CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bini_fl

(Edisi Saiko V5) Hafiz Hamidun vs Joy Revfa. HH failkan cerai ke atas Joy, bakal

Close [Copy link]
OsHiN_hOnEy replied at 13-10-2017 10:16 AM
to be a good liar you have to got good memory

dia mmg takda, dia ckp sejak Mei 6 hari bersama + ...

Bukan takat tu, siap bawak gi majlis berbuka, balik kampung raya, gi majlis kawin kawan si HH, si megat tu lagi ha.. Kamon la Repah. Byk sangat wayar putus ke apa sampai nak spin mcm ni. Ada aku baca kat twitter ke kat mana ntah, dr 5 Jun lagi dia dah hint kat posting HH, kata untung jadi kucing apa benda ntah sebab HH balik dr outstesen, terus gi ambik Olea kat hotel kucing dan masa tu kononnya dia sakit tapi HH tak jenguk pun (silap la aku tak sempat ss siap sebab dia dah delete komen tu pasal ada org hentam, even masa tu dah kena). Dr masa tu lagi dah orang komen, bala besar utk HH kawin dgn Repah sbb dia dah mula panaskan badan nak hint2 kat socmed. At that time tu mmg HH diam tak berkutik cuba dok nak urus daftar cerai di Songkhla bagai. Tapi Repah, typical lah, segala benda nak share, nak luah secara hint berhint kat ig dia.
Then dia hint lagi, hantar bunga ke apa kat office HH, cakap jangan lupakan kami, papa bz sangat tak sempat jenguk. Kan hint semua tu? Dia ingat netizen tak pick ke hint dia lepas satu, satu. Bayang le, kawin 1 Mei, 5 Jun dah mula. Aku rasa semua ni dia lupa, mcm dia lupa bagi segala statement bercanggah depan belakang kiri kanan. Dan malang utk dia, dunia internet ni hadap la kau, benda tak sampai sesaat orang blh ss, simpan dan keluarkan bila perlu. Mcm org masih simpan ss zaman tan sri rauf, zaman dia dgn radz gi europe semua tu. Silap besar engkau Repah..

Tunggu masa je ni HH fail saman cyber bully + defamation 50 juta!

black_handbag replied at 13-10-2017 10:20 AM
Maigod.. betul ke repah bercerita smpi gitu sekali uols.. kat mana tu iols nak tgk.. astaga xtau m ...

shintengok pun jump2..cari time reputs tanya dia pasal dah bersama ke belum because HH deny, then repah ckp mmg belum tapi dah itu itu..gitu lar shin gelak sgt smlm

abadi84 replied at 12-10-2017 12:39 AM
Bkn takat trketar2 sbb bru first time tidur dgn anak dara/teruna org..plus segan sbb mak bpk pun t ...

Dah lama aku SR je kat thread ni.  tapi geram aihhh.

Repah tu mana nk tau teruna camana masa first night sbb dia first kawin pun dgn rayos bini no 2 kan?
Bukan kawin dgn teruna pun.

tepek sikit

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

OsHiN_hOnEy replied at 13-10-2017 10:01 AM
suara dia sumpah turn-off San - mcm acik2 tua kepam makan sirih.

time dia ckp dgn HH 'tak semp ...

noks... uols dgr tak si kakak indon betulkan panggilan utk diri dia "cik ye.. bukan puan"... sensitive benau dia panggilan 'puan' tu... ko puan or cik sekali pun, imej ko dh busuk gegara pangai ko merempan kt socmed...mmg kena bahan la...

uols ckp sorer dia mcm acik2 kepam makan sireh... iols plak ckp gaya dia skrg pn dh menuju ke arah bakal acik2 kepam...

Lawak la rempah & her family. Buat PC je terus sembang kebenaran terbukti ala2 dah menang gitu. Ko ingat ni game siapa buat pc dulu dia menang?

Follow Us
ersazain77 replied at 13-10-2017 10:32 AM
kalau joyah repah berani, lawan la mulut dgn AA, kita tgk sapa yg menang
tk cukup tanah nant ...

....maka berkata2 lah kakak indon tudung pink "kita sebagai wanita kena angkat martabat wanita...jgn biarkan maruah kita dipijak2"...

black_handbag replied at 13-10-2017 10:21 AM
Iols tgk semlm rakaman live pc tu kat fb repah.. ada dia upload.. tp iols tgk jap je pastu tutup.  ...

Mlm td aku tgk kt youtube..cer tgk ada lg x

Pismidon kata bukan bini tapi file cerai
Joyah kata lemah tenaga batin tapi dh bersama

bungarose replied at 12-10-2017 06:31 PM
Eat his own words kaedahnyer
Kalau bcakap.....rimau singa pun boley terbang

pada aku lah, perkara biasa orang bagi motivasi sesama ummat ni. Atas setiap perkara yg berlaku, tak kira la dia pernah bagi pendapat ke motivasi ke ke kat orang/ buat buku pasal tajuk tertentu tu, ada exceptions dan hadnya. Mcm kawan aku la, masa aku awal2 keje dia peringat supaya aku jgn jadi penjamin kawan2 nak pinjam keta ke apa ke nanti makan tak abis katanya. Aku sendiri pegang la kata2 dia bila tgk ramai kawan2 lain terkena. Sekali aku dpt tau, dia jamin adik dia sendiri dan tahap kena declare bankrupt sbb adik dia tak bayar, buat lari keta dan macam2 lagi didajalnya.
Mmg mudah nak kata kan dah kena baru tau tapi putaran alam camni lah. Pada aku, tetap seorang Repah dan keluarganya adalah sesuatu yg menyebabkan aku ternganga. Pergi court, bergambar 3 serangkai, buat pc, kena 3 serangkai, buat posting aibkan suami, adik ipar dan menantu sendiri 3 serangkai. Dan sampai la ni, tak dak sekor pun ckp terima kasih kat HH sebab kes ni lah maka hari ni Repah ada surat ceraiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii dr Rayos!

