CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kirawang

kisah benarku..berniaga kecil kecilan..U Trust Public Mutual

Close [Copy link]
Originally posted by masterpyan at 4-3-2006 08:36 AM
kirawang, Public Mutual yg Bangsar Branch ada 2 ye? dekat Jalan Telawi & Jln Bangsar Utama, yg berdekatan LRT yg mana satu?

bangsar utama. Jalan telawi, just for customers to walk in. Bangsar utama utk agents and customers as well.

masterpyan This user has been deleted
owh ok.. ingatkan yg jln telawi tu.. patutlh tgok dlm map mcm jauh jer..

Kirawang, nant check emel ya. ada benda nk tanya.

Originally posted by masterpyan at 5-3-2006 10:05 AM
owh ok.. ingatkan yg jln telawi tu.. patutlh tgok dlm map mcm jauh jer..

Kirawang, nant check emel ya. ada benda nk tanya.

masterpyan,saya dah check email. hari isnin dan selasa siang saya masih ada lagi, kalau nak jumpa hari isnin malam kat opis bangsar pon boleh lepas office hour atau hari selasa sebelum pukul 6 ptg.

saya ada balik next week 13 mac.

exam date

utk pyanmaster, zack dan mrcom , our new members utk join group kirawang dalam public mutual

23 mac thursday - mimos, kl
25 mac saturday - mimos, kl

25 mac - saturday informatic, kl

Originally posted by kirawang at 5-3-2006 09:25 PM
utk pyanmaster, zack dan mrcom , our new members utk join group kirawang dalam public mutual

23 mac thursday - mimos, kl
25 mac saturday - mimos, kl

25 mac - saturday informatic, kl

ok.. rase nye prefer informatic kot.. coz ade LRT kan

Originally posted by masterpyan at 6-3-2006 06:24 PM

ok.. rase nye prefer informatic kot.. coz ade LRT kan

ada kot, tp saya sendiri tak pernah ke sini.

Follow Us
arull88 This user has been deleted
asslmkm semua,

kawan aku tengah nak cari pekerja part time untuk menaip tugasan. Ada sesiapa yang berminat??? Upah akan dibayar berdasarkan tugasan yang diberi. Boleh tahan juga upahnya.

So, sesiapa yang boleh menaip pakai komputer, boleh apply part time ni. Tak kira umur. First come, first serve.

Jika berminat boleh email pada kawan aku ni ke :

partime88@yahoo.com

Cepat, sebelum korang terlepas peluang!:cak:

bro aku berminat.. aku PM ko jap lagi

welcome to masterpyan

selamat mendaftar pagi tadi.....

Originally posted by kirawang at 7-3-2006 02:44 PM
welcome to masterpyan

selamat mendaftar pagi tadi.....

ok thanks.. baru kenal bukan calang2 rupa nya kirawang ni.. heheh

happy vacation!

Originally posted by kirawang at 14-12-2005 05:55 PM
formula ialah jaga duit customer betul2..macam kita orang kat public mutual return islamic ittikal more than 15 percent per year. bottom line return.

kau join public mutual, aku ajar kau. aku tunjuk pay slip per yaer average 25k per month as a proof. kau bole guna formula aku.

wah ..boleh tahan juga income ko kirawang...sket lebih kurang income aku after conversion from GBP to RM....advantagenye  ko dimalaysia...makan sedap sedap

so ko buat sales unit trust yea....aku tak tau sangat....adakah pekerjaan ko nie melibatkan berjumpa dgn org ramai
and menjual, convince and merayu pada mereka untuk beli unit trust ini...

senang ke nak convince org beli unit trust nie...

RM25K yg ko earn tu....berapa unit trust yg ko jual dr hasil tu.../bape customers yg diperlukan or bape banyak yg mereka melabur untuk mencapai RM25K

ps....org tak tahu ingin tahu....

Originally posted by kirawang at 25-2-2006 10:48 AM

yang lulus 2 orang last month. ada yang dah dapat refund exam fee, pasal sales more 20k

laaa..kau blm ambik exam lagi.

aku dah email kat kau. Hari selasa aku ada kat opis - take care ne ...

hehehe...sounds interesting.interested to join but how?email to me mulan818@celcom.com.net

erm kirawang tgh holiday... minggu depan balik lh dia tu..

tq master, jangan lupa baca buku utk exam

i got yr father book tentang protokol.

kirim salam kat father u, cakap saya salah sorang yang beli buku dia..walaupun +- rm 150 per copy, tapi puas hati, banyak info tentang malaysia protokol.

Originally posted by AD8564 at 7-3-2006 10:50 PM

wah ..boleh tahan juga income ko kirawang...sket lebih kurang income aku after conversion from GBP to RM....advantagenye  ko dimalaysia...makan sedap sedap

so ko buat sales unit trust yea... ...

Ad8564, kau keje kat mana sekarang?

aku ramai kawan2 yang keje kat europe, turky, us, argentina, dia orang di bayar us dollar. kebanyakan telco. background la.

Ad, itulah, sebenarnya kat bumi kita malaysia ni, kalau kita kreatif, kita still boleh dapat puluh2 ribu, semestinya  kau kena  bawak / tinggal family kau merantau di negara orang. pandai cari oppurtunity dan rebut peluang aje.

dan lagi satu consistency, income akan bertambah2, bertambah, bertambah dan bertambah..

yang lagi penting, kerje aku dr 2-00 petang sampai 6 ptg, the rest aku lepak kat rumah..

kerje aku memamg jumpa orang, buat presentation tentang public mutual..TAPI TAK PERNAH MERAYU..let them to decide either to join or not..

