CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: along3746

Gelagat perempuan ketika dalam kereta-Update page 17 post # 404

itu bukan hebat...itu bodoh dan bebal...menyusahkan org lain..kang kalau teraccident mula l ...
wirazam Post at 7-11-2011 17:50

Kalau drive sambil makan coklat M&M hebat tak?

akak menyampah LELAKI bawak kete sambil:

* isap rokok tangan kanan pastu tayang kt kete sebelah- kalau pakai tgn kiri mau terbakar kepala gear
* tangan siku bawak keluar tingkap - ko nak jadi polis trapik ke haper...dah la tangan huduh..lggr tiang putus tgn baru tau
* bawak kete sebelah tangan - bajet hulk hogan satu tgn bole layan konar...gegeh
* bukak radio kuat2 dentum2 padahal naik 850 cc je...x penah akak tgk 3 series pangai gitu
* korek idung korek telinga picit jerawat sikat rambut

baiklah itu sahaja..sekian terima kasih.

pesanan penaja: ko ingat lelaki bawak kete baguskah? piiiiraaaaahhhhh suka ati akak la nk pakai tudung ke nk betul tudung ke nak iron tudung ke dlm kete....bukan pengotor pon.

akak menyampah LELAKI bawak kete sambil:

* isap rokok tangan kanan pastu tayang kt kete sebelah-  ...
she Post at 8-11-2011 10:20

lelaki mmg mcm tuh..perasan bagus......

hehehe...mcm2 cara org bwk kete
ada setengh tu yg guna 2 belah kaki walaupun bwk auto
kak aku awl2 ajar aku jgn pakai kasut, tp aku rasa rimas
suma jenis kasut aku boleh je guna msa bwk kete

Reply 163# yumeina

bajet bagus naik bukit pon mati enjin

hehehe...mcm2 cara org bwk kete
ada setengh tu yg guna 2 belah kaki walaupun bwk auto
kak aku awl2 ...
scarlett-jo Post at 8-11-2011 10:38

pesen bawak kete auto dua kaki ni yg menyakitkan ati kete blkg...bkn ape..lampu brek dia asik nyala...dia x sedar dia bawak sambil kaki kiri duk atas pedal brek...x ke nyusahkan kete blkg lwn brek

Follow Us
dah lama tak rasa jadi penumpang...selalunya drive sendiri..dan memang tak pernah pun bermekap kat dalam kereta... semua dilakukan di rumah..

pesen bawak kete auto dua kaki ni yg menyakitkan ati kete blkg...bkn ape..lampu brek dia a ...
she Post at 8-11-2011 11:08

len kali ambik gambar,....tempek sini..

'Bro' ni tader org nak lentokkan kepala kat bahu dia... tu yg dia jeles tuh.. heheh

abih kalo da laki yg asik men henpon cemane plak?????

Kalau drive sambil makan coklat M&M hebat tak?
cik.panda Post at 8-11-2011 10:18

hebat juga... sebab tak cair di tangan tapi cair dalam mulut.... tidak menganggu pemanduan yang menggunakan tangan...

ketiks memandu atau ketika berhenti di lampu isyarat saya pernah :
1. pakai lipstik
2. pakai bedak
3. makan nasik goreng dalam bekal tupperware
4. menyanyi
5. tengok gigi kalau ada bendasing yang terselit
6. baca surat khabar
7. makan aiskrim top ten.. sedap ooo syiokk
8. Saya selalu selitkan tipon kat celah tudung kalau perlu jawap panggilan penting. kalau loudspeaker kadang2 tak dengar.

masa jadi penumpang pulak saya berkebolehan untuk:

1. buat susu anak
2. suap anak makan
3. salin pampers anak
4. picit memicit bahu hubby
5. masak megi in cup
6. tido2 ayam

Sebenarnya saya memang tak berkenan dengan pandangan penulis ni.. Ada beberapa pendapat dia yang saya tak setuju. Apa dia kisah kalau orang pakai lipstik dlm kereta? Dia tolong bayo ke installment keta?
cap_ayam Post at 7-11-2011 15:31

hahahahaha... {:4_241:}  {:4_241:}  {:4_241:}

Pakai sunglases walaupun hari dah gelap sambil perasan vouge terutama yang dah kertu.  Seat keta punyalah kedepan sampai nampak cam tesepit antara seat n stearing
Artemesiaa Post at 6-11-2011 14:52

kaki pendek la kak yong.. kene la tarik seat sampai depan abeh.kang tekial2 nak pijak pedal kt bwh nun

