CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: poknen

Beijing part 2

Close [Copy link]
Reply  tokeycarwash

meaning mase diorang bawak korang masuk area stadium tu, die mintak extra ch ...
azradiza Post at 21-10-2010 15:58

yup.... dia kata kalau nak pegi dekat kena bayar tiket (100 yuan ~ RM50)..... bukan 50 yuan spt post aku di atas. Bayangkan, tak gila ke pi tengok2 stadium macam tu je dah kena RM50???? Masuk sunway lagoon pun lagi murah daaaaa hehehe

adeiii.... mmg amik duit atas angin jer tuh... aku dah  check2 kat mr.google tadik... entry fees utk Bird Nest stadium tu is RMB50 only.. lagik 50 mmg masuk poket die laaa tu kot nye... kalo 20 org, wah, dah RMB1000 satu hari.... lebey kurang 500 ringgit dah.. ampehhhh...

bdk2..... karangkan surat komplen kat POTO. Kat rumah en Yusof kang kita sign ramai2.

Reply 403# tokeycarwash

rajin lak aku nk karang....hahah
dgn hingus meleleh2 ni....kang busuk lak surat komplain tu kang. hihihihi
kaler hijau~ ieeeuuuwwwwwwww

Reply 404# bdk2

demam ka?
harap2nya time kami peg ni takda la kes tipu2 ni...huhuhu...

mode: tengah survey baju sejuk...x-student pesan tadi suh bwk baju tebal2...mana de...huhu...

Reply 405# rose_liz

insyaALLAH xde...tp kalo ko bc benang ni smpai abes. insyaALLAH ko akan alert dgn bnda2 mcm tu..
=)

Follow Us
Reply 406# bdk2

dah khatam thread ni dulu2, tapi kena repeat semula ni, maybe ada menda yg tak ingat...
thread yg satu lg pun tak abes baca lg...

kakak jiran sebelah rumah kirim pasu plastik,,,ada ke?

Reply 405# rose_liz

rose, ko pegi bile...

Reply 408# azradiza

ahad pagi...ko?

Reply 409# rose_liz

aku pegi jemaat depan.. lagik seminggu

memang best trip 'once upon a time in china' kali ni...
aku pun ikut group bdk ni... tak banyak yang nak cerita sebab semua bdk n tokey dah cerita panjang dlm thread ni...

cuma sikit nak tambah...

bila melancong ke negara orang, kita sebaiknya  mengenali dan cuba memahami sejarah bangsa ini. China, sejak beribu tahun lalu telah bertapak sebagai sebuah tamadun besar. Sesiapa yang suka baca komikTony Wong (macam Alam Perwira, Anak-anak Wira, Oahlawan Naga Kembar etc) boleh menggambarkan serba sedikit tentang tamadun China ni.. (walaupun dalam komik memang banyak tokok tambahnya)...

China dengan fahaman komunisme dari Mao Zedong memang mempunyai keunikan tersendiri berbanding negara2 lain. Sikap survival mereka cukup tinggi dan ada kala hingga dilihat sebagai 'mementingkan diri sendiri' dan 'oppurtunis'. buat apa saja asal dapat duit...

Boleh tak korang bayangkan, kalau ikut cerita Stevan Tam (pengurus kedai Diamond yg bdk cerita sblm ni), sebahagian besar dari pendapatan syarikat diperuntukkan sebagai 'hadiah' kepada kakitangan kerajaan yang datang 'berkunjung'. Dia bagi contoh, kalau datang Jabatan Bomba bagitau nak tutup kedai sebab kena buat audit keselamatan, maka kena la jamu dan bagi apa2 yang diorang nak. Lepas tu baru boleh teruskan perniagaan...

