CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mijot

AIR ASIA - PART 5 [update: SOMETHING BIG, 28/3/12, 00:00 (GMT +8)]

Close [Copy link]
Post Last Edit by Changa at 12-1-2012 12:11
terima kasih atas tips tersebut... saya akan berlepas ke London awal feb nanti dan saya pasti ka ...
harimau76 Post at 12-1-2012 11:38

oops apparently saya tidak menjawab pertanyaan kamu, melalut jawap perkara lain yg terdahulu
semasa pergi saya tonton movie the king's speech dalam ipad dan dgr lagu.

masa balik dgr lagu sahaja sampai lebam, tidur kejap2 sbb saya jenis tidak boleh tidur lena dalam pengangkutan awam.

jikalau kamu ada tablet, kamuj masukkan sahaja segala movie atau tv shows untuk di tontoni, insyaalllah battery boleh tahan la kalau ipad dan android tablet yg from reliable company.

mcm buang duit sahaja utk beli entertainment pack ke apa itu melainkan mmg kamu tiada alternative lain.

yg seat pprt saya kurang arif ada socket untuk charge atau tidak, jikalau seat premium itu mmg ada socket utk charge.
masa balik saya siap beli extra makanan masa mereka jual janjan, lapar karena saya pilih french food masa balik tu, makan ayam dgn potato sebegitu sahaja awal nya, rasa nya sedap tapi tak kenyang lah, udah nya saya beli tambahan nasi beriani ayam

Reply 441# Changa

vokuro, haih nama ni lagi sedap dipanggil hehe... so meaning to say awak ni tak ambil in flight entertainment lah ye... Saya pun bajet mcm tu jugak sbb kita boleh bawak sndiri punya kan. Lagipun brp byk sgt movie yg mampu utk ditengok sbb mesti duk tidur bangun makan dgr lagu lagi.. jenuh sgt nak boleh sampai tu. Lagi satu boleh cut cost.. hehehe ;p

Kenapa beli makanan lagi? Or dulu AA just serve sekali je food? Masa saya beli baru2 ni dia mcm ckp 2x bagi meal ni. Tp nak buat camne kalau dah lapar kan.. huhuh..

So tahun dpn awak ke sana lagi. Curlast! Germany and France. So you next time boleh pergi jauh sikit, takde la lepak paris jah mcm slalu kita2 ni pergi.. hehe...

Lagi satu, saya rasa mmg saya pun akan cari seat yang kosong supaya sedap sikit perjalanan saya tu.. hehe.. walaupun sbnrnya, mmg tidur ayam je dlm flight ni...

Reply  harimau76

itulah kan mau, rindu vok kat thread paghis  .. mau in flight ent ...
whiteberry Post at 12-1-2012 11:50

tu la pasal Berry.. mahal baggage drp London.. Kebetulan Mau travel bertiga dlm 1 itenary..Kalau tak salah boleh combine baggage..So, sebelum berlepas ker KL akan timbang dolu baggage kami bertiga dan beli ikut keperluan sahaja..mungkin sorang akan amik max 30 kg, lg dua akan remain 20kg..so semua sudah 70kg utk keseluruhan..agak byk jugak tu.. utk inflight entertainment blum beli lg..tgklah.. kalau dah takder alternative Mau akan consider sehari sebelum berlepas...

Post Last Edit by Changa at 12-1-2012 12:46
Reply  Changa

vokuro, haih nama ni lagi sedap dipanggil hehe... so meaning to say awak ni tak  ...
whiteberry Post at 12-1-2012 12:34

masa dahulu mmg meal package 2 kali makan terus, namun saya beli extra masa balik yakni nya in between meals yg saya udah prebook itu saya beli extra meal sbb lapar.
sekarang meal package dia beli satu2 bukan? kira nya it's up to you lah nak makan berapa kali kan?

