CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Cinta Tulus Atuk Dipermainkan Remaja: Mungkin Ada Jodoh Semula!_post 168#

alahai atuk.
kot ye pun nk berpasangan usha lah yg dh hbs sekolah ... lebih afdal ibu tuggal yg anak ramai bak gerabak ketapi...dpt pahala.. dpt ank xpress.. dpt isteri yg tau urus rumah..dan semestinye urut atok.
CERMIN DIRI,NILAI BODY,SUKAT UMUR & CAKAP SIANG DENGAR2 APA MASYARAKAT UMPAT.
DEKATKAN DIRI PD ALLAH & MUHASABBAH DIRI.
INSYAALLH X LE FRUST MENONGGENG.

Ustazah kat sekolah aku habaq kan (hehe ikot ayat poremer..ustazah kat skolah, tp mmg ustazah kt skolah weh) Ha.. ustazah kt skolah aku habaq kan, tanda2 nak kiamat ni apabila org yang di tipu yg bersalah, org yg menipu xde apa2. Contohnya ialah : Atuk ni kena tipu, tp dia yg kena balik, org tibai dia n kata, tu la, sapa suruh budoh sangat pi percaya, tu la, sapa suruh bla3.. kan dah kena tipu... Tapi hat pompuan tu buleh plak x dianggap bersalah~

So kasihan~

Renung-renungkan, selamat menibai~

Ustazah kat sekolah aku habaq kan (hehe ikot ayat poremer..ustazah kat skolah, tp mmg ustazah kt skolah weh) Ha.. ustazah kt skolah aku habaq kan, tanda2 nak kiamat ni apabila org yang di tipu yg bersalah, org yg menipu xde apa2. Contohnya ialah : Atuk ni kena tipu, tp dia yg kena balik, org tibai dia n kata, tu la, sapa suruh budoh sangat pi percaya, tu la, sapa suruh bla3.. kan dah kena tipu... Tapi hat pompuan tu buleh plak x dianggap bersalah~

So kasihan~

Renung-renungkan, selamat menibai~

aku rasa baik atok nie amik ajer mak budak tu buat bini~

Mohd Adnan Hamid, 60, yang mengakui masih menaruh harapan hubungannya dengan remaja itu kembali bertaut berkata, dia berserah kepada Allah jika ada jodoh dan enggan memperbesarkan perkara itu.

otak atuk ni dah ilang kot. aku yang belum 30 ni pun tak sanggup nak kawen atau bercinta dengan budak 16 taun sebab dah tentu2 le budak tu belum matang lagik. atok2. nak kawen pun carik la yang sepadan. tak cukup2 buang air dari zaman muda takkan air naik sampai kepala lagi kot. semayang banyak2 la atok.barua betul.........

Follow Us
ni la gaye remaja2 zaman skang pe.. da senang cabut la.. ;) normal ape.. bukan pokcik aje.. ramai lagi jejake2 kat luar sane yg kono.. tapi ade org kate da takde rezeki.. mungkin rezeki yg kita dapat tu bukan utk kita..

hueh.. tapi pokcik yg ckp ape.. dia yg offer diri utk jadi penjaga pe.. ke bagi pertolongan disebabkan nak sesuatu.. ikhlas pokcik.. anggap aje sodokoh.. umur pun da senja2.. baik convert jadi jariah~

adoyai atuk
aku rasa polis yg amek repot atuk ni terbahak2 gelak kat balai
x perlu kot polis bazir duit tax rakyat tuk siasat kes ni

Ustazah kat sekolah aku habaq kan (hehe ikot ayat poremer..ustazah kat skolah, tp mmg ustazah kt sko ...
Munnalicious Post at 21-6-2012 09:12