hati2lah menunggang motor Ann....jangan lupa pasangkan lampu sentiasa..nak memotong tu hati2 o ...
mierrr Post at 8-11-2011 07:25

motor zaman moden mmg suma lampu takde suis on off lg dah....motor kapcai dulu2 ade lah

klu berhenti kat trafic light apa salahnya nak pakai lipstick atau nak tengok ada apa2 bendasing di gigi di cermin.bukan tengok guna cermin sisi.itu sudah lebih.Asalkan time lampu hijau dia jalan ok lah tu.nak baut apa menyebok pasal hal org lain dalam kereta org tu.kereta dia.Dia punya pasal la nak buat apa pun ASALkan tak menyusahkan pengguna jalan raya yg lain dan tak buat perkara2 yg tak manis macam bercium dan yg lain2 lagi.

Klu aku time drive tu kdg2 klu time lapar sangat ada juga makan roti bakar,goreng pisang sambil drive.Tapi aku pastikan pemanduan aku tu tak mengganggu pemandu lain.

Tapi ada satu pagi tu aku duk belakang kereta Perodua Kembara.Aku tengok kereta tu ke kiri dan ke kanan.Aku nak potong pun takut.Tapi ada kesempatan aku potong la cepat2.Sambil potong tu aku tengok driver lelaki tu tengah main sms dalam kereta.Angin je aku.Tak lama kemudian kereta depan aku Proton Wira Merah yg pemandunya lelaki melanggar pula pembahagi jalan.itupun sbb gara2 main telefon dalam kereta.

Aku kalau tengah drive dapat sms atau call aku tak angkat klu tak ada handfree.Macam pagi tadi cikgu anak aku call masa aku tengah drive sbb nak bg tahu pasal perkhemahan,aku berhenti di tempat yg selamat dan jawab panggilan tu.Sbb panggilan pentingkan mana boleh buat tak tahu je.

Pada aku janganlah kita nak ambil tahu sangat urusan org lain dalam kereta mereka.Yg penting kita jaga kereta sendiri sudah.Aku pun tak suka kalau ada org lain perhatikan telatah aku dalam kereta aku.Mula aku fikir yg bukan2.Org tu nak rompak ke,ada niat jahat ke?maklum la aku selalu drive sorang2 atau dengan anak.Kalau dengan suami masa balik kampung atau jalan2 time bercuti.

my sis drives tak  pakai kasut ...saya pun hairan

kenapa  ye?

hehe
mbhcsf Post at 6-11-2011 13:58

x pakai kasut fine, aku tgk mak aku pun x pakai kasut masa drive....the problem is dah ler x pakai kasut then kasut tuh diletakkan dekat bahagian bawah tempat driver gak.......if kasut tuh bergerak then tersangkut dkt pedal brek tym emergency kan bahaya....aku selalu nasihat mak aku jgn letak kasut dia kat situ alih2 kalo aku amik kete dia nak drive mesti nampak ada kasut dia kat situ....x paham btol aku.....haishhhhhhh

Yang bro dok komplen sampai tulis dalam paper ni, takde kerja lain ke ?

Asyik dok skodeng orang perempuan buat apa dalam kereta...

Baik bro duduk berzikir dalam kereta masa jem tu, dapat jugak pahala, Insya Allah...daripada asyik dok perhati orang dan komplen pong pang pong pang...bukan apa, takot dapat dosa pulak, Nauzubillah

Yang bro dok komplen sampai tulis dalam paper ni, takde kerja lain ke ?

Asyik dok skodeng orang p ...
RedDevils Post at 8-11-2011 12:52

Keta, keta kau....jalanraya milk pengguna yang lain juga....

Kau Ada otak boleh pikir along this line....

Kau nak berbogel dalam keta, nak makeup dalam keta...as long as keta kau masih dalam garage rumah...then by all means...tapi the minute you are on the road......whatever you do may have implication on others...

Nak aku sambung lagi?

Keta, keta kau....jalanraya milk pengguna yang lain juga....

Kau Ada otak boleh pikir along t ...
stinger_attack Post at 8-11-2011 13:07

kau nak samakan wanita yang betul kan tudung dalam kereta, dengan wanita yang bogel dalam kereta?
kau baca tak artikel sebelum reply?

daripada 'sikap sesetengah wanita betulkan tudung dalam kereta' (ikut artikel yg bro tu hantar), boleh terus nak buat kesimpulan pasal pegangan agama. Bagus. Mungkin bro tu ada alat imanometer, ataupun lebih hebat lagi, masuksyurgaatauneraka-mometer.

ak lau memandu suker ketawa sendiri....
tapi bukan giler tau cuma dengar SINAR mesti ak gelak sensorang