CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Bella75

All About Bandung, Indonesia - Part 19

Close [Copy link]
loyer posted on 20-11-2012 01:35 PM
cuaca di Bandung sekarang gi mana cancer? saya akan ke sana 9/12 - 12/12 ni..jika hujan saya khawa ...

bagian selatan Indonesia sudah masuk musin hujan, maka hujan menjadi sering...
di Bandung saja suhu rata-rat 22 derajat Celcius di musim hujan, apalagi di TP, bisa turun serendah 15 derajat Celcius (walaupun rata-rata hanya 18-20 derajat Celcius)...

jadi, persiapkan rencana B jika terkendala hujan...

mungkin bro cakur bisa kasi info cuaca hari per hari di Bandung?

thanx ya cancer...kalo gitu harus ada plan B nanti..yg paling penting harus persiapkan dengan obat-obatan segala...

dea_nylea posted on 20-11-2012 08:02 AM
Izrine, sy pun bawak baby 1yo..plan nak pakai carrier jek..sbb macam leceh je nak pakai stroller k ...

saya pergi lambat lagik ler dea_nylea, he..he..malu plak...in syaa Allah bulan 5 tahun depan. sebuk survey sbb carrier pun x beli lagi, yg dok ada stroller, if nak beli carrier nak beli yg elok tu ssc (dah semestinya mahel) nak pakai jarang,  sbb kami ni selalu keluar makan kat sini bwk baby, if shopping x bwk pun, jadik bby dok stroller lagi senang nak membaham.  nampaknya kena beli carrier n start belatih pakai dr skrg... hopefull bby suka lah. mmg terfikir takut ramai org sampai nak toloak stroller pun susah.

TK yang menjawab pasal stroller n carrier, definity saya akan pakai carrier lah...x yah bwk stroller dah kot, nyusah je banyak menda nk angkut. lagi satu yg saya tak faham pasal supir, rate yg diberi include makan supir, tu mcmana tu? kiranya waktu kita makan dia tengok je lah ya, sbb dia ada meal allowance - kira dia makan sendiri? rasa mcm pelik gak, kita makan2 x ajak dia, tp kalau ajak x syok plak org luar join. mcmana tu?

kieu posted on 20-11-2012 10:53 AM
wife pak supir yg i ambil memang  offer utk tlg kendong/tolakkan troller masa kita shopping
katan ...

ish..ish..bestnya...boleh kasik no pak supir itu ..ko wife dia blh tolong kendong baby saya plak...he..he..FOC kan? kira include dlm upah supir

loyer posted on 20-11-2012 02:33 PM
thanx ya cancer...kalo gitu harus ada plan B nanti..yg paling penting harus persiapkan dengan obat-o ...

sekarang di bandung lagi musim hujan. saran saya kalau ke tangkuban perahu pagi - pagi, selain terang, juga jarang hujan.

dingin sih pasti. jangan lupa bawa jaket.

Follow Us
thanks cakur...

izrine posted on 20-11-2012 02:54 PM
TK yang menjawab pasal stroller n carrier, definity saya akan pakai carrier lah...x yah bwk stroller ...

kalau rate termasuk makan supir, maksudnya tidak usah ajak supir makan / kasih uang makan lagi. supir biasanya cari makan sendiri. kadang bawa bekal pula. ada pula yang ngga makan (saya juga bingung kok dia bisa ngga makan).

cakur posted on 20-11-2012 03:21 PM
kalau rate termasuk makan supir, maksudnya tidak usah ajak supir makan / kasih uang makan lagi. su ...

masa kami di BDG ari tu ..makan kami ajak supirnya sekali ..memang dia tak mahu ...tp kami minta juga dia lunch bersama..msa tea break di TP pun begitu ..
bagusnya masa kami dinner di Sieera Cafe ..supir ni pandai bawa diri ..kerana dia tahu itu dinner anniversary kami ..hehehehe
bagi pakngah jangan anggap dia mcm supir ..anggap jer kawan yg sedang melayani tetamu
after all klu kat sini kita makan pun selalu belanja member2 jugak.
apa salah klu belanja dia makan sepinggan nasi goreng dgn teh manis jer ..
adatnya supir di sana dia tak akan merokok depan kita dan tak akan order menu yg lebih dari kita ..superb budinya supir yg melayani kami hari tu ..klu gi shooping dia mendahului takut kami kena tipu .. gitu hehehehehe

~ Mickey baru balik dr bandung smlm...
ramai betul orang malaysia shopping kat sana rupanya...

paling suka tangkuban perahu... dan kg daun
dan mickey rasa..
mickey satu2nya org yg pi bandung tak beli kain pasang
tak tahu kenapa taknak beli...
tp paling suka tgk kain untuk kahwin..

