CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kasmela

Hari Ibu rosakkan akidah umat Isele.

kesian tgok para ibu bapa dlm ni gunakan logik akal untuk menentukan hukam hakam....macam manalah agaknya generasi akan datang jika mak bapak pangai lagu ni...

p/s:pernah dengar ada mengatakan sahabat pernah berkata bahawa mampu berhujah pasal agama tetapi kalah bila berhujah dengan orang jahil..(lebih kurang)

Post Last Edit by SulurBidar at 12-5-2012 15:58

Aku menghormati tuan Azhar Idrus kerana beliau mempunyai pengetahuan agama yg tinggi daripada golongan awam.
Namun, aku melihat secara peribadi, kenyataan beliau TERKELUAR daripada 'landasan disiplin keilmuan Islam'.
Maka, kerana itu aku tertanya-tanya
apakah kelulusan beliau? apakah beliau mendapat pengajian formal dlm bidang jurusan agama di mana-mana universiti?

Mereka yg menuntut pengajian agama secara rasmi di mana-mana universiti pasti faham akan disiplin keilmuan agama yg aku nyatakan iaitu:-

Disiplin pemerolehan ilmu
Disiplin penjagaan ilmu
Disiplin penyebaran/perkongsian ilmu

hari GURU syirik tak?  bila asal depa mula hari guru ekk..cigu sara maybe tau

omputeh tak sa ...
ajinomotonosuga Post at 12-5-2012 13:28

mana sara tau..cuma 16 mei mmg hari guru sejak sara sekolah dulu smpi skrg jadi cikgu  

tapi sara tanya uncle google..ni katanya:

Tarikh 16 Mei dipilih sebagai Hari Guru kerana pada tarikh yang sama dalam tahun yang sama 1956, Majlis Undang-Undang Persekutuan Tanah Melayu (Federal Legislative Council ) telah menerima cadangan-cadangan Laporan Jawatankuasa Pelajaran (Report Of The Education Commitee ) sebagai dasar pelajaran negara kita. Dokumen tersebut dikenali sebagai Laporan Razak, telah menjadi Dasar Pelajaran Kebangsaan semenjak hari itu.

1. Menitikberatkan peranan guru dalam pembinaan kebangsaan (termasuk  perpaduan dan

integrasi), pembangunan negara dan perkhidmatan kepada masyarakat.

2.  Menarik perhatian ibu bapa , murid dan orang ramai kepada peranan penting kaum guru

dalam masyarakat Malaysia.

3. Memupuk semangat perpaduan ikhtisas dan muhibbah di antara guru.

4. Meninggikan martabat dan  taraf guru dalam masyarakat.

5. Memberi peluang untuk memajukan kecekapan guru melalui seminar, persidangan,

melanjutkan pelajaran dan sebagainya.

6. Menilai secara objektif perana guru dengan berlatarbelakangkan Malaysia dan mengambil

langkah-langkah supaya peranan itu lebih berkesan.

patutnya hari2 buat mak kita jd mem besar. no need to wait for mothers day celebration

UAI bukan nye layak nk anggotai majlis fatwa..
apa pening2...ikut je la apa yg sesuai..

Aku ingin mengajukan pertanyaan kepada golongan yg taksub kepada Tuan Azhar Idrus.

Apakah kelulusan beliau di dalam bidang pengajian agama?
I hope that somebody will give this answer.

p/s: Demi Tuhan, aku tidak membenci beliau. Aku cuma ingin mengenalpasti nilai-nilai ilmu itu sendiri.

Follow Us
batmana Post at 12-5-2012 16:11

dalam erti kata lain, ikut common sense, yakni berbekalkan akal yg tuhan dah bagi..

kesan sampingan..ummah dah tak perlukan majlis fatwa bagai..

kesan sampingan..lobai tak boleh cari makan...

bg aku yg baik2 tu bolehla kita ikut..org2 muda suka dia sebab gaya yg sempoi..tapi pada aku kdg2 mcm extreme sgt..sorry, just my personal opinion, kalau aku tulis mcm ni kat FB alamatnya kompem kena hentam ngan member sendiri
bluecrystal Post at 12-5-2012 11:10

bila dia mula menggelar agamawan lain sbg al-dajjal aku dah tahu dia memang jenis extreme & rendah mentaliti.  beberapa fatwa2 dia pun menunjukkan kerendahan mentaliti dia.

Aku ingin mengajukan pertanyaan kepada golongan yg taksub kepada Tuan Azhar Idrus.

