CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: pendeta

[Tempatan] Johor siasat anak kambing kemungkinan hubungan seks manusia dan kambing

Close [Copy link]
ResellerMaxis replied at 29-4-2016 07:53 PM
sebab islam dulu dengan sekarang dah lain..islam dulu suruh tuntut ilmu n beramal dengan ilmu..isl ...

islam sama je sejak nabi adam a.s

yang lain tu perangai manusia jek

tu bab HABIT

habit dan habitat...habitat beri pengaruh kuat pada pembentukan perangai manusia

ada manusia lahir di habitat tidak langsung promotif tapi tetap dia bleh maju

ada manusia lahir dalam habitat yang semuaaaaaaaaaa ada, tetap isap dadah dan jadi zombie, bangkai bernyawa

so nak salahkan apa?

bila kita tau semua sebab PERANGAI MANUSIA so kene kenal apa itu manusia, esp study psikoloji manusia misal nya apa itu STATE OF EMOTION manusia

banyak laa nak cerita

mende cam kisah anak kambin ni cuma bab DE FORMITIES in creation, deform gitu, genetic mutation tapi oang kampung mana tau tapi depa INGIN TAHU gak sebab depa punn manusia so campak je laaa kata je asal memenuhi selera

so kalo tadak sapa dok INTERRUPT kejahilan cengitu lama lama mende tu jadi ADAT OR CUSTOMARY manusiaaa so jadi ler pantang larang cam jangan teruskan perjalanan kalo kuo rumah bewak lintas pasal itu petanda buruk haaa dan macam2 kepercayaan tahyul karut marut

bukan nak kata zaman moden ni tadak kepercayaan karutttt..laaaaagi banyak tapi dah di bungkus cantikkkk esp puak2 zalim dan sesat , demi tuhan nafsu depa

mutation je tu, so entiti tu deform, dari form yang biasa

sebab kita tahu manusia jahil suka mende pelik esp kaki nomo ekoq so pada aku baik di bakor jadi abu buat baja sawit kaaa baja padi kaa..lai pekdah

islam  sejak nabi adam a.s tak berubah, sesuai pada zaman setiap nabi yang di utus, sampai nabi kita nabi terakhir, di sempurnakan tiada lagi apa di tinggalkan, itu janji Allah swt so bukan isu cari jawapan tapi membina soalan untuk menarik keluar jawapan yang terhijab or misterius yang mungkin bukan pada zaman nabi sebelum nabi kita tapi untuk zaman umat nabi muhammad s.a.w, penghulu segala manusia!

tu gak tanda tanda kebesarann Allah swt, subhanallah, kita dah buat terbaik seme sihat laki bini seme perfect ari ari jumpa doktor tapi kalo Allah takdirkan bayi kita tu deeeeeeeeeeeee form? ada 3 tangan misal nya haaa camna? ujian untuk kita lah...ada yang tak sangguppp..ada bunuh diri , ada buang, ada yang syukurrrr dapat anak gak, anugerah walo camna...seme tu UJIAN untuk kita

dia bole beri kesempurnaan macam kita ingin dan dia gak boleh beri kekurangan macam kita tak mintak...kenapa tidak? dah dia maha berkuasa segalanya

kita ni sapa? bila kita dah buang akta perhambaan manusia sedunia terus kita ingat kita ni manusia bebas? hahaha pas tu dok hina hina islam konon pro hamba abdi pada hal tak faham, ilmu cetek tapi nak cakap pasal islam...last2 kita sendiri yang malu... kalo ada sifat malu laaa..btui dak?

mbhcsf replied at 29-4-2016 08:07 PM
lagi satu  bab mukjizat dan keajaiban ni jgnlah doconfuse dengan para rasul.

mukjizat hanya ada ...

mukjizat bukan pembuktian rasul

kalo guna dakwaan cam ni tu lahir tuhan harun , nabi melayu dan macam2

kalo oang awam kita sebut mende pelik

kalo oang alim kita sebut karomah

kalo para nabi dan rasul kita sebut mukjizat

tapi seme tu tetap SUNATULLAH, berlaku atas izin DAN KETETAPAN yang Allah dah tetapkan... samada ilmu ko tercapai untuk faham or tidak dan bergantung HIDAYAH samada ko sesat or lurus selamanya

contoh baik pakcik nabi, yang bela nabi sejak dia kecik, sayang nabi dan nabi sayang banget paman dia tapi tak dapat hidayah sampai mati abu talib tu haa camna?

