CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: detox

ANEKA KEK OREN

sue This user has been deleted
Originally posted by noor_hannah at 15-6-2005 07:29 PM:

Kalau benda tu tak boleh or tak lalu nak makan, biasanya kak hannah tak sampai hati nak buang hidup2 cam tu... kak hannah akan biarkan je dia bercendawan ke, baru buang... kalau tidak rasa ma ...

:setuju::setuju::setuju:...sama mcm sue kak... ada alasan tuk buang... kek tu dah berkulat.. hehe

CIKDAKKKKKK....
wa tak tahan lee tgk kek oren cikdak ngan cream putih tu..alahai..cikdak kat KL kan...plsssss buatkan utk blue buleh? pls pls:mll::mll:
blue sanggup bayar kos pembuatan dan juga kos penat lelah cikdak tuh!..kasihanilah ibu mengandung ini yg takde oven kat rumah..

Originally posted by bLUe_jaMBu at 16-6-2005 10:27 AM:
CIKDAKKKKKK....
wa tak tahan lee tgk kek oren cikdak ngan cream putih tu..alahai..cikdak kat KL kan...plsssss buatkan utk blue buleh? pls pls:mll::mll:
blue sanggup bayar kos pem ...

alahai siannya blue... cikdak, ni permintaan besar "dari org dalam" ni...

ppsstt:  cikdak, wa tunggu lagi buah tangan kreatif lu... keluar2 kan lah... apple crumble tu mana????

Originally posted by bLUe_jaMBu at 16-6-2005 10:27 AM:
CIKDAKKKKKK....
blue sanggup bayar kos pem ...

alorrr... siannye ngan blue nihh...
tpkan kite serupe la blue....mmg mase yen tengok kek yg cikdak buat tu dgn aising putih siap ade oren slice kat atas die... mmg cam nak gi mintak jekk... tp soganler nak cakap...
nampaknye ade gak geng...
tular sbb yen tak sesabau buat tuh... hihihiiii...

blue... tp yen nak tulun buatkan utk blue pon... kek yen dah bantat... camno??? lgkpon tak retiler nak buat aisingnyer tuhh....

kite tunggu chef cik dakkk kite.....

Kenapa dar masukkan adunan butter kedlm adunan telur?  Bukan kah dlm resepi saya tulis masukkan adunan telur kedlm adunan butter.  disini darsita dah buat silap....

ohhhhhhhhh silap masuk A-> B sepatutnya bahan B masuk A ..Lol.. saya ingatkan tak ada beza mcam satu cawan kopi dgn satu cawan susu - masuk mana mana pun sama

Anyway thanks .. kalau dkt Malaysia boleh juga saya tanya 48kali macam siapa tu tadi .. ini jauh sangat tambah pulak semangat nak makan kek berkobar kobar ..

gambar lagi ~~~ maaf pada dial-up modem :-)

Petang tadi saya buat kek orange Sarah. Inilah gambar gambar nya.
Puan puan mula mula kita parut kulit oren

Dlm mixer - Butter + gula. Bila dah kembang saya campur parutan kulit oren + kuning telor

Dalam mangkuk lain kita beat putih telor pula- pukul jgn tak pukul sampai soft sampai tak jatuh

ayak tepung

sediakan 280ml yogurt

masukkan yogurt dlm adunan batter

hehe .. saya masukkan adunan batter dlm telor

Sebab nampak macam banyak saya pakai loyang besar .. 9" ke 10"" entahlah tapi memang besar - takut melimpah maa

Gambar dah siap - 1 jam 5 minit

tanggalkan baju dia

ngappppppppp!

Lain kali kalau saya buat saya akan bakar dlm bekas loaf sahaja. Bekas bulat ni tak sesuai sebab kek dia tak naik mcm kek biasa. Kek ni memang macam lemon/orange cheese cake. Bahagian dlm dia masak (sebab 1 jam 5 minit) cuma muka dia ada jerawat kecik kecik, kalau rajin esok saya nak letak icing (kalau rajin laa) ....

Thanks Sarah.. sekarang tak kempunan dah nak makan orange cheese cake yang jual dkt kedai tu (tak beli sebab dia orang letak geletin even yogurt pun saya pilih yang tak ada fat/geletin) :love:

Follow Us
Originally posted by DARSITA at 16-6-2005 11:43 AM:

ohhhhhhhhh silap masuk A-> B sepatutnya bahan B masuk A ..Lol.. saya ingatkan tak ada beza mcam satu cawan kopi dgn satu cawan susu - masuk mana mana pun sama

Anyway thanks .. kalau dk ...

no problem dar....kita ni sebenarnya nama je duduk jauh berbatu2 tapi cam sekarang ni kita duduk sebelah2 je....:bgrin:  tak pe lah, kita belajar dari kesilapan.  Sapa yg tak buat silap, saya sendiri pun ada buat silap contohnya resepi kek gula hangus channel, sepatutnya masukkan susu pekat saya pi masukkan susu cair....dah tak manis kek saya....:kant:  itu gara2 excited lah, tak baca resepi bebetul...mamai...:lol

apa pun harap dar tak serik untuk mencuba resepi saya....

