CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: EJALTI

Berlima Gadai Nyawa Naik Motosikal Ambil Bantuan, Ibu Dedah Dugaan Lain Yang Net

jahcomel replied at 3-4-2018 12:14 PM
akak...kita2 nih kt page2 blakang nih dh jd makcik bawang dh...page2 depan ramai y ksian ...

owh, yeke?

iols busy 2 3 ari nie.. iols baca inti 1st then terus komen kat last2 page...assuming, pengkomen dah buat summarization kat belakang2

jahcomel replied at 3-4-2018 08:58 AM
beto kak...sy stuju ngn statemen akak nih...mana pnerima bantuan zakat or bantuan ape2 try lh wat  ...

Zakat bukan tak tolong. Depa tolong. Tapi orang yg minta bantuan ni dia nak bantuan sampai bila2. Sampai akhir hayat. Mana boleh mcm tu.

Usaha lah sikit. Zakat pun patut tie up ngan agensi pekerjaan. Bagi bantuan 3-4 bulan lepas tu push nama nama yg sihat2 ni pergi kerja. And tie up also ngan bahagian kesihatan kekang beranak ramao tapi tak terjaga.

Bab bantuan perniagaan tu zakat ada buat. Menjadi je bisnes org tu. Ni jenis rajin. Minta tolong nak mula meniaga. Kalau org hak gini dibantu sejuk hati pembayar zakat. Kita bantu orang yg oku tak sihat orang tua.

Org muda sihat tak sakit pergi kerja. Jadi driver ke jaga ke. Bersih bersih rumah ni good bisnes tau. Indon tu kalau rajin rm3k boleh dapat sebulan. Jangan terkejut depa ni masuk pohkong beli barang kemas sebagai investment

munchkin replied at 3-4-2018 12:19 PM
Zakat bukan tak tolong. Depa tolong. Tapi orang yg minta bantuan ni dia nak bantuan sampai bila2.  ...

Itu kata Kita. To some yg kononnya asyik kesian, jgn hencap apa boleh Kita kata. Kadang2 mentality Kita yg galakkan org meminta minta. Lepas tu slahkan pusat zakat. As I said before mcmlah asnaf tu Satu. Je. Macmlah org susah tu sorang je. Org susah kalau dia terus pilih nak jadi susah Kita ke yg bertanggungjawab? Zakat membantu saya kata bkn menanggung. Berkokok masing2 zakat berbilion. Berkokok ank depa ramai kena bagi banyak. Gstlah apalah. Tak terfikir ke yg sakit bush pinggang buat dialisis, Tak fikir ke yg nak belajar. Zakat ni utk pembangunan bkn tanggug org miskin. Mcm u ckp guna zakat utk keluar dari kemiskinan bkn utk jadi biawak hidup. Done for today..

leylapple replied at 3-4-2018 09:37 AM
kakak i misi kat kkia...

yang selalu beranak berderet nie mmg org susah jenis pemalas...

Hmm dah agk dah. Sb after bersalin mmg bercinta nk ke kkia. So bila tgk kes akak ni xmustahil jnis mls nk follow up. Pdhal pil perancang & kondom tu nurse bg free. Ada plak yg bg alasan sb diaorg xbijak hence ank rmai. Rasanya smua tau kot klau pancut dlm boleh mengandung. Buat seks tau plak, xkn pancut dlm/luar xreti??

leylapple replied at 3-4-2018 09:46 AM
bg aku..kalau nak golongan2 nie berubah, stop segala bantuan...

nak bantuan kena interbiu dulu... ...

Klau sakit tu phm la kn, ada kes tu i tgk dah start sakit. Cth sakit dah 5 tahun, ank paling kecik umur 2 thn. Hmm. Tp klau buat mcm u ckp rmai pulak yg hencap

chandrahusin replied at 3-4-2018 09:52 AM
aku neutral dgn komen2 semua ni
mmg aku pun ada pengalaman
kawan aku anak lps SPM nk masuk kolej
...

