CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Suami Isteri Maki Guard, Marah Tak Tolong Jaga Anak

epal21 replied at 3-11-2021 10:05 AM
Apa guna lakinya kalau bininya juga yg kena angkut barang2,khensss? Kalau banyak barang, lakinya a ...

hehe i tengok dalam video tu laki dia angkat beg yg isi beg plastik je, yg dia duk berangkut basket penuh baju tu.  Kira boleh la laki dia pegang anak dia kan... takanlan anak dia tak boleh follow instruction lari sana lari sini...tengok ok je anak dia duk diam sorang2 kat station guard tu.  Cannot brain.  

epal21 replied at 3-11-2021 10:05 AM
Apa guna lakinya kalau bininya juga yg kena angkut barang2,khensss? Kalau banyak barang, lakinya a ...

org2 biasa kalau dtg kebodohan tu biasa nampak kuarng 10% je (org normal)...ni pasangan abnormal ni 200% tunjuk kebodohan (100% masa kejadian, 100% menegakkan benang yang basah dlm social media)...setakat ini takde org ngaku kenal pasangan ni sbb malu sgt kalau ngaku sbb tahap kebodohan dah over limit.

hiswife replied at 3-11-2021 10:18 AM
Ada je yg camni..

Kawan iols cikgu citer.. bulan pose (zaman sebelum covid) ada parent lambat ame ...

org2 camni hanya fikir pasal diri sendiri nk senang...kesusahan org lain lantak la...janji aku dpt apa aku impikan (dpt beli makanan kat bazar)...

gekkou replied at 2-11-2021 08:02 PM

Bebal ke

Akta child negligence tu tepek kat dahi dia la..

Hahaa..

Tolong jgn bgtau aku 2 ekor ni ada degree diploma spm bagai..x leh brain jawapan dia

Baru tengok video ni kat fb aduhh iols sian tgk anak dia terpaksa dengar n tgk mak pak dia duk gaduh2 maki

Follow Us
sian bdk tu..sbb nk kena hadap mak pak mcm ni.

Bodohnya..alasan2 bela diri berganda2 bodoh. Yg betina ni gatal anu nk ikut p dobi pehal? Selalu je aku jumpa lelaki berangkut berbakul2 kain sorg2  pi dobi bini xikut pun? Takut laki ko org rembat? Hahaha takat muka pecah pintu mcm ni xyah la..lain la kaya raya muka blh tutup dgn mask tebal2

Sapa2 yg kenal akak ni atau akak ni sendiri baca luahan2 kat porum ni...cuma satu aku nak pesan..

Sudah2 la tu MENEGAKKAN BULU KETIAK YG BASAH kak..loya tekak netizen. Makin byk ko ckp makin HANGIT nnt. Ketiak sendiri xterjaga,  inikan pulak anak kecik..huhuhu..

Tempat yg sheols laki bini sewa ni under rumawip kan? Bukan rumawip tak boleh sewakan pada org ker..kalau ada yg report, dua2 kena ..ke bukan under rumawip

fefeeling replied at 2-11-2021 08:49 PM
Owner melayu ke? Melayu mmg hazabedah sket eksyen dia.. dah lah umah kau problem, kau la patut set ...

Haah, melayu...

gekkou replied at 2-11-2021 08:02 PM

She took stupidity to the next level
Boleh pulak dia nak divert act tu utk letak kesalahan kat company yg supply jaga tu
Aku tumpang simpati in advance buat cekgu2 yg bakal mengajar anak dia ni
Atau para cekgu dah boleh buat solat hajat dari sekarang supaya tak ditakdirkan mengajar anak dia

Bila orang bodoh naik title mak bapak
Dibuat nyaaa budak tu diapa2kan
Ko nak meratib kat sape???
Kenapa orang bodoh boleh beranak pinak...  Kena buat evaluation betul laa sebelum jadik mak pak

Kisahnya kad tng hilang jadi x boleh parking, hilang kad tng tu adalah satu kecuaian.. Korg mmg mak pak yg cuai.. Lagi p salahkan org lain.. Hakak lak belanja ye.. Dah malu satu media kak oii

hiswife replied at 3-11-2021 10:18 AM
Ada je yg camni..

Kawan iols cikgu citer.. bulan pose (zaman sebelum covid) ada parent lambat ame ...

Xyh tgk mse bln poser. Skang ni bdk balik 11.30...ad je mak x dtg amik awal. Aku siap tya..spe amik..bdk tu jwb..mak. aku tya mak keje ke?x keje. Mse tu dh kul 12.15. aku x kuasa nk tggu lme2. Aku blah la..kita pun ad urusan lain. Tp guard skolah aku bagus. Dorg dgn rela hati tlg jge. Pd mse yg sme aku sound parent dlm grup klas.. suh amik ank awal2.

X blh blah..ad parent nk anta ank x ikut penggiliran. Sbb mls nk jge ank pdpr

tupai replied at 3-11-2021 10:44 AM
Kalau kat oversea ni mmg dh masuk jail & kena saman dgn authority. Anak child care service angkut. ...

Sebab kat oversea ada sistem foster home....
Kerajaan boleh letak budak2 tu under family yg join foster home program something like that la.....
Kat Msia, budak2 tu jab kebajikan amik letak kat rumah kebajikan, ramai2 dok situ ...
Ikutkan lagi senang monitor dok satu tempat tapi entah la....

tobobon replied at 3-11-2021 10:59 PM
Tempat yg sheols laki bini sewa ni under rumawip kan? Bukan rumawip tak boleh sewakan pada org ker.. ...

boleh disewakan kepada warganegara sahaja..boleh dijual semula selepas 10tahun dr tarikh VP.

ank popuan tu sok2 kena rogol ke...xpasal guard kena tuduh...padahal makpak yg serah sendiri...

mejaputih replied at 3-11-2021 04:14 AM
org2 biasa kalau dtg kebodohan tu biasa nampak kuarng 10% je (org normal)...ni pasangan abnormal n ...

Sapa nak mengaku sedara-mara ke kawan theyols ni? Buat malu je. Tak faham dgn orang macam ni apa dalam kepala otak diorang. Fefeeling entitled. Ni baru dok rumah sewa rumawip, kalau dok kondo diva aa menghadap klcc tu lagi lah agaknya besar kepala. Teringin nak tahu theyols ni kerja apa yg tak memerlukan iq yg tinggi tu.

ultra78 replied at 2-11-2021 11:06 PM
Mcm tu tak payah hantar anak ke pengasuh atau nursery. Tinggalkan aje anak di pondok guard.

Pak guard boleh menjana side income lepas ni sebab mak pak boleh hantar anak2 dlm pondok guard tu LOL