CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-LTS

Najib Dua Kali Telefon Saya Pada Malam 9 Mei, Keadaannya Remuk- Anwar Ibrahim

becir replied at 19-5-2018 04:56 PM
Setuju ngan u..I zmn teenagers dulu zaman Anwar reformasi..mmg Ada terikut2..tapi bila dah start k ...

Samalah kita sis zmn reformasi masih study bbnu sgt terjebak jugak sokong anwar. Tp dgn masa berlalu, diri semakin dewasa n pemikiran pun semakin matang n wiser, barulah mampu membuat penilain yg lebih rasonal n matang tanpa dikuasai oleh api reformasi yg ditiupkan oleh si anwar lol. Masa tu aku mula nmpk sesuatu yg tak kena n jadi kurenggg dgn anwarr dan mula membuat penilaian yg lebih adil pd Tun M, barulan nampak kehebatan dia, betapa banyaknya kebaikan yg dia buat pd negara n rasonal sesuatu perkara yg dia buat sebelum tu yg aku agak tidak adil dalam menilai dia sebelum tu sampai anggap dia dictator.

Innrukia replied at 19-5-2018 02:29 PM
Sapa yg kata Tun takde salah? Kultus Tun M semua pun tau dia ada silap & salah. Apa yg butthurt sg ...

salah dan silap tu subjektif..

orang sokong tun m bukan sebab dia xpernah buat silap..tapi sebab orang tahu motif dia buat sesuatu..dan orang support apa yang dibuat..

cuma lumrah alam lah..xsemua yang kita buat akan berjaya..kadang kala ada gagal..

dalam kes jibby pun orang nilai dengan benda sama gak..cuma masalahnya dengan jibby ni bila kes 1mdb meletus..bila isu 2.6 billion meletus..

satu dunia duk siasat n dakwa sana sini..di malaysia xboleh sebut 1mdb..saper sebut yang didakwa..berapa ramai dipecat dan dibunuh sebab kes 1mdb ni..contohnya kevin morais dan pengasas ambank..dan menyebabkan kes kes lama yang orang xpercaya dilakukan oleh jibby macam kes altantunya pun orang jadi percaya..sebab terbukti selepas tu benda sama masih dilakukan..

begitu ramai di paksa bersara, dipecat dan lain-lain..negara kita dah jadi macam filem tamil pula..polis, sprm, ag semua berusaha kambus segala kemungkaran jibby..

sebab tu orang marah dan xsokong jibby lagi..

isu gst, ptptn, taraf hidup, harga minyak, harga rokok dan segala mcm lagi..orang paham jer sebenarnya..tapi tetap dibangkitkan untuk tambah kebencian pada jibby agar membolehkan negara di pulihkan..

ResellerMaxis replied at 22-5-2018 05:34 AM
salah dan silap tu subjektif..

orang sokong tun m bukan sebab dia xpernah buat silap..tapi seba ...

padu!!!  

SiMontel replied at 19-5-2018 06:46 AM
aku mcm setuju dgn kata kata ko ni haaa..better amik yg clean jadi PM..aku taktau laa adakah aku o ...

betul.. he's so into himself skarang. macam dia rasa sgt entitled for everything. camne nak jadik PM?

Aku selalu tulis,
There are no friends and enemies in politics. Only common interest.
Terbukti, TDM dan DSAI dulu kawan baik, jadi lawan, skrg kawan balik. Munkin dlm masa setahun, DSNR dan DSAI pulak kawan lawan dgn TDM. Or DSNR dan TDM lawan DSAI pulak. Or TDM lawan DSNR Lawan DSAI. Yg menang LGE, TGHA juga buleh mencelah bagi knockout punch.
Atau mungkin LGE & TDM vs TGHA & DSNR.  DSAI di masuk balik oleh TDM pada masa lain.
Moga ALLAH SWT Melindungi kita semua.

Selamat bebuka posa semua.

Orix replied at 18-5-2018 01:16 PM
Jap. I mcm 50-50 je nk percaya ckp Anwar ni. Najib call dia utk tanya apa yg dia patut buat ? Bukan  ...

fishy from day one bila nak gabung utk pakatan harapan tu..tapi i percaya tun tau apa yg dia buat..tapi tun dah tak lama..jangan la rakyat jadi mangsa..anwar ni ibarat jibby2.0..tapi actually i lagi risau dgn anwar ni..jibby camtu pun i tak takut sangat

Follow Us
ninjago replied at 22-5-2018 01:26 PM
betul.. he's so into himself skarang. macam dia rasa sgt entitled for everything. camne nak jadik  ...

ntah laaa..aku pun taktahu ni..semog ada new PM candidate instead of anwar...tak syiok laa sekarang ni dia lain sgt

Azmin ali bolehla slow2 belaja selok belok dengan tun

Edited by generate at 24-5-2018 12:39 AM
kakiah12 replied at 19-5-2018 11:12 AM
So lepas ni kalau anwar yg naik jd pm boleh la u pangkah bn blk sis.untung2 zahid/hishamudin anak2 ...