takyah mukjizat apa dia mintak kat nabi, dia tau anak sedare dia tu SPECIAL !

mukjizat karomah or ajaib seme ni kalo kokesen kita sebut SUPERRRRRRRRRR NATURAL makna kalo mende tu 'semulajadi' tapi hok ni atasss lagi

takkkkkkkkkkkkk perlu bukti !!! tak perlu eksperimen , takkan mampu otak manusia garap dan faham... aku yakinnn malah sangat yakin yang tak percaya tuhan wujud pun PERCAYA apa aku cakap ni unless dia prahhhsann dia atheist laaa ahahahaha jenis trendy ikut ikutan bodoh seme tu

ko kasik ler apa jua bentuk form or camna manusia tu, sejak dia lahir !! dia oku kaa dia buta pekak 10 tangan kaa dia MACAM elephant man KAAA..kasik ler

pada aku manusia tetap genius dan boleh berjaya !!  dah banyak bukti pun..tadak kaki bleh rentas antartika, tadak tangan kaki bleh berenang berpoloh batu

TO DEFY the impossibilities , the norm, to do the UNTHINKABLE, to swim where others fear to swim ...seme ni lot of miracles gak, dunia beri apa ko mintak!

in the end it is all up to you, if u think u can so u can, if u think u cannot so u cannot..sempoi je kan?  but ramai terjebak dek kejahilan sendiri

bila ada individu mampu MIRACULOUSLY buat apa manusia lain tak mampu buat so dia jadi apa? dia rendah diri bodoh, dia anggap dia lain, dia anggap oang tu spesel.. dah tu ko tu apa? oang tu dua mata ko dua mata, oang tu dua telinga ko dua telinga, oang tu ada otak, ko????

esp pompuan laa..tak ramai faham mende saya cakap ni sebab pompuan ni makhluk rasa so depa saluuuu overwhelm with emotion so not clear thinking

para rasul dan nabi di buktikan dengan KEBENARAN depa bawa!! bukan dengan mende ajaib! tu haaa kisah nabi belah bulan..musrik mekah tak masuk islam malah tuduh nabi main sihir, musa a.s belah laut tapi firaun tak eran plak tetap kufur so ko nak cakap apa???

abu bakar pakai LOJIK mudah, selama dia kenal nabi dia tak penah dengaq nabi berbohong, takkk pernah !!!!  ni tak ajaib ke? hahahaha

so bila nabi kata dia di lantik di suruh sanpaikan risalah pencipta segala ciptaan, abu bakar terus percaya !! takkkk payah bukti ! tak payah mende pelik suruh nabi terbang pi bulan dan balik semula, sebab apa? sebab abu bakar CERDIK ! kalo soang tu tak pernah bohong, apa sebab ada satu masa dia kene bohong??

lojik jek tu tapi atheist dalam porem ni bongok belaka...lojik pun tak tahu ahahahahahahaha

mende so called ajaib or pelik tu pada aku ialah salah satu bentuk or cara tuhan berikan ilmu NYA yang tak terkira banyak  tu untuk hambaNYA, tu jekkkk

kalo btui takwa, tadak apa pelik sebab ALlah tu maha berkuasa, apa pun mudah, pelik tu sebab KITA TAK AJAR OTAK KITA untuk kenal Allah swt

kalo ko dah tau soang tu sangat powerful, superhero cam cicakman...so soang lain kata weiiiiii cicakman ari tu tampar gajah sekali jek terus kojol wooooo

alaaaaaaaaaaa eran ke? cicakman bukan ipan on line aahahahahaha lojik camni pun napa susah nak paham? sebab otak tu sempitttttttttttt, takmo luaskan macam alam ciptaan tuhan yang maha luas ni..banyak sangat KHAYALAN...tu haa dalam tv astro seme tu, penuhhhhhhhhh sampah sarap KHAYALAN belaka!!

