CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: neofim

Padang & Bukit Tinggi, Sumatera Barat, Indonesia [Part IV]

Kalau dah sampai Padang dan Bukittinggi,,, cuba pergi ke Sawahlunto,,, banyak lokasi best kat sana, sejarah Belanda dan Indonesia serta Lombong Arang Batu #MajalahLibur
http://www.mrjocko.com/2014/08/s ... useum-sumatera.html

ini sedikit cerita pasal Jam Besar Bukittinggi
http://www.mrjocko.com/2014/07/menara-jam-gadang-mercu-tanda.html

Last edited by MrJocko on 11-8-2014 01:48 PM

mijot posted on 25-6-2014 07:36 PM
23jun

bekpes kt kedai kawan fauzi dan dibelanja oleh fauzi.

mijot.. misi menjejak jenjang tu ak nk ikot.. jgn tglkan ak yea   nk explore jgk semua tmpt kt sana..

Ada sape2 yg bru balik drp bukitggi? Boleh tolong update charge supir utk satu hri? Tak kisah lah hire supir mane pon...

aloynr posted on 14-8-2014 07:53 AM
mijot.. misi menjejak jenjang tu ak nk ikot.. jgn tglkan ak yea   nk explore jgk semua t ...

bkn ko nak g bt bln 9 ni ke?
blh jer singgah janjang 1000 tu masa ko drop kawan2 ko kt kedai kain...haha..

yolah,apa2 pun nanti aku ajak..

mijot posted on 19-8-2014 11:55 AM
bkn ko nak g bt bln 9 ni ke?
blh jer singgah janjang 1000 tu masa ko drop kawan2 ko kt kedai kain ...

bln 9 mmg pegi.. xbest la kalo ak sorg je.. yg lain 1st time g sana mmg soping je la dulukan.. selagi bajet nk ke sana x tgi ak on je ikot ko.. hehehehe

Sutra06 posted on 10-6-2013 10:07 PM
Nedya, u sendiri tak pasti kebenaran cerita kwn "cantik" u tu, so jgn tabur fitnah kat dlm forum ni. ...

boleh saya tau x berapa rate service satu hari klau guna Aldi ni..apa nama facebook dia.. nk tanya klau saya pegi BT nnt

Follow Us
lylea posted on 25-8-2014 05:07 PM
boleh saya tau x berapa rate service satu hari klau guna Aldi ni..apa nama facebook dia.. nk tanya ...

Hi lylea....sy dh reply thru pm. Nnti baca ye...

Aktiviti baru di bawah lembah Ngarai Sianok.Menyusuri sungai Sianok Canyon dengan 4X4...mmg mencabar!!! Siapa yang berani nak mencuba?
[/URL][/img]

[/URL][/img]

[/URL][/img]

PM saya.. Last edited by gman68 on 28-8-2014 02:22 PM

Hotel apa yg bagus skrg d Padang? Hotel baru yg gantikan hotel yg roboh itu apa namanya? Depan Mariani hotel....

Assalammualaikum sebelum ini silent reader, baru pulang dari bukit tinggi-padang. Nak berkongsi satu dua tips terutamanya untuk yang travel dengan anak2 kecil.

Saya mengesyorkan untuk yang anak agak lincah dan suka lari ke sana kemari, awasi lah anak anda terutamanya di pasar atas, istana minangkabau dan semasa berjalan-jalan di puncak lawang, taman panaroma dan lembah anai. Sediakan lah langkah2 keselamatan seperti bawa stroller kecil, bawa strap atau carrier.

Sentiasa lah membawa topi, payung kecil dan wipes tisu untuk keselasaan. Flask air untuk yang masih menyusu, ini wajib jangan dilupa sebab perjalanan dari satu tempat ke satu tempat agak jauh. Kalau di hotel Bunda (padang dan bukit tinggi) boleh ambil air panas dari dispenser di kafe dan isi siap2 dalam flask air.