Originally posted by cutemulan8 at 8-3-2006 03:30 PM

hehehe...sounds interesting.interested to join but how?email to me mulan818@celcom.com.net

kita dah communicate td, jgn lupa datang bangsar besok selasa 6 ptg.

amoii or nana akan datang sekali, katanya..

kirawang, thanks for informing me about this thread.

Actually ada my friend ajak join jadi UT agent ni. Lepas baca semua cerita U, baru ada keyakinan sikit. But honestly, I can't think of a prospect skrg ni. And tak tau macamana cara nak approach client nanti. Tapi my friend tu bukan team Public Bank, so mungkin U tak nak ceritakan strategy U kat sini.

Anyway, forumer lain yang dah join team U tu, taknak ke masuk sini dan kongsi perkembangan diorang setakat ni?

my agents yang kat sini masih baru, kebanyakan baru pass the exam..iye lah u tahu kan nak ambik exam bukannya masa yang cepat, kena tunggu more than 2 months.

Pada masa yang sama, mereka masih training lagi, dan saya nampak mereka semua tu berbakat dan bersungguh macam teratai kristal yang drive dr kelang, sirap limau yang datang dr janda baik.

dan saya amat pasti, semua mereka akan berjaya jika mereka maintain dengan sikap positif sebegini.

black eyed peah, memang betul saya tak boleh strategi kat sini, except for my agents. saya nak berada di tempat saya sekarang, bukan senang. upline saya tak pernah ajar secara specific, general aje yang dia beritahu. saya buat reserch, tempuh try and error, baca buku macam2, dan gunakan 150 % brain yang Allah kurniakan ini.

walaubagaimanapon setiap hari selasa 6-30 - 7-30 petang, saya kan turunkan ilmu2 saya yang tak ada dalam buku khusus untuk agent2 saya. benda tak diajar oleh philip kotler dalam buku marketing dia.

Saya nak buktikan pada bangsa lain, yang selalu pandang rendah pada bangsa melayu dalam bidang marketing. dan resultnya group saya antara top 3 satu malaysia dan saya sendiri top 3 dalam kategori saya bertanding utk satu malaysia

semua bakal2 agent, sya tunjukkan pada mereka payslip saya dan rekod2 saya yang lepas, untuk motivation purpose, bukan niat nak menunjuk2.

balck eye peah, saudari/a, maklum public mutual adalah unit trust yang terbesar dan memberi pulangan yang paling tinggi, kenapa anda tidak join company yang paling bagus?..yang boleh memberi pulangan paling tinggi kepada investors?

Advise saya, jom join public, saya tak kisah anda tak join group saya, (kalau nak join dialukan), btw, ingatkata2 ni...IF U UNABLE TO BEAT YR COMPETITORS, JOIN THEM...

wassalam , kirawang 9.44 mlm.

Special story for the new agents

To  all my agents  kat cari.com, samada yang dah lulus, tengah tunggu dan akan register dalam masa terdekat ni, ataupon yang baru aje berminat nak jadi agents..

Tajuknya.. Yr destiny is on yr own hand.

alkisahnya, ada sorang nenek kebayan yang tua tapi terlalu clever. One day, a young boy wanted to test him to prove that the nenek kebayan  was a fake, penipu besar, bukannya pandai..

Dia bercakap pada diri dia "aku akan bawak seekor burung yang masih hidup to test nenek kebayan. Saya akan memegang burung tersebut behind my back, ask will  that nenek kebayan samada burung tersebut sudah mati atau hidup. Jika dia kata masih gidup, saya akan ramas burung tersebut sampai mati, dan jika dia kata dah mati, saya kan lepaskan burung tersebut. Either way the nenek kebayan tu s鋖ah"

Dengan idea tesebut, dia pon berjumpa la dengan nenek tersebut. Dia berkata"hei nenek kebayan yang belum tentu lagi bijak pandai, can u tell me either the bird still alive or dead"

the nenek kebayan paused for a moment and replied "Young man, you indeed have a lot to learn, that you pegang kat tangan , that is what u make of it. The life of bird is in yr hand, jika kamu mahu dia mati, then dia kan mati, on the other hand, jika kamu mahu dia hidup, dia akan hidup..dan terus hidup"

the young man pon realized that the answer given was that the nenek kebayan tersebut memang bijak..

moral of the story..

our dream are very fragile, seperti seekor burung, bergantung kepada kita punya keputusan , jika kita mahu bunuh, kita boleh bunuh..gagalkan segala impian kita untuk success dalam bidang yang kita buat, ataupon kita benarkan orang lain merampas atau mencuri impian kita untuk berjaya, samada di rampas oleh colleques atau competitors kita..

let us decide..because yr destiny is di dalam tangan u all semua......

Walaubagaimanapun, jika mahu berjaya..kita boleh mengembang business kita, macam rakan2 kita yang lain..join tak sampai setahun dah dapat 5 angka..Success datang to those who allow our dream to terbang tinggi, just like burung tadi..mengembang sayap di angkasa nan luas..

so,,,..u all yang membuat keputusan...saya hanya mampu memberi arahan..

kirawang...

[ Last edited by kirawang at 15-3-2006 11:50 PM ]

susah gak nak citer pasal bermula dengan bisnes nih.. aku tak pasti aku bermula dengan bisnes apa...mmm.. tau2 aku dah bisnes heheheh...

http://www.ekelantan.bravehost.com/