takdok apa pelik dalam idup kalo manusia btu2 guna kepala otak dia, yang pelik cuma bila manusia tak pakai otak yang jadi anugerah Allah swt untuk kenal ilmu dia

sapa nampak electricity? ko nampak? camna rupa? tapi camna leh guna? dulu marconi pun di tuduh gila sebab bleh cakap guna wireless , hari ni ko sengeh2 main wasap dengan negro kolompo ahahahaha or bangla hahahaha

tu haa graviti..sapa penah nampak? camna rupa? yang heran tu manusia nak tau rupa tuhan camno hahahaha tu siap imejka tuhan cam tu cam ni siap ada keluarga ada anak bini astagfirullahal azimmmm

manusia jadi sesat sebab tak nampak kekuatan or kebaikan terbaik yang di anugerah pada depa dari semuaaaaaaaa ciptaan Allah swt itu semata mata hanya untuk Allah swt, zaman di alam roh depa kenal dan akui ke esaan Allah swt tapi bila roh masuk jasad dan lahir ke dunia..depa sombong dan kata where is Allah?

manusia boleh lagi muliaaaaaaaaa dari malaikat yang di jadikan dari nur tapi boleh juga lagi keji dan hina dari haiwan ! it is all up to u, nothing is pelik!

yang pelik cuma macam quran kata, ada mata kenapa tak lihat? ada telinga pasai tak dengo? ada otak kenapa takmo berfikir?  tu baru btui ajaibbbb hahahaha

diharap mangsa2 tampil utk siasatan polis

Dwdrum replied at 30-4-2016 12:34 AM
No ethical permission in malaysia i guess eventho some country allowed do research for interspec ...

aku tak pikir lain kingdom boleh bercantum

kalo animals dan manusia boleh bercantum or bersenyawa makna djin dan malaikat pun boleh

walo asal animal dan human dari mother earth jasad nya

kalo amik perkiraan bio chemist aje..probability tu ada but too remote and greatest failure

tu lom babit bab spiritual

ada pokok kawin dengan singa? dedua asal tanah haaaa..camno?

kalo animal boleh dengan manusia , makna pokok derian boleh cantum benih dengan kucing hutan laaa..kan?

saya fikir itu ketetapan pencipta, bukan kemustahilan di sisi Allah swt tapi dah itu dia tetapkan

kemaruk replied at 29-4-2016 02:15 PM
Jangan salahkan bangkem.. salahkan lobai2 yang pernah cakap camtu kat bangkem..

Asal benda tak ma ...

ko yang takmo pahamkan.. sejauh mana ko paham bab 'tak masuk akal or tak lojik'?

edward de bono kata setiap manusia di lahirkan GENIUS.. haku caya !!  dah tu camna ko nak paham soang bayi lahir DOWN SYNDROME bahwa dia tu gak genius?

jenuh aaa nak sembang hahahaha

kalo soang nabi buleh buat , buleh tak manusia lain buleh buat?  ada nabi di lahirkan tanpa ayah so kalo aku dakwa ada manusia lain boleh lahir tanpa pembabitan seoang suami or jantan misal nya..ko caya? aku caya..sebab ilmu aku ada..but sejauh mana sapa sapa bleh faham konteks cite cengini , cite mende so called ajaib

boleh tetap boleh tapi FORM tu maybe lain, sesuai pada zaman.. cam konsep hawa dingin , quran cite pasal kes nabi ibrahim tak terbakar, dalam api sejukkk tapi luor panas membara aaaa

cam kisah igloo oang eskimo...depa tak tau pun bab thermo dynamic, tapi camna luo sejuk dalam igloo hangat?

kalo aku kata ada salji boleh makan, sapa yang caya? cuma yang berilmu ler caya..

ajinomotonosuga replied at 30-4-2016 10:16 AM
ko yang takmo pahamkan.. sejauh mana ko paham bab 'tak masuk akal or tak lojik'?

edward de bono ...

Eh ramai je forumer lain dalam ni yang kata persenyawaan 2 spesis ni mustahil terjadi..

Sains diagungkan, kuasa Allah diperlekehkan..

Sesiapa yang mempercayai kewujudan Allah wajib percaya segala perkara adalah tidak mustahil, termasuklah persenyawaan dua spesis yang berbeza..

Nak samjung ilmu sains ke nak sanjung ilmu agama?

Follow Us
ajinomotonosuga replied at 30-4-2016 08:36 AM
islam sama je sejak nabi adam a.s

yang lain tu perangai manusia jek

sebelah muhammad mana ada islam..yang ada agama tauhid sahaja..

Berkaitan isu begini ada dua perkara yang perlu dilihat iaitu;

1-kebiasaan yang berlaku iaitu menurut kajian pakar.
2- menurut ilmu akidah.

Ada perkara yang mustahil menurut kajian pakar seperti anak lahir akibat persetubuhan antara biri-biri dan kambing .

