CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aku.semut.merah

Fasha Sanda & Jejai dah bercerai???

pinksarah replied at 22-12-2015 12:47 PM
Errmmm...

Emo nya nora danish,dlm insta propa konon dah berbaik..

dh lama x komen kat thread fs ni..
tp komen u buat i tergelak jap..sbb teringat citer Pengantin Popular..
lakonan Ogy Ahmad Daud dgn Erma Fatima dulu2..
bila depan2 reporters diorg punya senyum smpai ke telinga..belakang tabir..segala sumpah seranah keluar..
berdiri sebelah2 pun..muka je senyum..tp sinikal..sempat berkata2 dlm senyum..perli memerli..
i bet itu yg bnyk berlaku pun dlm dunia hiburan ni..mmg boleh imejin situasi they all ni...dah nama pun pelakon..kena berlakon la utk hidup..

saya tak tau nak komen di mana sebab sebenarnya dalam keadaan skrg, kesian pada dua-dua pihak. dari dulu tak setuju fasha digelar perampas sebab jejai tu bukan barang yg tak ada otak. mungkin dia penyumbang faktor keruntuhan rumahtangga nd-jejai tp tak adil utk salahkan dia seorang sampai sekarang. nora pun kesian juga. tersepit juga sebenarnya.

apa yg saya dengar, konflik fasha dgn in-laws skrg bukan sbb nora pun. sbb apa sebenarnya tak berani nak tanya lebih-lebih pd org yg kenal. tp itulah... mamasandha melatah & fasha termakan umpan. ada satu komen awal-awal dulu kat thread ni yg kata fasha sepatutnya tak payah nak bersaing atau cuba untuk sama dgn nd dari segi hubungan dgn keluarga jejai. saya setuju sgt komen tu. tp knowing fasha yg mmg ada degilnya tu, dia cuba juga & akhirnya tak ke mana. fasha patut jaga keluarga sendiri aja, tp jgn sampai putuskan terus hubungan. pergi aja rumah mak mertua, buat hal sendiri jaga anak-anak kalau dapat layanan tak berapa mesra. dia dah diterima, cukuplah. hubungan keluarga sendiri dgn keluarga mertua biarlah tak mesra pun, asal tak bertelagah. anak mana tak sedih emak dipinggirkan, tp kena terima juga hakikat komen mamasandha sebelum ni mmg memburukkan keadaan.

kalau org lain pun yg jadi ex-wife jejai, kemungkinan besar ttp akan dilebihkan berbanding fasha. nd pulak beralah aja dgn kehendak keluarga jejai. dan mmg betul dia tak ada siapa-siapa utk bergantung harap. jadi ikut dan beralah aja walaupun anak sendiri terpaksa lebih byk dgn keluarga mertua. sbg emak, kesian juga sbb dia terpaksa byk beralah dgn keluarga jejai, terhutang budi & demi anak.

both women, fasha dgn nd are victims sebenarnya. it's all about control. bezanya, fasha nampak nampak dia fight back, berani. tp nd nampak banyak beralah. kalau kita jenis nak org ikut cara kita, agak-agak yg mana akan lebih disukai? tp yg nampak buruknya ialah both fasha & nora. sorang dikutuk menantu hantu, sorang dicop asyik menempel tak tau malu. padahal dua-dua pun tersepit

panjang pulak karangan. apapun, all the best to both fasha & nora. dua-dua ada salah, dua-dua ada kebaikan. saya doakan yg terbaik aja

ND banyak beralah? Alahhhh...

lilcountess replied at 22-12-2015 01:18 PM
saya tak tau nak komen di mana sebab sebenarnya dalam keadaan skrg, kesian pada dua-dua pihak. dari  ...

Part yang lain2 tu iols setuju...tapi part nd beralah tu hurmmmm...pandangan mata outsider iols ni nampak macam nd taknak kalah
Makanya jadi lah apa yg terjadi sekarang...

pinksarah replied at 22-12-2015 12:47 PM
Errmmm...

