CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ellZack

[Tempatan] Operasi PATI Temui Remaja OKU Di Kurung Kebuluran Kurus Kering

toxicated posted on 29-6-2014 09:01 AM
TAK SEDIH!! TIADA REAKSI SEDIH KURUNG ANAK SAMPAI TINGGAL TULANG..

Seremban: Tiada reaksi sedih t ...

Nape muka dia mcm tu..mcm xda perasaaan

Muhammad Firdaus akan diserahkan kepad JKM

Oleh Mohd Helmi Irwadi Mohd Nor

Seremban: Remaja orang kurang upaya (OKU), Muhammad Firdaus Dullah, 15 yang dirawat di Hospital Tuanku Jaafar Seremban (HTJS), di sini, sejak Sabtu lalu akan diserahkan kepada Jabatan Kebajikan Masyarakat (JKM) untuk ditempatkan di Rumah Sinar Harapan Jumaat ini atau Isnin depan.

Pengarah Jabatan Kesihatan Negeri Sembilan, Datuk Zailan Adnan berkata, ia berikutan remaja itu sudah beransur sihat dan mengalami peningkatan berat badan 17.3 kilogram berbanding 15 kilogram ketika dimasukkan.

Katanya, pihaknya menerusi HTJS juga memberikan disiplin perubatan kepada remaja itu iaitu pemeriksaan mata, telinga dan kulit selain makanan berprotein tinggi, karbohidrat dan kalsium untuk kesihatan Muhammad Firdaus.

" Alhamdulillah, selama 10 hari dirawat sehingga kini, adik Muhammad Firdaus sudah begitu sihat dan akan diserahkan kepada JKM pada Jumaat ini atau Isnin depan, " katanya.

Muhammad Firdaus ketika ditemui di HTJS. FOTO Iqmal Haqim Rosman

Beliau berkata demikian ketika mengiringi isteri Perdana Menteri yang juga Yang Dipertua Badan Amal dan Kebajikan Isteri-Isteri Menteri dan Timbalan Menteri (Bakti), Datin Rosmah Mansor yang melawat remaja itu di HTJS, hari ini sebelum menghulurkan sumbangan RM1,000.

- Berita Harian -

Elok jer adik ni skrg.. Syukur.

Aku ad sorg pakcik oku down syndrome.idok plak nenek aku kurunb dlm umah lain.lg la nenek aku x bekerja.nenek aku tu dgn mata x bpe nk nampaknya urus pakcik aku.ad sorg pakcik aku jge skali nenek aku tu.tgglkan 3 beranak kt umah.elok gemuk pakcik aku yg oku tu..

Sbnrnya atas diri la.loklak ni mmg xnk ank dia tu. Last edited by elnor_81 on 1-7-2014 05:45 AM

Sejuk hati nengok adik firdaus dah bersih and demok sikit... alhamdulillah.. Allah sayang kat kamu dik..

Follow Us
Nape muka kak mah tu
Hidung pn dah lain ngeri seh

HangPC2 posted on 30-6-2014 05:39 PM
Muhammad Firdaus akan diserahkan kepad JKM

alhamdulillah..nampak berisi dan sehat dari sejak kena jumpa awal2 dulu..

tak sesak ke budak tu dgn kedtgan rombongan cik kiak tu plus juu gambar .bodygad lagi

17kg and considered healthy?. Tak pandai nak ckp ok ke tak his weight range. My 5 years old boy, berat 19kg..

mixed posted on 30-6-2014 10:09 PM
Nape muka kak mah tu

ris rasa budak daus tuh terkejut  tengok muka............. he he

raxief posted on 29-6-2014 01:47 PM
come on, relax2 sudah la.. gua pun baca berita ni & sedih juga, tp gua okay2 aje..

tp mmg perem ...

i rasa kan mungkin u sorang je yg tak sensitif...tk da perasaan kot..try masukkan u kat bilik tu seminggu..baru tau sensitif ke tak..

Nape muka kak mah tu

serius betul .. akakbaru nak koemnyangs ama .... hidung tajam sungguh ....

Nape muka kak mah tu

akupun terperasan menda yg sama, tirus gila idung dan dagu

Lola dah dijamin ke blom? Aritu katanya kerajaan Sabah nak jamin.

yasinfi posted on 30-6-2014 11:30 PM
i rasa kan mungkin u sorang je yg tak sensitif...tk da perasaan kot..try masukkan u kat bilik tu s ...

a'ah, x sensitif rasanya gua ni

cmf_blingblings posted on 1-7-2014 01:04 AM
akupun terperasan menda yg sama, tirus gila idung dan dagu

Juru gambar terlbh edit kot hehehehe

plamsat posted on 28-6-2014 11:38 PM
Muhammad Firdaus Dullah mungkin diberikan perhatian sekarang.selepas 4 bulan  Muhammad Firdaus Dulla ...

life goes on kata orang...

Semoga adik firdaus akan hidup dgn gembira. aku tengok dia mcm normal ksn.. means tak.mentally challenged. teringin nak melawat...

Kanyataan yg xbole diterima..cedok dari pengomeh Yahoo User  
Pengalaman ada ahli OKU dalam keluarga 
Bukan saya nak cakap apa, keluarga yg ada ahli OKU bukan senang, perbelanjaan perubatan tinggi utk jangkal masa yg panjang seperti ubat, physiotherapy & alat2 sokongan perubatan seperti kerusi roda, lampin pakai buang dll. kediaman perlu diubahsuai utk mereka seperti tandas khas, ramp dll. OKU juga sentiasa perlu perhatian & masa ibubapa menyababkan kasih sayang diantara anak tak sama rata, saya rasa sungguh malu & amat segan sekali semasa remaja bila kawan2 datang rumah, saya akan suruh adik yg (OKU) supaya jangan keluar dari bilik, soalan yg lazim mereka tanya adik u cacat ke?, kaki kecil?, siapa yg mandikan?. Bila saya & keluarga pergi shopping saya akan jarakkan diri dari adik saya yang berkerusi roda kerana rasa malu dipandang orang ramai & semasa makan luar jika boleh saya nak duduk di lain meja. Jika pergi tempat yg tak ada kemudahan seperti lift kena angkat dia pula rasa sangat menyusahkan. Sejak ada keluarga sendiri & tinggal luar saya jarang balik rumah, jika balik rumah pun masa raya tengok mak, saya cuba elak diri dengan adik ni kerana tak nak dibebankan, bukan saya tak prihatin atau mementingkan diri sendiri tapi saya ada hak nak keluarga yg sempurna juga tanpa OKU.