Namun perkara tersebut harus menurut ilmu akidah.

Itulah kata kunci dalam membicara isu2 yang seperti di atas.

Kenyataan berikut patut dipuji.

Membicarakan tersebut dari dua sudut....
====

Saya terima banyak mesej melalui appilkasi WA dan Telegram yang bertanyakan kes anak kambing yang dilahirkan menyerupai manusia yang ditakdirkan Allah berlaku di Johor beberapa hari lepas. Saya suka kita kembali kepada pemahaman asas. Untuk persenyawaan berlaku memerlukan gamet (benih) dari haiwan jantan dan betina. Kambing adalah haiwan ruminan kecil yang mempunyai kromosom 60 (2n - Diploid). Manakala manusia pula mamalia yang mempunyai 46 kromosom (2n - Diploid). Dalam penghasilan gamet (benih) secara normal bilangan kromosom akan menjadi separuh (haploid - n) melalui satu proses pembahagian sel yang kita panggil meiosis.
Dalam proses meiosis bilangan kromosom ini di separuh kan sebagai persediaan untuk percantuman dengan gamet haploid (n) pasangan nya supaya selepas persenyawaan zigot/embrio yang terbentuk bersedia sebagai diploid semula (n + n = 2n) dan berkembang sebagai anak yang normal.

Nah, sekarang kita lihat seekor kambing mempunyai kromosom 2n = 60 dengaan mana gametnya (n) menjadi 30. Manakala manusia pula mempunyai kromosom 2n = 46 dengan gametnya (n) sebagai 23. Percantuman kedua dua gamet semasa persenyawaan (jika benar benar berlaku) akan menghasilkaan zigot yang punyai kromosom 53 (2n). Secara logik akal mana mana ahli genetik haiwan akan berpandangan komposisi 2n yang ber angka ganjil mustahil untuk berkembang dalam peraturan azali sistem pembiakan (not a viable zigot) dan paling nasib baik pun berkembang ke pembahagian sel ke 32 dan selepas itu zigot itu akan mati. Adalah mustahil untuk melepasi tahap pembahagian sel lengkap sehingga terbentuk janin dan apa lagi di lahirkan sebagai makhluk (seperti gambar yang tersebar beberapa hari lepas).

Allahu a'lam segala galanya adalah ketentuan yang Allah boleh putuskan dan saya sebagai seorang muslim tentu saja tidak menyangkal yang Allah tentukan.

Secara peribadi saya beranggapan makhluk yang di lahirkan oleh kambing di dalam gambar tersebut adalah anak kambing yang mengalami malformasi (genetic defect) yang saya kira BUKAN kali pertama berlaku. Tentu telah ada kes kes sebegini yang terjadi di tempat tempat lain di pelusuk dunia ini.Cuma mungkin kita sahaja yang tidak tahu.

Saya masih berpegang kepada konsep asas genetik pembiakan yang meletakan tahap mustahil untuk terhasilnya kacukann hibrid manusia-ruminan walaupun melalui bantuan aplikasi bioteknologi pembiakan apalagi jika ianya berlaku secara tabi'e.

Allah jua yang lebih mengetahui.

Professor Dr. Shaharum Shamsuddin
Pakar Biologi Molekul
Pusat Pengajian Sains Kesihatan
USM

===
Saya baca ramai yang mengutuk "lelaki" yang tidak berhati perut sehingga hamil ibu kambing tu.

Namun, sayugia saya nyatakan dari segi perubatan tidak berlaku persenyawaan antara kambing dgn manusia. Agama ini terdapat sebab musabbab yang membolehkan sel-sel otak kita bersambung mengenai sesatu peristiwa.

Jika ia adalah diluar norma sebab musabbab tadi, kemungkinan ianya adalah mukjizat atau keramat atau irhasy kepada individu tertentu.

Dalam kes anak kambing seperti ni, saya tak akan sesekali menuduh perlakuan jahat yg dilakukan oleh manusia. Sebab musabbab dalam perubatan tidak sesekali dapat dikaitkan. Mungkin ada sungguh perlakuan keji itu tetapi bukan ke atas kes ini.

Lagipun siapa yang tuduh itu akibat zina manusia dgn kambing pun, tidak dapat bawa bukti yang sah. Hanya andaian semata-mata. Kenapa kita nak prasangka buruk kepada manusia lain?

