CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ellZack

[Tempatan] Operasi PATI Temui Remaja OKU Di Kurung Kebuluran Kurus Kering

Selayaknyer didakwa

Eh eh cuba fikir blk? Allah hantar pegawai imegresen tu utk selamatkam Firdaus nie. Mesti pegawai tu ade amalan yg dikasih Allah.

medd posted on 28-6-2014 01:04 PM
Aku tekanan perasaan sejak kes adik firdaus ni tersebar..mudah menangis. Smpi satu tahap aku tak bol ...

Aku pun. Sejak berita budak tu masuk berita aritu. Aku emosi n sll terpikir2 bila or macamana dia lapar n menangis nk makan, takut, sejuk n etc. Syurga tempatmu sayang...

Aku tekanan perasaan sejak kes adik firdaus ni tersebar..mudah menangis. Smpi satu tahap aku tak bol ...

Percayalah dek, jika firdaus pndai berkata mesti die ckp saya sayang emak. Rindu emak.

Hati org2 begini mmg Allah jadikan suci dr kajahatan.
apapon ibu die lakukan die ttp kata ibu die yg terbaik.
percayalah..

Semoga bahagia di syurga nanti...

3 bulan bertahan lapar ....

Follow Us
BotakChinPeng posted on 21-6-2014 12:15 PM
Indon kah ?

ketuanan melayu kita

semoga ramadhan ni bg kwinsafan kpd kita am nya dan kpd macit lola khususnya.. yg membiarkan adik daus lapar dahaga berbulan2..

mixed posted on 27-6-2014 01:21 PM

amboiiiii dahkena reman pun sempat ber Paridah? kelassss si lola ni

anonims posted on 27-6-2014 01:56 PM
Sedara mara kenal bila berada jer ok..

statement ini teramatlah benar...aku dah alami sendiri dah ...

Ramadhan paling bererti bagi encik Pengarah Imigresen..
Alhamdulillah..mudah2an encik Pengarah Imigresen dikurniakan keberkatan
dunia dan akhirat...Allah dah pilih dia yang jumpa Firdaus..

ya Allah,sedihnya baca..bertabah la dik firdaus,tempat kamu di syurga nanti insyaallah,mak kamu loqlaq tu memang patot dihumban ke loji kumbahan..

TAK SEDIH!! TIADA REAKSI SEDIH KURUNG ANAK SAMPAI TINGGAL TULANG..

Seremban: Tiada reaksi sedih terpapar pada wajah ibu kepada remaja kurang upaya, Muhammad Firdaus Dullah, 15, yang berdepan dua pertuduhan mengikut Akta Kanak-Kanak 2001 ketika prosiding kesnya didengar di hadapan Hakim Datuk Jagjit Singh Bant Singh di Mahkamah Sesyen 1, di sini, semalam.

Ketika diiringi masuk oleh anggota polis wanita dari lokap mahkamah ke kandang pesalah pada jam 10 pagi, Lolanopita Sadi, 40, yang memakai baju lokap warna jingga dan bertudung merah jambu kelihatan tenang serta hanya menoleh sepintas lalu ke galeri awam.

“Saya tidak mengaku bersalah dan mahu dibicarakan,” katanya dalam nada perlahan sambil menggelengkan kepala sejurus ditanya jurubahasa mahkamah yang membaca dan menerangkan pertuduhan kepadanya.

Dalam prosiding hampir setengah jam itu, galeri awam padat dengan wartawan dan orang awam yang mengikuti kes terbabit.

Mengikut pertuduhan pertama, dia didakwa sengaja mengabaikan anaknya itu dengan cara yang mungkin menyebabkannya mengalami kecederaan fizikal atau emosi di sebuah bilik di rumah mereka di Blok 15-1-9 Flat Semarak, Nilai, dekat sini, antara Januari hingga jam 2.30 pagi, 21 Jun lalu.

Sekiranya disabitkan kesalahan mengikut Seksyen 31 (1) (a) Akta Kanak-Kanak 2001 itu, tertuduh boleh didenda maksimum RM20,000 atau dipenjarakan sehingga 10 tahun atau kedua-duanya.

