CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: xanderz

[Tempatan] Akibat kantoi gay, ibu terus tak mau support beliau!

Edited by manjalara_01 at 9-1-2016 03:43 PM
finesse replied at 9-1-2016 02:37 PM
Oh ye ke.. alhamdulillah.. aku mmg hormat insan yg berbuat baik di sebalik tabir, tak mencari pu ...

mereka yg di reject dlm society...mmg xde sape nak.../tlg....

bile ustaz kazim story kisah2 tragic mereka (mmg bleh buat movie ni menarik..mcm2 kisah)
dari i nak tergenang air mata..i tergelak kluar air mata
..well u know ustaz kazim buat lakonan semula..kisah sorg trans...yg diberi perlindungan..
so he allz jadi ala2 jambu gituw...

when we are apart of society that excepts us as we are
jadi hati kite begitu mudah utk menghina/mengeji mereka yg direject oleh masyarakat...
dgn syarat..selagi bukan kite sndiri yg direject oleh society, enough said...

plasterhati replied at 9-1-2016 02:45 PM
Aku tak rasa sekali kantoi mak dia dah buang terus. Biasanya kalau diambilkira faktor
1. keadaan no ...

Aku rs tak sesenang itu mak dia buang dia...mak dia tak de buang dia br kuar perut dah campak ke longkang...mak dia puas isi perut dia ngan kay epsi piza bagai besor panjang siap antara sanggup antar blaja r jejauh...kalo mak dia sanggup kuar investment gitu besar musti la tersangat la kuciwa hati ibu tu dek non bila nko buat something yg menyalahi hukum....kat amrika state of liberty tu mmg laaaa...

Kesian gak kat family.. hrp2 ada penyelesaiannya..

pooh~key replied at 9-1-2016 03:36 PM
itulah kan. yang tak tahan tu, siap ada yang kondem kata gay ni jadi atheist sebab nak hilangkan r ...

Itu laa, org str8 kena soal bila nk kawen pon da stress ape tah lg golonan ni. bila tnye siap pgg2 ttek gay ni ckp kecik tak sedap buat ttek la. org sekelling gak yg push gay ni jd shemale sbb dorg da setkan dlm kepala kalo ade ttek bdn sdap mesti pmain bola, abg sado, mat rempit ajak kapel dan bnda tu mmg btol pon. dan mmg btol pon kalo ade ttek, konek shemale ni pon golongan2 abg str8 ni isap. Kena toron pon tk kisah demi cinta kpd shemale dorg

Kalo dh atheist tu bunuh diri terus la....mereput jer jadi baja....tkyah susah2 nk hadap dunia ni....dah percaya takde alam akhirat kan....baik pegi mampus saja...

Edited by Maideen. at 9-1-2016 04:07 PM
caprut replied at 9-1-2016 03:13 PM
Mmg takdela maiden org islam nk wat cenggini, bsuk2 suruh kembali ke fitrah manusia. Pastu tkot2 k ...

Yang tak menahan tu, gigih mahu  menunjukkan mereka berhati mulia lalu dan hanya mahu membimbing orang lain supaya jadi "Isle" macam mereka juga....Prrrrrrrrrpffffftght

Nak suruh mereka gi mampos tak sampai pulak hati kita (sebab hati kita tak berapa mulia) Prrrrrrrrrrrpfffftght

Wallahualam.

Follow Us
Maideen. replied at 9-1-2016 04:05 PM
Yang tak menahan tu, gigih mahu  menunjukkan mereka berhati mulia lalu dan hanya mahu membimbing o ...

ujung2 bila dah tak mampu berhujah, ada sorang tu hanya mampu suruh atheist2 ni pergi bunuh diri, a.k.a tambah lagi satu dosa jah. akak senyum sinis lehat cara mereka berdakwah menegakkan hukum persis seseorang yang kecelaruan identiti sebegitu. kejap kang bawa identiti seseorang yang mengajak ke arah kebaikan, kejap kang bawa identiti seseorang yang mengajak ke arah kemungkaran.

Edited by Maideen. at 9-1-2016 04:34 PM
pooh~key replied at 9-1-2016 04:11 PM
ujung2 bila dah tak mampu berhujah, ada sorang tu hanya mampu suruh atheist2 ni pergi bunuh diri,  ...