Jika saya berada dikampung tempat kejadian, akan terasa hina tuduhan sedemikian. Kerna seluruh lelaki kampung itu akan di tuduh! Yang sebenarnya sangkaan jahat kita sahaja.

Dr Suhazeli Abdullah
28.4.2016

Rate

1

tny uztad nnti die jawap, kuasa allah, tny prof die jawap secara sains. so nk cye yg mne?

Skarang ni kan panas, mungkin ibu kambing tu stress time mengandung sebab cuaca panas berbulan2.
Tu jadi macam tu kot.

Ade ke benih kambing ngan manusia boleh bercantum, lawak betul.

custody anak ni dapat kpd  manusia ke kambing?!!

Sandal replied at 30-4-2016 03:11 PM
Skarang ni kan panas, mungkin ibu kambing tu stress time mengandung sebab cuaca panas berbulan2.
Tu ...

Awak ni islam ke? Kalau kaper, sorry ye.. sebab agama kami ajar kuasa Allah itu tiada hadnya..

segala galanya adalah tidak mustahil dengan kun faya kun..

kemaruk replied at 30-4-2016 11:05 AM
Eh ramai je forumer lain dalam ni yang kata persenyawaan 2 spesis ni mustahil terjadi..

Sains d ...

Kalo tuhan maha berkuasa, apa yg mustahil?

Camna unta kuo dari batu?

Tapi camna nak bubuh istilah tu pada tempat yang sesuai, itu kita kata JUSTICE, ke adilan

Kalo ko nk tau pada aku setiap apa saja , apaaaa saja walo satu saat pada aku itu ilmu Allah swt

Klo oang agungkan sains lojik nya oang tu akan agungkan sapa cipta segala tu

Mmg ramai agungkan tuhan tp otak dia sempit, dah takdir dia takat tu.kut

Tapi klo agungkan sains kendian dakwa semua tu semulajadi, pada aku tu orang gila

Saintis ni depa kaji dan kaji sampai ujung makin interesting, jack  rousseu masuk islam.pasei terkejut quran dah cite bab air panas yg boleh di minum dlm dasar laut masin, sapa caya konsep kapal.selam.tu quran dah HINTED  dlm.kisah nabi nuh kne telan ikan? Tp otak kne power.fikir laa, kan tuhan kata DIA MENGAJAR APA YANG KAMU TIDAK TAHU? Susah apa lagi, klo tak tahu nanti tuhan kasik tahu tapi percaya ke? Kualiti iman tu kualiti kepercayaan ko tu camna?

Lojik nya makin berilmu makin tundukkkk , tp klo tadak iman?? Tu yg sombong menegak tp.untuk berapa lama?? Okkk kasik ko 100 taun.umur ler , lama ke tu???

Tu haa kisah israk mikraj, berapa ramai orang islam.yg masih ragu?

Mcm.tuhan kata yg bezakan manusia ialah ketaqwaan depa, kualiti iman depa

Sapa paling taqwa dia paling hampir dengan Allah, klo misal dia tak suka ko atas sebab tertentu dan sebut macammmmm beruk!!!  Mustahil ke itu jam.gak ko tergaru garu cam beruk, dengus cam.beruk dan panjat pokok.pisang??? Klo tadak ilmu sure tak paham, sure kata lucu, sure kata karuttt tapi  klo ada ilmu sure de baca pesan nabi jaga jaga mulut seorang MUKMIN!!!

Ko da baca buku hiram key?? Kisah templar sme tuh,freeamason yg jadi.modal cite apa tah aku.lupa gata ke apa tah, yg menarik ada kisah soang nama asaf ntah asif

King solomon cabar suh  bawak tkhta balqis depan dia, jin aprit offer kata bleh bawak ini.jam.gak, kendian SEORANG MANUSIA rakyat solomon or nabi sulaiman counter offer bleh bawak sebelum naabi bukak mata lepad.kelip mata!!!  Ko tau term.hari ini Nano seconds tu?

Nano seconds tu per sembilan,  1 saat ko pecah 9 lagi, tu punys laju

So mmg terbukti manusia lagii mulia dari djinn dan malaikat, benar quran kata ciptaan paling baik ialah manusia, tapi berapa ramai.kita hinakan diri depan Allah ?? Sujud tuuuuu bontottttt lagi tinggiii dari.kepala ko haaaa, hinaaaaa nya kita sebagai hamba tuhan tp.kenapa kita tak fikirrrr?