Bawa lah biskut untuk anak2 yang kuat makan sebab dikhuatiri anak tak tahan makanan minang yang pedas. Di sana Oreo tersangat murah, kira2 RM2 duit Malaysia mungkin boleh dapat lebih murah.

Itinerary saya lebih kurang sama dengan yang selalu dipost disini dan Alhamdulillah dapat cover hampir semua tempat cuma di Padang tak sempat ke batu maling kundang sebab hari sudah terlalu gelap, hujan dan jalan macet (jam nya kalah KL ooo).

Untuk yang nak bertanya lebih lanjut tentang tips-tips ini boleh lah diPM ya.

gman68 posted on 28-8-2014 02:20 PM
Aktiviti baru di bawah lembah Ngarai Sianok.Menyusuri sungai Sianok Canyon dengan 4X4...mmg mencabar ...

menarik nyer.. jauh x die menyusuri sungai sianok tu.. brapa harga die... nk pergi 22hb ni,,, kalo sempat nk mencuba la..

Sy akn ke bktggi bln 10 ni....ada yg pegi dlm bulan sama tak?

Skrg ni kena hati2 pilih supir. Ada yg tawarkn hrga rendah, tp quality service very bad. Ada yg tawarkan hrga/pakej yg berbaloi, tp suka ambil ksmpatan, lebih2 lg pada kaum hawa. Tak kira uols dh kwin ke...blm kwin ke...single mother ke..be careful dgn ayt2 manis supir.

Nak dijadikan cerita, 1 of my friend join grup ke bktggi & hire sorang supir ni. Sblm ni dh rmai yg hire dgn mamat supir ni. Very recommended katanya. my friend ditugadkn utk mnguruskn sgala ttg perjlanan ke bktggi. Deal punye deal...tak sgka plk, mamat supir ni bgi ayt2 cintan cintun plk dgn my friend ni. Igtkn main2...drp segi rupa, my friend ni good looking jgk ler orgnya. Yg bestnya, kwn i ni dh kwin. Tp....mamat supir ni duk usha jgk. Siap suh dtg sorang2, x yah dtg dgn grup. apa kes tu? Ishhh... seram btul.

salam semua..

ritu aku just tulis dah book tiket flight air asia ke padang bulan 10, belinya bulan mac..
haha..

so sekarang tengah menghitung hari nak ke sana, tak sabar pulak sebab first time ke sana..

aku pergi sana 26 okt-28 okt..

booking dengan narasindo tour (adik tgk kat matta fair).. ekceli adik aku dulu pernah pergi sini dengan husband dia.. kalini dia bawak kitorang adik beradik, sebab kitorang tak pernah sampai.. tapi bayar sendiri laa..

pakejnyer berubah harga ikut jenis dan ikut bilangan orang dalam group..
pakejnyer ada tourist dan deluxe.. kitorg amik pakej tourist jer, murah sikit..
beza antara tourist ngan deluxe ni ialah hotel dia selain harga..
hotel untuk pakej tourist rating 3 star, deluxe pulak dapat tidur hotel rating 4 star..
tp adik aku cakap, hotel 4 star dia pon biasa je.. so nak jimat, amik pakej tourist..

dari segi itinerary sama ajer.. tak kira la korang amik pakej tourist atau deluxe..

group kitorg (adik beradik) yang nak pergi ni 9 orang, jadik, utk satu pax, dpt harga Rm266 seorang (harga ni valid utk thn ni shj).. tak termasuk airport tax & tips untuk supir..
utk kanak-kanak (anak aku), harga pakej jadik separuh (Rm133)

so, ni kira-kira utk pakej kitorang, 8 dewasa, 1 kanak-kanak :
[(Rm266x8 = Rm2128) + (Rm133x1 = Rm133) = Rm2261]

tax dah tgk dalam google Rp100k/pax = +-Rm27/pax

utk tips supir pulak Rp20k++/pax/days = +-Rm7/pax/days

yang kene prepare sekarang cuma duit
-perjalanan ke KLIA 2
-parking KLIA 2 untuk 3 hari
-belanja shopping
-airport tax
-tips supir

aku memang tak nak sekalikan duit belanja dengan airport tax dan tips supir sebab tu aku buat pecahan perbelanjaan..