Masa China nak jadi tuan rumah sukan olimpik 2008, semua perniagaan perlu beri 'sponsor'. Kalau tak, tak boleh buka kedai masa sukan tersebut...

sayang sungguh kami tak berpeluang melawat muzium dan diberi penerangan yg jelas tentang sejarah China. aku rasa, sejarah China antara sejarah yang amat menarik untuk diketahui.

tapi peringatan utk yang melawat tiananmen sq, jangan cuba bertanya tentang kes pembunuhan beramai-ramai orang awam dan pelajar IPT oleh askar kerajaan pada 1989 akibat protes terhadap tindakan kerajaan  (bantahan thdp komunis, sewaktu keruntuhan komunis di dunia pd masa itu). dibimbangi korang tidur dalam lock up kat beijing....  tentera bersepah kat dataran tu....

tu serba sikit yang aku nak tambah... (macam karangan SPM pulak)

Reply  bdk2

dah khatam thread ni dulu2, tapi kena repeat semula ni, maybe ada menda yg tak ingat ...
rose_liz Post at 21-10-2010 20:43

pasu plastik ke pasu tembaga??? tak de pulak jumpa pasu plastik...  

macam nak kirim pearl cream je kat awk... tak sangka best pulak cream tu....

Reply 405# rose_liz

dah sejuk bebeno ke kat sane? aku baru plan nak bawak satu sweater & satu jacket jer nih... konon2 nak save space utk barang2 yg nak borong kat sane....

Reply 410# azradiza

kita selisih bahu la kot kat airport nanti...hehehe...

Reply  rose_liz

dah sejuk bebeno ke kat sane? aku baru plan nak bawak satu sweater & satu jack ...
azradiza Post at 21-10-2010 21:34

rasanya itu dah mencukupi. kalau nak bawak pun, bawa la sweater 2 dan jacket 1.
kalau tak nanti, bergambar pakai baju samaaaa je semua...

bukan semua tempat sejuk. outdoor macam great wall, summer palace je sejuk. tiananmen sq + forbidden ct, bird nest stadium dan shopping tak sejuk sgt pun...

memang best trip 'once upon a time in china' kali ni...
aku pun ikut group bdk ni... tak banyak yan ...
pesona1 Post at 21-10-2010 21:17

semalam terbaca buku sejarah ringkas islam di beijing. terjumpa buku tu kat library....tapi dah terlambat. baca sikit2 n tgk gambar2 je...mmg menarik! buat kita rasa terpanggil2 utk pergi melawat beijing......

pasu plastik ke pasu tembaga??? tak de pulak jumpa pasu plastik...  

macam nak kirim pearl  ...
pesona1 Post at 21-10-2010 21:20

ye ke? takde ke? jiran tu tanak kaca sbb anak dia buas2...hihi...pasu tembaga ada ke? boleh la tuu...
nak kirim boleh je...pm pls...

Reply 413# azradiza

ko ada jgak plan nk bwk jaket, aku ni pulak ingat nak bawak sweater je...satu sweater tu abg ku belikan kat canada...bila pakai kat mesia ni mmg rasa hangat walaupun duk dalam bilik aircond. tapi tak tahu la masa kat beijing. ada kawan cakap sejuk di beijing x sama macam sejuk di uk. esp time malam n pagi....dia la yg paksa aku pi beli baju sejuk...huhuh...esok nak pi cari selai...

satu lagi sweater ala2 bulu haiwan tp aku xtau nk describe caner....

rasanya itu dah mencukupi. kalau nak bawak pun, bawa la sweater 2 dan jacket 1.
kalau tak na ...
pesona1 Post at 21-10-2010 21:48

ooo gitu ek...nak cari jaket tu yg caner ek? jaket kulit ke? dalam dia caner? mintak tolong bagi contoh pls pesona....huhu...

ooo gitu ek...nak cari jaket tu yg caner ek? jaket kulit ke? dalam dia caner? mintak tolon ...
rose_liz Post at 21-10-2010 22:01

tak perlu jaket bulu2 atau yang tebal sangat macam utk winter. sekarang ni masih autumn dan sejuk tu boleh dikatakan dalam lingkungan 12-26 darjah C. tak sampai 10 pun. kira sejuk sikit dari aircond kita la.

cukup dengan jaket selapis (kalau ada yang agak labuh pun ok)... elok juga standby sarung tangan masa kat great wall sebab agak sejuk dan berangin. summer palace pun sama, tapi masih boleh pakai sweater je...