CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bdk2

All About India - Part 2

Close [Copy link]
Reply 378# wiranordin

Delhi-agra-jaipur-delhi!

Boleh nak naik flite blk ke kl dr jaipur tp jaipur transit dulu ke delhi lps tu delhi ke kl
Flite jaipur-delhi 45minit.
So better la dari jaipur ke delhi naik train / bas (kata nak cabaran kan?)

Sampai delhi buleh jln2 1hari sebelum flite mlm nya (kalu ikut itinerary mcm sy la)

Reply 381# gepren

gep , mu nk g india ??

Reply 382# outcast

Dah pi aritu.. rasa nak pi lagi. nak goleng2 cari hans isaac anil kapoor

Reply 375# ellafarz
Ella,
sebenarnya di Kashmir untuk cover semua tempat utama u perlukan 4 hari tapi rushing, if nak selesa the best is 5H/4M or lebih... jika di Srinagar, lebih baik tinggal di houseboat sbb hotelnya biasa2 saja, takde landscape atau fasiliti yang special, jadi pada pendapat i HB lebih baik...suasananya yang cantik dan calm...
just nak warn that journey to Jaipur jauh dan memenatkan bila naik kereta or bus. Sebenarnya yg paling penting untuk dilawati adalah Agra/Taj Mahal.... masa i pergi dulu 10D/9N memang rushing semasa di Golden Triangle, tapi di Kashmir ok...
Masa i pergi entrance fee included utk Taj Mahal, red fort and istana di Jaipur. Tak dapat naik gajah.
jika naik gajah ambil masa hampir 1 jam ke puncak, if naik jeep just 20 minit...Semua org dah letih, jadi kita naik jeep saja supaya cepat sampai dan jimat masa...

Reply 383# gepren

agak3 aa anil kapoor, tua tuh
  nk g area mana lak

Reply 385# outcast

Weh.. aku jumpa "anill kapor" la haritu.. kat jaipur hahahaha.
Aku mana2 part pun buleh, asal india kecuali golden triangle (aku takmo jd kepala.. aku nak ikut org jah)

Follow Us
Reply 386# gepren

mohtip ngekor je kejenyer

Reply 384# wanacu

nak tanya laaa..
1. kat sana matahari naik n tenggelam pukul berapa kalo saya pergi bulan 2
2. saya ingt dari jaipur naik van ke delhi. bertolak pagi2. agak2 kul baper leh bertolak dari jaipur sebb flite blk ke KL kul 2pm?

Reply  gepren

mohtip ngekor je kejenyer
outcast Post at 23-11-2011 16:44

hahahaaaa... ngekor tu yg best.
sesekali dpt camnie kan bagus...
bawak badan jerrr....
tapi tk pernh pun dpt. pasal ground arrgemt jer dok serah kt aku .... letihhh.
tapi ada bagus jugk... byk info leh dapat.

Reply 389# m_ardiana

tuh aa ..  suka lak buat research

Reply 388# m_ardiana

Bulan 2 saya tak pasti, tapi masa saya di sana bulan April lalu, waktu subuh lebih kurang kul 4.30 pagi... Breakfast served kul 8 pagi...selalunya lepas solat, tido balik sampai kul 7, then baru bersiap. Selalunya mulakan lawatan around kul 9 pagi... Maghrib lebih kurang kul 6 petang...

Tentang bertolak dari Jaipur waktu pagi untuk kejar flight kul 2 pm, not advisable... Perjalanan Delhi Jaipur lebih kurang 3 ke 5 jam , bergantung kepada kesesakan kenderaan, tambahan pula jalannya tak berapa bagus.... Jadi very risky untuk bertolak di waktu pagi pada hari yg sama.... Lagipun u perlu sampai ke airport 3 jam sebelum depature time.. Maklumlah kadang2, staff airport tu lembab....

