CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Tolonglah Jangan Besarkan Lagi Perkara Ini - Serina Akhirnya Buka Mulut

iols speku Serina ni nanti bila Chef Wan dah Arwah, mesti akan dapat banyak harta dari bapa sheols. sebab dari cerita chef wan yang describe serina ni jenis tak meminta2 dan menyusahkan heols....mesti akan buat heols sayang giler kat serina ni....

kalaupun nanti Serina cuma layak dapat harta ikut hukum faraid... iaitu 1/3 dari harta pun sheols tetap kaya. Harta chef wan kan banyak... Chef Riz lagilah kaya...dapat 2/3 untung dapat apak kaya kan...

Sian ko dik...xperla...dah lumrah ko retis...pekakkan jer telinga tu dik...

tintalangit replied at 19-4-2017 03:56 PM
iols speku Serina ni nanti bila Chef Wan dah Arwah, mesti akan dapat banyak harta dari bapa sheols.  ...

aku rasa Chef dah letak siap-siap dah nama utk reta dia, tak perlu nak go through faraid semua melainkan yg berbaki tu, dia kan jenis yg prepared

getarsukma replied at 19-4-2017 03:05 PM
Biasa la kat forum ni sapa jadi supporter mesti suka... dah lumrah urk karatz or haterz retis mana ...

Hahah uols perasan ye follower nama Raihana Yap tu

so yg chef riz dulu cerai sbb pe lak?

tintalangit replied at 19-4-2017 03:56 PM
iols speku Serina ni nanti bila Chef Wan dah Arwah, mesti akan dapat banyak harta dari bapa sheols.  ...

adoi ko..gelak aku ptg2 ni..

tapi betullah..syok kan

hahaaa

Follow Us
Edited by tintalangit at 19-4-2017 04:46 PM
mixed replied at 19-4-2017 02:42 PM
betul tu dia samakan serina cam maid mmg celaka
sb tu cw x nak sgt tgk muka gavin katanya
...

Iols rasa nak buat versi Skrip Drama Sebabak pula....
Cerita di bawah hanyalah gambaran dan khayalan penulis semata2 yer...

Tajuk Drama = Chepone Vs Gavinose

Scene 1

Int/Ext : Penthouse 6 Bilik Gavinose dan Serinana - Siang

Chepone Menekan Loceng sambil menunggu di luar. Masih lagi menunggu namun pintu masih belum di buka. Dengan pantas loceng ditekan lagi beberapa kali.

Chef Wan
Ke mana pula lah Si Gavinose ni ? Tadi telefon cakap ada kat rumah. Ni yang menyirap aku ni.

Pintu Rumah dibuka, Kelihatan Gavinose yang kusut masai

Gavinose
Hai Dad!

Chepone
Dad! Dad! Dah 16 tahun duk Malaysia pun duk panggil aku Dad! Dad! You don't call me Dad anymore! Start from now Call me Apak!

Gavinose
Apak? But Dad!

Chepone
I said don't call me Dad! Don't you understand?

Gavinose
Yeah Sorry. I mean Apak's ( Dengan pelatnya omputehnya )

Chepone
Sabar jerlah aku ngan kau ni Gavinose oiiiii. Tepi sikit. Nak tunggu kau, memang tak adalah nak jemput aku masuk rumah mewah 6 bilik kau ni kan.....

Gavinose terkulat2 melihat kelakuan apak mentuanya itu.

Chepone
Lorrrr dah kenapa kau ni, rumah cantik besar.... naperlah langsir yang sooooo yesterday coraknya ni kau pakai? Lepas tu koyak2 pula tu. Aku dah cakap jangan bela kucing. Kau nak juga. Cat Lovers lah sangat. Ko tengok habis dicakarnya langsir buruk kau ni. Sofa ni pun....ohhhhhh sedih......

Gavinose
Whats the problem Apaknya? I and Serinana happy to live my life like that.... with our kucing and anak2  

Chepone
Okay speaking of my daughter Serinana. I want to ask you. Why arrrr you never give her nafkah? You know nafkah?

Gavinose
I am not that Bangsat Apaknya.   Of course i know what is the meaning of nafkah. Remember i already convert to Islam years before i married with your lovely daughter.

Chepone

Owhhhh so Langsi. You know but never practice. Then for what? You know I love my daughter so much. I tak boleh tengok you bully my anak macam tu. You tak kesian ke dia kerja susah2 macam tu. You bukannya miskin pun. duit banyak gaji banyak.

Gavinose
Memanglah gaji I banyak apaknya. But we have to be smart. kita bukan hidup hari ni jer. I have to plan really well for my future. You should understand since you pun dah Kertu macam ini.

Chepone
Kurang hajar punya menantu. Macam nilah if u are that desperate why dont i save your marriage by giving u this money and my daughter does not even have to know?