Kenaper bila "Ustazah aku cakap..." kita pakai bulat-bulat tanpa mahu berfikir". Contoh kes orang yang ditipu dan yang menipu "macam kes Sepol kata dia kener liwat tapi bukti perubatan menunjukkan tiada kesan kemasukan pada dubur, dia mengaku tak berak selama 4 hari, jumper Najib kat Sri Perdana pasai nak mintak biasiswa tapi sebenarnya dah dibuang universiti...........tapi orang masih percaya kepada defendan walaupun fakta kes merapu (aku bercakap ikut kes, so jangan sempitkan otak dengan politik). Kat peringkat antarabangsa selepas pendedahan Michael Chaudovsky dalam "Reopen 9-11" yang jelas menunjukkan penglibatan Mossad dalam komplot terbabit, adakah Kerajaan US  mengambil langkah meminta maaf dan membayar ganti rugi kepada Afghanistan? Tak, bahkan sebahagian besar masyarakat dunia yang bukan Islam masih lagi dengan label Islamic Terrorist selaps kejadian 9-11.

Dalam kes atuk ni, orang tak pertikaikan samada dia menipu atau ditipu, tetapi pada kebiasaannya orang tua pada umur sedemikian biasanya lebih banyak menghabiskan masa untuk beribadat, mencari jalan pulang kekdahnya. Disebabkan masa muda kita sibuk dengan mencari rezeki dan membina kehidupan. Melainkan, kalo tetiba bertemu jodoh dengan tak disangka dan tak diduga itu lain cerita dan orang pun tak mengata.

aku cm nk tgk ghupa budak pompuan yg main2 perasaan atuk nie....

Ustazah kat sekolah aku habaq kan (hehe ikot ayat poremer..ustazah kat skolah, tp mmg ustazah kt sko ...
Munnalicious Post at 21-6-2012 09:10

Kerrr, atuk dalam berita nih sebenarnya atuk ko? Pasai tengoki sentap semacam jahhh

Tgk2 mak budak nie yg nak atok 2 haha

Kenaper bila "Ustazah aku cakap..." kita pakai bulat-bulat tanpa mahu berfikir". Contoh ke ...
tarabas1976 Post at 21-6-2012 09:53

Hmmm..bagus... Akan aku usulkan pada ustazah aku yea...

Kerrr, atuk dalam berita nih sebenarnya atuk ko? Pasai tengoki sentap semacam jahhh :l ...
tarabas1976 Post at 21-6-2012 09:54

Haah la..atuk aku, oooo sadisnya... kesian kat atuk aku, malu aku atuk aku masuk paper pasai becinta dgn budak umoq 16...

x agak2 atuk ni nk pilih jodoh.. umur 16 thn, sekolah pun x hbs lg

pasal atuk ni tak usha kan perempuan yang sudah berumur sikit
bebudak 16 tahun ni, tak reti nak buat apa pun
mengesek pun belum tentu boleh pandai
apatah lagi jaga rumahtangga
esok2 kalau jadi
atuk ni lah jadi segalanya,  budak tu entah2 masih berjoli sakan

cari la yg sebaya sepadan, ni bdk skolah yg hingusan lg ape da atok ni

sian gadis terpaksa menerima lelaki ittewwwwww

wahai atok....baik atok abiskan masa atok kat surau/masjid....dari kejar budak 16tahun tuh. ni nasihat berguna nih tau tok...bukan ckp kosong nih

pasal atuk ni tak usha kan perempuan yang sudah berumur sikit
bebudak 16 tahun ni, tak reti nak buat apa pun
mengesek pun belum tentu boleh pandai
apatah lagi jaga rumahtangga
esok2 kalau jadi
atuk ni lah jadi segalanya,  budak tu entah2 masih berjoli sakan
xAthenax Post at 21-6-2012 10:04

ko jgn pandang rendah kemampuan dan pengetahuan bebudak zaman skang nih.....aku pernah jumpa kes budak umor 11 tahun dah pernah berzina dgn boifren yg dia baru kenal dlm seminggu.....giler mehhhh realiti bebudak skang nih......