Pelik kn? Pastu mak jenis xpaksa plak soh ank keje. Katanya biar la biar la. Ank2 org sng / ptengahan mostly keje after spm smentara tggu U pggil

Follow Us
munchkin replied at 3-4-2018 12:19 PM
Zakat bukan tak tolong. Depa tolong. Tapi orang yg minta bantuan ni dia nak bantuan sampai bila2.  ...

I rasa punca utama dia malas + jnis suka hadap benda free. Kang klau bg perancang pree & bg keje rmai pulak melepek pemalas htr resume & mls pegi kkia. Tp mmg ptut tie up dgn company2 yg mcm kilang2 tu ke

arasham replied at 3-4-2018 01:33 PM
Itu kata Kita. To some yg kononnya asyik kesian, jgn hencap apa boleh Kita kata. Kadang2 mentality ...
Zakat membantu saya kata bkn menanggung
betul... penerimaan zakat tu sebenarnya utk headstart kepada sesuatu yang lebih baik.. sbb tu lah zakat perlu jugak bagi dgn mualaf (org yg baru memeluk islam). entah2 kena buang keluarga, kena buang keja (kalau keja dgn company family)

tapi takkan lah nak tanggung seumur hidup...kalau mcm tu mmg senang lah...berlumba2 org nak jadi mualaf, jadi fakir miskin...sbb keja senang, baitulmal tanggung makan berak cangkung

mentang2 lah JKM tanggung anak2 dari golongan yg susah.. terus beranak pulak tanpa henti, sbb nak duit JKM tu..tapi persekolahan anak entah ke mana.. makan minum anak entah ke mana..

si emak jer yang makin gemuk

kawan aku kenal so called acik ni.walaupun muda byk tahun dr aku.hahahah.mmg sejenis angkut anak ramai2.pibg skolah dh bantu mcm2 anaknya.setiap minggu akan pergi amik baju2 or mknn dekat pusat gelandangan area hkl.anak yg mati tu pun katanya mcm terabai smpai kena langgar.pastu kalau dia tempik kat anak2nya garang nak mampus siap maki hamun lg.

hari tu aku penah komen kt fb, kalau takde duit takyahla kawen.

aku pun tak ingat amende yg aku komen tu, tapi isu pasal pasangan laki bini tak cukup duit la. ala ala duit bukan penentu kebahagiaan.

perghh brape ramai hencap aku. profile pic suma muka minah mat rempit je. antara hencapan tu, ala ala aku ni mesti spesies nak lelaki kaya je tak reti nak bersusah payah ngan laki, or tak reti ka bersyukur rezeki tu allah yang kasi kalau kawen mesti murah rezeki bla bla bla

see with this kind of mentality mmg takkan habis isu laki bini miskin tapi anak ramai sbb bg diorg kawen tu rezeki, beranak tak putus pun rezeki. tapi rezeki tu byk pengertiannye kalau tak mampu tu cubalah buat family planning. pil perancang tu free je pun kt klinik. aku tau sebab mak aku dulu pun amek pil perancang jugak sbb sedar tak brape mampu nak beranak ramai

annehuda replied at 3-4-2018 03:12 PM
hari tu aku penah komen kt fb, kalau takde duit takyahla kawen.

aku pun tak ingat amende yg aku k ...

Kahwin tu mmg rezeki, beranak pun rezeki. Tapi bkn dtg bergolek. Nak rezeki kena bertanggungjawab. Kena berusaha. Depa ingat bila kahwin je terus kaya ke? Lelaki diajar tanggungjawab supaya giat Cari nafkah sbb dah Ada tanggungan. So bila rajin, giat usaha mailah rezeki. Bkn golek2 ngeseks dpt mkn, minum Dan rumah. Bill beranak lagilah kena gigih usaha sbb tanggungjawab dah bertambah. Nak yg terbaik utk ank bini. Yg pompuan pun kenalah gigih pulak Bantu ekonomi Suami, didik ank2. Bkn ngangkang jadi mesen beranak. Sakit hati tau dgn org akal setengah masak. Mak bapak hantar sekolah membohsia. Nikah umur 14 tahun/ 15 tahun. Tak reti nak ubah nasib. Sbb tu cycle ni takkan habis. So ank2 depa ni plak ulang..

arasham replied at 2-4-2018 12:07 PM
To some depa seronok jadi asnaf ni, sbb mereka berpegang bahawa depa susah wajib ditanggung agama, ...