Mungkin dia keciwa sangat kenapa ada orang yang tak sanggup dibimbing supaya menjadi macam dia lah tu.......Prrrrrrrrrrrpfffftght
Selalunya bila dia berceramah  kampong kampong atau di Board "Hukum Cukur Bulu",  orang akan ternganga kekaguman.

Why? Why? Dia bertanya.... "Kenapa ada orang tak mahu jadi mulia dan bakal masuk syurga macam aku?", tanya dirinya.....

Wallahualam.

Maideen. replied at 9-1-2016 04:05 PM
Yang tak menahan tu, gigih mahu  menunjukkan mereka berhati mulia lalu dan hanya mahu membimbing o ...

Msa aku form 4 aku pnh kena pkol dkt 20 org.  org yg pkol aku ckp aku gay tuhan laknat. tkde agama.Aku ilang keyakinan, ilang kwan, deperession, thinking of suicide , setahun setengah tak kluar umah. tuptup org yg gune agama utk kepentingan sndri, isap gam,mabok, amek pil , maen pondan. Ape prasaan maideen klo dkt tmpt sya?

dik ni xpndi coverina lngsung..dh tau org msia kna pndi coverina..semoga bahagia dik..

manjalara_01 replied at 9-1-2016 03:41 PM
mereka yg di reject dlm society...mmg xde sape nak.../tlg....

bile ustaz kazim story kisah2 tra ...

Manusia memang makhluk yang handal dalam membutakan biji mata sendiri daripada memandang dan ambil tahu tentang keperitan orang lain, melainkan hal tersebut menimpa diri sendiri. Mana sis tengok dokumentari ustaz kazim ni? Saya nak tgk la..

finesse replied at 9-1-2016 05:31 PM
Manusia memang makhluk yang handal dalam membutakan biji mata sendiri daripada memandang dan ambil ...

saya x ingat...tp die bercerita dlm salah satu ceramah agamanye...
die buat ceramah kat luar...bukan dlm masjid/surau...waktu malam...jap i check....
nnt kalau i jumpe balik i post sini...

pooh~key replied at 9-1-2016 04:11 PM
ujung2 bila dah tak mampu berhujah, ada sorang tu hanya mampu suruh atheist2 ni pergi bunuh diri,  ...

Orang macam ni dah ambil alih peranan syaitan laknatullah sebenarnya. Kata-katanya penuh dengan rasa benci dan jijik, tak melambangkan dakwah langsung. Bayangkan ungkapan ujaran yang terkeluar tu menjadi sebab putus asanya seorang insan terhadap tuhannya. Sedangkan pintu taubat sentiasa terbuka. tuhan pun maha pengasih lagi maha pengampun. Pandai-pandailah menjawab di akhirat kelak.

caprut replied at 9-1-2016 04:57 PM
Msa aku form 4 aku pnh kena pkol dkt 20 org.  org yg pkol aku ckp aku gay tuhan laknat. tkde agama ...

Kasihan mung... Aku pasti banyak yang mung belajar, terutamanya tentang sayang diri sendiri.
Daripada komen kau pun, aku tahu kau lebih bersifat belas kasihan...
Nyahkan manusia-manusia negatif tu...

kimsa-ra replied at 9-1-2016 05:06 PM
dik ni xpndi coverina lngsung..dh tau org msia kna pndi coverina..semoga bahagia dik..

U sokong adik ni jadi hypocrisy?

Senang citer kawin je lab dik dgn bf heshe. Dah kawin bole apply pr kat sana. Best apa duudk canada. Bole belajar french. Manitoba official language dia french dgn english. Sama mcm quebec. Bole rasa winter minus 30

Ade I rase. Tue hostad sekolah tahfiz dua ekor yang tibai pungkok budak darjah brape tah. Sape2 tepet the news s'il vous plait?

Bedah.Cun replied at 9-1-2016 06:25 PM
Ade I rase. Tue hostad sekolah tahfiz dua ekor yang tibai pungkok budak darjah brape tah. Sape2 te ...

Maknanya. Xde reason gayist tu nak jadi atheist pelbagai kan sis...

ohnoLia replied at 8-1-2016 10:36 PM
Maknanya. Xde reason gayist tu nak jadi atheist pelbagai kan sis...

Tak pasti, yang. Yang pasti rogayah bottem muke haukk berkerak memang kaki mencaras

Semoga Allah jauhkan keturunan akak Dari golongan ini.kawan akak Ada kerja dgn golongan ini.Takut...bila tau kegiatan mereka.