Gavinose
Well, i appreciated your effort to help us. But if Serina want her nafkah i sent the maid home and that maid salary she can have and be a housewife instead.

Chepone

OMG. How come you can terlintas cakap macam tu? What happend to you Gavinose? Mengucap! Istighfar.... Jangan jadi Bangsat sangat boleh? Geram betul aku dengan kau ni kan.

Gavinose
Ok lah Apaknya. Saya nak pergi kerja ni. Why not apak balik dulu, nanti kita bincang lagi?

Chepone
Kau halau aku lah ni?

Gavinose
Derhaka saya kalau buat macam tu apaknya. Meh lah I show you pintu keluar.

Chepone pun tak kuasa lagi nak melayan menantunya. Dia pun berjalan laju menuju pintu keluar. Sebelum ditahan oleh Gavinose

Gavinose
Apak jangan laju sangat. Meh nak Salam.

Chepone pun hulurkan tangan mahu tak mahu jer. Hatinya dah tawar mendengar kata-kata Gavinose kepada Serinana tadi. Gavinose menyambut tangan apak mentuanya itu dan menciumnya sebagai tanda hormat. Setelah itu Chepone pun berlalu pergi dan masuk ke dalam perut lift Apartment Mewah 78 tingkat itu.

Cut to:

Tamat Sementara  

Part of me sokong chef wan. What he did was only to protect his only daughter yang ditatang bagai minyak yang penuh tu. There is nothing more special than a dad's love for his daughter kekdahnya! Iols perasan masa che riz buat hal dia tak bising langsung nampak nau anaknya yang salah. Yang Serina ni habis segala bahasa hangsuang pprt keluar. I don't agree with the language that he use tp sebagai bapa mesti dia rasa geram anaknya dibuat begitu.

Serina ni iols pernah nampak kat Hospital Ampang(kalau tak salah orang la) tolak maknya kot atas wheelchair. Memang biasa biasa jah dia. Pakaian pun biasa je.

Chef wan ni bagus bab membela nasib anak dan nafkah ex-bininya sampai skrng dia bagi kan. Tapi chef wan tak patut war warkan hal rumahtangga anaknya ke public. Sian anak cucu dia. Nanti kalau cucu dia dah besar baca apa yang atuknya tulis tak ke sedih mereka. Chef wan boleh nasihat kan menantu dia but please jangan masuk campur hal rumah tangga anak dia.

Ramai orang ingat kawen mat salleh ni senang, tapi susah sbnrnya. Dari segi budaya pun dah banyak beza. Dpt husband prang asing yg memahami alhamdullillah, tp kalau dapat yg kurang memahami dan takmo belajar masyaallah!

esteryen replied at 19-4-2017 03:21 PM
I dah lama kena blocked ngan ChefWan  
Hahahas
Sbb masa tu i x setuju ngan dia sided si pe ...

Kesiannya... I kena sound je dgn dia... sebab tanya pasal bahan2 dlm resipi..

Org tua tu mmg kuat sentap... but he's lovable...

wadiunong replied at 19-4-2017 04:16 PM
Hahah uols perasan ye follower nama Raihana Yap tu

Raihana Yap tu mmg legend... kalau cepwan tu raja dia mmg first in line patut dpt tan sri  

Segala benda cepwan post dia komen... pastu berjela doa2 kesejahteraan utk.cepwan... Meols suspect dia sepupu sepapat cepwan sblh nenek cina dia...

Ada sekali dia ilang... rupanya dh tukar nama jd a mom's child... pastu skrg tukar nama asal balik...

Meols da lama x jenguk ig cepwan.. bila masuk balik jumpa lg nama nyonya tu... gegeh dia support cepwan... tp cepwan haram tak respond pun pd comment dia...

getarsukma replied at 19-4-2017 04:55 PM
Raihana Yap tu mmg legend... kalau cepwan tu raja dia mmg first in line patut dpt tan sri   
...

Hahaha gigih uols csi sapa raihana yap tu. Iols takat like je IG artis2 yg iols follow. Kowser sgt nak komen

Edited by esteryen at 19-4-2017 05:20 PM
getarsukma replied at 19-4-2017 04:50 PM
Kesiannya... I kena sound je dgn dia... sebab tanya pasal bahan2 dlm resipi..

Org tua tu mmg k ...

