CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] 1,000 juruterbang menganggur, hangus RM200K post #351, pages 14

Reply  bit

entah. pasal tu aku kata diorang buat keja cam haram.

dah la sebelum program dema ...
chazey Post at 3-7-2012 17:01

Patut le memanjang rugi. Benda kecik pun tak reti buat betul-betul

sbb aku keje airlines, aku tak nampak pilot tuh hensem  hensem kalau pakai uniform je ...
geenie Post at 3-7-2012 03:43 PM

setuju sangat. kalu gi supermarket pun tak boleh kenal pun depa pilot. cam orang biasa je selekehnya. siap ada yang ketiak hapak lagi..

Reply 75# caprut

Private clinic mmg la diaorg byr ciput. Cuba msk private hospital, lbh2 lg kalau lelaki. My son pun nak apply for KKSB, under kementerian kesihatan, nak buat physiotherapy. Senang, dia org dpt elaun lagi dan terus serap ke hospital gomen. Tapi apa2 pun ask your friend to apply ke hospital private la, jgn dok kat klinik tu lama2.

setuju sangat. kalu gi supermarket pun tak boleh kenal pun depa pilot. cam orang biasa je selekehnya. siap ada yang ketiak hapak lagi.
prettyuglybabe Post at 3-7-2012 17:10

aku tlg highlight. tang ketiak busuk tuh, aku rs, aku selalu dah ngadu kt tred bebas tuh. aku mmg stenbai air freshner ats meja.agak2 depa lalu, dgn bau ketiak masam tuh, aku sembur byk2.nak montah okeh dgn bau bdn diorg. harap gaji je 5 figures.bau bdn tak leh nak kasik buang or kasik kurang

aku tak hairan kalau ramai yang menganggur.

sorang pilot muda penah dat ...
chazey Post at 3-7-2012 04:51 PM

tak terkujut pun kalu dengar citer cam tu. memang harap mak bapak banyak duit jah. pilot ni pun later on boleh jadi kerja turun temurun. bapak pilot, hantar anak gi private flying school. guna kabel masuk company sama. kalu anak pompuan, hantar masuk AA. esok ada cucu cicit menurun benda yang sama.

well , they have no job later. so  i guess it is better to opt for this job ( pilot) once  ...
mbhcsf Post at 3-7-2012 16:52

klau ade yg sabar, diorg akan opt utk belajar mende lain dulu.at least, ada back up utk hari tua.sy ada kawan yg amek lesen nih secara part time. looking fwd utk fly dgn dia 1 hari nanti

Follow Us
tukang jahit juga yg laku....org cari ...x kira lapisan masyrakat mana semua mesti pakai baju berjah ...
HannahMontana Post at 3-7-2012 14:39

tu namanya fetish lelaki beruniform. ramai ja yg mcm ko. hakikatnya bila ko telanjangkan pilot tu terserlahlah boroinya mcm tu gak...

tak terkujut pun kalu dengar citer cam tu. memang harap mak bapak banyak duit jah. pilot ni  ...
prettyuglybabe Post at 3-7-2012 17:18

aiyo.. dah ade pun kt AA la nyah aku rs ko tau kot sape

aku tlg highlight. tang ketiak busuk tuh, aku rs, aku selalu dah ngadu kt tred bebas tuh. aku mm ...
geenie Post at 3-7-2012 05:18 PM

tak cakap lagi tang purut buncit kalah pompuan ngandung. satu lagi, sapa jadi pilot ni muka cepat tua. tengok yang muda-muda pun banyak rambut dah kurang. umur belum masuk 30 pun.. tang mana yang handsomenya pun tatau la..

aku tlg highlight. tang ketiak busuk tuh, aku rs, aku selalu dah ngadu kt tred bebas tuh. aku mm ...
geenie Post at 3-7-2012 17:18

tak sangka pilot pun tak jaga penampilan diri. kalau pemandu metrobus ketiak masam aku tak heran.

bukankah ada wanita yang suka bau ketiak masam lelaki?

aiyo.. dah ade pun kt AA la nyah  aku rs ko tau kot sape
geenie Post at 3-7-2012 05:21 PM

kerja turun temurun noks.. dah macam nelayan petani pulak. cuma duit tak kering jah.

tak sangka pilot pun tak jaga penampilan diri. kalau pemandu metrobus ketiak masam aku tak heran ...
ultra78 Post at 3-7-2012 17:23

outsiders la abam altera. mmg slalunye yg ala2 dr luar nih, ala2 tak mandi.diorg ingt cuaca kt mesia nih, sejuk beku tak berpeluh kot

kerja turun temurun noks.. dah macam nelayan petani pulak. cuma duit tak kering jah.
prettyuglybabe Post at 3-7-2012 17:24

kan? sok cucu cicit pn bleh jd pilot gak lelama, bleh bukak airlines sendirik.wah!!! tinggi verangan

gomen kata bilangan ngangur kurang saban tahun
jenayah kurang saban tahun
ngara aman ,,

hbislah rakyat kne kencing bulat2 ngan pemimpin msia

Reply 85# prettyuglybabe

kalau datang skolah kampung tu hagak2 la kan. tabley ka ko cerita ja camna susah payah ko belajar jadik pilot ka? cabaran2 yang ko hadapi semasa belajar/bekerja ka? motip bagi ceramah dengan mesej, 'with money, everyone can flaaayyyy' dekat bebudak meskin? aku sungguh tidak puas ati dengan ceramah beliau. dah la weols penat2 buat persiapan itu ini, sampai pada tahap aku ngan bebudak hias kelas sampai pukul 11 malam (sebab pengetua mengong nak jaga ayer muka; iya la, ada datok tu nak datang). tapi alih2 ko datang pehtu cakap benda merapu? haiyoh. budak2 yang mula2 excited nak dengar ceramah pun kata tak berbaloi.

tak terkujut pun kalu dengar citer cam tu. memang harap mak bapak banyak duit jah. pilot ni  ...
prettyuglybabe Post at 3-7-2012 17:18

aku pun ada sorang kawan.Dia berhenti kerja dan belajar jadi juruterbang.Dan memang benar, ayah dia pun seorang juruterbang

Abiss laaa. Anak aku cita2 nk jd pilot. Mcm mana ni??!!!!

(posted by mobile)
yanaghazali Post at 3-7-2012 15:32

anak aku pun sama..suruh diorang jd pilot TUDM je la..ha.ha.

Dah lama kan benda ni? pnah kuar paper thestar, tahun lepas tak salah. sorg ex-pilot, la ni jadi deejay kot, ada warning pasai ni. antara pesanannya, jgn ingat dunia pilot ni indah belaka, sbb dh graduate nnt belom tentu dpt keja.

ni kerajaan nak wat MRT< pilot mrt /lrt/komuter gaji besar tak?

wa penah dgr , kawan wa keja bank, ckp ada sorang cina ni, lekeh, mcm pua chukang...

kerja dia bawak kren...gaji RM10k-belas2 k...

apalagi.suruh la kolej2 swasta wat kursus diploma pengendalian kren...mesti ramai pilot beralih arah...

tp sori la ek, tadok uniform...keja pakai baju pagoda, jeans/topi straw../boot getah...minum pun air kopi dlm plastik..takde nye minum air setarbak...

esok2 TUDM pun kurang pilot...byk pakai pesawat UAV...ha.ha.