Sains asal nya natural science jeee, alam.semulajadu, tu asal.sains moden

Cam.psikoloji tak spai 100 taun.pun, sperry jumpa otak.kiri otak kanan baru taun 70an je, roger sperry, max planck cite pasal matrix bila??

Ko pikir yg kita sebut kosong , ruang kosong, space tu btui btui kosong??

Tu aku pikir tak wujud tuhan tu langsung tak.lojik

Sebab tadak apa kosong!!!  Tak ada tu tak boleh di terima akal waras , sebab tak ada tu pun adalah satu ke ADA an , ko.paham??

So apa lojik tuhan ta k wujud? Ruang kosong.pun.planck kata ada matrix hahahaha

Ko tgk.cite Lawn Man?  Kisah matters sme jadi energy , menarik.gak, poloh taun dulu aku tenguk

Aku tak takut mati, yg aku takut aku takdok apa bekalan nk bawak ke alam mati tu haaaaa

Dunia dan isi nya klo ko timbang, tak.lebih dari berat SEBELAH SAYAP NYAMUK DI SISI ALLAH swt , ko paham ke sme aku cite ni dol???

TuntungReturn replied at 30-4-2016 12:39 PM
tny uztad nnti die jawap, kuasa allah, tny prof die jawap secara sains. so nk cye yg mne?

Dah tu tuhan kasik.ko kepala hotak buat apa? , Buat pegedil? Hahahaha

Camna kisah nabi lahir tanpa persenyawaan, camna nk explain.saintifikali?

Camna kisah nabi kene campak.lam api tp hidup

Camna kisah nabi kne telan ikan tapi hidup

Kisah sme tu dari quran, kalamullah, takat kisah kambin rupa manusia apa kelasss hahaha

Aku promot pemikiran di.luar kebiasaan tp tidak bertentangan quran dan sunna , mayb luarrr dari apa ulama mazhab kata

Ko agak dosa ke? Hahaha

Orang islam sendiri yg memenjarakan fikiran sendiri, bukan salah imam mazhab pun, depa intelek depa sure lagi faham dan suka bicara ilmu

Orang islam yg tadak iman, dakwa beriman tapi tak berakal, ni sangat bahaya bukan pada diri dia tapi pada masarakat

Sebab pada aku untuk diri sendiri.mayb sikit ilmu je memadai tapi klo misal ko plan nk bakti pada masarakat mak aihhhhhhh ilmu kne banyakkkkkk

Sebab ilmu tu nanti.jadi leverage

ajinomotonosuga replied at 30-4-2016 06:24 PM
Kalo tuhan maha berkuasa, apa yg mustahil?

Camna unta kuo dari batu?

Betul tu.. rugi je amalan kat dunia, akhirnya tergelincir aqidah dan jatuh syirik bila tak percaya  benih manusia mampu bersenyawa dengan kambing..

Dengar tu wahai lobai dan lobainita yang lain.. bukan main lagi korang ejek jabatan agama islam johor ye.. korang sanjung sangat sains ciptaan manusia tu sehingga lupa yang Allah maha berkuasa..

Hukum alam hukum fizik hukum biologi tak relevan di sisi Allah.. Allah wujud di luar time and space.. dengan firman "KUN FAYA KUN" maka terjadilah..

kemaruk replied at 30-4-2016 06:46 PM
Betul tu.. rugi je amalan kat dunia, akhirnya tergelincir aqidah dan jatuh syirik bila tak percaya ...

Ko nk sinis tp tak pandai

Jange putuihhhh asa

Nangis lagi hahahaha

ajinomotonosuga replied at 30-4-2016 06:56 PM
Ko nk sinis tp tak pandai

Jange putuihhhh asa

Pandai aji ye pukul anak sindir menantu..

Nak sound direct lobai dan lobainita kat dalam ni takleh kan aji?

Takpe bangkem rela jadi punching bag..

Apa lagi aji, hencap la lagi dorang2 ni yang tak percaya pada kuasa Allah.. entah2 dorang dok gelakkan aji sebab aji jumud dan kolot sebab percaya unta boleh keluar dari batu bagai.. apatah lagi benib manusia boleh bersenyaea dengan benih kambing, dorsng gelakkan aje aji tu.. dorang kan agungkan sains lebih dari kuasa Allah..

seriez aku xpaham aji ni merepek apa

haiip mana boleh sperm dgn ovum mating. lain species tuu

awat yg tak buat ujian dna...