CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: manfrotto

Ramly Food kini perniagaan bernilai RM1 bilion

ok lah tu asalkan bukan lemak babi.
Vokuro Post at 6-7-2011 14:23

bukan pasal lemak babi...lemak ayam tinggi kandungan kolestrol...ko nak ker makan sesuatu benda yang hanya lemak ajer dalam tu...aku cuba elakkan benda ni...tak kira laa jenama apa pun...

Reply  abgboroi

penah mkn nuget marina sedap gak......tp still suka ramly nuget mmg sedap. ...
mixed Post at 6-7-2011 14:29

kalau burger..cuma ramly ajer sedap...sebab ada rempah ratus dah lemak lemak tadi tu...sekarang saya makan darabif ajer...x laa berapa sedap tapi lean meat...tanpa lemak....

Reply  abgboroi

Nugget marina sedap tak? Tak pernah rasa...
jakunta Post at 6-7-2011 14:27

marina guna lean meat....isi ayam sahaja...mmg sedap...isi putih...

nugget marina lagi best..nugget ramly macam rasa plastik sikit..tapi burger ramly memang lebih sedap compare ngan brand lain

pinjam sat owner gambo...terliur weiiii burger ramly ni...aku suka bangat beef burger....tp tu dulu...skrg aku dh x leh mkn coz aku ada gallstone...kalau aku mkn..mau aku menonggeng sakit masuk wad blk...huhu...tuhan dh tarik nikmat utk bg aku mkn beefburger ramly lg...

pinjam sat owner gambo...terliur weiiii burger ramly ni...aku suka bangat beef burger....tp tu d ...
dealova04 Post at 6-7-2011 15:12

apa kes laa ko ni ada gallstone....ehe...ko dah cuba ubat himalaya brand tu? cystone...bagus utk gallstone...doktor di hukm pun syorkan

Follow Us
Reply 86# abgboroi

tula...dlm pantang aku terliur nk mkn burger ...lps 2 minggu deliver bb..tekak nk mkn sgt burger daging ramly...lps mkn...tgh mlm aku sesak napas sakit yg amat..mak aku ingat aku kena meroyan...berhari2..last bw gi spital rupanya g/stones tersumbat...

dh 2 kali remove batu dgn ERCP...2 kali pospon remove gallbladder...last2 spital dh x call aku lg utk panggil buat  operation..heheheh...tp dh lama aku x diserang coz aku dh x mkn daging...heheheh....

Reply  abgboroi

tula...dlm pantang aku terliur nk mkn burger ...lps 2 minggu deliver bb..tekak ...
dealova04 Post at 6-7-2011 15:18

ko ni macam macam ajer laa...ni terasa gak ker nak makan burger? ehe...kesan dia serta merta ker kalau makan burger daging?

ko cuba laa cystone tu...kat guardian pun ada jual...

alhamdulillah suke dgr org islam berjaya dlm business..aku suka makan nugget tempura dia seap mcm MacD rasanya

Reply  abgboroi

Nugget marina sedap tak? Tak pernah rasa...
jakunta Post at 6-7-2011 14:27

tak sedap langsung! stok 8 bulan lepas nugget marina still dlm peti umah aku

Reply 88# abgboroi

mmg teringin...peberet tu bro...ku geget gak la sekali bila hb bli...skrg aku mkn benjo jer..coz burger ayam aku x suka plak...
aku selalu kena lps 2 jam mkn atau bila stone mmg dh already blok kt common bile duct...dan2 tu aku senak & sakit seterusnya...xde ubat lain selain buat ERCP remove stone...

ubat yg ko habaq tu aku x try lg...nanti aku search...kalau ok...aku nk telan..mn tau stones leh hancur & remove dgn sdr nya...

Reply 1# manfrotto

kawan aku yang ada lab dna test for halal certification Jakim cakap kalau burger (also frankfurt) makan Ramly ajer, yang lain...

Reply  manfrotto

kawan aku yang ada lab dna test for halal certification Jakim cakap kalau burge ...
arnauld Post at 6-7-2011 15:59

:re: :re: :re: :re: :re:

habis itu jenama lain dapat logo halal dari mana?

saya harap tuhan allah akan membalakan sesiapa yang suka menabur fitnah.

aku suke makan daging burger ramly ni mentah2..
unekspekted_XII Post at 6-7-2011 10:49

awak ni spesis apa?... aku ngeri dengar makan daging burger mentah..!!

ramly .. kami sekeluarga beli tanpa was-was..

kadang-2 yg sedap tu la racun , yg pahit tu penawar..

Reply 93# Vokuro

actually ada banyak standard, contohnya believe it or not belum ada ikan keli malaysia yang pass usfda sebab ada porcine dna?
walaupun yang diternak oleh mais di kuala selangor!

aku pakai aku punya own standard, Jakim nak kata halal ke haram ker aku tak bother. another example growth hormone dalam ayam also made of porcine extract, ni semua orang tahu, tapi ulamak kata halal, sebab kita secondary consumer. tapi aku dah biasa makan ikan, daging dan sayur jer.

teringat cite mase ramly ni nak buat loan... kena gelak psl nak bukak bisnes buat daging burger....
...
dino Post at 6-7-2011 10:18

kali nie die gelak jugak.... sebab sedih + hina....haha

Reply  Vokuro

actually ada banyak standard, contohnya believe it or not belum ada ikan keli mala ...
arnauld Post at 6-7-2011 16:10

adakah kamu mengikuti ajaran islam atau ajaran lain?
diet orang islam tidak seperti kamu, nabi tidak ada periksa DNA makanan beliau terlebih dahulu sebelum memakan nya.

adakah kamu perlu pergi lab bawa sample semua makanan yg kamu akan makan setiap kali?

nasib baik yg ni melayu yg punya,kalau bangsa yg lg satu sure letak agen babi diam2
takde babi tak sah katanya