CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bolt

Pelajar Malaysia di UK "dikerjakan" oleh mamat-mamat Rusia

Reply 220# jonlabu

sedap mulut mak bapak ko kata org bodoww..aku rasa ko yg bodowww..tapi takpe..aku takkan cpt sentap cam forummer lain

bodownya. kalau dah kena drug nak kata tak nak menda jadah apa lagi. dah tak sedar.
jonlabu Post at 3-2-2011 18:36

aku cakap secara general pasal rape tu...aku tak sentuh pasal isu kat UK tu..duuhhh!

Sebab itu kena syak wasangka  24 jam sehari...biar org kata kita pelik sebab asyik syak...sebab hak kita utk merasa tidak selamat.....Pengalaman aku belajar di UK sekejab saja sebab x tahan...2 bulan aku balik sini....Ramai org kata aku bodoh sudah berpeluang lain cerita tp aku x nampak best yg org canangkan itu...Lagipun mak ayah kita sendiri byk pesan kalau JANGAN nak hadirkan diri ke mana2 parti kalau kita x pandai selok belok masyarakat disana....jgn cuba cuba atau main ikut ikut kawan...sebab sudah ramai kawan makan kawan...

Apa yg jadi pada minah ni perkara biasa....kalau x dilapor sbg kanun jenayah mmg xde buka kes pun....Kita mmg bangga kalau org asing mendampingi kita, kita pula terasa kembang semangkuk bila mampu join parti mrk...tp kalau x faham adat jgn sentuh sikit pun sosial mrk...Aku ckp byk pula..walhal minah ni dah kena ...pada yg belum ...berjaga2lah..berwaspada selalu...

Post Last Edit by HannahMontana at 3-2-2011 20:50
So ko nak salahkan budak pompuan tu jugak ke?  Habis tu yg dulu jurutera komputer pakai tudung l ...
bellagio Post at 30-1-2011 22:48

pakai tudung belum tentu tutup aurat...kadang2 tetek tercacak jelas org boleh nampak.......Bila seseorang itu jadi mangsa maka dia x bersalah. Itu kebenaran. Tetapi kalau org itu yg cari masalah/penyakit ...cth mcm pergi clubbing dgn hasrat hanya utk berparti sambil konon2 lepas tension ,itu salah...sebab clubbing tempat maksiat ,sebarang masalah maksiat boleh terjadi....dia sendiri yg pergi...xde siapa heret dia pergi...dia tentu faham clubbing itu apa, berparti itu apa, kata budak mengaji sehingga UK xkanlah bodoh mahu berfikir....cuma dia mungkin x tersangka bhw berparti secara barat itu bermakna  berhibur dengan menggunakan kemaluan masing2....adakala org x heret dia dan selalunya yg bersosial dgn segala arak ,ibu maksiat , apa sahaja boleh berlaku....sendiri yg gatal pergi.....

Tp bukan  kehendak dia mahu dirogol, dia mahu berparti...tp kehendak parti seks bebas itu perkara biasa ,dia x faham rule...dia x salah pada ko....tp bila kes diketengah sebagai paksa dan rogol mmg jadi kes jenayah...Tp sebagai org yg belum kena...kita ambil ikhtibar.....bukan nak salahkan lelaki ataupun perempuan...salah kan saja org yg x ambil kisah ,x ambil beringat, sebab maruah diri kita lah yg menjaganya ,undang2 x boleh tebus semula maruah yg hilang....sebab alih2 dia juga yg pergi...Jika perempuan di rogol di parti sosial x sama charge nya...Org lain pun boleh fikir perempuan jenis apa tergamak bersosial di barat..? Barat dgn kiblat Barat yg penuh dgn seksualiti....kata dia mengaji pandai sehingga ke UK , xkan part menjaga maruah diri x ditelaahnya...? Jgn di senda org pakai tudung ke dedah kemaluan....salah empunya diri....yg cari nahas....Tuhan yg kata sekiranya kamu menjaga aurat kamu ,ditutup dari celah leher sehingga menghapus dada dan menjaga pakaian dgn betul2 maka aku JAMIN KESELAMATAN KAMU......maka firman Tuhan yg mana ko mahu nafikan? Ada ko ingat firman Tuhan..ada ko ingat Tuhan?

Aku pun perempuan....bukan semunya salah lelaki..dan aku amat mengutuk segala bentuk keganasan dan kezaliman ke atas perempuan dan bukan perempuan....tetapi tiap2 tindakan ada padah..kita berkuasa memilih...Tuhan yg menentukan.Ada ko ingat Tuhan...hah???

aku kesiann sgt ngan gal tu mesti dia trauma tahap gaban..... nway di msiapn pa kurangnya ramai gak gadis2 melayu dikendurikan mat rempit... ni mesti kes ehem2 dia x bole dok diammm!!!

pakai tudung belum tentu tutup aurat...kadang2 tetek tercacak jelas org boleh nampak...... ...
HannahMontana Post at 3-2-2011 20:39

yup.. sokong awak... dah tau tempat2 macam tu akan mengundang byk perkara -ve, tapi join juga...

huhu... jadikan pengajaran pada kita semua....

