CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: along3746

Kesal sikap ASTRO-Pak Ngah Kecewa!!

Post Last Edit by sya3107 at 20-4-2011 08:03

aku langgan asteruk ni cuma 4 tahun je, x tahan rasa nak pecahkan je tv bila tengok citer yg di ulang sampai sejuta kali. kekadang tu aku dah  leh hafal dialog dlm satu2 cite tu. bengang tu yg terminate tu, hampeh nye asteruk.. dh la kena bayar mahal

hayooooo.....hadap sangat ker nak tengok maharaja lawak tu??

aku langgan asteruk ni cuma 4 tahun je, x tahan rasa nak pecahkan je tv bila tengok citer yg di ulan ...
sya3107 Post at 20-4-2011 08:01

kalo sejuta org mcm anda, silap2 astro kasi yuran bulanan free utk tahun pertama utk semua pelanggan

Buat apa tengok si bodoh piang jadi pengacara MRL?...si AC bangang tu....tengok kat youtube aja....
SANKURIANG Post at 15-4-2011 13:00

betul tu....member kt ofis aku tngk kt youyube je semua tu....
    tak yah nk bazir duit nk langgan astro warna bagai.....

dah 2 bulan tutup astro... pastu dapat le call ngn mesej suh on balik...

blahhhh lerr malas nak layannn....

Yang membuat saya rasa terkilan lagi ialah pada minggu kedua Maharaja Lawak, pengacara rancangan menyatakan: "Mulai minggu ketiga Maharaja Lawak tidak lagi di siaran 105 tapi di dalam Astro Warna pakej Mustika. Jangan nak tengok percuma kena bayar. Nak tengok percuma tengok zirafah, cicak yang tu tak lawak." Saya nak tanya pihak Astro, adakah selama ini kami pelanggan tengok percuma rancangan Astro?

Pengacara tak laku!

Follow Us
dirumah saya tiada apa2 siaran yang free pon kecuali RTM 1...ini saya gunakan indoor antenna   ...
C.K Post at 20-4-2011 01:32

bukankah kena tune secara automatic/manual mengikut frekuensi saluran tv yg dikehendaki. barulah boleh dapat siaran

bukankah kena tune secara automatic/manual mengikut frekuensi saluran tv yg dikehendaki. barulah ...
cepheid Post at 20-4-2011 11:08 AM

tune semacam mana ye?sewaktu saya pindah rumah dahulu...sementara menunggu astro datang buat pemasangan....saya guna indoor antenna+booster...puas jua saya pusing sana sini.....tetapi yang dapatnya cuma RTM 1 sahaja dan penerimaan gambar terang lagi jelas

walaupun mampu nak melanggan astro..tp tak terbuka hati nak melanggan pun....
setakat malam jer ada kat rumah..buang duit jer..lainla kalau hari2 dok kat rumah..
tv3 pun dah cukup menarik dah cerita2 yang disiarkan..

tune semacam mana ye?sewaktu saya pindah rumah dahulu...sementara menunggu astro datang buat pem ...
C.K Post at 20-4-2011 11:13

first, select channel, no 1,2,3 etc.. lepas tu tekan menu, cari fungsi manual/automatic tune. tekan up or down utk cari channel. selalunya tuning ni akan bergerak sendiri sampailah dapat siaran. bila dah dapat kena save channel tu. simple kan? C.K duduk mana? takkan dapat tv1 saja? rumah nenek saya dikampung pun dapat NTV7, 8TV dan TV9. RTM dan TV3 lagilah senang dapat.

Post Last Edit by C.K at 20-4-2011 11:29
first, select channel, no 1,2,3 etc.. lepas tu tekan menu, cari fungsi manual/automatic tune. te ...
cepheid Post at 20-4-2011 11:21 AM

bila saya pulang kerumah nanti...saya akan cuba...mana pulak aku letak antenna tu saya rasa rumit untuk menggunakan remote TV berbanding remote astro....mungkin dah terbiasa dengan astro...makanya tidak reti guna rmeote TV...saya tinggal dipantai timur masih didalam kawasan bandar dan berhampiran pantai lokasinya

pakai parabola jek la..bayar 1 time payment Rm900 jek...boleh tgk sampai mampos...9999 cenel...

bila saya pulang kerumah nanti...saya akan cuba...mana pulak aku letak antenna tu  saya  ...
C.K Post at 20-4-2011 11:28

kalau CK pakai antenna atas bumbung lagi ok sebenarnya. cuma buat tuning di tv sudah memadai.

apa-apa pun selamat mencuba

xde astro..pas pindah umah nov lepas xpnh tergerak hati utk melanggan astro...bla xde astro,xde hati pun nak tgk AF,maharaja lawak sume.aman hidupku..tv pun beli yg 14 inci aje..tp kalo dok kpg,kena langgan gak astro sbb kalo xde astro,xde gak la tv free..sian mak aku..

kesian Pak Ngah, ramai duk kutuk dia sbb tgok Raja Lawak
lantak dia la nak tgok raja lawak ke, citer indon ke rancangan masak2 ke
bukan dia duk bertandang tgok tb rumah hangpa pong

bg aku isu kat sini ialah ASTRO yg mengcekik darah pelanggan dia :@
cuba hangpa yg dh langgan sukan kt ASTRO tiba2 bila nk tgok bola kena bayar lain plak
mesti hangpa duk meroyan mcm org gila kat sini
** umah aku xdak ASTRO

Reply 215# cik_puan

betul...betul..betul...
    chanel sukan pun bukan semua nya free..
    kalau nak tgk tinju, kriket ngan wrestling tetap kena bayar lain..

xde astro..pas pindah umah nov lepas xpnh tergerak hati utk melanggan astro...bla xde astro,xde hati ...
800214 Post at 20-4-2011 12:12 PM

kenapa kamu tidak pasang antenna tulang ikan atas bumbung dirumah kampung ibumu? bukankah buleh sahaja mendapat siaran TV1-9 tanpa subscribe astro boleh jua cuba cara capheid itu

Janganlah pertikaikan apa yang Pak Ngah ni nak tengok kat TV dia. Dia bersuara sebagai pengguna yang bayar Astro tiap2 bulan.

Mana kita tahu dia tak tengok channel/rancangan lain selain Maharaja Lawak? Hari Jumaat memang dia tengok Maharaja Lawak. Hari lain dia tengok Masterchef Junior, CSI, Criminal Mind, Pawn Star, How Do They Do It... Who knows? Rancangan2 lain tu takde pulak dipindah2 ke channel lain sebab tu dia tak bising.

Sian kat Pak Ngah....yelah sebagai pelanggan astro...frust la dia nak tgk rancangan kesukaan dia....tapi saya tak rasa teringin langsung nak tgk maharaja lawak tu.... ntah napa....

sape yg tak minat channel sukan mmg akan rasa rugi bila melanggan astro nih. mcm i peminat sukan, rasa berbaloi jah...leh tgk badminton live, bola live...