CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Jangan sampai buat loan untuk kahwin

Close [Copy link]
kemaruk replied at 3-11-2015 01:51 AM
zaman dulu memang la kena buat kenduri kawen supaya orang ramai tau pasangan tu dah sah dinikahkan ...

betul juga tu...alasan nak elak fitnah dah obsolete sejak tercipta social media

AbukRokok replied at 3-11-2015 09:05 PM
apa bukti kecunnan?

beauty is in the eye of beholder sis

tgk sndiri baru judge cun ke xcun

aku tgk muka aku kat cermin, cun. cermin nvr lies sis

Org skrg kebanyakannya hidup nk impress org lain jee..hakikatnya nan hado..
Aku bukan org senang jd mjls pun simple je.Alhamdulillah ada cousin yg keje photographer nak amik gmbr kami sbg hadiah perkahwinan..
Kalau ikut hati tu nak jugak ada photobooth, candy buffet bagai..tp aku ukur bju di bdn sndri..
Antara kawan kawan..majlis aku plg biasa..bila tengok org lain pnya wedding grand gila padahal kita tau background dia mcm mana, aku sllu fikir mana diorang ni dpt duit?? kalau lah diorang buat loan, hmm sndri tanggung lah..

ellejo replied at 3-11-2015 10:04 PM
beauty is in the eye of beholder sis

miawbeb, menurut kajian yang bangkem penah bace, otak kita buat kita nampak 5 kali lebih cantik bila kita tengok muka sendiri kat cermin

Eh bkn hr tu ade yg kata duit hantaran ni pengukur pengorbanan bakal suami supaya bila kawen dia akan menghargai isterinya n takot nk kawen lain sbb teringatkan susahnya nk dpt duit tu

kemaruk replied at 3-11-2015 11:12 PM
miawbeb, menurut kajian yang bangkem penah bace, otak kita buat kita nampak 5 kali lebih cantik bi ...

apa miawbeb tu? typo ke nok?

Follow Us
AbukRokok replied at 3-11-2015 08:39 PM
pehhh kelas kau...ko hingat jantan kaya berlambak lambak ke bujang2
klu aku kaya aku takkan pasan ...

laki kat ci ni bukan semua kaya raya ke?

prettyuglybabe replied at 4-11-2015 12:43 PM
laki kat ci ni bukan semua kaya raya ke?

kaya dengan 'budi bahasa'

betui..kalau boleh jgn wat loan utk kawen..huhu merana beb

TuntungReturn replied at 2-11-2015 08:53 AM
masalah nya belah pompuan. nk besanding ataa pelamin la, nk kek 7 tingkat la, nk serba satu la, nk t ...

betui...siap ckp kat sedara xmau jual anak..tp mintak duit hantaran...ya ampunn

kadang2 pakwe makwe nak simple je...tp mak bapak masuk campur tu yg jadi 20-30k..last2 anak menantu yg merana nak kne kerah duit nak baya loan..islam tu mudah.. tp dah jd trend semua nak live update uhuk uhuk

Edited by Abangspek at 4-11-2015 02:35 PM

Nak hantaran tinggi, kena sediakan kertas kerja. Buat presentation kat bakal menantu kenapa anak dorang layak dapat banyak tu

Kategori topik yang perlu ada dlm presention tu :

Agama
Rupa
Keturunan
Harta

Baru terbatuk-batuk bapak pompuan tu nak terangkan hebat mana anak pompuan dorang, sbb tu hasil didikan dorang yang nak diserahkan tanggungjawab kat lelaki lain

Majlis bagai semua tu tanggungjawab tuan rumah, bukan tanggungjawab orang lain. Buat ikut kemampuan. Tak mampu majlis mahal, buat sederhana. Tak mampu sederhana, buat kecil-kecilan. Tak mampu gak, wat kenduri doa selamat jek. Menipu sangat kalau cakap xde duit, pompuan tu tak reti kumpul duit ke? Zaman sekarang ni pompuan bujang kan dah keje sama macam laki bujang. Kalau laki boleh kumpul, apa alasan pompuan tak boleh.

Malulah sikit buat majlis sendiri pakai duit orang lain, gah bagai tapi bukan hasil kumpul sendiri

ellejo replied at 4-11-2015 10:50 AM
apa miawbeb tu? typo ke nok?

ingatkan miawbeb

saudara mara kena bantulah sikit. mcm cina bagi angpao, bolehlah cover sikit

gaara_X replied at 2-11-2015 09:37 AM
semua nak grand ko......hantaran pun skang tak de rm10K tak de nak wat kendurinya......maklum laa..h ...