Follow Us
aku kesiann sgt ngan gal tu mesti dia trauma tahap gaban..... nway di msiapn pa kurangnya ramai gak  ...
roryee Post at 3-2-2011 21:29

yg ni org kita tak pandang pon,tu yg tak ambik port anak pompuan kene kekah....sbb mat rempit tu kulit rentung karat kot

sbb tu lah,jgn suka suki je gi party2 ni...konon urban lah pegi party,sudahnya sendiri yg merana.x kisah lah party apa pun,nak2 lagi org Islam..,party tu bkn bende yg elok pun.jgn sbb sibuk nak fit in,atau takut org kate kita ni kekampungan,so pegi party.takde class mane pun pegi party nih.dok umah tgk tv lagi bgs.

two words...'padan muka'

parti kat kolej....bukan kat nightclub atau mana2 parti vice, so manalah budak pompuan tu boleh expect dia hendak kena drugged dan gang raped.

masaalahnya kat sini ramai sangat nostradamus wannabe....suka buat andaian....... yg sebenarnya dosa fitnah kalau andaian itu semua tak betul. Kat sini mmg mudah cari dosa fitnah dan mengumpat.....terpulang lah kat korang yg semua pandai2 belaka...

cina mana yang jadi mangsa tuh ?

Sial punya orang rusia bangsa hamba abdi

yup.. sokong awak... dah tau tempat2 macam tu akan mengundang byk perkara -ve, tapi join juga... ...
girlphg Post at 3-2-2011 21:45

Ni gaya orang cakap perasan bagus. Nama lainnya takabur. Pakai tudung, belajar ugama tapi dapat sekadar ilmu tapi jiwa tak bersih.

two words...'padan muka'
ifanonline Post at 4-2-2011 13:53

Ni satu lagi. Takabur. Bukan amalan orang islam nih cakap macam ni. Yang lain jangan ambik contoh cakap benda benda macam ni.

Ni gaya orang cakap perasan bagus. Nama lainnya takabur. Pakai tudung, belajar ugama tapi dapat  ...
Boogey Post at 5-2-2011 00:54

I LIKE!!! statement uols!!!!

orang lelaki yang merogol perempuan jugak yang salah {:1_126:}

Xtau nak cakap laaa...
"KEBANYAKKAN" kes rogol berpunce daripada kebodahan si betina itu sndiri..
Ko bayang laa..
PAK LEBAI, PAK IMAM, PAK HAJI,yg duk lepak2 warong kopi pon leh tergoda kalo tibe2 anak gadis yg boleh menggugat kemimanan lalu disebelah mereka....
Siap leh wat macm iklan shampoo lak...
Berhenti borak sambik mengusha gadis itu lepas tu sambung balik...
Sape xterangsang kalo pakaian dah terdedah sane sini..
Kalo pompuan lak cakp kepda lelaki..
"Rase Xnak tengok tu Xpayah tengok"
Kalo macm tu umpama kite kaum lelaki nie xbole nk klua umah..
Sebab kalo kua umah mesti bersepah jer gadis2 yg boleh menggugat keimanan..
Abis tu ko nak suh kite keluar jalan2 pale dongak ke langit????
Lu pikir laa sendiri...

Xtau nak cakap laaa...
"KEBANYAKKAN" kes rogol berpunce daripada kebodahan si betina itu sndiri..
...
PanjangCool Post at 6-2-2011 01:48

PAK LEBAI, PAK IMAM, PAK HAJI,yg duk lepak2 warong kopi pon leh tergoda kalo tibe2 anak gadis yg boleh menggugat kemimanan lalu disebelah mereka....

yang kebiasaan kawin lebih dari satu pun masih lagi terangsang ka?.....
terimakasih kerana memberikan contoh paling baik kepala atas bersorban kepala bawah tak bleh kawal....

pakai tudung belum tentu tutup aurat...kadang2 tetek tercacak jelas org boleh nampak...... ...
HannahMontana Post at 3-2-2011 20:39

macam mana plak budak2 yang takde tetek terjojol tu pun kena rogol jugak?....
camana plak yang berkelubung nampak lobang hidung saje pun boleh kena rogol jugak?...
care to shed some light?.....

yup.. sokong awak... dah tau tempat2 macam tu akan mengundang byk perkara -ve, tapi join juga... ...
girlphg Post at 3-2-2011 21:45

kat dalam masjid pun boleh kena rogol.... habis tu jangan pergi masjidlah?....

Towards internationalisation

p/s : Dok imagine 7-in-1, kompom pasni LRT pon buleh buat U-turn