Apakah kelulus ...
SulurBidar Post at 12-5-2012 16:32

satu org yg mengaaku ustaz yg  tah datang dari mana tiba2 jer bagi fatwa itu ini sambil membuat lawak. satu org yg tiba2 usung gitar letrik atas pentas bagi ceramah.  madness.

Apakah kelulusan beliau di dalam bidang pengajian agama?
I hope that somebody will give this answer.
SulurBidar Post at 12-5-2012 16:32

agree. zmn ni kita kena check betul2. ramai sgt di luar sana yg claimed the so call ustaz, but in the end hanyalah one of conman.

satu org yg mengaaku ustaz yg  tah datang dari mana tiba2 jer bagi fatwa itu ini sambil membu ...
tobby Post at 12-5-2012 17:20

Itulah yg aku rasa...
Tuan Azhar Idrus ini kelihatannya terkeluar daripada landasan disiplin keilmuan Islam.

Sampai skarang, tiada siapa boleh bagitau tahap kelulusan pengajian agama mereka yg berkenaan...

Nak ceramah agama bukan berdasarkan menuntut dgn sorang dua ustaz daripada kelompok yg sama atau skadar membaca buku.

Ia harus berlandaskan nilai disiplin ilmu itu sendiri.

Reply 330# tobby

aku pun sama...kadang2 konpius gak aku dengan ustaz nih.....

agree. zmn ni kita kena check betul2. ramai sgt di luar sana yg claimed the so call ustaz, but i ...
tobby Post at 12-5-2012 17:25

Well said bro!!! Setuju dgn kenyataan ko!!

Jika ditanya pada aku secara peribadi, aku suka nak dengaq borak agama daripada sesiapa pun coz agama Islam itu hak milik orang-orang Islam + aku ni pun tak lah pandai mana dlm agama...
Kengkadang bongok tu ada gak.. hahahaha! Tapi tau lah perkara-perkara asas..

Namun apabila sudah melibatkan perkara yg rumit dan memerlukan penelitian dlm menyemak dan menganalisis permasalahan hadith, usul fiqh, serta sebarang perkaitan dgnnya, ia memerlukan mereka yg berada di dalam lapangan ilmu itu sendiri..

p/s: Aku boleh mendengar perkongsian seorang jurutera elektrik bercerita tentang tahap kolestrol dan bahaya kolestrol dlm salur darah. Tetapi, apabila nak buat pembedahan, haruslah kita merujuk kepada doktor perubatan pakar.

bila dia mula menggelar agamawan lain sbg al-dajjal aku dah tahu dia memang jenis extreme & rend ...
tobby Post at 12-5-2012 17:18

Ini menandakan seseorang itu telah terkeluar daripada landasan disiplin ilmu Islam itu sendiri...

batmana Post at 12-5-2012 04:11 PM

Dajjal bangang tolol macam tu mana layak nak dok dalam majlis fatwa. Dah la latar belakang meragukan. Maklumlah, nama pun DAJJAL tolol.

bila dia mula menggelar agamawan lain sbg al-dajjal aku dah tahu dia memang jenis extreme & rendah mentaliti.  beberapa fatwa2 dia pun menunjukkan kerendahan mentaliti dia.tobby Post at 12-5-2012 05:18 PM

Tua kutuk tu sebenarnya yang DAJJAL. Tapi sebab nak cover keDAJJALan dia, maka dia labelkan orang lain.

Sambil tu dia boleh suka2 jer fitnah orang dengan berbagai fitnah. Agak2 la kan, kalo takat nak cakap berdasarkan dengar2 cerita orang, pasal dia pun aku ada dengar yang kes dalam tandas masjid.

haram sana haram sini....
budak ni rasanya lagi berakal kot drpd uai tu

My top 5 over most important things in life..
1. Allah S.W.T
2. Emak
3. Emak
4. Emak
5. Abah... ...
jerukkedondong Post at 11-5-2012 09:42

Mana pegi Rasulullah SAW? Suami?

Kalau ikutkan, hari ibu mmg asalnya salah satu ialah utk org Kristian menyambut Virgin Mary, iaitu Mothering Sunday. Terpulang kepada koranglah, pendapat aku menyambut hari ibu nie sama jer macam hari kekasih, hari bapa dsb... tujuan asal utk celebrate org yg disebutkan, bukannya nak memuja atau aper.

Hari Ibu rosakkan akidah umat Isele.

dengarnye hari buruh sempena tukang2 cuci kat gereja.. :(

(posted by mobile)