Emo nya nora danish,dlm insta propa konon dah berbaik..

tong disayangi ps golongan prominent datuk datin sri dia igt semua orang kisah kot dia pnh jadi menantu orang besar2..
dia ingat dia leh mendiva ngan kak jeton...sekali kak jeton sack terus dari set...

sampai ke sudah la tong terpaksa menempel kat mig je...

aksi ranjang berkemban semua bg kat dia....

madeinborneo replied at 22-12-2015 01:31 PM
ND banyak beralah? Alahhhh...

Geli meols baca stetmen 'nd banyak beralah'

Nd banyak beralah meols xnmpk, nd xnak kalah ada meols nampak

Btw, kak mah, awat dah tukar avvy? Hilang suda aura tengkuk kakmah

Follow Us
cikrosienona replied at 22-12-2015 12:47 PM
wish got me thinking,

sebenarnya ada lah salah ND yang PS, ND, Jejai and FS tak reveal dlm kes  ...

Berani nya ps n fam include jejai nak reveal sikap sebenar si nd ni? Mau si rayqal tu dibawak lari nd lg mcm kes dlu yg ade org citer psl nd bawak lari qal masa kes kejutan jejai buat fasha naik heli pegi tempat shooting fasha dekat pulau sana

kakasotong replied at 22-12-2015 01:48 PM

Insoffff...

Sempena kapal DS Najib nak karam, selamatkan diri la uols. Hipokrit kan.

LadyDiddy replied at 22-12-2015 01:43 PM
Part yang lain2 tu iols setuju...tapi part nd beralah tu hurmmmm...pandangan mata outsider iols ni ...

beralah dgn keluarga jejai. sbb tu elok aja dia dlm keluarga tu. saya tak maksudkan dgn fasha atau org lain

kakasotong replied at 22-12-2015 01:48 PM

maksud saya, beralah dgn keluarga jejai. mmg dia byk mengikut aja 'permintaan' ps. sbb apa, yg tu terpulang pada masing-masing utk buat penilaian sendiri

kakasotong replied at 22-12-2015 01:52 PM
Berani nya ps n fam include jejai nak reveal sikap sebenar si nd ni? Mau si rayqal tu dibawak lari ...

ND tu ada sisi baiknya. Ini personally la aku cakap. Tapi in general, hauk sangatlah kelakunya lately.

Maksud aku pasal lepas-laku pergaulannya dengan si Ned.

Aku rasa ND la pelopor artis malaysia yang copycat hollywood. Ramai artis buat maksiat. Tapi ND memang tak de la hipokrit2 ni. Dia hentam keromo je dengan si Ned.

Nampak macam ND ni buat apa pun orang anggap comel. But really la kelakuan dia tak semenggah. Macam tak de agama. Dia punya malu tu memang dah hilang ke apa?

lilcountess replied at 22-12-2015 01:56 PM
maksud saya, beralah dgn keluarga jejai. mmg dia byk mengikut aja 'permintaan' ps. sbb apa, yg tu  ...

Tu bukan beralah. Tu masing2 dapat benefit, be it mak si jejai or ND.

Tak de pasal si ND nak beralah kalau tak de hasil. Hahaha

madeinborneo replied at 22-12-2015 01:58 PM
ND tu ada sisi baiknya. Ini personally la aku cakap. Tapi in general, hauk sangatlah kelakunya lat ...

tu yg aku pun terkejut, ND & Ned ni berani terang terang ke europe (2 ke 3kali dalam 1tahun) , bali, korea dan lain lain tempat lagi. siap Ned bergambar dalam bilik ND pun tak salah pada followers ND.  takda pun wartawan berani publish terang terangan. ni aku bukan fitnah tau, ada dalam IG masing masing ok.  semua nya macam ok jer kalau ND yg buat, cuba kalau artis lain, confirm da heboh di media. makcik Sally pun, macam ok jer anak dia buat mcm tu.

nd banyk beralah??? in my dreammm!!!!

seattle replied at 22-12-2015 02:06 PM
tu yg aku pun terkejut, ND & Ned ni berani terang terang ke europe (2 ke 3kali dalam 1tahun) , bal ...