itinerary dah ada..

tapi tak best citer sekarang.. balik nanti aku update.. hotel pulak kitorang akan tidur di Hotel Royal Denai, ada kipas dinding.. kitorang adik beradik nak kipas jugak..

cuma, supir tu tak pasti lagi siapa dan tak tau lagi transport tu cemana.. apa2 nanti dah balik dari sana aku update k.. nak gi lambat lagi, tapi tak sabar tulaa.. haha..

selamat merancang percutian ke bukit tinggi bagi sesiapa yang belum pernah ke sana..

aloynr posted on 4-9-2014 04:01 PM
menarik nyer.. jauh x die menyusuri sungai sianok tu.. brapa harga die... nk pergi 22hb ni,,, kalo ...

Perjalanan dalam setengah jam...melalui sungai dan bukit...mmg mencabar! kalau nk try boleh.PM saya.

Pixy11 posted on 14-9-2014 10:53 PM
Skrg ni kena hati2 pilih supir. Ada yg tawarkn hrga rendah, tp quality service very bad. Ada yg tawa ...

Betul2!!! Kalau hanya utamakan harga yang murah tapi service tah apa2...baik tak payah kann...orang masih seronok jalan2,pukul 3 petang dah hantar balik hotel...
Hati2 kalau nk pilih....nak yang murah,tentu service nya tak seberapa..Ada plak tu mahal giler...pun sama gak.Rekomen bkn main lagi dari kwn2...tapi bila pergi,org lain yg bawa...hampeh gak!

gman68 posted on 21-9-2014 08:49 PM
Betul2!!! Kalau hanya utamakan harga yang murah tapi service tah apa2...baik tak payah kann...oran ...

Alhamdulillah, bila saya ke Bukittinggi, saya cuma deal dgn sorang je. Dia yg akn bw saya & the group dr 1st day until last day trip. So far ni, xde plak tukar2 org. Mungkin rezeki saya kot. Kalau katakn supir tu trpksa bw group lain, dia akn bgtau awl2, so xde la kita trkjut @ rasa tertipu.

gman68 posted on 21-9-2014 08:49 PM
Betul2!!! Kalau hanya utamakan harga yang murah tapi service tah apa2...baik tak payah kann...oran ...

So...moral of the story...jgn cpt percya dgn tawaran2 hebat yg blum tntu memberi kepuasan selama trip ke sana. Kdg2 tu indah khabar dr rupa.

Sutra06 posted on 22-9-2014 01:55 PM
Alhamdulillah, bila saya ke Bukittinggi, saya cuma deal dgn sorang je. Dia yg akn bw saya & the gr ...

Nasib u baik agaknya dpt supir mcm yg u mksdkn tu. Mgkn sbb u cantik (opsss, i guess...sowiiii...) supir tu slalu bwa u je....blh bagi no supir tu tak ?

Dapat berita semalam,ada seorang pelancong dari Malaysia yang meninggal dunia kat sana.Terjatuh dalam bilik air sebuah kedai kain sulam di Bukittinggi.Mungkin kena stroke atau serangan jantung.
Takziah.....
Diingatkan pada yang nk travel tu kalau boleh ambil lah travel insuran siap2.Bukan nya apa..sebagai persiapan/persediaan jika terjadi apa2 yang tak diingini.. Lagi satu,carilah Agent/pemandu pelancong  yang berdaftar dan SAH dengan syarikat yang diiktiraf di Indonesia.
Kalau amik guide/supir yang tak bertauliah,mungkin harga nya murah coz dia tak terikat dengan mana2 syarikat,tapi bila berlaku kejadian seperti ini,diri sendiri dan keluarga juga yang susah..
Sekadar mengingatkan....