Pr|nCeSS^M|cKeY posted on 20-11-2012 04:20 PM

sama lah kita ..pakngah gi bru ni pun tak beli kain pasang
tp kain telekung dan tudung ada beli kat Pasar Tasik

cakur posted on 20-11-2012 03:21 PM
kalau rate termasuk makan supir, maksudnya tidak usah ajak supir makan / kasih uang makan lagi. su ...

pasal ajak supir makan ni..terpulang masing2...
mcm saya ajak sekali...sebab supir entah masa bila dia mkn pun tak tahu...
bila tanya roti unyil dia blur2 tak tahu...sib baik jumpa gak...so tapau sekotak utk supir bawa balik bg anak2
gaji supir i tanya pun sekadar IDR60 000 bila menyupir...(tak tahu ler betul tidak)

simpai posted on 20-11-2012 04:26 PM
sama lah kita ..pakngah gi bru ni pun tak beli kain pasang
tp kain telekung dan tudung ada beli k ...

pasar tasik tu kat mana pak ngah?
kenapa saya tak pernah dgr..
pasar baru je tahu...

tp bandung best juga lah..
walaupun org ckp vietnam lagi best..
tp bg saya bandung pun ada keistimewaannya yg sendiri..
jatuh hati pada tangkuban perahu ngan kg daun...

ingat next time nak ke bandung.. nak ke kawah putih..
hari tu tak sempat pi...

Pr|nCeSS^M|cKeY posted on 20-11-2012 04:35 PM
pasar tasik tu kat mana pak ngah?
kenapa saya tak pernah dgr..
pasar baru je tahu...

pasar tasik tu kat Thamrin City, Jakarta ..
klu princess rajin jengah thread forum Jakarta ramai forumer kita kongsi ckp pasal ni

sama lah juga kita ..hari tu pakngah hanya dpt gi TP jer tak dpt gi KP huhuhu

simpai posted on 20-11-2012 03:38 PM
masa kami di BDG ari tu ..makan kami ajak supirnya sekali ..memang dia tak mahu ...tp kami minta j ...

btul pak ngah..kami dlu byk kali gak ajak die dinner sesame..sbb kami bertiga je..tp die kata tak pe..die nk jmpe kawan..
kwan die pak guard kg daun tu..

izrine posted on 19-11-2012 09:00 PM
terimakasih kepada yg sudi reply soalan saya. nak tanya lagi, if bawak baby umur stahun, senang x ja ...

saya tolong jwb...he he...senang bwk bby carrier je...troly pun boleh bwak juga,x de caj apa2 tp kena inform dgn staff AA,nti dia bg stiker ht troley awk tu...angkut je....free...

Nah...siapa yang hendak berlibur di saat Maulid Nabi 1434 H/ 24 Januari 2013 mesti hati-hati dan siap dengan kemungkinan macet...pun saat Tahun Baru Saka/ hari Raya Nyepi 12 maret 2013...dipastikan, tanggal 11 Maret akan ada cuti bersama (baik formal maupun cuti sendiri...)

Baru smp dr bandung....selama 4hr 3mlm...setiap hari tiba waktu ptg hujan...supir kitorg pak teddy...bwk g bekpes kat ampera..rest kotor...lunch rest belacan-byk lalat, dinner g rest mskan padang rest simpang apatah, bersih blh tahan....rest dinner hari seterusnya rest sangkuriang..kotor.. g tangkubang bertolak tgh hari..smp d tangkuban perahu hujan lebat giler...kat sana ada org berniaga baju hujan dlm rp 15k. Pastu ada yg berjualan tasbih, gelang dr batu gunung berapi katanya...mahal..jgn sesekali beli dgn peniaga yg bjln2 tu...kat gerai2 lg murah...smlm g trans studio...biasa2 aja...genting lg besar..hehe..

kieu posted on 20-11-2012 04:31 PM
pasal ajak supir makan ni..terpulang masing2...
mcm saya ajak sekali...sebab supir entah masa bil ...

Roti unyil ada kat Bogor. Sedapkan. Menyesal tak beli byk.

Pr|nCeSS^M|cKeY posted on 20-11-2012 04:20 PM

Kita pun x beli apa2...pak supir terus bw g lantai 4 pasar baru kedai sir cinta...dia ckp kedai borong...