CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ultra78

iPad 2 released

iPad 4, 5, 6, 7, ... pasti akan keluar, sama macam product2 yang lain, kalau kau poket tebal san ...
rastablank Post at 9-3-2011 14:34

sama laa macam teknologi lcd ..led ker apa ni..teknologi ni belum sampai ke tahap yang mantap even crt dah mencapai tahap kehebatan...kedatangan ipad ni mengingatkan aku pada windows pada awal kemunculannya...rupanya komputer zaman akan datang tak berminat pakai keyboard ehe...

Post Last Edit by abgboroi at 9-3-2011 15:57
mmg ler pasti akn kluar ngok

aq kata dlm mase terdekat ni...n just nak kompom kn betol  ...
cozack Post at 9-3-2011 15:51

aku rasa teknologi apple terlalu cepat...ipod tu sendiri dah berapa generasi diorang upgrade...tapi model model popular seperti ipod touch atau iphone biasanya makan tahun juga nak release version baru..ni supaya produk tu betul betul dapat penetrate pasaran...

biasanya sebelum produk apple baru kuar ada rumours beberapa bulan sebelum tu...ipad2 ni dah dikhabar dalam bulan 10 tahun lepas...

sama laa macam teknologi lcd ..led ker apa ni..teknologi ni belum sampai ke tahap yang man ...
abgboroi Post at 9-3-2011 15:53

kite sdg tunggu teknologi tv 3d tanpa spek mata hiks...

Post Last Edit by abgboroi at 9-3-2011 16:04
kite sdg tunggu teknologi tv 3d tanpa spek mata hiks...
dino Post at 9-3-2011 15:56

sebenarnya idea ko cakap tu mmg akan ujud...ni sebab nintendo dah ujudkan 3DS grafik 3d diatas lcd stereocopics tanpa perlu memakai sebarang 3d glass...dan teknologi ni sedang dibangunkan oleh samsung kalau x silap dah dijual pun...

bukan setakat lcd/led  fotografi pun dah jadi 3D sekarang...

sebenarnya idea ko cakap tu mmg akan ujud...ni sebab nintendo dah ujudkan 3DS grafik 3d diatas ...
abgboroi Post at 9-3-2011 16:01

nintendo 3ds tu yela... tp skrin kecik... utk tv saiz 32inch ke ataih mmg takde lagi....

nintendo 3ds tu yela... tp skrin kecik... utk tv saiz 32inch ke ataih mmg takde lagi....
dino Post at 9-3-2011 16:06

samsung ada tunjuk  tv lcd/led  3D tanpa spek kat pameran CES...ini menunjukan benda tu tak mustahil...

Follow Us
mmg ler pasti akn kluar ngok

aq kata dlm mase terdekat ni...n just nak kompom kn betol  ...
cozack Post at 9-3-2011 15:51

Pakai common sense la ngok, iPad 2 baru launch kau dah kecoh iPad 3 pesal?

kenapa aku nak fikir sebab aku dah lama guna internet?  brosur mengenai netscape pun ada d ...
abgboroi Post at 9-3-2011 15:31

har har bagus ngko sebut haku adik ...
Bro...
aku guna internet since 1993...win95 blom wujud...OS Windows 3.1 dialing masih guna script trumpet winsock...IE pun tarak lagi ...dgn adanya win95 alahai manjanya...taruk no tipon terus dial...modem zaman dulu...lg besar dr modemrouter sekrg...
ISP services was provide by MIMOS...telekom pun tatau ape hitu internet ..dulu haku guna dua OS ...windows 3.1 and OS/2...
Netscape tools education mmg free bro...tapi limit lor ....sekadar browser sahaja tp takde email editor...business strategy package mestilaa kena ikut...nak full package netscape ada byk tools selain browser...email editor pun iye juga...education tak offer utk email editor dan lain tools berkaitan...dulu mana ada free email mcm hotmail...ada email dulu pun jenis domain berbayar...dulu file netscape satu jer netscape.exe size pun kecik...kalo netscape zaman ngko win95...file tu dah besar tak muat disket dah...
Dulu terlalu significance sgt sebab browser itu ajer yg provide GUI...sebelum netscape...browser zaman dulu guna CLI...pernah tgk kaaa???browser zaman dulu dgn takdenyer netscape ...well mmglaa haku jakun masa tuh...

Ye ke ngko pengguna netscape yg ngko dah tau sumer?...takper bro pk lagi
Tak kisahlaa aku refer dr mana2 source asalkan ada fakta...dan komen2ku bukanlah omong2 kosong
lama guna internet atau tidak..bukannya persoalan...takde apa nak menghairankan sgt saper lagi lama guna internet...
ataupun lagi lama pengguna netscape...tapi kalo fakta dah tak betul kona sana sini...muahahahaha

pusing kot mana pun dunia gak... hiks
dino Post at 9-3-2011 15:43
semua ni kan pinjam ajer kat atas permukaan dunia...cuma donate based on luck lah berbanding royalty asyik dpt duit...ada gak perbezaan dunia dan akhirat gak

Pakai common sense la ngok, iPad 2 baru launch kau dah kecoh iPad 3 pesal?
rastablank Post at 9-3-2011 16:22
Ini laa jenis org yg dikejar tak dpt yg dikendong dah tercirit

Reply 363# Changa

ya rabbi. tp popularity mcm dh kuar je. kalo mcm tu leh la start menabung. aku mmg nk merase gne android os nie. the latest lak tu kn.