OsHiN_hOnEy replied at 13-10-2017 10:46 AM
shintengok pun jump2..cari time reputs tanya dia pasal dah bersama ke belum because HH deny, then  ...

reputs dok tanya repah... mak plak sibuk2 merenyam dok tambah2 "kalo dah kawin tak sentuh, tu nak ckp cmana tu...apa masalah tu" (lebih kurang gitu la ayat mak repah)

bg iols la... repah & family yg buka ruang utk org pijak maruah mereka... ko buka bunga fitnah..and buat org speculate mcm2...pastu nangeh2 ckp sedih ckp maruah dipijak..somi biar diri di pitnah bagai...

Tapi heliza x follow joy ek... joy pun x follow heliza.. tapi ckp bff bagai... tapi hafiz follow heliza plak... hmmm.... Tapikan cer korang g IG hafiz, ada beberapa followers bagitau yg akedemi mak si joy tu tipu duit student.. duit tu byk msuk akaun peribadi dorang, duit elaun lesap pastu sijil xdapat... kesian plak... yang joy ni sape pernah follow ig miss kepoh je tahu sikap dia sebenar... and dr awal lagi nmpk si joy ni suka twist cerita... yg memback up tu memang la  tersangat bodoh... kesian...

Satu Malaya dah tahu batang ko ada problem.
Pasni klu ada betina offer diri sebenarnya nak tumpang populariti ko je. Nak famous. Dah famous, blah la apa lg

manismanisan replied at 13-10-2017 10:56 AM
pada aku lah, perkara biasa orang bagi motivasi sesama ummat ni. Atas setiap perkara yg berlaku, t ...

dorang sekeluarga yg huru hara kan plan asal yg mereka dh sepakat utk settlekan isu kes cerai yg lama...
masa blm dpt surat cerai yg lama...mana mak dgn kakak indon tudung pink? kenapa x bersama2 dgn repah pegi ke songkla tu settlekan hal cerai yg lama tu?? kenapa nak tgu sampai nak kawin baru baru gelabah nak settlekan? itu pn si hh yg gegeh ajak pergi settle kan...

GigaMom replied at 13-10-2017 10:54 AM
Pismidon kata bukan bini tapi file cerai
Joyah kata lemah tenaga batin tapi dh bersama

maksudnya romen2 berstim2 abis tapi piz midon punya tk brfungsi..piz midon lari malu..bg alasan nikah xsah (kkonon nak tunjuk alim sgt)yg joy ni meradang laa sbb xdpt n piz midon lari tinggal dia trkontang2 ngadu laa kt kluarga..meletuppp laa
last2 mahkamah sahkan joy bukan isteri org masa nikah ngan piz midon..piz midon fail cerai..

novlin replied at 13-10-2017 10:48 AM
noks... uols dgr tak si kakak indon betulkan panggilan utk diri dia "cik ye.. bukan puan"... sensi ...

Bodo nak mampus... org kalau belajar protokol, sure bangga kalau org panggil 'Puan'

Edited by susukambingbest at 13-10-2017 11:11 AM
emma.giggs replied at 13-10-2017 10:53 AM
Mlm td aku tgk kt youtube..cer tgk ada lg x

trganggu plk iol tgok pc si saiko ni ttek selambak. pkai baju mcm tu, tdung plk selak sbelah. dah tau rmai org akn tgok, saja tyang ker, nak mnunjukkn betapa lmahnya tnaga batin hh ttek selambak mcm tu pun tak turn on

Sayornara replied at 13-10-2017 11:01 AM
Tapi heliza x follow joy ek... joy pun x follow heliza.. tapi ckp bff bagai... tapi hafiz follow hel ...

follow lah. aku baru check ni. mana boleh tak follow. Isi dgn kuku.

aurora273 replied at 13-10-2017 11:05 AM
Bodo nak mampus... org kalau belajar protokol, sure bangga kalau org panggil 'Puan'

yup! see... kakak indon tudung pink hanya tahu panggilan "puan" hanya utk bezakan org yg dh kawin or blm. dia tak tahu yg scope 'Puan' tu luas especially bab protocol... agaknya kalo dia pergi meeting dgn org gomen... jenuh la dia betulkan org2 gomen.." cik ye..bukan puan"

aku ni pun peminat kau HH tp aku kesian jugak dgn kau dapat bini mulut haprak ni. Pengajarannya HH, lps ni siasat la dulu siapa bakal bini kau nanti betul2. jgn gelojoh sgt nak kahwin, tp past is past life must go on.

Kpd Joy, sudah sudah la malukan diri sendiri & keluarga. berubah jadi manusia berakal sikit.

Byk pengajaran kita dapat dari kes dorang ni.

#modesetazahjadian