I create IG acc pun sbb nak follow ChefWan. Honestly, walaupun ada yg komen dia riak ke apa, to me, most of his posts yg panjang jela2 tu very touching n true pun. And mmg most of the time malu la pula baca, malu sbb dia dah tua pun giat kerja, cari duit, I yg kira still muda la selalu la nak hahahas ponteng kerja and how he treats his mom, bawa mak melancong, how he upgrades rumah kampung tu jadi so nice utk keselesaan mama dia, n macam2, <3

Tapi tu la, time dia sided si kaki pukul nasa tu, that post, I xdpt nak agree. TER-komen la pula then padan la muka kena blocked :____(

aku ni memula nak menghencap cepwan dok canang2 aib family..tapi aku  kepochi bersabar baca segala karangan merempan dia.tak jadi nak hencapbasically aku faham point dia.bagi aku ni ada kena mengena upbringing jugak.dari cerita dia  arwah ayah  cw sendiri pun seorg yg bertanggung jawab...jadi dia dibesarkan dlm suasana mmg tak boleh  tolerate  dgn segala keculasan.aku pun  faham sbb arwah ayah aku sendiri  alhamdullillah seorg yg bertanggung jawab.aku sendiri kdg2 carut jugak tak paham kalau dengar atau baca citer jenis jantan lepas tangan.like.. eh mangkok ko biar je anak bini ko gitu.??tanggungjawab suami ni besar bukan takat nafkah saja tapi meliputi semua segi pengorbanan.aku harap serina tabah ,dipermudahkan urusan dan menemui kebahagian bersama dgn anak2...

tintalangit replied at 19-4-2017 04:42 PM
Iols rasa nak buat versi Skrip Drama Sebabak pula....
Cerita di bawah hanyalah gambaran dan ...

hadoi ko ni
buat drama la bapa mentua ku

I think chepwan kena tone down sikit
Walaupun betul kemarahan dia tu bersebab
Tapi makin byk berckp org akan relatekan pulak anak lelaki dia tu
Cakap pasal lelaki atau suami bertanggungjwb, riz tu apa bagusnya kan
Kawin express anak pun express
Baiknya chepwan ni dia pernah offer si maembong tinggal sekali kt cyberjaya
Walaupun dah bercerai dgn riz
Sbg bapa mertua dia sanggup tanggung pbelanjaan menantu cucu
As if si riz tak bg nafkah cukup kt maembong
Tetiba rasa kesian pulak kt chepwan
Harta byk tp dikelilingi oleh manusia yg byk masalah duit

munchkin replied at 19-4-2017 03:42 PM
Ntah i nampak cam merendahkan serina. Tak perlulah nak mention gaji maid bagi serina. As bapa of ...

mmg merendah2 pun.   bini ni dah umpama org gaji  kekdahnya.nama je kokesen kan?tapi mentaliti mengalahkan ummah dunia ke-3 kepam.takde salahnya tak keja ada maid.mak aku housewife tapi ayah  aku sblm dia pencen upah gak maid .tapi bukan sepenuh masa la.meringan keje2 rumah je.sbb dia tak anggap pun mak aku tu hamba dia.tapi isteri dia.itu sbb aku tak jadi hencap cepwan..sbb aku paham benar apa point dia.

mertua ni kalau bulih jangan campur tangan urusan anak yang dah kawin....nak nasihat slow talk la,jangan sampai satu malaya tahu,itu pun kalu perlu...ada masalah,masing2 dh besar,biar dia selesaikan,kecuali minta nasihat baru bagi....masalah rumahtangga banyak yg retak pasal mertua dan keluarga mertua,baik belah laki belah perempuan....sekian cerpen pendek aku

xpdckelate replied at 19-4-2017 05:43 PM
mertua ni kalau bulih jangan campur tangan urusan anak yang dah kawin....nak nasihat slow talk la,ja ...

Yang ni aku sokong.

munchkin replied at 19-4-2017 02:13 PM
Bahasa cw nampak kesat. Aku tolak ke tepi. Nak tengok info yg nak disampaikan. Aku setuju ngan cw ni ...

Hakikatnya kebanyakkan mat salleh buat bini ni mcm maid pon.masak hari2..hantar anak skolah..
Kat tpt aku ni ramai je expat wife yg xkeja..mmg jd surirumah.masak hari2 utk laki depa..to kalau bininya pilipine mmg untung. Goyang kaki jdi madam jah...

alesandra replied at 19-4-2017 05:33 PM
mmg merendah2 pun.   bini ni dah umpama org gaji  kekdahnya.nama je kokesen kan?tapi mentaliti men ...

Spot on ales. Dah kenapa dia nak hantar maid balik suruh serina berhenti kerja gaji maid bagi serina. Mmg biadap. Sebab tulah cw kata pompuan kena berdikari in case dapat suami haprak cam gavin ni. I paham konsep equality. Tapi kalau relate wife/org gaji/gaji maid jadahnya equality. Maksud u pandang rendah pada wife. Kalau tak sebut org gaji/gaji org gaji tak angin lah sangat org tua tu.

ada jenis kokesen yg pandang rendah pada asian. Mmg ubatnya mulut kena hangsuang cam cw. Sebab depa ni ingat kita nak angkat julang depa just because depa kokesen. Mmg taklah.