Bagi pertuduhan kedua, Lolanopita berdepan hukuman denda sehingga RM5,000 atau penjara maksimum dua tahun atau kedua-duanya sekali jika disabitkan kesalahan mengikut Seksyen 33 (c) akta sama kerana dengan sengaja membiarkan anaknya tinggal tanpa pengawasan yang berpatutan dalam keadaan tidak berpatutan di tempat sama jam 2.30 pagi, 21 Jun lalu.

Pendakwaaan dilakukan Timbalan Pendakwa Raya Ahmad Terrirudin Mohd Salleh dan Mohd Farid Mohd Mokhtar manakala tertuduh diwakili peguam Hanif Hassan.

Terdahulu, Hanif memohon anak guamnya dilepaskan dengan ikat jamin paling minimum sementara menunggu perbicaraan selesai atas alasan tertuduh mempunyai tanggungan dua anak iaitu mangsa dalam kes itu dan adiknya berusia tujuh tahun.

Iolss kebetulan satu flight dgn seorg pegawai jkm yg ditugaskan utk kes si lola mangkuk berayun nih.. Si ibu ni terlampau perahsia orgnya.. iyela.nak bg alasan apa kan sbb apa yg dia buat tu memang salah. Sewa rumah lain utk anak OKU tu.. ada pulak duit kan.. dia ckp tertekan bagai.. pastu suami yg baru tu xkan tak tahu si isteri ada anak.OKU.. Pegawai tu pun pening nak fikir.. Sekrg katanya kalo aku tak.silap dengar dedua anak dia nak bg pd JKM.. aku rasa si lola ni gila la

Peguam mana laa yg wakili lola ni.pengikut blog yg bela sangat dia tu kot

burque posted on 21-6-2014 11:23 AM
Perlu ke smpi 100++ org nak serbu rumah berkenaan?

dia ambush satu kawasan flat tu la. bkn rmh lola je. mmg kena ramai. sbb PATI kat situ ramai. dan dia org pun kena siap sedia tuk adegan kejar mengejar kalau ada PATI yg lari. mana nk kejar org yg lari mana nak kawal org2 yg kena tangkap. dan dia org pun kena ambush  dlm masa serentak antara setiap building. karang buat satu2 .. tgh ambush block A ..  hbs semua PATI kat block lain sempat lari la.

Muhammad Firdaus Dullah mungkin diberikan perhatian sekarang.selepas 4 bulan  Muhammad Firdaus Dullah masih diberikan perhatian,tak seperti nasib MH370 kian dilupakan selepas 3bulan

come on, relax2 sudah la.. gua pun baca berita ni & sedih juga, tp gua okay2 aje..

tp mmg perempuan mcm ni kan? ada kwn pompuan gua beriya post psl isu ni kat fb, pastu gua & 2-3 org kwn lelaki ada la komen sepatah dua, punya la dia menghargai komen2 kitorg sambil tag nama laki dia "nak harapkan _______ komen, haram... baca pun tidak, asyik dgn world cup aje" kehkehkeh.. punya marah laki dia x komen..

pdhal sbnrnye dlm grup wassap kitorg, laki dia pun galak gak cerita psl isu firdaus ni (laki dia pun kwn gua gak).. pastu gua saje la up dlm grup wassap, "oi bini lu marah tu, lu buat x reti je psl isu ni, asyik nengok welkap je.." & dia reply, "gua bukan xnak ckp2 dgn bini gua psl ni, abis tu baru nengok berita kat tv psl ni pun melalak sedih, lu bukan xtau bini gua stok2 kememeh".. hahahaha, kelako ayat dia..

tp ape nak buat kan? dah mmg lu org ni kaum hawa sensitif..

obelisk posted on 27-6-2014 02:39 PM
copy pasta dari fb...

FENOMENA ADIK FIRDAUS / IBU LOLA  

memaki hamun mmg la tak baik.. tapi kata la ni bukan kes lola.. ni kes penyenayah ala2 ganas giler .. yg tangkap n kurung adik firdaus . leh ker nak maki hamun.. rasanya tak de org nak bekap punya .

akak D rasa tak de beza kes jenayah biasa dgn kes loklak ni.. mmg dia dah laku kan jenayah pun. and paling sadis jenayah tu di lakukan pd anak dia sendiri.  

even kat penjara yg penuh dgn manusia2 ganas yg kita rasa tak berhati perut , pendera n perogol kanak2 di pandang hina oleh banduan2. so where is lola sebagai ibu kandung adik firdaus duduk dlm carta ppularity banduan?

Promot Tudung Paridah