Berasap otak aku baca debate korang semua

Hujung bulan ni ingat nak beli lah jugak IPad2 nih..

Soalan bodoh aku, harap boleh jawab dgn ringkas, tepat lagi jitu   :

1. isu pasal flash tuh semua - kalau aku just nak surf website mcm soccernet, forum CARI ni, blog, dan aku TAK KISAH kalau tak tengok YouTube, Ok ka? Maksud aku boleh ka IPad tuh support semua benda yg aku nak tgk tu?

2. boleh broadband ka pakai IPad nih? aku tau bleh wifi.

Tu aja.
Harap takyah masuk segala macam jargon kompita/IT...makin pening kepala aku..
TQ ..

Berasap otak aku baca debate korang semua  

Hujung bulan ni ingat nak beli lah jugak IPad2 n ...
RedDevils Post at 12-3-2011 02:49 PM

flash tak penting....tambahan lagi untuk surf forum cari....flash langsung tiada kegunaan...malah memberatkan loading je....sebab tu saya block kesemua flash ad kat dalam forum cari ni...saya tidka punya masalah dengan segala iklan dari admaxasia.com tu cuma certain website laa u tak boleh akses kalau mereka gunakan flash....

nak pakai broadband...beli yang ipad model wifi+3g...tu pon u kena pakai simcard iphone?ke slot card iphone?ke apa tah....ada aksesori untuk mengaksesnya tak silap saya.....ini kalau saya tak silap laaa....mohon pencerahan dari orang2 yang ada pengalaman disini...

saya rasa baik u beli tablet PC brand lain...u takperlu laa nak kejar2 keglamoran semata2 walhal ada kelemahan...kan senang kalau u beli galaxy tab buleh terus akses tanpa banyak songeh

Bagi pendapatan aku yang tak seberapa nie, Ipad or apa pun korang panggil tu target dia adalah untuk penggunanya untuk mudah bergerak.  Selagi 4G tekhnologi (Wimax or LTE) tak berkembang lagi selagi tu lah Ipad or Tablet pc ke pengguaan dia tak di tahap optimum lagi.

Tapai kalau korang nak  beli, beli jolah, duit korang sapa nak larang.

Jangan lahar aku plak.

flash tak penting....tambahan lagi untuk surf forum cari....flash langsung tiada kegunaan...ma ...
C.K Post at 12-3-2011 15:09

chooyyy betul statement C.K
I bukan beli IPad sebab nak ikut trend atau glamour lah

Tapi kalau betul beli tablet pc jenis galaxy tu lagi afdol, maka saya rasa saya kena pertimbangkan ni..

aku nak tablet pc yang boleh aksess internet dimana saja..

makna nya ada wifi dan boleh sumbat berukband...

errrmmmm..CK, lupa nak tanya...galaxy tab tu boleh cucuk SD card tak?

chooyyy betul statement C.K  
I bukan beli IPad sebab nak ikut trend atau glamour lah :lo ...
RedDevils Post at 12-3-2011 03:38 PM

u tanya website macam soccernet....pastu u nak blog dekat wordpress etc tu kan?sepemerhatian saya...flash tidak diperlukan disitu....tak ada pon tidak mengapa...u bukan tak akses internet melalui desktop pc dan laptop pon kan?kalau takat2 nak sumbat VC dari link utube ke blog u....u akses je melalui kompita lain.... mohon kamu membuat perbandingan dengan tablet PC brand lain terdahulu sebelum memutuskan untuk merembat apple....jangan mengejar keglamoran semata2...pesanan penghasut

aku nak tablet pc yang boleh aksess internet dimana saja..

makna nya ada wifi dan bol ...
RedDevils Post at 12-3-2011 03:39 PM

samsung galaxy tab saya tak study secara menyeluruh lagi....cuma saya tengok kelebihan dia dari ipad...adalah boleh buat call out dan boleh menerima call in....nanti saya tolong check untuk kamu yang agak blur2 itu ye

u tanya website macam soccernet....pastu u nak blog dekat wordpress etc tu kan?sepemerhatian say ...
C.K Post at 12-3-2011 15:42

Baiklah C.K

Cumanya ini plan saya:

-saya mahu banyak mengembara selepas ni.
-saya tak mahu bergantung kpd cybercafe atau kemudahn internet di lobby hotel.

Jadi saya perlukan tablet pc utk upload gambar2 dari SD card dslr saya..
Maybe perlu saya usung saja laptop itu ke mana mana

samsung galaxy tab saya tak study secara menyeluruh lagi....cuma saya tengok kelebihan dia dari  ...
C.K Post at 12-3-2011 15:45

serius????

saya tak pernah tahu bahawa galaxy tab itu boleh membuat panggilan...yakni berfungsi sebagai telepon..
Jika itu lah keadaannya, maka saya favour galaxy tab..

Sebab nya, saya suka kpd IPhone yg boleh buat panggilan..
Tapi ia kecik..

IPad besar, tapi tak boleh menelefon ..