CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ultra78

iPad 2 released

kalau ikut ebook reader biasa..teknologinya adalah pada E-ink tu...kita boleh membaca ebook tanp ...
abgboroi Post at 5-3-2011 05:47 PM

ipad lagi berat dari kindle portable ebook reader.....aku dah try ipad abang aku....agak berat juga....dalam setengah kg kan?kindle ayah aku lagi ringan dari ipad....dan kindle ada usb port dan wifi...tapi kindle punya capacity tak besar mana laa offer dia....

ilmu2 potografi tu pon u kena kutip sebahagian besarnya dari internet jugak...contohnya teknik.. ...
C.K Post at 5-3-2011 17:18

Hahaha..takmolah memandai nak format2 komputer ni...
Kang kaput PC ni....ke kedai komputer jugak lah ia

I rasa maybe I akan beli juga samada IPad atau Iphone..
Zaman2 dulu ada lah pakai PDA tu..jenis Treo 360

tgk  kat bod photografi kat cari nih... ramai expert.... ambik gambo titisan air pun nmpk cantik.. ...
dino Post at 5-3-2011 17:18

Itu namanya MACRO photo..

Dalam cabang macro ni, ulat beluncas pun kelihatan gigantic, dan sangat sweet

DSLR ni pun ada teknologi juga...AB ada 20 tahun pengalaman dalam fotografi...masih x bosa ...
abgboroi Post at 5-3-2011 17:25

Sekarang ni AB, mereka pandai dlm marketing strategi..
Tu sebab kena penuhkan ilmu di dada..
Supaya tak termakan racun tokey kedai
Sebab minat rakyat Malaysia makin mendalam tentang dslr/photog tu semua, macam2 accessories yg tak perlu pun, di suruh beli..
dan accessory yg perlu, tak pulak dibeli!

korang kene faham..
ipad / tablet2 ni bukan fungsi tuk gantikn laptop/smartphone korang.. tapi ni t ...
batmana Post at 5-3-2011 17:33

Batmana,

Boleh terangkan tak lebih 300n aksara, apakebenda ANDROID tuh ?

ckp psl ebook reader nie..... KINDLE tuh ape menatangnye roi? aku nie x reti sgt psl IT & gadjet.. ...
benkiut Post at 5-3-2011 17:54

kindle tu ebook reader dari amazon...kalau kat malaysia ni...macam iriver ebook kalau ko pernah tgk laa...biasanya ebook reader ni gambar mmg sebijik cam atas kertas...mata pun x sakit...biasanya kegunaanya utk membaca ajer...

Follow Us
Post Last Edit by C.K at 5-3-2011 18:15
Hahaha..takmolah memandai nak format2 komputer ni...
Kang kaput PC ni....ke kedai komp ...
RedDevils Post at 5-3-2011 06:02 PM

saya belajar format komputer melalui internet je jaman skang...jaman serba IT neh...orang lelaki tatau format kompita...adalah sesuatu yang sukar untuk diterima saya start concern bab2 IT ni since sekolah menengah lagi....maklom laa kuat download.....lama2 mahu tak jahanam....kalu berat pastu ada menda2 pelik kuar kat screen...ada laa penyakit tu...start dari situ saya belajar slow2 melalui internet...tanya sana sini....walaupon background saya bukan IT...tapi hari ini saya rasa berbaloi atas kemahiran yang tidak seberapa ini...banyak membantu nak upgrade RAM atau nak tukar hardware pom buat snirik....tapi belajo dgn abang jugak dulu mula2 percaya cakap saya...walaupon u dalam bidang kejuruteraan...hari ini...u masih perlukan pengetahuan IT sedikit sebanyak terutamanya bila melibatkan masalah teknikal dan hardware...

kalu u rasa nak jimat skit...beli laa ipad je...iphone tu mahal dari ipad tapi gitulaa...usb port takde....takleh call in/out...takdak camera lagik

kindle tu ebook reader dari amazon...kalau kat malaysia ni...macam iriver ebook kalau ko pernah  ...
abgboroi Post at 5-3-2011 18:10

boley ltk movies @ lagu2 x dlm tuh? kalo nk donlod ebook dr amazon aje ke?

Sekarang ni AB, mereka pandai dlm marketing strategi..
Tu sebab kena penuhkan ilmu di dada.. ...
RedDevils Post at 5-3-2011 18:06

yapss..buat research sendiri ajer doc...melampau tu semua nak ribu ribu...beli ajer lens utk kegunaan yang perlu..contohnya 200-300mm brand tamron dah cukup...dan amik wide lens utk gambar  sudut yang lebih luas...2 lens tu dah cukup...kalau fikirkan gaya dan berlagak susah sikit laa...ehe....tak dapek den nak menolong nyer...

boley ltk movies @ lagu2 x dlm tuh? kalo nk donlod ebook dr amazon aje ke?
benkiut Post at 5-3-2011 06:12 PM

kindle tak besar capacity dia...mohon ko study spec dia...baru ko paham....

saya belajar format komputer melalui internet je  jaman skang...jaman serba IT neh...orang  ...
C.K Post at 5-3-2011 18:12

I memang ditakdirkan lahir untuk ada fobia dgn benda2 berkaitan IT

Bukanlah langsung tak ambil port..
Benda2 yang basic tu tahu lah..
Tak lah macam kawan pompuan I, dia kata monitor PC dia kaput..ropa ropanya wayar tercabut jah

I faham.
I tak expect IPAD nih boleh menggantikan fungsi laptop/PC I nih
Cuma nak tahu to what extreme dia boleh bekerja...I tak main segala mcm game2 tu..tak layan movie kat komputer..
Lagi satu, I ada terbaca, guna wifi spot yg free ni mengundang bahaya..bahaya virus..dan bahaya kalau buat internet banking..ada butul ka C.K?

yapss..buat research sendiri ajer doc...melampau tu semua nak ribu ribu...beli ajer lens u ...
abgboroi Post at 5-3-2011 18:13

Percayalah..