Yup setuju

teringat aku rohingya kat kem pelarian bangladesh sana yg dinterview tgt kjaan bangla nk bg pil perancang ke injek diorg spy tak beranak mcm semut ..ada sorg ni dah la habis kuota bini dia tibai, walau makan tanggung berak cangkung, tak setuju sbb katanya agama melarang merancang

ini la baru kita kata bodoh tak blh diajar

jazaa100 replied at 1-4-2018 03:24 PM
Nanti nak buat bangunan duit hbis sbb dok bg kat asnaf je......

ofkos.
duit zakat bukan utk buat bangunan.
mmg directly kene serah pada asnaf.

so sape yang dok brainwash depa-depa ni anak tu rezeki?

batmana replied at 2-4-2018 03:03 PM
tu pada aku, salah golongan pemimpin jugakpemimpinla yang perintah negara
terdiri dari golongan b ...

this. sebab depa tu kerajaan..ada authority..so buat la law enforcement kawal kadar kelahiran..bagi education kat golongan-golongan bawahan ni pasal family planning dengan financial planning semua tu..bukannya balik-balik dok salahkan mentaliti depa la..dah sah-sah depa tu tak bernasib baik hidup tak dapat pendidikan yang elok..pergaulan lagi la tak membantu nak jadi cerdik..

so senang cerita semua ni salah kerajaan..umno ni memang nak meramaikan rakyat bodo..lahir keturunan bodo-bodo untuk mengundi depa berterusan lagi 50 tahun..

jackreacher replied at 3-4-2018 04:06 PM
this. sebab depa tu kerajaan..ada authority..so buat la law enforcement kawal kadar kelahiran..bag ...

Pembangkang buat apa tidur ke? Dua Kali Lima je org politaik ni. So plslah. Sbb pembangkang Malaysia ni banganglah umno tu berleluasa. Sama je korang.. contoh tu ha Kat shah Alam tu. Dah sah2 mak tu boleh didakwa cuai biar ank bawah umur keluar mlm, drive Tanpa lessen, sbb nak menang undi apa pembangkang buat? Sudahnya berlambak kes mak bapak cuai Tak boleh buat apa. So cycle will go on lah. Sbb ank merempit, membohsia, Tak nak sekolah mak bapak Tak leh di ambil tindakan nanti hilang undi. Ckp konon..

arasham replied at 3-4-2018 03:22 PM
Kahwin tu mmg rezeki, beranak pun rezeki. Tapi bkn dtg bergolek. Nak rezeki kena bertanggungjawab. ...

sebut psl lps kawen makin byk rezeki ni, akak lihat ramai jah ummah meleis yg smkn susah kehidupannya lps kawen
contoh terdekat ialah kawan akak sendiri
sheols anak orka + keje gomen
lps kawen, suami mcm useless....udahnya nama dia je la kene buat loan sana sini, taska anak pun dia yg bayar, rumah dia bayar
laki nak bawak grab pun, bini dia buat loan belikan keter baru
senang cakap, laki dia tu biawak hidup la kan
tp sheols masih enggan mengaku yg suaminya biawak hidup
tp stp kali jmpe akak, kemain merintih ckp psl duit makin susut

krustykrab replied at 3-4-2018 03:43 PM
teringat aku rohingya kat kem pelarian bangladesh sana yg dinterview tgt kjaan bangla nk bg pil pera ...

patutnya ummah yg suka beranak mcm lipas ni selayaknya disembur jah dgn ejen kimia pemusnah mass weapon destruction sebegitu

anony-mous replied at 2-4-2018 07:41 PM
Skg klau jmpa post laki tua kene buang family serius i xboleh sgka baik. I otomatik terlintas enta ...

Aritu aku dgr radio ade istilah parents derhaka kt ank jgk tau,cuma melayu kite xde sebut psl.bnde tu...sama la mcm cerai,pmpn bole tebus talak tp dlm melayu mne ade sebut sgt...asek2 dok sebut pmpn rmai dlm neraka...syurga bwh tapak kki blablabla