sebenarnya dahulu saya kat paris like 2 malam sebegitu sahaja sbb itu banyak tpt kat paris saya tidak cover sbb ke eiffel & montmarte 2 kali pergi walaupun tak perlu karena saya ke paris dgn orang berlainan kaedahnya ke eiffel itu destinasi wajib, pada mula nya saya enggan ikut ke eiffel semasa second time sampai paris namun ketikat itu tpt yg saya hendak pergi pun udah katup maka terpaksa la juga berkuntum ke eiffel 2 kali.

kaedahnya second time balik ke paris itu saya ala2 tour guide kepada org lain lah sebegitu maka kena bawa la tpt yg wajib utk lawati walaupun saya sudah pergi ke 2 tpt itu.

honestly eiffel tower ini biasa2 sahaja bagi saya, dtg sekali pun dah cukup.
saya pergi eiffel mcm saya lepak kat air pancut KLCC hari2 sebegitu lah, tak rasa apa2 yg gah sebab rasa mcm dah biasa sebegitu.

tu la pasal Berry.. mahal baggage drp London.. Kebetulan Mau travel bertiga dlm 1 itenary..Kalau t ...
harimau76 Post at 12-1-2012 12:35

banyak nya kamu book luggage.
apa yg kamu ingin angkut sampai total 70kg?

saya biasa jikalau book untuk parents saya, saya beli 1 luggage yg 20kg itu sahaja.

tapi mungkin kamu banyak soping nanti? lagipun kalau wanita suka bawak pakaian banyak bukan konsep travel light

iya utk luggae jikalau kamu travel sama tidak payah setiap pax book luggae, cukup sahaja kamu book utk satu pax sahaja dan size ikut bajet kamu la apa yg kamu ingin angkut nanti.

Reply 444# Changa

Skrg pun sama.. Meal yang package 2x makan terus. Sbb tu saya tanya, igtkan dulu meal 1x makan je then kalau nak kena tambah. Hehe... Mmg kalau dah lapar kena beli la even kali ke 3 pun.. haha tak ke? Org kata, lapar nasik! penat dah makan makanan diorang kat sana kan.

Kalau first timer mmg normally akan nak pergi tempat2 wajib pergi mcm awak ckp tu lah. Hihi.. Eiffel tower tu kaedahnya sgt harus utk bergambar dpn tu, kalau baru 1st time nak pergi hoccay. hahaha

BTW saya baru balik from money changer dkt dgn my office ni..euro 4.13..

Follow Us
Reply 443# harimau76

mau, berry amek 30kg utk 3 org... hihih... so sorang 10kg la.. ini masa pergi ye.. balik tu belum fikir.. balik mcm byk sbb my fren tu nak shopping hantaran kawen la pulak dah like handbag kasut etc etc.. so balik belum beli lg. Beli kat sana je.. Tp mmg mahall from london baggage tu sbb in pound kan. hmmm...

Reply  Changa

Skrg pun sama.. Meal yang package 2x makan terus. Sbb tu saya tanya, igtkan dulu ...
whiteberry Post at 12-1-2012 12:59

euro ini awal tahun sahaja murah, tahun lepas pun begitu pernah turun like RM4 sebegitu, namun semasa saya pergi naik RM4.3, hazab sgt.

Reply  harimau76

mau, berry amek 30kg utk 3 org... hihih... so sorang 10kg la.. ini masa pergi ...
whiteberry Post at 12-1-2012 13:01

baggage lebih banyak murah jikalau kamu prebook, jgn la sesekali beli on the spot kat kaunter mmg jauh beza.

Reply 449# Changa

Yes, maksud saya beli nnt2 sikit. prebook jugak.. beli on the spot kalu, menangis bagi credit card jah vokuro.. kaedahnya duit dah habis kalau sampai epot hihihi...

