kena pasang antenna UHF/VHF....ini di pantai timur...ditempat2 lain saya tidak pasti sebagaimana signal mereka

Sudah saya katakan ummah Melayu Islam memang di ambang kekufuran, saya berdoa agar tuhan A ...
Vokuro Post at 19-4-2011 22:34

Saya berdoa semoga kita semua yg berusaha utk menghidupkan & menyuburkan syariat Allah tidak akan ditimpa musibah sama (terkena tempias) atas perbuatan mrk yg kufur itu. Amin
BTW, have u watch very inspiring video below?

Mulianya perbuatan pekedai sehingga memberi inspirasi kepada non-muslim tersebut utk masuk Islam
Saya rasa jika kejadian spt ini berlaku di Tanah Melayu, nescaya sudah mampos "org kafir" yg cuba merompak itu
Bukan setakat akan ditembak/tetak, bahkan sesudah itu pekedai akan kumpulkan semua org2 kampung utk membelasah dgn lebih dahsyat lg

ANd to Pak Ngah, sudah2lah layan programme2 yg lagho sebegitu, kat OASIS ada byk lagi programme yg blh ditonton
Rancangan Wonder Pets, DOra The Explorer, Spongebob,  Bob The Builder and the like jauh lagi bijak & bermanafaat dr prog ML nih

Sekian,
Senah's Protege

OIC...saya fikirkan yang FTA ini...hanya memerlukan TV dan dua batang besi halus atas TV itu sah ...
C.K Post at 20-4-2011 00:36

kenapa pulak tak free? rumah saya tiada astro sekadar pakai antenna besi cabang dua letak atas tv, dari TV1-TV9 dapat. TV Hijrah pun clear saja.

kenapa pulak tak free? rumah saya tiada astro sekadar pakai antenna besi cabang dua letak atas t ...
cepheid Post at 20-4-2011 12:57 AM

dirumah saya tiada apa2 siaran yang free pon kecuali RTM 1...ini saya gunakan indoor antenna   saya tidak memakai TV CRT yang berantenna besi bercabang halus diatas TV itu....makanya saya tidak tahu gimana signalnya disini....

Saya boleh hidup tanpa tv malah saya berpendapat orang yang hadap dengan tv ini seperti kekampungan Felda pula.

Jarang2 sekali saya buka tv pun saya hala kan channel show memasak dan travel kebanyakan nya, Jikalau both channels sedang tayangkan show yang saya tidak gemari baru saya hala kan ke channel documentary, namun saya tidak gemar documentary berbentuk binatang.

saya suka nonton TV kerna saya ingin tengok berita semasa secara visual....dan saya amat gemar nonton documentary dan cenel masak memasak itu....terkadang pabila kebosanan saya ada jua nonton rancangan makcik2 flat PPRT dan drama pakcik2 felda terpencil seperti contoh raja lawak mohon jangan mencerca saya...sekarang ini saya nonton telenovela marimar di TV3 jika berkesempatan....seperti cerita dyesebel

OIC...saya fikirkan yang FTA ini...hanya memerlukan TV dan dua batang besi halus atas TV itu sah ...
C.K Post at 20-4-2011 00:36

Owh yang saya maksudkan ialah FTA melalui satelit dan bukannya teresterial..

Sampai bila lah nak pakai tulang2 ikan ni agaknya??? pusing sana sini pun tak clear jugak:@

Saya boleh hidup tanpa tv malah saya berpendapat orang yang hadap dengan tv ini seperti kekampungan  ...
Vokuro Post at 20-4-2011 01:40

Natgeo memang saya ada torrent, malahan rancangan spt ini memang banyak seeder yang baek hati sbb program berilmiah..

alhamdulillah rancangan spt maharajalawak tidak ada sesiapa pun yang ingin mempublishkannya

setakat yg saya tahu lah sbb saya biasanya layan isohunt.com jah