Ada umat manusia yang beli gadjet ni, for showing off..berlagak aja..cas diva kekdahnya
Ini terpakailah utk BB/IPhone/iPad/DSLR tuh semua

I beli dslr sebab minat.
So, nak justify perlu ke I menambah koleksi gadjet I dgn beli IPad ni..

[quote]boley ltk movies @ lagu2 x dlm tuh? kalo nk donlod ebook dr amazon aje ke?
benkiut Post at 5-3-2011 18:12 [

fungsi dier mmg membaca secara digital tapi boleh juga dengar audio dan lagu(ikut generasi kindle )...support pelbagai format text seperti pdf...ko boleh google mengenai kindle ni...kindle ni hardware dier lagi low dari multimedia pad macam ipad tu atau produk tab android...apa ko nak harap ngan produk hardware yang low...

kindle tak besar capacity dia...mohon ko study spec dia...baru ko paham....
C.K Post at 5-3-2011 18:16

ade x usb port? kalo ipad xde kn? tp kalo guna SD card dgr citer kindle boley muat 4000 books, mcm menarik je.... kat sini ade jual ke CK? price wise kindle lg murah kn?kalo yg suke bace mcm ahben, ipad ke kindle yg lebey seswai?

Post Last Edit by abgboroi at 5-3-2011 18:29
Percayalah..

Ada umat manusia yang beli gadjet ni, for showing off..berlagak aja..cas div ...
RedDevils Post at 5-3-2011 18:18

elok kita beli sesuatu tu kerana minat...kalau org berlagak ni yang susah sikit...AB dulu dari kamera murah ajer...pastu ceburi slr...pastu masuk digital...guna kamera micro ajer pixel pun kecik ajer...sebab zaman awal digital takde kamera berlagak lagak ni...bila ada stok clearance..AB beli satu kamera digital lagi walaupun produk tu dah out dated...begitu laa seterusnya...pakai android ni pun jenuh menawar ngan sales tu...beli sebab malas nak usung laptop yang sekadar surf internet ajer ehe...saya ada banyak gajet berlainan di rumah ni dan kebanyakkannya beli ngan harga yang murah...kalau doc bnyak duit ok ajer ipad tu...mmg x rugi beli...

by the way doc tak gi pc expo mid valley? semalam ab pergi banyak gak offer kamera disana...

elok kita beli sesuatu tu kerana minat...kalau org berlagak ni yang susah sikit...AB dulu  ...
abgboroi Post at 5-3-2011 18:27

Yup, tau pasal expo tu..tak sempat nak pergi lah AB.

So, kalau IPad takde USB port, dia ada tak slot utk SD card?
Sebab I nak transfer image form SD card .

Reply 293# abgboroi
dpt bace buku sambil dgr lagu, tu je harapan aku.... murah lg byk dr ipad kn?

Yup, tau pasal expo tu..tak sempat nak pergi lah AB.

So, kalau IPad takde USB port, dia a ...
RedDevils Post at 5-3-2011 18:29

pakai mac ni umpama pakai sony..mmg leceh laa bila diorang kontrol lobang sd laa apa..seolah olah ada kasta pulak...

masalahnya alat(camera connection kit) yang membolehkan transfer gambar dan video adalah termasuk dalam aksesori ipad tak pasti laa harganya berapa...

paling senang...transfer ajer pada flickr...pastu tgk ajer dari web..storage pun x terbeban.

pakai mac ni umpama pakai sony..mmg leceh laa bila diorang kontrol lobang sd laa apa..seol ...
abgboroi Post at 5-3-2011 18:35

Ok...
So tak boleh la directly sumbat SD card ke dalam IPad...hmmmmm

I tanya sebab, I bajet kalau I travel/melancong, I nak transfer image capture from DSLR..into flickr etc tu..
So, senang la kalau travel oversea bwk dslr + IPad as companion..
Tapi nampaknya kena beli accessories tambahan..~huhu

Reply  abgboroi
dpt bace buku sambil dgr lagu, tu je harapan aku.... murah lg byk dr ipad kn?
benkiut Post at 5-3-2011 18:32

beli ajer laa mp3 ben...dengan lagu cepat menghabiskan bateri...lagipun sound ehem..ada sikit kureng laa...aku cadangkan ko beli ajer mp3 walkman..sound dier bagus...lagi satu ada cenel utk buat pilihan lagu tertentu...dan ko boleh pakai headphone yang canggih...mp3 philips pun bagus...bila ko pakai device camni sound mp3 tu lebih sedap didengar...

kalau ko nak murah dan berbaloi dan juga berkualiti..aku cadangkan ko beli android SmartQ...cari brand smartq...di malaysia ni aku x tak tahu kat mana nak beli tapi aku pergi kat pc expo semalam..ada booth yang jual...dan harganya tak semahal ipad ciplak...

kat bawah ni satu contoh model kecil smartq yang terbaik....harga tak sampai 300 kat pc expo..boleh sambung hdmi

Rate

1