CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: audioslavefan

Antara kereta & jiran

syarat wajib bila beli kereta/motor baru = calar kan sendiri sekurang2 nya stengah inci.

at least, kita sndiri yg calarkan, bukan orag lain yg rasmi...

come on la, kereta/motor yg tak penah calar hanya leh duduk lam garaj atau bilik pameran.

Reply #2 mieza386's post

tolak ansur camni la... 1 calar = 1 pizza large. amcam?

Originally posted by bzzts at 30-11-2007 04:25 PM
syarat wajib bila beli kereta/motor baru = calar kan sendiri sekurang2 nya stengah inci.

at least, kita sndiri yg calarkan, bukan orag lain yg rasmi...

come on la, ...

tp kan.. aku selalu gak belek keta org lain kat tempat parking... byk je kereta yg flawless...

kalau aku, aku mintak C4 dr Kemeterian Pertahanan,
aku letopkan mesin rumput ngan tuan2 dia sekali..
baru hati ku pueh..

aku rasa jiran tu mmg kurang asam tol.
patut ckp sorry and offer utk betulkan balik la and what not.
ni siap leh ckp 'BATU KECIK JE...'

ye la.. batu besar ada dalam kepala dia tu. Tapi tu la.. jiran tu ingat semua orang amalkan 'tak apa' punya attitude, kalau kena salah org, mau kena dia tu.

but again my advice, be the better man and just turn away from this thing. kalau tak leh gak.. 'don't get mad... get even..' hehhehe..

mmg sial jiran yg camtu...

Follow Us
bg aku ko dan jiran ko pun sama jer..
dr awal lagi ko dah tau akibatnya...yg ko tak alihkan keta tu apsal..?
pastu nak menyalahkan org plak..

dah mmg cenggitu gayanyer kalau mesin rumput..
jauh mcmana pun jaraknya memesin kalau ada batu mmg ler akan melayang..
sliding door rumah aku slalu jadi mangsa oleh pihak MBSA bila dorang mesin rumput
kat tepi2 jalan rumah aku..walhal jauh jugak jaraknya..

hidup berjiran kenalah bertolak ansur, sblm bertindak apa2..
kalau ada apa2hal siapa yg akan dtg tolong dulu? kalau tak jiran..

yerla tu jiran jenis tu datang tolong kalau susah...

ko bawak mesin rumput..pastu ko onkan tepi kete jiran ko..pastu ko buat2 mesin rumput tepi kete dia...sambil mesin rumput...sambil tu ko calarkan kete dia hahahha....pastu kalo dia tanya asal becalar nih?ko katala "alah...batu2 kecil ni ha..asik tepelanting ja dekat kete ko"...sambil tu ko calarkan lagi kete depan dia dgn mesin rumput tu..hahhahahahah

jiran kau tiada kesedaran sivik dan ilmu keagamaan yg cukup...tak tau nak menjaga sensitiviti hidup berjiran..masalah yg besar bg kau, ttp boleh menjadi masalah kecil & remeh bagi si dia...

aku rasa mesti dia ada hidden agenda dgn kau, sbb kau ada kereta baru. Setahu aku, mana2 orglah, cukup pantang kalau jiran2 mereka beli kereta, sofa atau apa2 peralatan rumah yg baru. Hati mereka akan jatuh sakit, dan akan cuba mengubat 'hati sakit' mereka dgn berbuat sesuatu yg boleh 'melega'kannya kembali..

Cara nak selesai, slow talk dgn jiran kau itu. Katakan bahawa, "aku bersusah payah kumpul duit utk beli kereta ini. Aku sayang kereta ni, sbb dia baru. Jika abg/saudara mesin rumput dekat dgn kereta aku, bila
kena batu, ia akan terpelanting kat kereta aku. Tengok tu, dah ada kesan calar pun sbb abg mesin hari tu..Tolonglah, jgn buat lagi. Aku tak boleh terima kalau kereta baru aku calar. Kalau abg nak mesin rumput sgt pun, abg buat lah selepas 3 bulan. Masa tu aku dah tak berapa syg dah kereta aku ni. Tp, buat masa ni, biarlah dulu, ok..bang...."

Pernah terjadi kat member aku . Tp citer dia laennnnnn....