Reply 376# ellafarz

Antara Sonamarg dan Pahalgam,  mana nak pilih bergantung waktu bila u nak pergi... Selalunya u pilih samada Gulmarg or Sonamarg kerana kedua2nya tempat pelancungan bersalji di musim sejuk... Kedua tempat terkenal kerana winter games spt skiing... Jadi if dah pergi Gulmarg tak payah ke Sonamarg dah jika tak cukup masa.... Tapi if pergi musim panas, mungkin u perlu pergi kedua2nya kerana pemandangan yang cantik dan berbeza. Kedua2nya boleh dilawati secara daytrip dari Srinagar...
Pahalgam, terkenal dgn ladang safron dan mustard serta pemandangan yg cantik... Jika nak shopping advisable di Pahalgam kerana barang2 di sini lebih murah dari di. Srinagar... Kacang2 walnut, almond dan sbgnya lebih besar dan murah di sini....begitu juga shawl ,dan kain sulam.... Jaket kulit murah sgt jika pandai tawar... If di srinagar jaket tu harga sampai RM 500, kat Pahalgam boleh dapat lebih kurang RM150 ke 200.... Bergantung pada design dan quality...

Reply  ellafarz

Antara Sonamarg dan Pahalgam,  mana nak pilih bergantung waktu bila u nak  ...
wanacu Post at 23-11-2011 21:29

Kak wan, thanks for explanation. dah tau mana nak pergi. So this time mmg nak pergi pahlgam + Gurlmarg. stay kashmir 5D4N. Tp kena adjust balik trip ke Jaipur since we all ada lebih kurang 4 hari jer lagi nak cover delhi + agra + jaipur. mission imppossible ni...
We all nak pergi shopping sekali kak wan... member ada nak cari batu2 permata like ruby, topez n etc, ella nak cari kain sari, cadar, punjabi suit n byk lagi ler... barangan kulit tu akan terbeli juga memandangkan kita org tak kuat iman bila shopping ni...
Kat mana paling best shopping kak wan? jaipur shopping best tak?
nampak gaya kena tambah cuti ler ni... ambil dalam 10-11 hari... huwaaaaaa.... macam boss tak bagi jer ni...

Reply 387# outcast

Ngekor la best
Tp aku ngekor ko pun, aku "buat keje" gak kan?  walau sikit?  

Reply 389# m_ardiana

Ahehe buat sesama la kalu buleh.. maksud ngekor tu.. kat destinasi, takut nak wat keputusan.. kalu jd apa2 kena mrh,
tu yg tak best

Reply  outcast

Ngekor la best
Tp aku ngekor ko pun, aku "buat keje" gak kan?  wala ...
gepren Post at 24-11-2011 10:30

banyak tuh  sbb aku x suka tepon orang   malu kekdahnyer ...
   hahah nampak sangat kita  eksaiteed ...hahahaha
aku pun x saba2 nk g panjat  cuma x tau nk bw kasut hiking x  ..nak panjat candi2
ahhahahaha  .. thn depan g mana gep.. kot2 aku lak nk ngekor

banyak tuh  sbb aku x suka tepon orang   malu kekdahnyer ...
   hahah nampak sangat ki ...
outcast Post at 24-11-2011 10:38

hahhaa...outcast! kate nk pi korea daaaaa

hahhaa...outcast! kate nk pi korea daaaaa
bdk2 Post at 24-11-2011 10:47

aku dah rabun travel  .. tamak haloba ni
semua tempat aku nk g .. sekali tgk osaka tingin nk g osaka lak
Korea x da tix murah utk Nov aaa  lagik ...   lepas tuh aku teringin nk g Turki lak
hahauauauah uh aku dah tamak

Post Last Edit by m_ardiana at 24-11-2011 10:57

Reply 392# wanacu

Thanks wanacu n tadi TA tu reply my email n dia bg tau tk digalakkn dr Jaipur ke Delhi on same day. Dia cadangkan better to reach Delhi a day before. Agak2 nk ker driver tu drive lewat ptg dari Jaipur ke Delhi? Mungkin sampai di Delhi lewat malam. Adakah selamat???

Kalo amik TA, serbis tuk transport + driver + guide di kira baper jam sehari?. Aktiviti aper yg blh di buat pada sebelah mlm di srinagar? Tips tuk driver n guide, agak2 baper rupees nk bagi?

berapa hg paling murah tuk sekilo kcg2 walnut n almond??? semasa si pahalgam, leh tk kita tawar terus kpd 50% drpd hg yg dia beri? or mcm mana?

in case of heavy snow fall, adakah di galakkn ke pahalgam n gulmarg?

aku dah rabun travel  .. tamak haloba ni
semua tempat aku nk g .. sekali tgk osaka tingin ...
outcast Post at 24-11-2011 10:49

turki tggu pegi ngn aku wehh! ahhaha