Kannn...

Kegilaan apakah ini. Serius aku tak boleh hadam. Sampai aku rasa peminatlah yang buat ND makin hanyut dalam maksiat.

Fitnah? Tak de fitnahnya. Dalam IG ND sendiri yang tepek. Si Ned ngan ND bergambar genggam2 tangan dalam IG pun tak de sapa nak hencap. Sweeetttttt katanya.

Retis lain? Jangan harap. Mula la keluar rancangan tanyalah ustaz nanti.

Actually artis lain reti malu lagi. ND apa yang tinggal? Malu memang macam dah hilang. Maksiat tu ko dengan Tuhan la. Semua orang pun ada je salah silap. But keep it to yourself je la. Nak tayang buat apa. Tak nak hipokrit? Dah tu Allah tu kira hipokrit ke bila Dia ada berfirman suruh tutup aib (dosa) sendiri bila buat something yg berdosa? Kalau tak islam pun, moral tak de ke sampai tunjuk terang2 adult content ko tu kan?

nd beralah hanya melibatkan anak dia je..dia sendiri ckp kena kongsi anak dia tu 3 buah rumah..

tp cuba bayangkan kita2 ni kat tempat dia, dh jadi bekas..agak2 segan x nk dtg umah mil, knowing yg anak dia dh buang kita?

cuba bayangkan pulak kita di tempat fasha.. bila bekas bini laki kita overshadow kita, feeling2 masih lg menantu dlm umah mil kita..

pendapat i yg outsider ni plak, nd patut tahu(TAWU) setakat mana limit dia dgn mak jejai tu..sekalipun mak jejai tu layan dia baik, syg gila2..kalau dia waras dia akan put a gap.. mesti segan nk nempel2 sedangkan bekas laki dh kawen lain.. baik tu tak salah tp ada had la.. tp nk expect apa dgn nd..dia tahu ke adat2 melayu ni..dia tahu ke limit2 ni..kalau dia tahu limit takdelah dia kena bash dgn beekhan, belum apa2 dh nk berbondeh dgn anak nedim..

ixaraalya replied at 22-12-2015 02:16 PM
nd beralah hanya melibatkan anak dia je..dia sendiri ckp kena kongsi anak dia tu 3 buah rumah..

t ...

kalau kena kongsi 10 rumah sekalipun, waktu senggang tu tak bermakna ko boleh berjimba macam orang tak de anak. siang nak bagi nenek main ngan cucu tu standardlah. Malam ambil bawak balik la. Tak de la malam2 ko nak merambu tak tentu hala. Eh lupa pulak. Ned pun mampu je datang memalam rumah ND. Siap masuk bilik tido kawan tu lagi nak mendodoikan anak ND.

Ahh speechless la aku dengan depa berdua tu.

madeinborneo replied at 22-12-2015 06:14 AM
Kannn...

Kegilaan apakah ini. Serius aku tak boleh hadam. Sampai aku rasa peminatlah yang buat  ...

Dia makan benda yg sah x halal pon elok je publish dlm insta..

I know well that restaurant,mmg x de halal nya pon..

Makan ayam lg..

Klu makan minum pon x jaga,apa lah sgt setakat hubungan atas katil dgn bf..

Letak plak gmbr dlm bilik,apa,snap gmbr lps tu keluar pi jln2?

Sendiri undang fitnah..

kalau nora beralah, dia takkan menempel dgn PS...kalau menempel skali pun..dia takkan upload kat insta sampai haters and fans dok bertelagah...

dia beralah untuk anak dia letak kat umah PS..tu maybe PS sendiri yang mintak, tapi ye la...cucu emas..memang la beralah..kang tak dapat reta family TS pulak.

lilcountess replied at 22-12-2015 05:53 AM
beralah dgn keluarga jejai. sbb tu elok aja dia dlm keluarga tu. saya tak maksudkan dgn fasha atau ...

Tu bukan beralah..

Tu ada benefit lain..

Susah payah kawen dgn anak org kaya,ingat nak blah lagu tu aje ke?