Citernya, dia beli lah keta baru. Keta murah jer, proton keta kebal tuh.
Lepas sebulan dia beli, asal dia bangun tido pagi hari jer, ada mcm2 benda kat atas atap keta dia. So, dia berdiam diri jerlah. Anggap perkara kecik. Hari esoknya, berlaku lagi. Kali ni, siap ada tanah dan pokok2 bunga halus kat atas keta dia. Siapa pulak yg mendajal kereta dia ni, getus hati member aku nih. Nak tuduh jiran belah kanan, takut jiran belah kiri yg buat. Nak tuduh belah kiri, takut jiran yg tinggal langkau 2 buah rumah yg buat. Adoiii..sakit kepala member aku memikirkannya...Nak tanya kat sesiapa pun tak tau..

Hari ketiga pun berlaku lagi. Kali ni taik burong lah pulak. Bila dah ada taik burong, so boleh agaklah siapa yg punya angkara!! Sbb jiran belah kanan dia memang ada bela burung. So, member aku ni, panggillah jiran ni dgn cara elok. Lalu bertanya, tp yg pelik dia tak mengaku, mana dia ada buat katanya. Lepas tu jiran tu blah cam tu jer. Terpinga-pinga member aku. aik, ckp cam tuh ajer...takpe...takpe...

Peristiwa ni berlaku lebih 2 minggu. Tak tau saper yg buat. Org yg buat kerja ni bertindak seperti baling batu sembunyi tangan. Nak naik mereng gaklah member aku, last2, dia baca doa yaasin dan buat solat hajat. Tak lama lepas tu, tak semena-mena burong jiran member aku sebelah kanan tu mati mengejut, mati gitu jer...haaaaa...baru dia perasan, mungkin taik burong tu lah digunakan utk melempar ke kereta dia tempohari..dan yg lebih best lagi, tak lama kemudian, jiran sebelah kanan tu berpindah, kena halau oleh tuan rumahnya sbb dah 4 bulan tak byr sewa rumah...

Jadi, kesimpulannya, kita pun boleh agak siapa yg punya angkara seblum ni kan...Allah dah perkenan doa member aku tu....So takderlah wujud ungsur2 sengketa atau perkelahian. Tuhan dah mengajar dgn cara elok sekali..

Dalam kes kau ni, kau berdoalah semoga hati dia lembut utk mendengar nasihat kau, dan tak mesin rumput dekat kereta kau lagi..itu jer cara yg aku boleh bagi...mnegadu kat Allah lebih baik. Forumer lain cadangkan supaya kereta tu kau alih ke tempat lain pun ok juga...tapi mungkin risiko lain mengundang...mungkin ada pulak pokok bunga dan taik burong yang hinggap atas kereta kau nanti........nasib..nasib...

Originally posted by mieza386 at 30-11-2007 08:53 AM
alaaa sesama jiran jgn laa berkira sangat.... kalau teruk beru suruh ganti, ini kecik jerr.. jgn sebab benda kecik , bergaduh plak ngan jiran sampai bila2....

aper kata ko parking kat luar ker ...

betol... kita pun pakai otak sama.. bekerjasama lah sama... sendiri mau tau..  sebab kita tak tolak ansur tu yang kete calar sikit.
lagipun dia nak mesin rumput.. kita mesti pikir.. ooo dia ni mesin rumput ni.. baik aku ubah kereta aku...
kan mudahhhh:handshake::handshake::handshake::handshake::handshake::handshake::handshake::handshake:

ya tuan rumah... otto ada 2 cadangan:

1. ko pikir berapa lama kau nak dok kat situ, berjiran dgn org tu. kalau nak dok lama sampai ke tua, bajet2 lah amarah tu. jgn sampai perang besar. nanti sampai ke anak cucu pun masam muka. bad vibe lah.
tapi kalau dah plan nak duduk sekejap, apa kata ko bakar je rumput depan rumah jiran tu...?

2. ini cadangan yg lebih sensible...
anggap calar yg dah sudah tu, sudahlah. ko lupakan aje.
tapi pesan kat jiran tu, kalau nak potong rumput lagi, kasitau awal-awal supaya ko gi park kete jauh-jauh. kalau 1 batu kecik kena kete ko setiap kali dia potong rumput, lama-lama macam muka bulan lah kete ko!
otto rasa dia kena potong rumput, kalo tak jadi hutan plak laman dia. so, bertoleransi lah sesama jiran.

amacam?

fuhh ..ni kalo kat tempat makcik aku ni ..dah main sihir ni ..

12
Return to list New