Akak boleh sambung urut dada lagi sebab saya pun undi PH sebab TDM. Tak pernah suka DSAI dari dulu kini dan kemungkinan selamanya. Ni tengok semenjak keluar penjara masih sama perangai. Masih Anwar yang dulu.

Edited by dess402 at 24-5-2018 01:18 AM

ai pulak terkasima dgn cara dsai dlm cara pertahankan tekad . yalaa ..  kita mana tahu berapa lama kita boleh hidupkan . tapi dsai gentle ..  dari awal lagi terkenal jasa beliau dlm abim dan juga memberi sokongan pada anak2 melayu di yayadan anda . perjuangan beliau konsisten dan tak nampak sekejab2 berubah mengikut faktor dam keadaan
begitu juga bila didalam kabinet tun ..  dsai tidak dapat melepaskan diri dari utk terus bercakap benar . sebab itu sungguh pun tahu diri akan terbuang namun meluatnya beliau perangai2 menteri2 yg penoh rasuah didikan tun ..  dsai tetap berprinsip LAWAN TETAP LAWAN .. jawatan dan habuan nampaknya tidak mampu menunduklan mata hatinya . begitu juga selepas bebas dari penjara  selama 9 tahun ..  9 tahun itu bro dipisahkan dari anak bini . aku rasa kalau mader tu jangan kata 9 tahun ..  9 jam cukup boleh mengalirkan air bontot bagai . tapi itulah DSAI  .   

Edited by dess402 at 24-5-2018 01:29 AM

dan aku percaya jika dahulunya dsai dibiarkan membentuk negara ini , kita kini dah tentu jauh cemerlang dan berjaya . sikap2nya akkaunbiliti ditambah tidak ada tolak ansur dgn perkara2 salah satu2nya nikmat yg jarang kita jumpa . semoga beliau sentiasa dipanjangkan umur .
dan senasihat saya dgn bersahabat dgn tun ..  sentiasalah berwaspada . kerana nampak napsu tun masih belom luntur . jangan mudah alpa kerana tun likat orgnya .  akhir kata  ..  tebuslah maruah bangsamu . atas nama bangsa dan agama .  sekian ..  terina kaseh .  wsslam .

Edited by totokreturn at 24-5-2018 02:24 AM

Ada yg suka dan tak suka... nak citer buruk anwar, ada seratus buruk tun, nak citer kebaikan tun, 100 kebaikan anwar boleh sebut...negara antarabangsa pun ada yg suka anwar, ada suka tun... tapi yg tak dapat dinafikan adalah... anwar dan tun are truly god of politician in malaysia..... berganding 2 org ni umpama tun bahu kanan, anwar bahu kiri untuk negara malaysia....

Combination each other will be perfect for malaysia...

generate replied at 24-5-2018 12:27 AM
Akak boleh sambung urut dada lagi sebab saya pun undi PH sebab TDM. Tak pernah suka DSAI dari du ...

So???suka hati kau lah nk undi sape pun.tu pandangan aku je.kalau kau nk undi bn for next election pun suka hati kau lah.ade aku kesah??? Tu pandangan aku je hanat!

Anuwat sila amik peluang beramah mesra dgn keluarga...main dgn cucu-cucu macam najib skang...biarlah wan azizah yg bekerja...btw...aku memang tak pernah suka dgn anuwat ni walaupun persekitaran aku dikelilingi penyokong anuwat..bak kata ramai forumer...banyak aura negatif dan macam ada muslihat je  

Edited by Dunhill. at 24-5-2018 12:19 PM
dess402 replied at 24-5-2018 12:50 AM
ai pulak terkasima dgn cara dsai dlm cara pertahankan tekad . yalaa ..  kita mana tahu berapa lama k ...

DSAI ni nasib dia dulu sebijik mcm Muhyiddin.. yg malangnya pula org yang acah2 tak suka Anwar jd PM ialah lapis generasi baru yang sedikit pun tak kenal dgn perjuangan Anwar.....

pendek kata sewaktu Anwar jadi TPM depa ni masih dalam bentuk berudu lagi..

Kalau menurut org-org gomen yg lama yg pernah keje zaman gandingan mader dgn anuwar, diorg memang ckp memang mader amik anuwat utk ganti dia jd pm sebab anuwat ni ada personaliti yg buat rakyat berkenan walaupun time tu mader tau peribadi sonsang hidup anuwat. Tapi mader tak campur kisah hidup sonsang anuwat selagi anuwat buat keje dgn bagus ..so kes liwat anuwat time mader tu..wallahualam. bila mader nampak anuwat macam tak sabar-sabar nak jd pm dan cuba cantas  mader lebih lagi dgn kes imf tu...so ape lagi..mader serang la anuwat ...masukkan ke dalam penjara dgn kes hidup songsang dia tu...entahla..ni cerita org dulu-dulu zaman gandingan mader dgn nuwat...

Penyokong anwar,penyokong Tun...sila bersatu padu dalam PH...semoga kita terus humban umngok bn dalam lubang taik buat selamanya