So 4.13 tu ok kan.. saya mmg plan nak pergi tukar dah ni.. try call tempat yg selalu org duk ckp kat mid valley tu smpai ke sudah takde org angkat. just nak tahu the rate. Kalau sana lagi murah, better pergi sana.

banyak nya kamu book luggage.
apa yg kamu ingin angkut sampai total 70kg?

saya biasa ji ...
Changa Post at 12-1-2012 12:55

hehe.. 70kg itu adalah backup plan sahaja.. buat masa ini saya dah pun amik 20kg seorang so insyaallah total 60kg itu saya rasa sudah mencukupi.. travel pulak dgn kedua ibu bapa apa sgt yg dorang nak beli..cucu pun ada 3 org sahaja...(itupun semuanya saya yg contribute....) Plan nak bershopping besar-besaran tu tak jugak..tgklah apa yg sesuai..(pompuan ni takmo2 shopping pun last2 beranak jugak baggage kan..).. tu pasal la nak kena sediakan backup plan..

Reply  Changa

Skrg pun sama.. Meal yang package 2x makan terus. Sbb tu saya tanya, igtkan dulu ...
whiteberry Post at 12-1-2012 12:59

agak mahal jugak yer 4.13 sbb saya ada jumpa 4.09(tp kalau ikutkan takde la beza byk sgt kan..lebih kurang jer..).. exchange rate Euro skrg dlam 4.011..kira boleh tahan jugak jatuh rate Euro..Mau pun blum tukar duit lg ni Berry..tu yg gigih dok berdoa agar turun lg rate Euro dan pound..

pengalaman saya naik penerbangan felda pprt AAX dahulu saya bernasib baik ketika saya check  ...
Changa Post at 12-1-2012 11:59

beruntung lah kamu Vok.. dah rezeki kamu utk dapat hot seat pd harga seat biasa.. tahun depan boleh lah update gambar menarik di Paris lg.. dan mmg bertuah kalau tak perlu kuarkan duit utk accmodation di Paris.. mana2 review pun ckp accomodation di Paris adalah antara yg termahal

AA nnti ade route ke Sydney plak..mesti sold out tiket opening promo nnti..huhu

Korang2...check this out ...

Important Announcement: AirAsia X Re-Aligns Network

Dear fans, please be informed that due to soaring taxes and higher jet fuel prices, AirAsia X is re-aligning its network to focus on core markets and will be withdrawing services to India (Mumbai and New Delhi) and Europe (Paris and London) from our Kuala Lumpur hub as follows:

• Mumbai- Four weekly services will be suspended with the last fl...ight on 31 January, 2012
• New Delhi- Daily services will be suspended with the last flight on 22 March, 2012. Flights in March will be reduced to four weekly services.
• London- Six weekly services will be suspended with the last flight on 31 March, 2012
• Paris- Four weekly services will be suspended with the last flight on 30 March, 2012

All Guests who hold bookings after these dates will be offered an alternative travel option at no additional cost to mitigate the inconvenience caused as a result of these route withdrawals. An e-mail stating options that are available will be send, including a full refund, a reroute to another AirAsia X destination (e.g, in Australia and North Asia), or a move to an alternative carrier where available.

AirAsia X will concentrate capacity in our core markets of Australasia, China, Taiwan, Japan and Korea. Announcements of our future expansions plans will be made soon.

Rate

1

Reply 455# azradiza

oh shit... sumpahhhh benciiii menangisss...... huwaaa

Reply  azradiza

oh shit... sumpahhhh benciiii  menangisss...... huwaaa
whiteberry Post at 12-1-2012 16:59

bawak bertenang.... tengok ape options yg AA bagik kat korang....

Reply  azradiza

oh shit... sumpahhhh benciiii  menangisss...... huwaaa
whiteberry Post at 12-1-2012 16:59

berry, kemungkinan AA bagi MAS tak.

Post Last Edit by whiteberry at 12-1-2012 17:54

Reply 458# hajar53

kak, berry tak mampu nak pikir sejauh tu.. mcm tak je.. huhu... da la with no additional cost dia kate..takkan punya dia bg.. hihi.. btw tgh tunggu email options diorang. nnt berry update.. huhuh...\

boleh si AA ni reply ckp REST ASSURED.. huhu

Reply  hajar53

kak, berry tak mampu nak pikir sejauh tu.. mcm tak je.. huhu... da la with no a ...
whiteberry Post at 12-1-2012 17:53

berry, i pun cuakkkk gilerr ok for my india trip. dah laaa beli tiket train dahhh!!! :@