Originally posted by DARSITA at 16-6-2005 11:43 AM:

Anyway thanks .. kalau dk ...

haaa kalau nak tahu siapa yg suka bertanya sampai 48 kali tuh, silalah rujuk ke page 3 yer.. kita aaaaa :pompom:

kita mmg suka byk tanya..tanya selagi tak mau mauuu
sbb kalo tak tanya, alamat sedih la jawab nyer output..kehkehkeh

ada time2 semangat tuh, tepon bunyik tak renti2 renti..yg salu jadi mangsa nya ialah kak bebop, kak noor_hannah..hihiih :bgrin:

Originally posted by sayajemot at 16-6-2005 12:32 PM:

haaa kalau nak tahu siapa yg suka bertanya sampai 48 kali tuh, silalah rujuk ke page 3 yer.. kita aaaaa :pompom:

sbb kalo tak t ...

banyak tanya sure tak sesat jalan... hehehe...

tgk, mot ni antara yg tercantik dan terbagus menghasilkan produk.. sure menjadi... sebab rajin bertanya... kalau buat kek menjadi, masak memasak pun menjadi saja... kadang2 rasa dia buat lebih baik dari kak hannah sendiri...

sarah This user has been deleted
congrats kak dar...berjaya gak buat kek oren tu yek.
hihihi... siap post gambar step by step lakz tuh :bgrin:
rasa cheese cake yer... al-hamdulillah, lepas lak rasa kempunan k.dar nak makan orange cheese cake!

mmmm.. memang adunan ni sesuai utk loaf pan, tapi hari tu sarah buat dlm loyang biasa, mcam k.dar jugak, tapi saiz kecil sikit, ngam2 jer kek tu naik memenuhi loyang.

rasa takut pulak nak cuba kek oren bebop sebab kegagalan cik darsita sebanyak 2 kali dalam percubaan buat kek ini

sue This user has been deleted
Originally posted by sitipayung at 16-6-2005 02:16 PM:
rasa takut pulak nak cuba kek oren bebop sebab kegagalan cik darsita sebanyak 2 kali dalam percubaan buat kek ini

kak siti....klu akak ikut step yg betul...sure jadik.. senang jek buat kek orange bebop tu...tgk kak dar buat kek sarah tu.. menjadi jugak...sebb ikut step by step..

so kak siti.. jgn lemah semangat tau....rugi tak cuba kek tu...

Kalau baca sekali lalu mmg tak faham jalan cerita... cuba semak balik baru boleh faham...

Buat siti, kenapa tak nak refer pada testimonial yang mengatakan kek oren bebop ni menjadi... ramai yg cuba semua buat jadi... contoh: sayajemot, cikdak, sue, dll... lainlah kalau semua yang buat fail... ini kalau setakat sorang dua je... yg tu je u nak ambil kira, susah juga tu... :stp:

Apa pun, kek oren bebop ni mmg mengancam betul rupa dan rasa dia... rasa perfect sgt... rugi besau sapa yang menolak resipi sedap cenggini...:lol

kepada sarah, kerana resipi sarah tu dari tenet (kak hannah pun ada masuk situ dan pernah nampak resipi ni) - and bila buat tak jadi, and dpt feedback kawan2 lain kata tak jadi juga, kak hannah assume mmg silap resipi...

Tapi ari tu, bila borak ngan sitislam, dia kata dia buat menjadi, and sarah pun kata menjadi, so, kak hannah rasa mesti ada teknik2 yg kami silap buat...

and lepas refer penerangan sarah, kak hannah faham dah punca dia... and kak hannah mmg akan cuba buat lagi.. cuma permintaan kek oren ni kurengg sikit... uwaarrrgghhh!!!! wa suka sgt kek oren ni... tapi anak2 takmo...:cry:

Originally posted by noor_hannah at 16-6-2005 03:06 PM:
Kalau baca sekali lalu mmg tak faham jalan cerita... cuba semak balik baru boleh faham...

Buat siti, kenapa tak nak refer pada testimonial yang mengatakan kek oren bebop ni menjadi... ramai yg c ...

:setuju::setuju::setuju: Cuba laa buat cik siti..kek kak bebop memang best sungguh....

Originally posted by noor_hannah at 14-6-2005 06:41 PM:

sarah, kak hannah guna self raising, and follow semua, tapi sekarang kak hannah rasa yg silap ialah psl putih telur tu lah... kak hannah tak pukul sampai dia keras... psl tersilap paham &qu ...

masa ummi buat ari, memang pukul putih telur sampai pekat. but ummi campurkan sekali tepung, yogurt, mentega telur sekali harung....

Originally posted by noor_hannah at 14-6-2005 06:41 PM:

sarah, kak hannah guna self raising, and follow semua, tapi sekarang kak hannah rasa yg silap ialah psl putih telur tu lah... kak hannah tak pukul sampai dia keras... psl tersilap paham &qu ...

masa ummi buat ari, memang pukul putih telur sampai pekat. but ummi campurkan sekali tepung, yogurt, mentega telur sekali harung....

Originally posted by ummiauni at 16-6-2005 03:52 PM:

kak hannah rasa resipi kek sarah ni pun kena try jugak lagi sekali sebab kek dia mmg sedap... so, ummi and yg lain2, jgn tak cuba lagi, dah tau mana silap nya....

psstt:  sepatutnya malam tadi wa buat kek oren sarah n bebop... dah siap parut kulit limau 3 biji... last2 wa kona baring gi buat kek kukus bebop... anak2 demand kek chocolate... apa boleh bikin...????

sarah This user has been deleted
takpe kak hannah.... tak your time.
slow & steady ..cewah.
sarah pun dah nak cuba resepi bebop tuh, tapi masa tak mengizinkan, laaa ni kat ofis lagi, terpaksa balik lambat, keje banyak huhuhuhu :cry:

Originally posted by sayajemot at 15-6-05 08:32 PM:

sbb kalo tak t ...

You bolehlah call call ... saya ni dah lah tak boleh nak call, online pulak waktu yang tak sama. Habis nak buat macamana