Mmg lah..ada sorg budak ni xda spm pun..
Umur baru belasan,xkeje pulak dok memekak karaoke je tiap masa
Hantaran pun 12k.aku tkezut gak,balik tu terus ckp ngn laki,kena wujudkan dana rahsia utk anak2, sbb akan dtg bila dia dh beso silap2 hataran 20-25k...nangis aku.so kalau anak perempuan aku xkn bebankan pihak laki2,sama mcmne mak aku buat bila aku dan akak aku nk kawin

budakkuatmakan replied at 3-11-2015 10:23 AM
adik saya kawen dekat 15k juga berabis duit, tp yg bagusnya dia tak buat loan tp dia dan tunangnya b ...

Betol..yg jd hutang sbb xpandai uruskan duit.aku kawin lps blaja.aku xkeje.100% suami aku tanggung dlu.suami aku kaya ke masa tu?? Tak. dia pun baru2 stabil keje.

Tp aku ada sasaran sbb bila bkawan kalau boleh nak terus kawin.bukan main2.aku dah target lg 2 tahun nak kawin.jd tiap bulan aku beli brgan rumah,sofa,meja mkn,tilam,dll..ada kotak kat bilik aku,aku balut rapi..nyorokan sbb dlm tu penuh pinggan mangkuk brg umah..semua beli sikit2.bayo sikit2 dh habis baru amik brg.brg hantaran sbb suami aku masa tu ada keje kat oversea jd beli sana murah.

Door gift kebanyakan aku buat guna kreativiti yg aku ada.jurukamera dgn pelamin bayar sikit2, xsilap 4,5kali gitu.semua sbb xnak hutang.
Akhirnya bila lps kawin senang..barang kat rumah dah siap,kalau org kawin makan beralas lantai,tp aku selesa lah..sbb semua dh siap awal2.hutang xda..so mmg betol konsep bsusah dahulu bsenang kemudian.

Akak aku lg senang,kawin org asing xda majlis2. Nikah lpstu buat mkn2 kat rumah pihak lelaki tu je.semua bebas hutang

aku pun pening pasal kawin ni. kami keje biase je. pastu ari tu saja borak2 dgn abah n mak aku diorang nak letak rm10k. pastu dengar pulak kat nenek aku ckp x padan 10k dgn aku sbb aku ni doktor(tah ape beza doktor dgn keje lain yg berdegree tah). pastu mula la compare anak jiran rm15k la. anak org nu rm20k.

aku sampai malas nak ckp pape. sbb aku pikir mudah je. kawin nak buat lauk kampung simple. nasi minyak kampung je. khemah n meja makan standard la.aku x hadap sgt nak duduk pelamin. tapi diorg ckp nnt xde tempat nak amik gamba bagai. aku ckp diorg amikla pelamin tunang yg simple. diorg cebik pulak.

yg kaki cucuk ni sedara mara lain sebenanye. padahal sehabuk pun diorg x keluarkan duit. sumbang tenaga? org gigih basuh periuk diorg gigih cedok makanan lebih nak bwk balik.
aku mcm penat nak convince parents aku pasal kawin mudah ni. haih.

Abangspek replied at 4-11-2015 02:31 PM
Nak hantaran tinggi, kena sediakan kertas kerja. Buat presentation kat bakal menantu kenapa anak dor ...

ni lebih teruk dari transfer viva ni

hahahah adeh naik darah tinggi orang tua  tu

hahaahahaha

presentation lagi, sesiap viva voce..

wanawina replied at 4-11-2015 04:03 PM
aku pun pening pasal kawin ni. kami keje biase je. pastu ari tu saja borak2 dgn abah n mak aku diora ...

ada yg saya tahu, mak ayah letak RM < 8000 untuk hantaran bagi pihak lelaki dan mas kahwin tinggi sikit, keluarga wanita tu yg support catering. the daughter was an MO back then. age was 28 masa tu kot.

just you know semua ni depends on the parents and mentality.

Parents aku pulak konsep jangan meminta. Tak bagi hantaran pun tak kisah. Tak mahu menyusahkan menantu lelaki. Kehidupan lepas kawin tu yg lebih penting. Bagi mereka, once dah kawin menantu tu jadi cam anak sendiri. So mereka dapat rasa kalau anak mereka terbeban ngan hantaran tu. Siap kata org melayu ni banyak menjoyah menyibuk, letak je check tulis je amaun berapa berapa. Tapi syukurlah, mak conquer wedding. 2 side gabung sekali. Hadiah wang covered whole wedding malah berlebih lagi. Hantaran pula buat downpayment beli rumah duit lebih buat beli furniture etc.